Jump to content

[Επίσημο] HTC Trophy


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Γεια σα, γιατί το ξεκλείδωμα της συσκευής είναι τόσο σημαντικό και σε ποιές περιπτώσεις απαιτείται;

Τι κερδίζει ο χρήστης από το ξεκλείδωμα;

Ευχαριστώ.

 

Αν διαβάσεις πιο πίσω θα δεις ότι έχει συζητηθεί εκτενώς αυτή η ερώτηση. Θα επαναλάβω αυτό που είχα πει... μόνο και μόνο η δυνατότητα για πλήρως ελληνικό πληκτρολόγιο είναι αρκετός λόγος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για την απάντηση, κάθομαι και διαβάζω από την αρχή όλα τα posts για να εγκλιματιστώ.

Έχω 3 ερωτήσεις οι οποίες μπορεί να βοηθήσουν και άλλους:

1. το λειτουργικό σύστημα από τη μάνα είναι το 7004; Από που μπορώ να μαθαίνω τις νεες εκδόσεις π.χ. την τελευταία και πώς μπορώ να λάβω τα updates; Ποίο είναι το παλαιότερο version που απαιτείται για να προχωρήσεις σε ξεκλείδωμα;

2. διάβασα ότι email για είσοδο σε marketplace κτλ ίσως να παρουσιάζει πρόβλημα με passport email σε .gr. Ωραία, είδα ότι έγινε αναφορά σε hotmail.com και windowslive.com ότι γίνονται αποδεκτά. Το ίδιο γίνεται και με live.com ;

3. Όντως τα regional settings του κινητού πρέπει να είναι ρυθμισμένα σε Αγγλία/Αμερική για είσοδο σε marketplace; Υπάρχει κάποιο θέμα με τα regional settings του PC καθώς και του windows passport λογαριασμού;

 

Επίσης που μπορώ να βρώ πληροφορίες για την πλατφόρμα του wp7 και ό,τι χρειάζεται για ανάπτυξη λογισμικού;

Edited by kordellas
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, κάθομαι και διαβάζω από την αρχή όλα τα posts για να εγκλιματιστώ.

Έχω 3 ερωτήσεις οι οποίες μπορεί να βοηθήσουν και άλλους:

1. το λειτουργικό σύστημα από τη μάνα είναι το 7004; Από που μπορώ να μαθαίνω τις νεες εκδόσεις π.χ. την τελευταία και πώς μπορώ να λάβω τα updates; Ποίο είναι το παλαιότερο version που απαιτείται για να προχωρήσεις σε ξεκλείδωμα;

2. διάβασα ότι email για είσοδο σε marketplace κτλ ίσως να παρουσιάζει πρόβλημα με passport email σε .gr. Ωραία, είδα ότι έγινε αναφορά σε hotmail.com και windowslive.com ότι γίνονται αποδεκτά. Το ίδιο γίνεται και με live.com ;

3. Όντως τα regional settings του κινητού πρέπει να είναι ρυθμισμένα σε Αγγλία/Αμερική για είσοδο σε marketplace; Υπάρχει κάποιο θέμα με τα regional settings του PC καθώς και του windows passport λογαριασμού;

 

Επίσης που μπορώ να βρώ πληροφορίες για την πλατφόρμα του wp7 και ό,τι χρειάζεται για ανάπτυξη λογισμικού;

 

Καλημερα

1. Ερχεται με 7004 ..Ξεκλειδωμα μπορεις να κανεις και με την 7008. Τα update τα βλεπεις οταν ειναι διαθεσιμα,

μολις συνδεσεις το τηλ στο PC kai to Zune.

2. Απο οτι φαινετε οποιδηποτε μαιλ με .com κανει τη δουλεια..

3. Συνηθως οχι δεν υπαρχει..

 

Το Win Dev Tools που εγκαθιστουμε για το ξεκλειδωμα εχει τα βασικα εργαλεια να ξεκινησεις αναπτυξη

λογισμικου.

