Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στο Φόρουμ.

Επειδή είμαι ακόμη σε αναζήτηση για τη σπασμένη οθόνη μου και οι προσφορές που παίρνω απο τα διάφορα service είναι όλες άνω των 200 ευρώ, θέλω τη βοήθεια σας στην επιλογή ΓΝΗΣΙΑΣ οθόνης. Απο το eBay δεν έχω εμπειρία και ειλικρινά δεν ξέρω κατα πόσο να εμπιστευθώ τον κάθε πωλητή. Όλοι γνήσιες λένε οτι πουλάνε, τα διάφορα service μου λένε οτι αν αγοράσω απο eBay δεν θα είναι γνήσια και γενικότερα όσο περνάνε οι μέρες απελπίζομαι :( .

Το παρακάτω link το θεωρείτε αξιόπιστο;

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=380311483771

Link to comment
Share on other sites

δεν πρέπει να έχεις κανένα πρόβλημα λογικά. ο τυπάς έχει πολλά θετικά σχόλια.

Εγώ θα το αγόραζα

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τα θετικά σχόλια βλέπω και λέω να κάνω την κίνηση. Για τη γνησιότητα της οθόνης έχω επιφυλάξεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για τη γνησιότητα της οθόνης έχω επιφυλάξεις.

 

Συνήθως επαγγελματίες πωλητές σαν αυτόν... σπάνια ψεύδονται. Αν λέει original... πρέπει να είναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ακούς φυσικά ότι λες, πως η αποστολή σου πήρε 1 μήνα έτσι?

 

καντίλια έπρεπε να τους χώνουμε. όχι αγορές

 

συγγνωμη τι περιμενες ?

οτι με 9$ θα ειχες τη μπαταρια απο hong kong σε μια βδομαδα εξω απο τη πορτα σου ?:lol::lol::lol:

Και να ξερεις οτι μπορει και να σου ερθει σε 40-50 ημερες

Σε εμενα ενας πωλητης εκανε μονος του refund πανω στο μηνα , και ελαβα το δεμα 1 βδομαδα μετα...και φυσικα αν και θα μπορουσα να το παιξω κινεζος του πληρωσα το αντικειμενο στο paypal.

Lογικος ειναι ο 1 μηνας για τετοιες αποστολες, θα μπορουσες να του δωσεις αλλα 2-3$ και να στο στειλει με πιο γρηγορο τροπο.

 

Η αν δε σου αρεσει και τους ριχνεις καντηλια οπως λες, πας εδω στο ελλαδισταν και αγοραζεις την γνησια με 35-40ευρω και λες και ευχαριστω με το χαμογελο αν νοιωθεις οτι σε συμφερει

 

Καλησπέρα στο Φόρουμ.

Επειδή είμαι ακόμη σε αναζήτηση για τη σπασμένη οθόνη μου και οι προσφορές που παίρνω απο τα διάφορα service είναι όλες άνω των 200 ευρώ, θέλω τη βοήθεια σας στην επιλογή ΓΝΗΣΙΑΣ οθόνης. Απο το eBay δεν έχω εμπειρία και ειλικρινά δεν ξέρω κατα πόσο να εμπιστευθώ τον κάθε πωλητή. Όλοι γνήσιες λένε οτι πουλάνε, τα διάφορα service μου λένε οτι αν αγοράσω απο eBay δεν θα είναι γνήσια και γενικότερα όσο περνάνε οι μέρες απελπίζομαι :( .

Το παρακάτω link το θεωρείτε αξιόπιστο;

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=380311483771

 

Φιλε μου και μονο το τεραστιο feedback που εχει ο συγκεκριμενος πωλητης φτανει να καταλαβεις ποσο αξιοπιστος ειναι

Μιλαμε για 3 αρνητικα ποστ σε 25.000 πωλησεις....

Οσο για τους εξυπνακηδες στα σερβις που θελουν πανω απο 200ευρω για αλλαγη οθονης, καλλιτερα να μην εκφραστω .

