Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
οχι οπωσ ειπα δεν ειναι η μπαταρια.. το ΜΠΛΟΚΑΡΑ το κινιτο εβαλα λαθος ΡΑΔΙΟ... κ δεν ανοιγει εχω 2 μπαταριες κ ειναι γεματες κ οι 2!!

 

Δυστυχώς φίλε μου θα σε στεναχωρήσω. Δεν έχει βρεθεί τρόπος να σωθεί η συσκευή σε αυτή την περίπτωση εκτός από μία λύση που κυκλοφορεί και έχει να κάνει με flashάρισμα μέσω jtag με μια διαδικασία που κάνουν κάποια παλικάρια στην Ολλανδία. Δεν έχω ασχοληθεί παραπάνω όμως περί του θέματος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω εκει που εχει τα ραδιο το εχει με κοκκινα γραμματα το να προσεξεις ποιο ραδιο θα βαλεις σε αμερικανικο Λεο.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Νομιζω εκει που εχει τα ραδιο το εχει με κοκκινα γραμματα το να προσεξεις ποιο ραδιο θα βαλεις σε αμερικανικο Λεο.

 

Έτσι είναι, στις οδηγίες αναφέρεται ξεκάθαρα. Δυστυχώς όμως λίγοι είναι αυτοί που δίνουν τη δέουσα προσοχή και άλλοι τόσοι αυτοί που δεν γνωρίζουν τι σημαίνει ότι έχουν αμερικάνικη συσκευή με ότι αυτό συνεπάγεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι, στις οδηγίες αναφέρεται ξεκάθαρα. Δυστυχώς όμως λίγοι είναι αυτοί που δίνουν τη δέουσα προσοχή και άλλοι τόσοι αυτοί που δεν γνωρίζουν τι σημαίνει ότι έχουν αμερικάνικη συσκευή με ότι αυτό συνεπάγεται.

 

κατι που δεν εχω λυσει παροτι εψαξα! περαν των τεχνικων χαρακτηριστικων, ειναι και μορφολογικα διαφορετικο το αμερικανικο leo! το μοναδικο διαφορετικο στον κοσμο! ο λογος; πηρε η αμερικη τα «δικαιωματα» της κατασκευης και το προσαρμοσε στα μετρα της; η απευθειας το παραγγειλε στην κατασκευαστρια εταιρεια ετσι; κι αυτη η διαφοροποιηση, δεν εχω καταλαβει που αποσκοπει βρε παιδια! καλυπτει καποιο τεχνικο λογο των δικτυων της Αμερικης; ή ασχετη ειναι; συγγνωμη για το ελαφρως off topic αλλα καπου με ενδιαφερει η ιστορια του leo

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ειχαμε και μεις αυτο το τουμπανο Λεο....
Link to comment
Share on other sites

ακομα τιποτα με το θεματακι με την φωτογραφια μου στα μυνηματα σε προβολη συζητησης.δεν εχουμε κατι νεο?γιατι οσο και να προσπαθησα εγω καρτα επαφης μου δεν βρηκα.
Link to comment
Share on other sites

H δικη μου καρτα επαφης ειναι η πρωτη πρωτη μολις ανοιξεις να δεις ολες τις επαφες...και εχει συνδεθει με το facebook-sense και παιρνει απο κει φωτο.
Link to comment
Share on other sites

H δικη μου καρτα επαφης ειναι η πρωτη πρωτη μολις ανοιξεις να δεις ολες τις επαφες...και εχει συνδεθει με το facebook-sense και παιρνει απο κει φωτο.

 

επιτελους!!!!!αυτη ηταν η λεξη κλειδι!htc sense!δεν το ειχα στο htc sense,μολις το εβαλα ολα εμφανιστηκαν!ευχαριστω!τωρα μηπος ξερετε πως το ''Εμενα'' θα το κανουμε οτι θελουμε?

 

ξερετε πως θα βγαλω τον καιρο και το τεραστιο ρολοι απο το sense απο την αρχικη οθονη?

Edited by favas21
Link to comment
Share on other sites

επιτελους!!!!!αυτη ηταν η λεξη κλειδι!htc sense!δεν το ειχα στο htc sense,μολις το εβαλα ολα εμφανιστηκαν!ευχαριστω!τωρα μηπος ξερετε πως το ''Εμενα'' θα το κανουμε οτι θελουμε?

 

ξερετε πως θα βγαλω τον καιρο και το τεραστιο ρολοι απο το sense απο την αρχικη οθονη?

 

Επιτελους, μπραβο!!! Ολοι θεωρουσαμε βεβαια οτι τρεχεις το sense...

 

To εμενα ειπαμε δεν βγαινει... ουτε τα υπολοιπα που ζητας, ανηκουν στη βασικη εμφανιση του sense...