Εδω θα βρεις τα παντα μαζεμενα.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση μπορεί να ακουστεί κάπως αλλά τα έχω κατεβάσει όλα τα αρχεία στα post αλλά δεν μπορώ να βρώ αυτο ==> Στη συσκευη τρεχουμε την εφαρμογή XBMOD.Files.Deployer μην παρεξηγήται μια βοήθεια θα ήταν πολύτιμη!! :(
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση μπορεί να ακουστεί κάπως αλλά τα έχω κατεβάσει όλα τα αρχεία στα post αλλά δεν μπορώ να βρώ αυτο ==> Στη συσκευη τρεχουμε την εφαρμογή XBMOD.Files.Deployer μην παρεξηγήται μια βοήθεια θα ήταν πολύτιμη!! :(

 

Η εφαρμογή θα πρέπει να βρίσκεται ήδη εγκατεστημένη στα application του κινητού σ.

:happy::happy:

Link to comment
Share on other sites

Συντομη ερωτηση:

εχω το htc trophy 7 αγορασμενο απο την vodafone. Το "εσπασα" συμφωνα με τις οδηγιες των 3 ποστ και τωρα κανει αναβαθμιση μεσω του zune σε επομενο firmware.

 

Απο οτι φανταζομαι το firmware pου θα μπει θα ειναι και αυτο branded απο την vodafone. Μπορω να βαλω ενα απο τα unbranded firmwares που υπαρχουν στο xda* χωρις ομως να χασω το "ξεκλειδωμα"? Τι μειονεκτηματα ή πλεονεκτηματα μπορει να εχω βαζοντας unbranded firmware?

 

 

*RUU_Spark_Vodafone_ELL_1.20.401.00_Radio_5.54.09.2 1_22.33b.50.10U_NoDo_by_ansar

Link to comment
Share on other sites

Συντομη ερωτηση:

εχω το htc trophy 7 αγορασμενο απο την vodafone. Το "εσπασα" συμφωνα με τις οδηγιες των 3 ποστ και τωρα κανει αναβαθμιση μεσω του zune σε επομενο firmware.

 

Απο οτι φανταζομαι το firmware pου θα μπει θα ειναι και αυτο branded απο την vodafone....

- Δεν ειναι της βοντα το update. Ειναι το κανονικο official by microsoft .... 7.0.7392.0 ...

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

το Windows phone Device Manager που εγκαθιστά το TouchXperience έχει όντως προβλήματα lag;

Eπίσης το Advanced configuration tool 1.2 έχει bugs.

 

Σύμφωνα με αυτόν

αν δεν κάνεις το "παντοτινό μη κλείδωμα" απλά επαναλαμβάνεις το σημείο που τικάρεις τα 2 κουτιά και πατάς unlock στο Chevronwm7 κάθε φορά που κάνεις update ή ενώνεσαε με Zune. Αυτό αληθεύει;

 

Aυτό; ( από το xda http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=11065111&postcount=1 )

Prevent Phone from Relocking

The phone is unlocked, but will relock every time it syncs to Zune unless one of these hacks are done.

In an installed registry editor, navigate to the following key and change these values.

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\DeviceReg]

"PortalUrlProd"=""

"PortalUrlInt"=""

 

Προσωπικά δεν βρίσκω το συγκεκριμένο root στο pc μου

 

 

Από που μπορεί να καταλάβει κάποιος αν η συσκευή του κλείδωσε;

Edited by kordellas
Link to comment
Share on other sites

Το ξυπνητηρι δεν χτυπαει οταν το κινητο ειναι κλειστο ?

Το ειχα βαλει να χτυπησει για παραδειγμα στις 12 με κλειστο κινητο, δεν χτυπησε και οταν το ανοιξα στις 1 τοτε χτυπησε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα κατάφερα να φλασάρω την Rom το ξεκλείδωσα σύμφωνα με τις οδηγίες των 3ων ποστ και έχω μια ερώτηση αν ξανακάνω update το κινητό θα ξανακλειδώσει;;; ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!:)
Link to comment
Share on other sites

Το ξυπνητηρι δεν χτυπαει οταν το κινητο ειναι κλειστο ?