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Να ξαναπω ότι εμένα 3 φορές από odostore ή όπως λέγεται μου ήρθαν γρήγορα οι μπαταρίες σε περίπου 1,5-2 εβδομάδες... Και γενικά από Hong-Kong και σοβαρούς πωλητές τόσο κάνει. Αλλά δεδομένου ότι εκεί τα ταχυδρομία έχουν 4 κατηγοριές Α έως Δ αποστολής ενώ εμείς που κατηγορούμε τα ΕΛΤΑ έχουμε μόνο 2, Α και Β (με αποτέλεσμα από εδώ αποστολή να φτάνει Hong-Kong σε μία εβδομάδα το πολύ!!!) μερικοί τα στέλνουν Δ και κάνει μήνα+++. Όμως αυτή την περίοδο αρκετοί πωλητές από ebay ενημερώνουν οτι εκει είναι μεγάλη αργία και υπάρχει γενικά καθυστέρηση που μεγαλώνει και λόγω των κακών καιρικών συνθηκών που είχαμε γύρω στα Χριστούγεννα... Ξαναλέω εμένα η μπαταρία μου ήρθε γρήγορα...
Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη τι περιμενες ?

οτι με 9$ θα ειχες τη μπαταρια απο hong kong σε μια βδομαδα εξω απο τη πορτα σου ?:lol::lol::lol:

 

Έχω πάρει κράνος απο Ιαπωνία και έφτασε αεροπορικώς μέσω Παρισιού και ενός άλλου προορισμού δεν τον θυμάμαι τώρα(μτφ 30$) με USPS σε 6 ημερολογιακές μέρες στην πόρτα μου. Δεν νομίζω ότι το κόστος πρέπει να αποτελεί δικαιολογία.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει κράνος απο Ιαπωνία και έφτασε αεροπορικώς μέσω Παρισιού και ενός άλλου προορισμού δεν τον θυμάμαι τώρα(μτφ 30$) με USPS σε 6 ημερολογιακές μέρες στην πόρτα μου. Δεν νομίζω ότι το κόστος πρέπει να αποτελεί δικαιολογία.

 

 

κατσε ρε φιλε μη με τρελλαινεις, καταρχας εσυ πληρωσες 30$ μεταφορικα

Στην περιπτωση τη συγκεκριμενη πουλαει καποιος μια μπαταρια επωνυμη για κινητο 500ευρω στα 9$ με μεταφορικα δωρεαν

Πρεπει να στη στειλει δηλαδη συστημενη απο κινα ελλαδα ετσι ?

Με 9$ ?

Να μπει και μεσα δηλαδη , για να μη τον βρισεις εσυ απο το ελλαντα ?

αχαχχααχχα:lol:

οκ αν εσυ το θεωρεις λογικο εγω παω πασο :lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

πω μπραβο βρε Γιαννη γιατι εχω ψαξει παντου μπας και καταλαβαινα το γιατι! Και παλιοτερα που εψαχνα στο thread του Ν95, παλι το αμερικανικο ηταν διαφορετικο! Προφανως κατι αντιστοιχο ισχυε και τοτε.. Παντως πλακα πλακα, θα ηθελα να εχω το αμερικανικο και μονο καθαρα για θεμα επιδοσεων! :)

 

Είναι όπως τα λέει ο Γιάννης. Εντύπωση μου έκανε η παρατήρησή του ότι το μοντέλο της T-mobile είναι λίγο μεγαλύτερο στο κάτω μέρος...και νομίζω ξέρω γιατί: το δικό μου(Ευρωπαικό) το πέταξα με δύναμη από τα νεύρα μου και ενώ δεν έπαθε καμία ζημιά το κρύσταλλο ή σαν λειτουργία, η LCD έκανε μιά μεγάλη μαυρίλα....Αγόρασα μέσω Internet μόνο την οθόνη και διαπίστωσα ότι έπρεπε να κολληθεί η LCD με το Digitizer με ψυχρή κόλληση στην καλωδιοταινία...Το Αμερικανικό μοντέλο, αντί για κόλληση έχει φίς όπου χωρίς κόπο κουμπώνει η καλωδιοταινία. Μάλλον γι αυτό ΄χρειάζεται λίγο παραπάνω χώρο κάτω...Μόλις αγόρασα ένα T-Mobile από Ελλάδα (Θεσσαλονίκη) και πιστεύω ότι ο πωλητής (compubile) είναι σούπερ αξιόπιστος και φιλικός. Όποιος ενδιαφέρεται, μέσω emarket ή ricardo, ας κάνει ένα ψάξιμο...

