Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως γενικά δε βρίσκω κάποιο ιδιαίτερο λόγο να έχει κανείς τη συσκευή του τελείως κλειστή.Αν θελει μπορεί απλά να απενεργοποιεί το τηλέφωνο και νομίζω η κατανάλωση μπαταρίας είναι απειροελάχιστη..και βεβαίως όλες οι ειδοποιήσεις ενεργες!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Στα HTC... σωστά. Στα windows mobile γενικότερα... λάθος. :rolleyes:

 

Το default ξυπνητήρι του Omnia 2 ανοίγει τη συσκευή όταν είναι κλειστή.

ουτε κι εγω το γνωριζα αυτο! κι αν χτυπησει, που μεταφραζεται οτι θα bootαρει η συσκευη προφανως, παραμενει ανοιχτο οταν παρελθει ο χρονος του ξυπνητηριου?

 

Πάντως γενικά δε βρίσκω κάποιο ιδιαίτερο λόγο να έχει κανείς τη συσκευή του τελείως κλειστή.Αν θελει μπορεί απλά να απενεργοποιεί το τηλέφωνο και νομίζω η κατανάλωση μπαταρίας είναι απειροελάχιστη..και βεβαίως όλες οι ειδοποιήσεις ενεργες!:)

συμφωνω! απο τη μια δεχομαι τα ατομα που λενε οτι δε θελουν την ακτινοβολια στο κεφαλι τους κοντα, απ την αλλη, εγω το βρισκω εξαιρετικα χρονοβορο ποτε θα ενεργοποιηθουν τα 3 τηλεφωνα που εχω:wacko: Το flight mode καλυπτει πιστευω οσους αποζητουν την απομακρυνση απ την ακτινοβολια, κι ετσι το τηλεφωνο μενει ανοιχτο για οποια αλλη ειδοποιηση η χρηση!:happy:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Eχω τη εξης απορια:

 

υπαρχη δηνατοτητα να χτυπαει το ξυπνητηρι χωρις να ειναι ανοιχτο το κινιτο???

 

κ επισης σαν να μου φαινετε οτι ο ηχος που βγαζει γενικα δεν ειναι πολη δυνατος ουτε στην αναπαραγωγη της μουσικης ουτε στο ακουστικο!!

υπαρχει γιαυτο το θεμα κατι??

 

ευχαριστω πολυ!!!!

 

Γεια σας παιδια,Καλο μήνα σε ολους :)

 

Μπορεις να χρησιμοποιήσεις εναλλακτικά αλλη εφαρμογη εκτος του ΟΕΜ ξυπνητηριου για να Εχεις Πολυ περισσότερες επιλογές.

Μια αξιόπιστη πρόταση Ειναι το spb time που δουλευει δοκιμασμενα αξιόπιστα.

Με επιλογη πολλών ξυπνητηριων,ήχων απο τα mp3 σου αλλα και με διάφορες αλλες επιλογές,οπως χρονόμετρο,αντίστροφη, Αλλαγη interface με πολλα εναλλακτικά Ειδη ρολογιων ακομη και με screen saver ενεργού ρολογιού.

 

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,Καλο μήνα σε ολους :)

 

Μπορεις να χρησιμοποιήσεις εναλλακτικά αλλη εφαρμογη εκτος του ΟΕΜ ξυπνητηριου για να Εχεις Πολυ περισσότερες επιλογές.

Μια αξιόπιστη πρόταση Ειναι το spb time που δουλευει δοκιμασμενα αξιόπιστα.

Με επιλογη πολλών ξυπνητηριων,ήχων απο τα mp3 σου αλλα και με διάφορες αλλες επιλογές,οπως χρονόμετρο,αντίστροφη, Αλλαγη interface με πολλα εναλλακτικά Ειδη ρολογιων ακομη και με screen saver ενεργού ρολογιού.

 

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

 

βρε βρε για δες ποιος κάνει post :D

 

εγώ πάντως την δουλειά μου με το default την κάνω άψογα. του λέω χτύπα την τάδε ώρα, και χτυπάει.:)

Link to comment
Share on other sites

βρε βρε για δες ποιος κάνει post :D

 

εγώ πάντως την δουλειά μου με το default την κάνω άψογα. του λέω χτύπα την τάδε ώρα, και χτυπάει.:)

 

 

Γεια σου θοδωρη :D

Με το ΟΕΜ Ποτε δεν μπόρεσα να τα βρω :p το spb time δεν με πρόδωσε Ποτε στο λεο μου !!

 

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Δημητρη,

 

εγω ποτε δεν ειχα προβλημα ουτε με το default, ουτε με το g-alarm που λενε καποιοι. Αυτο που προτινεις τρωει πολυ μπαταρια;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Δημητρη,

 

εγω ποτε δεν ειχα προβλημα ουτε με το default, ουτε με το g-alarm που λενε καποιοι. Αυτο που προτινεις τρωει πολυ μπαταρια;

Καλησπερα Φανη :)

 

Οχι γιατι δεν τρέχει στο παρασκήνιο.