Pixel 4a (5g) < Nexus 4 < HTC HD2 AmeriCanAndroid AOSP HD2 GB234 CM71
Link to comment
Share on other sites

κατι που δεν εχω λυσει παροτι εψαξα! περαν των τεχνικων χαρακτηριστικων, ειναι και μορφολογικα διαφορετικο το αμερικανικο leo! το μοναδικο διαφορετικο στον κοσμο! ο λογος; πηρε η αμερικη τα «δικαιωματα» της κατασκευης και το προσαρμοσε στα μετρα της; η απευθειας το παραγγειλε στην κατασκευαστρια εταιρεια ετσι; κι αυτη η διαφοροποιηση, δεν εχω καταλαβει που αποσκοπει βρε παιδια! καλυπτει καποιο τεχνικο λογο των δικτυων της Αμερικης; ή ασχετη ειναι; συγγνωμη για το ελαφρως off topic αλλα καπου με ενδιαφερει η ιστορια του leo

 

Για καποιο λογο που δεν ξερω ολα τα κινητα που εχω δει να κυκλοφορουν στην Αμερικανικη αγορα εχουν τα κουμπια send και end με πρασινο και κοκκινο χρωμα αντιστοιχα. Ισως ειναι καποια παραξενια της Αμερικανικης νομοθεσιας οπως τοσες αλλες!

Τωρα το οτι το Αμερικανικο LEO εχει καλυτερα χαρακτηριστικα απο το Ευρωπαικο ισως να το ζητησε η T-Mobile ετσι απο την HTC ωστε να τραβηξει πελατες στο δικτυο της. Οπως και να εχει παντως ειναι καλο για μας που το εχουμε! :D

Link to comment
Share on other sites

επιτελους!!!!!αυτη ηταν η λεξη κλειδι!htc sense!δεν το ειχα στο htc sense,μολις το εβαλα ολα εμφανιστηκαν!ευχαριστω!τωρα μηπος ξερετε πως το ''Εμενα'' θα το κανουμε οτι θελουμε?

 

ξερετε πως θα βγαλω τον καιρο και το τεραστιο ρολοι απο το sense απο την αρχικη οθονη?

Εαν θες να τροποποιησεις το sense, το οποιο κατ εμενα ειναι πολυ ομορφο, ειτε θα το αφαιρεσεις με τον τροπο που το ειχες κανει, ειτε θα βαλεις καποιο θεμα (πχ μεσω spb mobile shell) ωστε να το φτιαξεις στα μετρα σου. Το καθαυτο sense δεν τροποποιειται διαφορετικα.

 

 

Sent from my Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Mαλλον θελει το cookie home tab editor απ οτι καταλαβα ωστε να αφαιρεσει το ρολοι και να εχει πχ μονο quicklinks.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια,

 

Απο χθες στην πανω μπαρα που εχει την μπαταρια και τα "G","3G","H" κτλ εχει βγαλει διπλα ενα "2" που ολο τον καιρο ηταν "1"

Τι σημαινει αυτο?κατι σαν δευτερη γραμμη?

Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να παρω τηλεφωνο, αλλα μπορουν να με παρουν, απο οταν εγινε αυτο.Πως μπορω να το επαναφερω στο 1?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

αρα ειναι θεμα δικτυου, οποτε καποιος με κοσμοτε ισως μπορεσει να σε βοηθησει... δες αν μεσα στα προγραμματα εχει κανενα προγραμμα της κοσμοτε για εναλλαγη γραμων. Εμενα με βονταφον εχει μπει το προγραμμα χυμα στο start-programs
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
κατι που δεν εχω λυσει παροτι εψαξα! περαν των τεχνικων χαρακτηριστικων, ειναι και μορφολογικα διαφορετικο το αμερικανικο leo! το μοναδικο διαφορετικο στον κοσμο! ο λογος; πηρε η αμερικη τα «δικαιωματα» της κατασκευης και το προσαρμοσε στα μετρα της; η απευθειας το παραγγειλε στην κατασκευαστρια εταιρεια ετσι; κι αυτη η διαφοροποιηση, δεν εχω καταλαβει που αποσκοπει βρε παιδια! καλυπτει καποιο τεχνικο λογο των δικτυων της Αμερικης; ή ασχετη ειναι; συγγνωμη για το ελαφρως off topic αλλα καπου με ενδιαφερει η ιστορια του leo

 

Ο λόγος είναι απλός. Η Τ-Mobile US θέλει σαν εταιρία να διαφοροποιείται από τις συσκευές της αγοράς και θέλει οι δικές της branded να έχουν το κάτι ξεχωριστό. H Τ-Mobile US είναι μια εταιρία που έχει την "δύναμη" να ζητάει συσκευές κατά παραγγελία και αυτό κάνει. To HD2 βρίσκεται σε αυτή την κατηγορία. Είναι ελάχιστα μεγαλύτερο σε μέγεθος (διαφοροποιείται στο κάτω μέρος), έχει τη διαφοροποίηση στη χρώματα των πλήκτρων αποδοχής και απόρριψης κλήσης και τα γνωστά όσον αφορά τη rom και ram. Οι συσκευές που έχουν έρθει στα χέρια μου ήταν made in china ενώ οι ευρωπαϊκές ήταν made in taiwan.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος είναι απλός. Η Τ-Mobile US θέλει σαν εταιρία να διαφοροποιείται από τις συσκευές της αγοράς και θέλει οι δικές της branded να έχουν το κάτι ξεχωριστό. H Τ-Mobile US είναι μια εταιρία που έχει την "δύναμη" να ζητάει συσκευές κατά παραγγελία και αυτό κάνει. To HD2 βρίσκεται σε αυτή την κατηγορία. Είναι ελάχιστα μεγαλύτερο σε μέγεθος (διαφοροποιείται στο κάτω μέρος), έχει τη διαφοροποίηση στη χρώματα των πλήκτρων αποδοχής και απόρριψης κλήσης και τα γνωστά όσον αφορά τη rom και ram. Οι συσκευές που έχουν έρθει στα χέρια μου ήταν made in china ενώ οι ευρωπαϊκές ήταν made in taiwan.