Το ειχα βαλει να χτυπησει για παραδειγμα στις 12 με κλειστο κινητο, δεν χτυπησε και οταν το ανοιξα στις 1 τοτε χτυπησε.

 

Τι εννοεις κλειστο ....???? Απο το power button τελειως κλειστο ???? Ε. πως να χτυπησει ανα ειναι τελειως κλειστο λογικο ειναι !!!

Μηπως εχεις κατεβασει την ενταση ???

Χρησιμοποιοω το ξυπνητηρι απο την αρχη και δουλευει μια χαρα

 

Καλησπέρα,

το Windows phone Device Manager που εγκαθιστά το TouchXperience έχει όντως προβλήματα lag;

Eπίσης το Advanced configuration tool 1.2 έχει bugs.

 

Σύμφωνα με αυτόν

αν δεν κάνεις το "παντοτινό μη κλείδωμα" απλά επαναλαμβάνεις το σημείο που τικάρεις τα 2 κουτιά και πατάς unlock στο Chevronwm7 κάθε φορά που κάνεις update ή ενώνεσαε με Zune. Αυτό αληθεύει;

 

Aυτό; ( από το xda http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=11065111&postcount=1 )

Prevent Phone from Relocking

The phone is unlocked, but will relock every time it syncs to Zune unless one of these hacks are done.

In an installed registry editor, navigate to the following key and change these values.

Προσωπικά δεν βρίσκω το συγκεκριμένο root στο pc μου

Από που μπορεί να καταλάβει κάποιος αν η συσκευή του κλείδωσε;

 

WPVM : Τι εννοεις προβλημα lag..??? που το ειδες το lag ?

AdvConfTool: Βεβαιως και εχει bug....ειναι σε beta ακομη λογικο ειναι ....αλλα οτι κανει το κανει σωστα.

 

Δεν καταλαβαινω γιατι το μπερδευεις τοσο....? Η διαδικασια που περιγραφεται στ 3 πρωτα ποστ ειναι δοκιμασμενη σε χιλιαδες χρηστες ...

Γιατι δεν την ακολουθεις και να αφησεις τον καθενα να γραφει οτι θελει..

Δεν μπορεις να ξεκλειδωσεις αν περασεις την εκδοση 7008. Τελεια και παυλα ...Οτι και να λεει ο καθε πικραμενος στο ιντερνετ.

ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ. Αν αλλαξει κατι θα τα ξαναπουμε.

Γιατι προτιμας να διαβαζεις αυτον το τυπο (που καποια ειναι σωστα αλλα σε καποια κανει λαθος) απο το xda και δεν διαβαζεις

αυτα που λεμε εδω και που ειναι απο διαβασμα σε 10δες σαιτ (και το xda) και συνδιασμενα ολα μαζι...

 

Για το κλειδι στη registry που λες ειναι μονο αν εχεις προβλημα στο ξεκλειδωμα

Αν κλειδωσει δεν θα μπορεις να βαλεις εφαρμογες απο το pc

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος που με πειράζει το Advanced configuration tool είναι το ότι μετά από reboot παρουσιάζεται ένα σκέτο κενό εικονίδιο. Anw, αυτά υπάρχουν τώρα με αυτά πρέπει να πάμε όπως σωστά λες.

 

Πες μου όμως, όταν σου κλειδώσει η συσκευή για οποιοδήποτε λάθος, από που το καταλαβαίνεις; Τα προγράμματα που έχεις προσθέσει δεν λειτουργούν πλέον;

 

Υπάρχει εφαρμογή που να δημιουργά folders στο menu;

Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος που με πειράζει το Advanced configuration tool είναι το ότι μετά από reboot παρουσιάζεται ένα σκέτο κενό εικονίδιο. Anw, αυτά υπάρχουν τώρα με αυτά πρέπει να πάμε όπως σωστά λες.