Μπορεις ακομη και Μεσω memmaid να απενεργοποιησεις το auto startup της εφαρμογης κατα την έναρξη της συσκευης απο επανεκινηση. Ακομη κ ετσι θα δουλευει αξιόπιστα. Εγω το χρησιμοποιω συνεχεια στο λεο και Ποτε δεν εκανε κιχ :)

 

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στις τελευταίες τους εκδόσεις το default ξυπνητήρι δεν έχει πια τα προβλήματα του παρελθόντος και κατά συνέπεια δεν υπάρχει λόγος για κάποιον να ψάχνει για third-party επιλογές. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ήρθε η μπαταρία! θαύμα?

 

Στο ειπα οτι θα ερθει αν δεν εχει χαθει.

Ελπιζω να στειλεις πισω και το refund...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχθες παρεδωσα στο ηρακλειο κρητης την συσκευη στο σερβισε λοιπον παει για αλλαγη οθονης κ αλαγη πλακετας απο οτι μου ειπε ο τεχνικος η οθονες στο λεο μας εχουνε προβλημα και καιγονται οπως την δικια μου οταν σηκονει θερμοκρασια το κινητο.... οποτε προσοχη!!!!!!!!!!!!!

 

Δεν θα συμφωνήσω με τον τεχνικό. Αν ήταν έτσι θα είχαμε όλοι καμένες συσκευές ειδικά μετά από τόσες δοκιμασίες που τις έχουμε υποβάλλει.

 

Άρα με κλειστό το Omnia 2 όταν έρθει η ώρα να χτυπήσει το default ξυπνητήρι ξεκινάει η συσκευή, κάνει boot και μετά αρχίζει να χτυπάει;

 

Ναι, κατά παράδοξο τρόπο (σε σχέση με την πλατφόρμα)... έτσι δουλεύει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο ειπα οτι θα ερθει αν δεν εχει χαθει.

Ελπιζω να στειλεις πισω και το refund...

 

για να στείλω πίσω το refund, πρέπει να μου απαντήσουν και στο email που τους έχω στείλει απο την προηγούμενη βδομάδα, και ακόμα δεν έχω πάρει κάποια απάντηση. Ούτε η PayPal, δεν τους βρήκε. μπορεί να το κλείσανε το μαγαζί

Link to comment
Share on other sites

για να στείλω πίσω το refund, πρέπει να μου απαντήσουν και στο email που τους έχω στείλει απο την προηγούμενη βδομάδα, και ακόμα δεν έχω πάρει κάποια απάντηση. Ούτε η PayPal, δεν τους βρήκε. μπορεί να το κλείσανε το μαγαζί

 

Αν δεν μπορέσεις να στείλεις πίσω το refund, στείλε πίσω τη μπαταρία !! :dash:

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

μιας κ τελιωσε η προσφορα το τζαμπα ιντερνετ της wind ηθελα να ρωτησω με wap ιντερνετ παιζει το λεο???????????? απορια!!! :X
Link to comment
Share on other sites

Στις τελευταίες τους εκδόσεις το default ξυπνητήρι δεν έχει πια τα προβλήματα του παρελθόντος και κατά συνέπεια δεν υπάρχει λόγος για κάποιον να ψάχνει για third-party επιλογές. :rolleyes:

 

Σύμφωνο απόλυτα..όσες φορές χρειάστηκα ξυπνητηρη το default δε με προδοσε πότε!

Και χωρίς να βαραίνει η συσκευή με διάφορα άλλα προγράμματα..ειδικά το spb αν και εντυπωσιακό είναι πιστεύω αρκετά βαρύ και μπαταροφαγο.

 

@Zaharakis

Δημήτρη καλώς ήρθες πάλι!!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,Καλο μήνα σε ολους :)

 

Μπορεις να χρησιμοποιήσεις εναλλακτικά αλλη εφαρμογη εκτος του ΟΕΜ ξυπνητηριου για να Εχεις Πολυ περισσότερες επιλογές.

Μια αξιόπιστη πρόταση Ειναι το spb time που δουλευει δοκιμασμενα αξιόπιστα.

Με επιλογη πολλών ξυπνητηριων,ήχων απο τα mp3 σου αλλα και με διάφορες αλλες επιλογές,οπως χρονόμετρο,αντίστροφη, Αλλαγη interface με πολλα εναλλακτικά Ειδη ρολογιων ακομη και με screen saver ενεργού ρολογιού.

