Jump to content

[Επίσημο] HTC Trophy


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω αλλα μου βγαζει οτι δεν ειμε συνδεμενος με το zune ενω ειμε,μηπως ξερεις τι φταιει?

 

μηπως στην συνδεση σου με το zune εισαι σαν guest????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρες

 

 

Στην οικογένεια του Trophy και γω απο σήμερα

 

Πριν λίγο του έκανα και το update αλλά όσο ικανοποιημένος είμαι απο τν συσκευή και την πρώτη εντύπωση με τα WP τόσο κουφό είναι αυτό που μου συμβαίνει.

 

Δεν δέχεται με τίποτα το κέντρο μηνυμάτων.

 

Βρε τι HTC Connection setup

 

Τι χεράτα απο τα setting των μηνυμάτων....τίποτα..μαλιστα σε αυτή την περίπτωση ενώ το γράφω και πατάω save...τζίφος....

 

Έχει ξανασυμβεί?

 

Καμιά καλή ιδέα πριν την επιστροφή στην Vodafone?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες

 

 

Στην οικογένεια του Trophy και γω απο σήμερα

 

Πριν λίγο του έκανα και το update αλλά όσο ικανοποιημένος είμαι απο τν συσκευή και την πρώτη εντύπωση με τα WP τόσο κουφό είναι αυτό που μου συμβαίνει.

 

Δεν δέχεται με τίποτα το κέντρο μηνυμάτων.

 

Βρε τι HTC Connection setup

 

Τι χεράτα απο τα setting των μηνυμάτων....τίποτα..μαλιστα σε αυτή την περίπτωση ενώ το γράφω και πατάω save...τζίφος....

 

Έχει ξανασυμβεί?

 

Καμιά καλή ιδέα πριν την επιστροφή στην Vodafone?

 

ποιον αριθμο εχεις βαλει?

 

+306942190000

Link to comment
Share on other sites

Colossus προσπαθησα και δεν τα διαβαζει το trophy μου... Το κατεβαζω το στελνω με email παω να τον ανοιξω στο κινητο και δεν κανει τιποτα!! Γιατι???

 

Περιμενω την απαντηση σου στο αλλο φορουμ...

 

Πρεπει να κανεις οτι λεει ο οδηγος

 

2. Στο Κινητο...Ανοιξτε απο το κινητο σας το μαιλ που στειλατε και πατηστε επανω

στο αρχειο ChevronWP7.cer για να κατεβει. Οταν κατεβει πατηστε για να εγκατασταθει.

Την πρωτη φορα δεν κανει τιποτα ...απλως κατεβαινει ...και αφου κατεβει τοτε πατας επανω του ξανα και

γινεται εγκατασταση...

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

ποιον αριθμο εχεις βαλει?

 

 

 

 

+3097100000

 

Cosmote

 

Σημειώτεον...λαμβάνω κανονικά!!!

:wacko: Mα επρεπε να την κανει αυτοματα!!Για πηγαινε settings/mobile network/network selection/ βαλε automatic..

Αν δεν παλι πηγαινε settings/applicatons mesaging και δες τι εχει εκει:worry:

Omnia i900 - htc Trophy
Link to comment
Share on other sites

Colossus.. Το κατεβάζω απο τον οδηγο που δινεις και οταν παω να το καμω download στο κινητο μου Τhere`s no application associated with this file type!!

 

Το τρεχεις μεσα απο το μενου email της συσκευης οχι απο το search..

Eννοω οτι πρεπει να το ανοιξεις απο την εφαρμογη του κινητου που ηδη εχεις δημιουργησει λογαριασμο email για να το κανει εγκαταταση!

Edited by trophy
Omnia i900 - htc Trophy
Link to comment
Share on other sites

To automatic είναι επιλεγμένο , και στην δεύτερη διαδρομή στο sms centre number δεν έχει τίποτα ούτε σώζει όταν βάζω καρφωτά.