Πες μου όμως, όταν σου κλειδώσει η συσκευή για οποιοδήποτε λάθος, από που το καταλαβαίνεις; Τα προγράμματα που έχεις προσθέσει δεν λειτουργούν πλέον;

Υπάρχει εφαρμογή που να δημιουργά folders στο menu;

 

Το θεμα με το εικονιδιο που δεν φαινετα το ξερει ο δημιουργος....ειπε οτι θα το φτιαξει στην επομενη μια δεν ειναι σοβαρη

λειτουργικη ατελεια..

Η συσκευη δεν κλειδωνει (τουλαχιστον αυτη τη στιγμη) ουτε απο λαθος ουτε απο τιποτα αν κανεις τη διαδικασια σωστα.

Θα το καταλαβεις οτι ειναι κλειδωμενη οταν δεν θα μπορεις να εγκαταστησεις νεες εφαρμογες απο το PC σου.

Οι ηδη εγκατεστημενες θα δουλευουν ομως κανονικα. Αν λοιπον θελεις να κανεις ελεγγχο για κλειδωμα τοτε κανε μια

εγκατασταση απο το PC σου. Αν γινεται τοτε εισαι ξεκλειδωτος αν οχι τοτε εισαι κλειδωμενος.

 

Οχι δεν υπαρχει θεμα folders ..Αυτη ειναι η σχεδιαση του λειτουργικου ...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, δυσκολευομαι να χρησιμοποιήσω το Maps... Πρέπει να κατεβάσω/κάνω κάτι πριν λειτουργήσουν; Μένει κολημένο στο Searching.

Επίσης είμαι κάτοχος καρτοκινητης Q και στο πάνω πάνω μερος στη μπάρα της μπαταρίας/ώρας μου παρουσιάζει στο χώρο των συνδέσεων ένα τριγωνάκι το οποίο παρουσιάζεται παντού. Πρέπει να έχει να κάνει με το δίκτυο. Υπάρχει τρόπος να φύγει;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, δυσκολευομαι να χρησιμοποιήσω το Maps... Πρέπει να κατεβάσω/κάνω κάτι πριν λειτουργήσουν; Μένει κολημένο στο Searching.

Επίσης είμαι κάτοχος καρτοκινητης Q και στο πάνω πάνω μερος στη μπάρα της μπαταρίας/ώρας μου παρουσιάζει στο χώρο των συνδέσεων ένα τριγωνάκι το οποίο παρουσιάζεται παντού. Πρέπει να έχει να κάνει με το δίκτυο. Υπάρχει τρόπος να φύγει;

Ευχαριστώ.

 

Για το Maps πρεπει να βγεις καπου εξω για να πιασει το gps...

Για την Q δεν γνωριζω αν εχει καποιος αλλος φιλος ας μας πει

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, δε μου λετε, εχει παρατηρησει κανενας αλλος οτι η ενταση του ηχου οταν ακους μουσικη με το hands free ειναι χαμηλη, ακομα και με την ενταση του τηλ στο τερμα? Καμια ιδεα γι αυτο?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σας, δυσκολευομαι να χρησιμοποιήσω το Maps... Πρέπει να κατεβάσω/κάνω κάτι πριν λειτουργήσουν; Μένει κολημένο στο Searching.

 

Έχε υπόψιν ότι απαιτεί και ενεργή σύνδεση στο internet για να σου φέρει αποτελέσματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχε υπόψιν ότι απαιτεί και ενεργή σύνδεση στο internet για να σου φέρει αποτελέσματα.

 

Καλημέρα φίλε,

μου βγάζει αποτέλεσμα και χωρίς σύνδεση, πιο αργά όμως...

Edited by kordellas
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, δε μου λετε, εχει παρατηρησει κανενας αλλος οτι η ενταση του ηχου οταν ακους μουσικη με το hands free ειναι χαμηλη, ακομα και με την ενταση του τηλ στο τερμα? Καμια ιδεα γι αυτο?