Γρηγόρης

 

Καλησπέρα στο Φόρουμ.

Επειδή είμαι ακόμη σε αναζήτηση για τη σπασμένη οθόνη μου και οι προσφορές που παίρνω απο τα διάφορα service είναι όλες άνω των 200 ευρώ, θέλω τη βοήθεια σας στην επιλογή ΓΝΗΣΙΑΣ οθόνης. Απο το eBay δεν έχω εμπειρία και ειλικρινά δεν ξέρω κατα πόσο να εμπιστευθώ τον κάθε πωλητή. Όλοι γνήσιες λένε οτι πουλάνε, τα διάφορα service μου λένε οτι αν αγοράσω απο eBay δεν θα είναι γνήσια και γενικότερα όσο περνάνε οι μέρες απελπίζομαι :( .

Το παρακάτω link το θεωρείτε αξιόπιστο;

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=380311483771

 

Μόλις τα πέρασα αυτά!!!!

Η οθόνη δεν είναι ακριβή, αλλά η όλη διαδικασία είναι κόλαση. Εγώ το έλυσα και το ξανασυναρμολόγησα, όλα καλά, ΑΛΛΑ δεν είναι τόσο compact όσο ήταν πριν...Πήρα την ειδική ταινία διπλής όψεως που έπρεπε, ακολούθησα κατά γράμμα όλες τις οδηγίες από χρήστες και leaked videos της HTC, όλα πήγαν καλά.....αλλά ξαναλέω ότι έχω την αίσθηση (και τη βεβαιότητα) ότι είναι πιό loose το τηλέφωνο απ' ότι πριν....Θεωρώ ότι είναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να ξαναβάλεις όλα τα καλωδιάκια στην απόλυτα ακριβή τους πορεία, να πακτώσεις όλες τις ταινίες έτσι όπως πρέπει ώστε τελικά να έίναι όπως πριν...Πιθανό να είναι η εντύπωσή μου...αλλά είπα να στο πω...

Edited by Nikos_s3

HD2 T-Mobile

Rom: Elegancia V2-final-CHT 2.0

Radio: 2.15.50.14

Δεν θα είχα καταφέρει τίποτα, χωρίς την βοήθεια του forum...Thanks to all:)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, πήρα την θήκη με το kickstand για το HD2 απο Αμερική και ήρθε σε 9 μέρες.

πήρα MicroSD 16GB απο Hong Kong, και ήρθε σε 10 μέρες.

πήρα θήκη απο Hong Kong και έκανε 15 μέρες.

 

Όλα με απλό ταχυδρομείο

 

Γενικά ποτέ μου δεν είχα καθυστέρηση 1 μήνα. Και ούτε εσείς να το δέχεστε.

Αν όντως έτσι γίνεται με αυτό το πωλητή, μην ξανα αγοράσετε.

Link to comment
Share on other sites

οτan να προσπαθω να κανω εγκατασταση μου λεει: INSTALATION UNSUCCESSFULL THE PROGRAM COULD NOT BE INSTALLED BECAUSE ITS NOT DIGITALY SIGNED WITH A TRUSTED CERTIFICATE τι πρεπει να κανω?

δοκιμσα διαφορες μεθοδους πυ περγραφονται αλλα δεν μου κανει τιποτα!!

 

επισης οταν το σινδεσα προτη φορα στο "Security Config Manager" αναγνορισε την συσκευη τωρα πλεον δεν την βλεπει ενω στο ΑΚΤΙΦ ΣΙΝΚ ολα κανονικα!!

HTC ONE Venom Viper Rom

HTC ONE X Venom Viper Rom

HTC Inspire 4g ICS 4.0.4

HTC Sensation CyanogenMod 9 Nightly & Energy™

HTC HD2 T-Mobile MAGLDR TyphooN CyanogenMod 7 Nightly

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τα πέρασα αυτά!!!!