 

edit

 

Μετά απο σειρά δοκιμών με άλλες sim που τριγυρνούν διαπίστωσα πως μόνο μια απο συμβόλαιο Vodafone και η οποία είχε πάνω την ένδειξη 3G πήρε αυτόματα την ρύθμιση του κέντρου μηνυμάτων.

 

2-3 άλλες απο καρτοκινητά (Wind,Vodafone) καθώς και συμβόλαιο Cosmote δεν το κάνουν.

 

Τείνω να θεωρήσω πως η αιτία είναι η sim και η λύση θα είναι αντικατάστασή της με μια νέας γενιάς...(η υφιστάμενη είναι μετατροπή απο καρτοκινητό cosmoκάρτα 2-3 ετών

Edited by klog_1
Link to comment
Share on other sites

To automatic είναι επιλεγμένο , και στην δεύτερη διαδρομή στο sms centre number δεν έχει τίποτα ούτε σώζει όταν βάζω καρφωτά.

 

edit

 

Μετά απο σειρά δοκιμών με άλλες sim που τριγυρνούν διαπίστωσα πως μόνο μια απο συμβόλαιο Vodafone και η οποία είχε πάνω την ένδειξη 3G πήρε αυτόματα την ρύθμιση του κέντρου μηνυμάτων.

 

2-3 άλλες απο καρτοκινητά (Wind,Vodafone) καθώς και συμβόλαιο Cosmote δεν το κάνουν.

 

Τείνω να θεωρήσω πως η αιτία είναι η sim και η λύση θα είναι αντικατάστασή της με μια νέας γενιάς...(η υφιστάμενη είναι μετατροπή απο καρτοκινητό cosmoκάρτα 2-3 ετών

 

Ολα τα νεα smartphones δουλευουν πιο καλα με τις νεες sim cards.

Αν εχετε προβληματα αλλαξτε την sim

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

νομιζω την πρωτη φορα που εβαλα το hotmail μου στο κινητο, μου ηρθε μηνυμα απο τη microsoft και μου το εμφανησε στα πλακακια σαν ενα καινουριο μηνυμα χωρις να κανω συνχρονισμο, τωρα στελνω απο το pc μου στο κινητο mail και μονο με συνχρονισμο το εμφανιζει. Ετσι συμβαινει σε ολους?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εφτιαξα μια ψηφοφορια για το νεο λειτουργικο (WP7) ...

Φηφιστε εδω να δουμε τα αποτελεσματα ...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις αν το Native Keyboard που μας δινει και ελληνικά, περιοριζει τον αριθμό των χαρακτηρων που μπορουμε να στειλουμε σε ένα μηνυμα σε λιγότερους απο 160??
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις αν το Native Keyboard που μας δινει και ελληνικά, περιοριζει τον αριθμό των χαρακτηρων που μπορουμε να στειλουμε σε ένα μηνυμα σε λιγότερους απο 160??

 

Εως 70 χαρακτηρες μπορεις να στειλεις δυστυχως!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι ανάμεσα στο trophy - optimus κλείνω προς trophy καθαρά για στυλιστικό λόγο. Το Optimus είναι πιο γρήγορο στο loadάρισμα των παιχνιδιών ή βαριών εφαρμογών.

 

Κάτι γενικό που θα ήθελα να ρωτήσω, βρήκα στα specs ότι η μπαταρία του Optimus είναι καλύτερη από του Trophy.

Είναι όμως τόσο μεγάλη διαφορά;

Πόσο διαρκεί η μπαταρία του Trophy περίπου με κανονική χρήση;

Link to comment
Share on other sites

Εως 70 χαρακτηρες μπορεις να στειλεις δυστυχως!

 

Εχω ξεκινησου κουβεντα με ΡΜ με τον προγραμματιστη ...Να δουμε που θα βγει..

Εδω στο XDA γραψτε και αλλοι για το προβλημα, Αν τον πιεσουμε λιγο πολλοι απο μας ισως το δει πιο ζεστα ...

