Jump to content

iPad (1st gen - 2010)


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως σας φαινεται;

Μηπως ειναι too much?

 

H τοποθετηση ειναι απλη και γρηγορη.

Στους αεραγωγους εχει τοποθετηθει το αρχικο κομματι μια κοινης βασης αεραγωγου, στο οποιο εχει κολληθει ενα κομματι velcro (χριτς χρατς).

Στο πισω μερος της θηκης εχει κολληθει η αλλη πλευρα του velcro η μαλακη που ειναι σαν υφασμα.

 

Το iPad παταει στο ραφι, στο οποιο εχει τοποθετηθει αντιολισθιτικο πλαστικο.

Δεν εχει φοβο να πεσει με τιποτα.

http://img11.imagehosting.gr/out.php/i1426246_imag0354.jpg http://img11.imagehosting.gr/out.php/i1426247_imag0356.jpg

 

Μπορει να χρησιμοποιηθει για παρακολουθηση ταινειας απο τους επιβατες, σαν ipod σε συνεργασια με το στερεοφωνικο με το οποιο συνδεεται στην usb θυρα δινοντας ηχο και παιρνοντας ρευμα για φορτιση.

 

Και φυσικα σαν gps, και οτι αλλο μπορει να κανει με 3g συνδεση μεσο του HD2.

 

Ο αεραγωγος ρυθμιζεται στην ελαχιστη ροη ισα να ψυχει την πλατη της θηκης.

Το αυτοκινητο κλιματιζεται κανονικα γιατι η ποσοτητα που κοβεται απο τον κεντρικο αεραγωγο μεταφερεται στους πλαινους.

 

 

Τι λετε;

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πως σας φαινεται;

Μηπως ειναι too much?

Τι λετε;

Εμενα προσωπικα μου αρεσει πολυ και το σκεφτομουν να κανω κατι παρομοιο αλλα εχω buld in stereo και δεν το διακινδυνευω να μου ανοιξουν το ταμπλο(παντα στο τελος περισσεουν καμμια 10αρια βιδες:D)

Οποτε εχει μεταφερθει με 2 λαστιχακια στο προσκεφαλο του συνοδηγου και εχει γινει προσωπικος κινηματογραφος της "πριγκηπισσας"(κοροιδο πατερα)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά ούτε εγώ έχω προβλήματα με το WiFi. Αναβάθμιση στην 3.2.1 έχεις κάνει;

H 3.2.1 γίνεται jailbroken;. Οι εφαρμογές από cyndia (βασικά ελληνικό πληκτρολόγιο) ξαναμπαίνουν χωρίς πληρωμή,όπως στο Appstore; Eχω μόνον το email επιβεβαίωσης πληρωμής, χωρίς κάποιο password registration.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Eχουν έρθει 2 iPad απο Αμερικη, μάλλον 64gb το καθένα, στα 200 μέτρα απο το σπίτι μου απο χτές.Το ένα είναι καπάρο απο μένα.

Δε μου κάνει όρεξη να πάω να πάρω το δικό μου.Γιατί;

Bytheway δε ξέρω και σε τι τιμή θα το παρω :)

Θα τα αφήσω μάλλον για αυριο, να διαβάσω εκεί την εφημερίδα μου.

Ελπίζω μόνο να έχουν την 3.2 επάνω! :)

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

H 3.2.1 γίνεται jailbroken;. Οι εφαρμογές από cyndia (βασικά ελληνικό πληκτρολόγιο) ξαναμπαίνουν χωρίς πληρωμή,όπως στο Appstore; Eχω μόνον το email επιβεβαίωσης πληρωμής, χωρίς κάποιο password registration.

Ευχαριστώ

 

Όχι δεν γίνεται JB ακόμα. Ό,τι έχεις αγοράσει μπορείς να το ξαναπεράσεις δωρεάν εννοείται.

Link to comment
Share on other sites

Eχουν έρθει 2 iPad απο Αμερικη, μάλλον 64gb το καθένα, στα 200 μέτρα απο το σπίτι μου απο χτές.Το ένα είναι καπάρο απο μένα.