 

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

 

Δημήτρη όλα καλά φίλε; :)

Να συμπληρώσω και εγω, εκτός του g-alarm που και στην δική μου συσκευή δεν δημιουργεί προβλήματα, μια πολύ καλή πρόταση είναι το pocketclock pro. Με τεράστια γκάμα εφαρμογών. Αν θυμάμαι καλά εσυ μου το είχες προτείνει.

Καλώς ήρθες και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Τώρα για να πω την μαύρη αλήθεια για ξυπνητήρι έχω το n92.Το γ#@$μένο(n92) δε σταματά να χτυπά κάθε πρωϊ μέχρι να σηκωθώ.Νομίζω το κάνει επίτηδες :worry: .Στο hd2 είδα ότι έχει μέχρι 3 φορές alarm και απλά δεν το ρισκάρω.

Για τον ήχο, ναι είναι χαμηλός αλλά με ακουστικά αν παίξεις με το πρόγραμμα ενίσχυσης ήχου παίξει πολύ δυνατά...Βέβαια κλείνει μόνο του μετά απο ένα τραγούδι και ακούς σιγά πάλι...Ναι και δεν φτιάχνει σε εμένα αυτό έχω δοκιμάσει registry-ρυθμίσεις κλπ και δεν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους!!!

 

Μετά από 16 μέρες το hd2 ξανά ήρθε στα χεριά μου μετα από επίσκεψη στο service για αλλαγή οθόνης. Πραγματικά ειχα ξεχάσει πως ήταν κανονικά η οθόνη του κινητού …το θέμα είναι ότι μου γύρισε με spl 3.03 υπάρχει κάποιος τρόπος να περασω hspl ??? η μπλε και στον ισμο μιας που είναι και διπλά μου? :O

 

edit: ακυρο βρηκα την λυση....(μετα απο τοσες μερες χωρις το leo μου ...)

Edited by napalsardi

γιατι ολα φενονται διαφορετικα μετα τις 14,000r.p.m ....:X

valentino οπου και να πας εγω μαζι σου!!!!

παντα φιλικα

πανα ω της

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους!!!

 

Μετά από 16 μέρες το hd2 ξανά ήρθε στα χεριά μου μετα από επίσκεψη στο service για αλλαγή οθόνης. Πραγματικά ειχα ξεχάσει πως ήταν κανονικά η οθόνη του κινητού …το θέμα είναι ότι μου γύρισε με spl 3.03 υπάρχει κάποιος τρόπος να περασω hspl ??? η μπλε και στον ισμο μιας που είναι και διπλά μου? :O

 

Γίνεται, απλά πρέπει πρώτα να γυρίσεις πίσω στην 1.66 με φλασάρισμα από κάρτα.

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται, απλά πρέπει πρώτα να γυρίσεις πίσω στην 1.66 με φλασάρισμα από κάρτα.

 

ευχαριστώ φιλε μου για την απάντηση αλλά, απλά εγω πέρασα την 1.48 απο το pc και άλλαξε και το spl και μετά εκανα ολη την διαδικασία με hspl3

γιατι ολα φενονται διαφορετικα μετα τις 14,000r.p.m ....:X

valentino οπου και να πας εγω μαζι σου!!!!

παντα φιλικα

πανα ω της

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έστω και έτσι... βάλε την 1.66 σαν βάση του ότι άλλο θα κάνεις στη συσκευή σου. Η 1.48 ήταν... :ninja:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έστω και έτσι... βάλε την 1.66 σαν βάση του ότι άλλο θα κάνεις στη συσκευή σου. Η 1.48 ήταν... :ninja:

 

πλεον τρεχω μονο android (και δεν χρειαζομαι τιποτα αλλο ουτε πισι για την δουλεια μου).... οποτε...

 

παντως και παλι ευχαριστω για τις απαντησεις :)

γιατι ολα φενονται διαφορετικα μετα τις 14,000r.p.m ....:X

valentino οπου και να πας εγω μαζι σου!!!!

παντα φιλικα

πανα ω της

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κατά παράδοξο τρόπο (σε σχέση με την πλατφόρμα)... έτσι δουλεύει.

Πολύ ενδιαφέρον, δεν το περίμενα! Πάντως θεωρώ πως δεν υπάρχει λόγος να κλείνουμε τελείως τη συσκευή. Σε Flight Mode η κατανάλωση είναι πρακτικά μηδενική και η συσκευή είναι πάντα έτοιμη για χρήση.

 

Γεια σας παιδια,Καλο μήνα σε ολους :)

 

Μπορεις να χρησιμοποιήσεις εναλλακτικά αλλη εφαρμογη εκτος του ΟΕΜ ξυπνητηριου για να Εχεις Πολυ περισσότερες επιλογές.

Μια αξιόπιστη πρόταση Ειναι το spb time που δουλευει δοκιμασμενα αξιόπιστα.