Η οθόνη δεν είναι ακριβή, αλλά η όλη διαδικασία είναι κόλαση. Εγώ το έλυσα και το ξανασυναρμολόγησα, όλα καλά, ΑΛΛΑ δεν είναι τόσο compact όσο ήταν πριν...Πήρα την ειδική ταινία διπλής όψεως που έπρεπε, ακολούθησα κατά γράμμα όλες τις οδηγίες από χρήστες και leaked videos της HTC, όλα πήγαν καλά.....αλλά ξαναλέω ότι έχω την αίσθηση (και τη βεβαιότητα) ότι είναι πιό loose το τηλέφωνο απ' ότι πριν....Θεωρώ ότι είναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να ξαναβάλεις όλα τα καλωδιάκια στην απόλυτα ακριβή τους πορεία, να πακτώσεις όλες τις ταινίες έτσι όπως πρέπει ώστε τελικά να έίναι όπως πριν...Πιθανό να είναι η εντύπωσή μου...αλλά είπα να στο πω...

 

Θα αγοράσω την οθόνη και θα το δώσω σε κατάστημα service για την τοποθέτηση.

Απο πού αγόρασες;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οτan να προσπαθω να κανω εγκατασταση μου λεει: INSTALATION UNSUCCESSFULL THE PROGRAM COULD NOT BE INSTALLED BECAUSE ITS NOT DIGITALY SIGNED WITH A TRUSTED CERTIFICATE τι πρεπει να κανω?

δοκιμσα διαφορες μεθοδους πυ περγραφονται αλλα δεν μου κανει τιποτα!!

 

Βάλε το sdkcerts.cab που θα βρεις σε αυτό το post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, πήρα την θήκη με το kickstand για το HD2 απο Αμερική και ήρθε σε 9 μέρες.

πήρα MicroSD 16GB απο Hong Kong, και ήρθε σε 10 μέρες.

πήρα θήκη απο Hong Kong και έκανε 15 μέρες.

 

Όλα με απλό ταχυδρομείο

 

Γενικά ποτέ μου δεν είχα καθυστέρηση 1 μήνα. Και ούτε εσείς να το δέχεστε.

Αν όντως έτσι γίνεται με αυτό το πωλητή, μην ξανα αγοράσετε.

 

αυτο δεν αναιρει οτι μια στο τοσο ενα δεμα μπορει να χαθει η να αργησει.

Αν παρηγγειλες 3 φορες και αυτοι ηταν οι χρονοι παραδοσης , ησουν τυχερος απλα.

Δεν μιλαω για αμερικη γιατι παντα ερχονται γρηγορα

Αλλα απο χονγκ κονγκ ο κανονας ειναι 15 ημερες τουλαχιστον , κι απο εκει και περα ανεβαινεις αναλογα την ατυχια σου :lol::lol:

Οπως ειπα στις δεκαδες φορες που εχω παρει απο χονγκ κονγκ , εχει τυχει να μου ερθει και μετα απο 45 ημερες.

Και εν τελει , οποιος το βιαζεται κατι μιλαει με τον πωλητη και κανονιζει μια πιο γρηγορη μεθοδο αποστολης πληρωνοντας μια διαφορα.

Η τους βριζει και πληρωνει φυκια για μεταξωτες κορδελλες στην ελλαδα ;)

 

Παντως να ξερεις αυτη η μπαταρια για την οποια ζητησες και πηρες refund απο το paypal , αν δεν εχει χαθει , θα σου ερθει.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το sdkcerts.cab που θα βρεις σε αυτό το post.

 

το δοκιμασα τιποτα ομως!!

 

 

δοκιμασα την μεθοδο που περιγραφει το παλικαρι σαυτο το ΠΟΣΤ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=11008973#post11008973

 

ουτε αυτο δεν μου δουλευει οταν παω να κανω ξεκλιδομα λεει η συσκευη δεν μπορει να ξεκλιδοσει!

HTC ONE Venom Viper Rom

HTC ONE X Venom Viper Rom

HTC Inspire 4g ICS 4.0.4

HTC Sensation CyanogenMod 9 Nightly & Energy™

HTC HD2 T-Mobile MAGLDR TyphooN CyanogenMod 7 Nightly

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα τιποτα ομως!!

 

 

δοκιμασα την μεθοδο που περιγραφει το παλικαρι σαυτο το ΠΟΣΤ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=11008973#post11008973

 

ουτε αυτο δεν μου δουλευει οταν παω να κανω ξεκλιδομα λεει η συσκευη δεν μπορει να ξεκλιδοσει!

 

Με επιφυλαξη, να δωσω αυτο το link http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=909347&highlight=sdkcerts2015 , περιεχει το SDKCerts2015.cab που ειναι νεοτερο απο αυτα που δοκιμασες.