Δε μου κάνει όρεξη να πάω να πάρω το δικό μου.Γιατί;

Bytheway δε ξέρω και σε τι τιμή θα το παρω :)

Θα τα αφήσω μάλλον για αυριο, να διαβάσω εκεί την εφημερίδα μου.

Ελπίζω μόνο να έχουν την 3.2 επάνω! :)

 

Αν είναι 3G 64Gb και περισευει το ένα, θα με ενδιέφερε ... Στειλε ένα PM να κανονισουμε αν θέλεις !

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν γίνεται JB ακόμα. Ό,τι έχεις αγοράσει μπορείς να το ξαναπεράσεις δωρεάν εννοείται.

 

800 δολλάρια ή 620 ευρώ για το 64gb wifi ειναι καλά;

 

Αν είναι 3G 64Gb και περισευει το ένα, θα με ενδιέφερε ... Στειλε ένα PM να κανονισουμε αν θέλεις !

 

Θα σου πω.Θελει να το πουλήσει και το αλλο αλλα δε ξερω αν το εχει κανονισει αλλού.

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

800 δολλάρια ή 620 ευρώ για το 64gb wifi ειναι καλά;

699 πωλείται εδώ στο Βέλγιο, οπότε όπως καταλαβαίνεις είναι πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα τιμη ειναι (φυσικα το σκετο wifi) e ?

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα τιμη ειναι (φυσικα το σκετο wifi) e ?

 

Ναι, το σκέτο wifi είναι!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είμαι στο αυτοκίνητο με τα πεθερικά μου, στο πίσω κάθισμα. Έχω Ίντερνετ με το joikuspot στο symbian κινητό μου και δίνω στο iPad, έχω και gps με tom-tom και google maps με το vodafonακι, και κάνω δουλειά μου!!!! Κατευθυνομαστε Νότια Κρήτη και πιανω edge.
Link to comment
Share on other sites

Η LG αναφέρει πως το iPad θα καθυστερήσει ακόμα περισσότερο σε μερικές χώρες. Δεν το βλέπω φέτος επίσημα στην Ελλαδά...

 

http://iappshellas.gr/?p=411

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Η LG αναφέρει πως το iPad θα καθυστερήσει ακόμα περισσότερο σε μερικές χώρες. Δεν το βλέπω φέτος επίσημα στην Ελλαδά...

 

http://iappshellas.gr/?p=411

 

Όντως έτσι είναι. Το διάβασα κι εγώ. Δεν προλαβαινουν να ετοιμάσουν τα 13 εκατομυρια οθόνες που έχουν συμφωνήσει με την apple για παραγωγή μέσα στο 2010.

Οπότε θα υπάρξει καθυστεριση λίγων μηνών για τις παραδωσεις που ήταν προγραμματισμένες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πάντως βλέποντας τις καθυστερήσεις στο iPad και το iPhone 4 είτε εξαιτίας οθονών είτε οποιουδήποτε άλλου κατασκευαστικού εμποδίου, αρχίζω να πιστεύω ότι το 2011 θα ξεφύγουμε λίγο από την ετήσια ανανέωση.

 

Δε βλέπω δηλαδή το iPad 2 να βγαίνει τον Απρίλη του 2011, ούτε το iPhone 5 τον Ιούνιο. Αν το iPad φτάσει να ολοκληρώσει τον κύκλο της κυκλοφορίας τους στις υπόλοιπες χώρες προς το τέλος του 2010, βρίσκω λίγο παράλογο να κάνει event η Apple 3 μήνες μετά για να το ανανεώσει, έχοντας πάντα υπόψη και το ότι το iOS 4.x θα έρθει στο iPad Οκτώβρη-Νοέμβρη. Τα ίδια περίπου ισχύουν και για το iPhone 4. Αν το λευκό βγει Νοέμβριο μήνα π.χ., θα είναι λάθος κίνηση να το αφήσει να ζήσει 6 μήνες και τον Ιούνιο να παρουσιάσει το επόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Λέτε ρε παιδιά να υπάρξει τέτοια καθυστέρηση...:confused:

 

Μην μου λέτε τώρα τέτοια.. Θα βάλω τα κλάματα :cry: :cry: :cry: . . .