 

.....

Πόσο διαρκεί η μπαταρία του Trophy περίπου με κανονική χρήση;

Σε μενα με νορμαλ χρηση (κατι βεβαια που ειναι σχετικο για τον καθενα) κραταει 1,5 ημερα..

 

colossus

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάτι γενικό που θα ήθελα να ρωτήσω, βρήκα στα specs ότι η μπαταρία του Optimus είναι καλύτερη από του Trophy.

Είναι όμως τόσο μεγάλη διαφορά;

Πόσο διαρκεί η μπαταρία του Trophy περίπου με κανονική χρήση;

 

Λίγο πολύ η απόδοση είναι ίδια και στις δύο συσκευές. 2 ημέρες θα σου βγάζει εκτιμώ εκτός και να το έχεις μονίμως στα χέρια σου και ασχολείσαι μαζί του οπότε δεν θα σου βγάλει ούτε μέρα όπως σε όλες τις συσκευές του είδους.

 

(Την ίδια ερώτηση που είχες κάνει στο θέμα του Mozart την αφαίρεσα για ευνόητους λόγους).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λίγο πολύ η απόδοση είναι ίδια και στις δύο συσκευές. 2 ημέρες θα σου βγάζει εκτιμώ εκτός και να το έχεις μονίμως στα χέρια σου και ασχολείσαι μαζί του οπότε δεν θα σου βγάλει ούτε μέρα όπως σε όλες τις συσκευές του είδους.

 

(Την ίδια ερώτηση που είχες κάνει στο θέμα του Mozart την αφαίρεσα για ευνόητους λόγους).

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, το trophy είναι καθοδόν!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

 

υπαρχει η δυνατοτητα στο htc trophy να βαλω ελληνικο μενου? ειναι αγορασμενο απο vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό μενού όχι. Δεν μπορείς ακόμα να βάλεις ελληνικό μενού σε καμία winows phone 7 συσκευή. Τοι μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να το ξεκλειδώσεις και να του προσθέσεις το ελληνικό πληκτρολόγιο με το οποίο θα γράφεις κανονικά παντού ελληνικά.Το μειονέκτημα είναι ότι περιορίζεσαι σε 70 χαρακτήρες ανά sms.
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό μενού όχι. Δεν μπορείς ακόμα να βάλεις ελληνικό μενού σε καμία winows phone 7 συσκευή. Τοι μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να το ξεκλειδώσεις και να του προσθέσεις το ελληνικό πληκτρολόγιο με το οποίο θα γράφεις κανονικά παντού ελληνικά.Το μειονέκτημα είναι ότι περιορίζεσαι σε 70 χαρακτήρες ανά sms.

 

Και εμένα είναι από vodafone.

Τί εννοείς να το ξεκλειδώσω; να το κάνω unbranded ?

Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα update σε 7392. Προχωρηστε αφοβα οι ξεκλειδωτοι, ειναι safe :)

 

Μολις συνδεσα τη συσκευη στο pc μου εβγαλε και εμενα αυτο το update, εχω 7390. Τι ακριβως κανει αυτο? καπου διαβασα οτι κλειδωνει τις συσκευες ξανα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μολις συνδεσα τη συσκευη στο pc μου εβγαλε και εμενα αυτο το update, εχω 7390. Τι ακριβως κανει αυτο? καπου διαβασα οτι κλειδωνει τις συσκευες ξανα

 

Ειναι secutiry update για καποια certificate τριτων που ειχαν προβλημα..

Το εχω βαλει απο χθες ..δεν υπαρχει κανενα προβλημα..Προχωρα

Link to comment
Share on other sites

Ειναι secutiry update για καποια certificate τριτων που ειχαν προβλημα..

Το εχω βαλει απο χθες ..δεν υπαρχει κανενα προβλημα..Προχωρα

 

πολυ update παιζει, ειναι το τριτο μεχρι τωρα, οπως στο pc. οκ το εβαλα, thanks!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...