Με επιλογη πολλών ξυπνητηριων,ήχων απο τα mp3 σου αλλα και με διάφορες αλλες επιλογές,οπως χρονόμετρο,αντίστροφη, Αλλαγη interface με πολλα εναλλακτικά Ειδη ρολογιων ακομη και με screen saver ενεργού ρολογιού.

Δημήτρη!!! Καλώς ήρθες, καλό μήνα και σε σένα! :)

 

+1 κι από μένα για το SPB Time. Αξιόπιστο, πανέμορφο, χρηστικό.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον, δεν το περίμενα! Πάντως θεωρώ πως δεν υπάρχει λόγος να κλείνουμε τελείως τη συσκευή. Σε Flight Mode η κατανάλωση είναι πρακτικά μηδενική και η συσκευή είναι πάντα έτοιμη για χρήση.

 

 

Δημήτρη!!! Καλώς ήρθες, καλό μήνα και σε σένα! :)

 

+1 κι από μένα για το SPB Time. Αξιόπιστο, πανέμορφο, χρηστικό.

το spb time εχει κατ εμε μια μεγαλη βλακεια.εστω οτι βαζω για αυριο ΜΟΝΟ ενα αλαρμ την ταδε ωρα.βαζω τις ρυθμισεις,ωρα,δονηση on/off,ΗΧΟ ΞΥΠΝΗΤΗΡΙΟΥ.οταν χτυπησει και το κανω cancel εαν θελω την αλλη μερα να ξαναβαλω ξυπνητηρι οκ πρεπει να ξαναρυθμισω εαν θελω αλλη ωρα,δονηση.ΑΛΛΑ πρεπει παλι να κανω browse και να ΞΑΝΑΒΡΩ τον ηχο κλησης που θελω!ΔΕΝ ΤΟΝ ΘΥΜΑΤΑΙ!πολυ σπαστικο!και δεν ειναι λυση να βαλω στις ρυθμισεις ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ ξυπνητηρι και για τις 7 μερες.δεν θελω.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον, δεν το περίμενα! Πάντως θεωρώ πως δεν υπάρχει λόγος να κλείνουμε τελείως τη συσκευή. Σε Flight Mode η κατανάλωση είναι πρακτικά μηδενική και η συσκευή είναι πάντα έτοιμη για χρήση.

 

 

Δημήτρη!!! Καλώς ήρθες, καλό μήνα και σε σένα! :)

 

+1 κι από μένα για το SPB Time. Αξιόπιστο, πανέμορφο, χρηστικό.

 

 

Γεια σου κωστη φιλε μου:)

 

Μια ερωτηση παιδια γιατι εχω χάσει επεισόδια με το θεμα του λεο λογω iPhone ...

Το λεο Ειναι καλυτερο με android nand η windows ?

Γιατι δυο roms NAND που δοκιμασα δεν με εντυπωσίασαν.

 

το spb time εχει κατ εμε μια μεγαλη βλακεια.εστω οτι βαζω για αυριο ΜΟΝΟ ενα αλαρμ την ταδε ωρα.βαζω τις ρυθμισεις,ωρα,δονηση on/off,ΗΧΟ ΞΥΠΝΗΤΗΡΙΟΥ.οταν χτυπησει και το κανω cancel εαν θελω την αλλη μερα να ξαναβαλω ξυπνητηρι οκ πρεπει να ξαναρυθμισω εαν θελω αλλη ωρα,δονηση.ΑΛΛΑ πρεπει παλι να κανω browse και να ΞΑΝΑΒΡΩ τον ηχο κλησης που θελω!ΔΕΝ ΤΟΝ ΘΥΜΑΤΑΙ!πολυ σπαστικο!και δεν ειναι λυση να βαλω στις ρυθμισεις ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ ξυπνητηρι και για τις 7 μερες.δεν θελω.

 

 

Καποια έκδοση του προγράμματος που εχεις Πρεπει να φταιει. Αυτη που χρησιμοποιω Εγω δεν Εχει τετοιο προβλημα ;)

Επειδη Ειμαι Δουλεια ,αν την θελετε να σας την δώσω,Πειτε μου.

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

 

Μια ερωτηση παιδια γιατι εχω χάσει επεισόδια με το θεμα του λεο λογω iPhone ...

Το λεο Ειναι καλυτερο με android nand η windows ?

Γιατι δυο roms NAND που δοκιμασα δεν με εντυπωσίασαν.

γεια σου δημητρη

οτι εχω δοκιμασει απο android στο leo,ειναι ημιμετρα και μονο για παιχνιδι.

η συσκευη ειναι κατασκευασμενη για windows και με αυτα λειτουργει καλυτερα.

το επιβεβαιωσα απο τη μερα που πηρα το desireHD και ειδα πως δουλευει μια συσκευη φτιαγμενη για android

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...