 

Και το περιμένω πως και πως... Και δεν είμαι τώρα να σκάσω τόσα πολλά λεφτά ρε γμτ...:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Αλέξανδρε αν θες σου φέρνω τον Αύγουστο που θα κατέβω. Μπορώ να το πάρω από εδώ που κυκλοφόρησε επίσημα την Παρασκευή. Πιστεύω θα βρούμε άνετα.

 

Τιμές:

 

WiFi: 499, 599, 699 (16, 32 και 64 αντίστοιχα)

WiFi + 3G: 599, 699, 799 (16, 32 και 64 αντίστοιχα)

Link to comment
Share on other sites

Λέτε ρε παιδιά να υπάρξει τέτοια καθυστέρηση...:confused:

 

Μην μου λέτε τώρα τέτοια.. Θα βάλω τα κλάματα :cry: :cry: :cry: . . .

 

Και το περιμένω πως και πως... Και δεν είμαι τώρα να σκάσω τόσα πολλά λεφτά ρε γμτ...:ninja:

 

Πες του Νικου να σου φέρει ένα από το Βελγιο που κυκλοφόρησε.:)

 

Νίκο δεν είναι καθόλου σίγουρο αν θα ολοκληρωθεί ο κύκλος ως το τέλος της χρονιάς.

Και αν ολοκληρωθεί, δεν θα μπορέσουν να ικανοποιήσουν τις αγορές σε ποσότητες.

 

Επίσης είναι σχεδόν σίγουρο ότι και να ύπαρξη νέο μοντέλο, δεν θα αλλάξει εξωτερικά. Το πιθανότερο είναι να προστεθεί καμερα και αναγκαστικά μεγαλύτερη μνήμη.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Οπως ακριβως τα ελεγα σε προηγουμενα ποστ. :)

 

Οποτε το θεμα με τις οθονες ενισχυει τη προβλεψη μου οτι μετα απο 2+ χρονια κυκλοφοριας θα βγει ο διαδοχος του iPad. ;)

 

EDIT: Επισης για οσους εχουν το 3G και δεν εχουν συμβολαιο για internet, εβγαλε η Cosmote ενα ωραιο πακετακι. Μαλιστα, σκεφτομασταν με τη κοπελια μου αν υπαρχει κατι τετοιο για να βαλει στο δικο της χωρις συμβολαιο. Οριστε λοιπον η σχετικη ειδηση.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=279184

Edited by energetic
EDIT: Ειδηση για Cosmote πακετο!

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Αλέξανδρε αν θες σου φέρνω τον Αύγουστο που θα κατέβω. Μπορώ να το πάρω από εδώ που κυκλοφόρησε επίσημα την Παρασκευή. Πιστεύω θα βρούμε άνετα.

 

Τιμές:

 

WiFi: 499, 599, 699 (16, 32 και 64 αντίστοιχα)

WiFi + 3G: 599, 699, 799 (16, 32 και 64 αντίστοιχα)

 

Πες του Νικου να σου φέρει ένα από το Βελγιο που κυκλοφόρησε.:)

 

Νίκο δεν είναι καθόλου σίγουρο αν θα ολοκληρωθεί ο κύκλος ως το τέλος της χρονιάς.

Και αν ολοκληρωθεί, δεν θα μπορέσουν να ικανοποιήσουν τις αγορές σε ποσότητες.

 

Επίσης είναι σχεδόν σίγουρο ότι και να ύπαρξη νέο μοντέλο, δεν θα αλλάξει εξωτερικά. Το πιθανότερο είναι να προστεθεί καμερα και αναγκαστικά μεγαλύτερη μνήμη.

 

Αυτό θα κάνω Κώστα και Νίκο... Αλλά επειδή είχα σκοπό να το πάρω με επιδότηση (οπότε και θα μου ερχόταν φθηνότερα), το σκέφτομαι ακόμα... Δεν είναι ότι τα €500-€600 τα βρίσκω έτσι εύκολα! Και προς το παρόν, αναμένω ορισμένες εξελίξεις και αναλόγως θα πράξω!

 

Νίκο, σου έστειλα mail... Το έλαβες;

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω Flight Control HD όπου μπορείτε να παίζετε και με τα δύο iPad σας!