 

Αυτό που λες συμβαίνει και με οποιαδήποτε άλλα ακουστικά πέρα των δικών του; Έχω ακούσει ότι το handsfree που υπάρχει μαζί με το κινητό είναι αρκετά χαμηλό σε ένταση

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες συμβαίνει και με οποιαδήποτε άλλα ακουστικά πέρα των δικών του; Έχω ακούσει ότι το handsfree που υπάρχει μαζί με το κινητό είναι αρκετά χαμηλό σε ένταση

 

Τι εννοεις εχεις ακουσει ??? Το ακουστικο που ερχεται με το κινητο ειναι αρκετα καλο στη μεσαια κατηγορια και πανω..

Το δοκιμασα με αλλα 3 σετ ακουστικων ..ενα απο iPhone ενα απο Νοκια και ενα Boss απο το στερεωφονικο μου ...

Μονο το Boss καλλιτερο ηχο (ε γιαυτο κανει και 150 ευρω)

Οτι ειναι χαμηλη η ενταση στα ακουστικα ...ειναι πιο χαμηλη απο οτι θα ηθελα. Βεβαια αυτο ειναι για οταν ακους μουσικη.

Η ποιοτητα ηχου της συσκευης σε ομιλια (ακουστικο και ανοιχτη ακροαση) ειναι παρα πολυ καλη ..ισως απο τις καλλιτερες

που εχω ακουσει σε τηλ.

Ειναι το μονο τηλ απο οσα ειχα που μπορω ανετα να μιλαω σε ανοιχτη ακροαση χωρις προβλημα...

Και με ακουνε και ακουω πολυ καθαρα...

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις εχεις ακουσει ???

Λάθος μου, ήθελα να πω: έχω διαβάσει.

 

Όταν λες ότι η ένταση είναι χαμηλή εννοείς τραγικά χαμηλή, για παράδειγμα αν υπάρχουν έντονοι εξωτερικοί θόρυβοι δεν θα ακούς τίποτα, ή απλά χαμηλότερη από ότι για παράδειγμα του iPhone;

 

Από εβδομάδα που θα είμαι και εγώ κάτοχος του Trophy (:D) θα πω και τις εντυπώσεις μου στο κομμάτι του ήχου

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Λάθος μου, ήθελα να πω: έχω διαβάσει.

 

Όταν λες ότι η ένταση είναι χαμηλή εννοείς τραγικά χαμηλή, για παράδειγμα αν υπάρχουν έντονοι εξωτερικοί θόρυβοι δεν θα ακούς τίποτα, ή απλά χαμηλότερη από ότι για παράδειγμα του iPhone;

 

Από εβδομάδα που θα είμαι και εγώ κάτοχος του Trophy (:D) θα πω και τις εντυπώσεις μου στο κομμάτι του ήχου

 

Τραγικα χαμηλη δεν ειναι ...Ειναι λιγο χαμηλοτερη απο το iPhone και το HD2.

Βεβαια εμενα μου αρεσει να κουω μουσικη πολυ δυνατα ..οποτε πιστευω οτι ειναι και θεμα γουστου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις πως γινεται να μην εχουν δονηση τα τρια κουμπια αφης που εχει το trophy και γενικα ολα τα wp7....Eψαξα στις ρυθμισεις και δεν βρηκα τιποτα....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα

Κατ' αρχάς να πω ότι η συζήτηση εδώ είναι εξαιρετικά χρήσιμη και διαφωτιστική. Τώρα όσον αφορά το Trophy το τηλέφωνο είναι καταπληκτικό και σαν κατασκευή και σαν software. Ακολούθησα τις οδηγίες του Colossus, το ξεκλείδωσα και έκανα και τα updates. Τώρα έχω την έκδοση 7.0.7392.0. Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι με το κατέβασμα προγραμμάτων. Στο zune έρχεται πάντα το μήνυμα "Sorry, the requested item isn't available in your location", με αποτέλεσμα να σταματάει η διαδικασία εκεί. Αν γνωρίζει κάποιος τι φταίει ας βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...