Pixel 4a (5g) < Nexus 4 < HTC HD2 AmeriCanAndroid AOSP HD2 GB234 CM71
Link to comment
Share on other sites

Με επιφυλαξη, να δωσω αυτο το link http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=909347&highlight=sdkcerts2015 , περιεχει το SDKCerts2015.cab που ειναι νεοτερο απο αυτα που δοκιμασες.

 

 

το ειχα δοκιμασει αυτο προτο προτο τωρα δοκιμασα κ την πιο παλαια εκδωση αλλα κ το καινουριο ειναι απο το 2005!! εψαχνα γενικα να βρς κατι πραγματικα καινουριο αλλα δεν υπαρχει!!! αρα ειμαι ακομα στο 0!! αν θα ειχε καποιος καμια ιδεα...?!?!

HTC ONE Venom Viper Rom

HTC ONE X Venom Viper Rom

HTC Inspire 4g ICS 4.0.4

HTC Sensation CyanogenMod 9 Nightly & Energy™

HTC HD2 T-Mobile MAGLDR TyphooN CyanogenMod 7 Nightly

Link to comment
Share on other sites

Πριν 1,5 μερα χτυπουσε το κινητο ως οτι λαμβανω μηνυμα, σημερα μου εμφανιστηκαν 2 sms χωρις να χτυπησει καν! Εκεινα που χτυπησε προκαταβολικα ηταν γιατι το διασταυρωσα! Δεν μ αρεσουν καθολου αυτα τα παιχνιδακια που μου κανει:cry:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Πριν 1,5 μερα χτυπουσε το κινητο ως οτι λαμβανω μηνυμα, σημερα μου εμφανιστηκαν 2 sms χωρις να χτυπησει καν! Εκεινα που χτυπησε προκαταβολικα ηταν γιατι το διασταυρωσα! Δεν μ αρεσουν καθολου αυτα τα παιχνιδακια που μου κανει:cry:

 

Λοιπον, το ιδιο ακριβως επαθα κι εγω αργα χθες το βράδυ.Ηταν που μολις είχα περασει στην καρτα το android και το ειχα επαννεκινήσει.Οταν μπουταρε και ανεβηκαν τα windows, εμφανιστηκαν 2 (παλια) sms,σαν αδιαβαστα!Δεν εδωσα σημασια γιατι θεωρησα οτι κατι μπορει να συνεβει με το android.Απλα τα ανοιξα να φανουν σαν διαβασμενα και δεν εδωσα παραπερα σημασια.Μεχρι που διαβασα οτι δεν συνεβει μονο σε μενα... Δε μπορω να εξηγησω τι συνεβει! Οταν λες εμφανιστηκαν, ηταν παλια ή νεα?

 

Να ευχαριστησω και τον φιλο athanaso77, μου ελυσε τα χερια που μου επιβεβαιωσε οτι μπορω να τρεξω απο την καρτα android, με την 3.14 χωρις hspl!!

Edited by bbsnick
Pixel 4a (5g) < Nexus 4 < HTC HD2 AmeriCanAndroid AOSP HD2 GB234 CM71
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, το ιδιο ακριβως επαθα κι εγω αργα χθες το βράδυ.Ηταν που μολις είχα περασει στην καρτα το android και το ειχα επαννεκινήσει.Οταν μπουταρε και ανεβηκαν τα windows, εμφανιστηκαν 2 (παλια) sms,σαν αδιαβαστα!Δεν εδωσα σημασια γιατι θεωρησα οτι κατι μπορει να συνεβει με το android.Απλα τα ανοιξα να φανουν σαν διαβασμενα και δεν εδωσα παραπερα σημασια.Μεχρι που διαβασα οτι δεν συνεβει μονο σε μενα... Δε μπορω να εξηγησω τι συνεβει! Οταν λες εμφανιστηκαν, ηταν παλια ή νεα?

 

Να ευχαριστησω και τον φιλο athanaso77, μου ελυσε τα χερια που μου επιβεβαιωσε οτι μπορω να τρεξω απο την καρτα android, με την 3.14 χωρις hspl!!