πω μπραβο βρε Γιαννη γιατι εχω ψαξει παντου μπας και καταλαβαινα το γιατι! Και παλιοτερα που εψαχνα στο thread του Ν95, παλι το αμερικανικο ηταν διαφορετικο! Προφανως κατι αντιστοιχο ισχυε και τοτε.. Παντως πλακα πλακα, θα ηθελα να εχω το αμερικανικο και μονο καθαρα για θεμα επιδοσεων! :)

 

 

 

Sent from my Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

αρα ειναι θεμα δικτυου, οποτε καποιος με κοσμοτε ισως μπορεσει να σε βοηθησει... δες αν μεσα στα προγραμματα εχει κανενα προγραμμα της κοσμοτε για εναλλαγη γραμων. Εμενα με βονταφον εχει μπει το προγραμμα χυμα στο start-programs

 

Μονο το mycosmos υπαρχει αλλα δεν εχει σχεση...με ενα ρεσταρτ λυνεται το θεμα απλα ηθελα να ξερω γιατι εγινε και εαν υπαρχει καποια επιλογη για να μην ξαναγινει!:)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παντως πλακα πλακα, θα ηθελα να εχω το αμερικανικο και μονο καθαρα για θεμα επιδοσεων! :)

 

Οι επιδόσεις δεν είναι ιδιαίτερα διαφορετικές μιας και η rom δεν τις επηρεάζει. Το θέμα είναι η παντελής έλλειψη εγγύησης στη χώρα μας. Σε περίπτωση για παράδειγμα ενός ή περισσοτέρων καμένων pixel... απλά μαθαίνεις να ζεις σε αυτά και παρακαλάς να μην πάθει τίποτε άλλο. Όλα δηλαδή έχουν τα υπέρ και τα κατά τους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα φορτίσει κανονικά, μη φοβάσε.

Η θύρα USB μπορεί να δώσει μέγιστο 500 mA. Θα φορτίσει μια χαρά, απλά θα φορτίσει αρκετά αργότερα απ' ό,τι ο κανονικός φορτιστής που είναι 1 Α (διπλάσιο ρεύμα).

Ενδείκνυται μάλιστα η συσκευή να φορτίζει με λιγότερο ρεύμα για την μακροχρόνια διατήρηση της απόδοσης της μπαταρίας.

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις,φορτιζει χωρις προβλημα.

 

Μπορειτε να μου πειτε ποιος ειναι ο ευκολοτερος-συντομοτερος τροπος να μεταφερω τις επαφες μου απο ενα nokia 5800?

 

Επισης,αξιζει να μπω στην διαδικασια αλλαγης ρομ(δεν το εχω ξανακανει) δεδομενου οτι χρησιμοποιω το κινητο για τα απολυτως απαραιτητα?(τηλεφωνα,μηνυματα,σερφαρισμα)

Η αληθεια ειναι οτι τα εχω βρει σκουρα με τα win mobile αλλα που θα παει θα τα μαθω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορειτε να μου πειτε ποιος ειναι ο ευκολοτερος-συντομοτερος τροπος να μεταφερω τις επαφες μου απο ενα nokia 5800?

 

Μέσω bluetooth έχεις δοκιμάσει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γινεται να μπλοκαρω εναν συγκεκριμενο αριθμο, ωστε εγω να μη μπορω να στειλω μηνυμα η να τον παρω τηλεφωνο? Δηλαδη να μπλοκαρω καθε εξερχομενη ενεργεια αλλα μονο γι αυτο τον αριθμο? :)

 

Sent from my Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Βluetooth rulez...

Aυτες οι επαφες που εστειλα αποθηκευτηκαν στη μνημη του κινητου ή στη memory card?

Υπαρχει επιλογη να βλεπω ξεχωριστα τις επαφες που ειναι αποθηκευμενες στη sim με αυτες που ειναι οπουδηποτε αλλου?

Link to comment
Share on other sites

Γινεται να μπλοκαρω εναν συγκεκριμενο αριθμο, ωστε εγω να μη μπορω να στειλω μηνυμα η να τον παρω τηλεφωνο? Δηλαδη να μπλοκαρω καθε εξερχομενη ενεργεια αλλα μονο γι αυτο τον αριθμο? :)

 

Sent from my Galaxy tab using Tapatalk

εξερχομενη??? δεν γινεται για εξερχομενη,μονο για εισερχομενη γινεται.

μπορεις να διαγραψεις την επαφη ομως!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...