 

Επανερχομαι σε αυτο το θεμα! :lol:

 

Λοιπον, το κατεβασα το Σαββατο και δοκιμασα επισης για πρωτη φορα το "gift this app" και δουλευει μια χαρα. Το αποτελεσμα? Λιωσαμε να παιζουμε με αεροπλανακια, ελικοπτερα κτλ. και να κανουμε τους ελεγκτες εναεριας κυκλοφοριας. Με λιγα λογια, ειμαστε και οι δυο ετοιμοι να παραλαβουμε τα καθηκοντα, ειδικα με τη λευκη απεργια που γινεται τωρα! :p

 

Στα περι iPad τωρα. :D

 

Η κοπελια μου απλα ξετρελαθηκε! Κατεβασε ενα σωρο λεξιλογια για τη δουλεια της τα οποια τα δυο δουλευαν ηδη και στο iPad απο την εποχη που τα ειχε παρει για το iPhone. Βρηκε μεχρι και Ελληνικα περιοδικα και τα κατεβασε για δοκιμη. Ενα απο αυτα συγκεκριμενα ειναι το περιοδικο "ΕΓΩ" το οποιο το κανονικο τευχος κοστιζει 1.50 Euro στα περιπτερα αλλα αν το παρεις ηλεκτρονικα στο iPad το κοστος ειναι στα 0.79 Euro. Αυτα δεν τα ηξερα, τα ειδα τη Κυριακη και τα εμαθα κι εγω. :lol:

 

Τωρα κατι αλλο που πραγματικα παθαμε πλακα και οι δυο μας με την ευκρινεια της οθονης. H κοπελα μου ασχολειται με τη φωτογραφια ερασιτεχνικα και κατεβασε απο αυτες που εχει τραβηξει περιπου 1000 φωτογραφιες στο iPad της. Λοιπον, παθαμε πραγματικο σοκ! Τις φωτογραφιες αυτες δεν τις ειχαμε ξαναδει ποτε με τοση λεπτομερεια και τοσο ζωηρα χρωματα. Πραγματικα μειναμε αναυδοι. Μαλιστα, μετα απο αυτο σκεφτομαι να βαλω το iPad διπλα στην οθονη του υπολογιστη και να προσπαθησω να φερω τις ρυθμισεις του οπως αυτες του iPad.

 

Δεν ξερω πραγματικα τι να πω για αυτο το μηχανημα! Εμενα προσωπικα μου εχει λυση τα χερια η full προσβαση στον υπολογιστη του γραφειου μου μεσω iPad. :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μία ερώτηση:

 

Με την προστασία της οθόνης τι έχετε κάνει, αν έχετε κάνει; Αγόρασα ένα mirror screen protector από το eBay και το αποτέλεσμα ήταν καταστροφικό, η φωτεινότητα έπεσε τουλάχιστον στο μισό ενώ τα χρώματα θύμιζαν ξεθωριασμένες ταινίες της δεκαετίας του '60. Είδα και ένα 2ρο με ένα screen protector της Belkin που δεν ήταν mirror και πάλι μου φάνηκε πως η καθαρότητα της οθόνης είχε πέσει πάρα πολύ. Δεν θέλω όμως και να αφήσω την οθόνη απροστάτευτη. Καμία συμβουλή;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.*Σας*γραφω*απο*καινουριο*ιπαντ*που*μολις*ηρθε*από*Αμερική!!*Διάβασα*καμια*δεκαριά*σελίδες*πισω*στο*πόστ..*Αλλά*ήθελα*να*ρωτήσω*αν*μπορεί*κάποιος*να*ποσταρει*μια*γρηγορη*λιστα*απο*απαραιτητα*αππς.*Δηλαδή*ότι*έχετε*οι*πιο*παλιοί..*Να*σημειωσω*οτι*φοραει*3.2.1*και*δεν*μπορω*να*κανω*τζαιλμπρεικ...*

 

Για*οποιον*αναρωτιεται*τα*ελληνικα*ειναι*απο*ενα*αππ*που*μαλλον*για*ιφονε*ηταν*με*κοπυ*παστε*

Link to comment
Share on other sites

Πες μας τι δουλειές θα κάνεις στο iPad, γιατί αν αραδιάσουμε απλά λίστα με εφαρμογές θα χαθείς :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (1st gen - 2010)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...