κι εγω σε dual boot το εχω! Δεν ξερω καν αν παιζει ρολο, αλλα με σιγουρια μπορω να πω οτι δεν το χε ξανακανει παροτι σε dual boot ειναι 6 μηνες η συσκευη! Τα μηνυματα ηταν νεα! Δεν τα ειχα διαβασει κι οταν παρουσιαστηκαν, δεν χτυπησε! Πριν λιγες μερες εστειλε σε καποιες επαφες ενα μηνυμα με? ??? ακαταληπτο.. Τελευταια λυση, θα φορμαρω τη memory, και θα το αφησω χωρις android καποιο καιρο, μηπως και φταιει αυτο

 

 

 

Sent from my Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι πολύ πιθανό να έχει δημιουργηθεί κάποιο software conflict με το dual boot στη συσκευή. Μάλλον μόνο με hard reset θα μπορούσαμε να σιγουρευτούμε για το τι γίνεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Enable LED Notification Setting in Sound and Notifications

If you want your LED to flash when you have a new message, missed call or voicemail.. well you can't as it is greyed out. However the following registry entries can be modified to enable them or use the cab at end of post. Reset after changes. Notifcation for Email sadly does not work

 

New Message:

HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Notifications\{A877 D65B-239C-47a7-9304-0D347F580408}]

"AvailableOptions"=dword: change to 15

Η απορία μου είναι ποιο πρόγραμμα θα χρησιμοποιήσω για να κάνω αυτές τις αλλαγές?

έχω και το resco registry αλλά και το registry explorer

όποιος ξέρει ας μου πει step by step παρακαλώ

 

ΥΓ -->θελω να κάνω και αυτήν την αλλαγή

αλλα δεν γνωρίζω πως

Add All Contacts to Home Screen Left Softkey

By default the left softkey on the the Sense home tab is coded to Phone which is pointless and a waste because you can get to the same Phone page by pressing the Send hardware key. Change it to the All People page (eliminating 2 taps) by using the following reg entry:

HKLM/Software/HTC/Manila

HomeLSKPath = !"\Windows\manila.exe" --switchtopage Manila://people\browserlayer\?.page

HomeLSKText = Contacts

ευχαριστω

Edited by skstelios

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ πιθανό να έχει δημιουργηθεί κάποιο software conflict με το dual boot στη συσκευή. Μάλλον μόνο με hard reset θα μπορούσαμε να σιγουρευτούμε για το τι γίνεται.

πιθανον! Παντως εγω πριν λιγο μεσω sd formatter διαμορφωσα ξανα την καρτα μνημης. Εκανα και hard reset, και ξαναπερασα ενα προς ενα τα αρχειακια που ειχα. Οχι το φακελο android. Τωρα που το σκεφτομαι, πριν λιγο καιρο μια επαφη που στελναμε συχνα μηνυματα τοτε, μου χε πει οτι ενιοτε δε λαμβανα κατι που μου εστελνε. Ισως απο τοτε ειχε ξεκινησει τα τρελα..

 

 

 

Sent from my Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Θα αγοράσω την οθόνη και θα το δώσω σε κατάστημα service για την τοποθέτηση.

Απο πού αγόρασες;

 

Αγόρασα από Χονγκ-Κόνγκ, μέσω ebay, αλλά μόνο την LCD....Ήρθε γρήγορα (12 ημέρες) και κόστισε 40$...Όμως αυτό το έκανα γιατί ήθελα να γλυτώσω τα πολλά χρήματα του set Digitizer+LCD για να αποφασίσω αν αξίζει να πάρω άλλο. Αν βάλεις την αξία της οθόνης+χρήματα για επισκευή+ανησυχία για πιθανή βλάβη μελλοντικά από το άνοιξε-κλείσε, νομίζω ότι αξίζει να πάρεις καινούργιο σε χαμηλή τιμή. Στο ebay, με δεδομένο ότι θα στο στείλουν με USPS και δεν θα έχεις φόρο.....θα σου έρθει στα 330Ευρώ....

Εγώ πάντως πήρα από Θεσσαλονίκη, με 410Ευρώ ένα ολοκαίνουργιο T-Mobile....και είμαι ευχαριστημένος...Καλή τύχη

HD2 T-Mobile

Rom: Elegancia V2-final-CHT 2.0

Radio: 2.15.50.14

Δεν θα είχα καταφέρει τίποτα, χωρίς την βοήθεια του forum...Thanks to all:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...