Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
αν δεν είναι σε εγγύηση, τότε εγώ θα σκεφτόμουν να το αλλάξω μόνος μου.

(Χειρότερα αποκλείεται να το κάνεις)

 

Και σε εγγύηση να είναι... πάλι δεν τον συμφέρει να πληρώσει το κόστος της ACE Hellas.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν επαναφερω την original rom στο HD2 με τον τροπο που αναφερεται στην 1η σελιδα επαναφερεται και το original radio?

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Αν επαναφερω την original rom στο HD2 με τον τροπο που αναφερεται στην 1η σελιδα επαναφερεται και το original radio?
αν θυμαμαι καλα ναι,επανερχεται με το radio ,αλλα ριξε και μια ματια μετα την επαναφορα για να ειμαστε σιγουροι
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μεσα απο το άλμπουμ μπορώ να βαλε μια εικονα στην οθόνη κλειδώματος ?μονο μεσα απο το pictures and videos το κανει ?

με τον resco explorer και photo viewer, βαζεις οποια εικονα θες ως lock screen με την επιλογη να ρυθμισεις μονος σου το contrast της.

 

Μου παραπονεθηκε ενας οτι του εστειλα ακαταληπτο μηνυμα, ενω στα σταλθεντα δε βλεπω κατι. Μπορω να διαπιστωσω αν οντως εφυγε μηνυμα με καποιο τροπο? Σεναριο περι ιων smartphones ενδεχεται να παιζει?

 

 

Sent from my Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Και σε εγγύηση να είναι... πάλι δεν τον συμφέρει να πληρώσει το κόστος της ACE Hellas.

 

Επικοινώνησα με την Ace Hellas και μου είπαν οτι το κόστος επισκευής θα είναι περίπου 270€. Δεν θα προβώ σε χαρακτηρισμούς, ο καθένας έχει γνώμη και κρίνει αλλά οφείλω να ρωτήσω αν η HTC Corporation γνωρίζει οτι το κόστος αντικατάστασης μιας οθόνης κοστίζει (στην Ελλάδα τουλάχιστον) όσο το ήμισυ της τιμής της συσκευής. Αν η απάντηση είναι ναί, τότε λυπάμαι αλλά κύριοι δεν θα αγοράσω ξανά προιόν της εταιρίας σας διότι το service της σε περίπτωση ατυχήματος είναι οικονομικά δυσπρόσιτο και δυσανάλογο σε σχέση με την τιμή της συσκευής αυτή τη στιγμή στο εμπόριο.

Θα είχε ιδιαίτερο ενδιαφέρον αν μας ανέλυαν τί είναι αυτό που εκτοξεύει τόσο την τιμή. Το καλής ποιότητας πλαστικό ή γυαλί που υπάρχει μπροστά; Το εργατικό κομμάτι; Πρόκειται για αποκλειστική τεχνολογία και πρέπει να χρυσοπληρωθεί;

 

Θα παρακαλούσα όποιον έχει να προτείνει κάποια λύση, οδηγό αποσυναρμολόγησης, κατάστημα για αγορά γνήσιας οθόνης κ.λ.π, να με βοηθήσει, καθώς δεν είμαι διατεθιμένος να τους πληρώσω και θα το φτιάξω με άλλους τρόπους.

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα με την Ace Hellas και μου είπαν οτι το κόστος επισκευής θα είναι περίπου 270€. Δεν θα προβώ σε χαρακτηρισμούς, ο καθένας έχει γνώμη και κρίνει αλλά οφείλω να ρωτήσω αν η HTC Corporation γνωρίζει οτι το κόστος αντικατάστασης μιας οθόνης κοστίζει (στην Ελλάδα τουλάχιστον) όσο το ήμισυ της τιμής της συσκευής. Αν η απάντηση είναι ναί, τότε λυπάμαι αλλά κύριοι δεν θα αγοράσω ξανά προιόν της εταιρίας σας διότι το service της σε περίπτωση ατυχήματος είναι οικονομικά δυσπρόσιτο και δυσανάλογο σε σχέση με την τιμή της συσκευής αυτή τη στιγμή στο εμπόριο.

Θα είχε ιδιαίτερο ενδιαφέρον αν μας ανέλυαν τί είναι αυτό που εκτοξεύει τόσο την τιμή. Το καλής ποιότητας πλαστικό ή γυαλί που υπάρχει μπροστά; Το εργατικό κομμάτι; Πρόκειται για αποκλειστική τεχνολογία και πρέπει να χρυσοπληρωθεί;

 

Θα παρακαλούσα όποιον έχει να προτείνει κάποια λύση, οδηγό αποσυναρμολόγησης, κατάστημα για αγορά γνήσιας οθόνης κ.λ.π, να με βοηθήσει, καθώς δεν είμαι διατεθιμένος να τους πληρώσω και θα το φτιάξω με άλλους τρόπους.

Το θεμα εχει σχολιαστει πολλες φορες διοτι εχει τυχει το ιδιο πραγμα σε καμποσα παιδια απο εδω μεσα. Μην αχοληθεις καθολου με την ace hellas και φτιαξτο μονο σου.

Για πες μου λιγο, σου εχει σπασει το γυαλι απο εξω ? εχει σπασει και η lcd μεσα ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Χρεωνει 270 η ace , επειδη θεωρει τζαμι και οθονη ενα και το αλλαζει σετ, μονο το digitizer τζαμι να σου εχει σπασει αλλαζει το σετακι που λεμε ,Σε μενα ηταν 150 ευρω το σετακι για το mini , πηρα τζαμι απο ebay, ευτηχως ηταν μονο αυτο {δεν νομιζω να ειναι γνησιο} , αν ψαξεις στο youtube θα βρεις videaκια για αλλαγη.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

με τον resco explorer και photo viewer, βαζεις οποια εικονα θες ως lock screen με την επιλογη να ρυθμισεις μονος σου το contrast της.

 

Μου παραπονεθηκε ενας οτι του εστειλα ακαταληπτο μηνυμα, ενω στα σταλθεντα δε βλεπω κατι. Μπορω να διαπιστωσω αν οντως εφυγε μηνυμα με καποιο τροπο? Σεναριο περι ιων smartphones ενδεχεται να παιζει?

 

 

Sent from my Galaxy tab using Tapatalk

 

με το αλμπουμ δε γινεται?

στον resco εκει που λεει send to παω στο today plugin?αυτο ειναι?

Link to comment
Share on other sites

βίντεο για αποσυναρμολόγηση του κινητού

βλέπω πως ειναι μια διαδικασία που φαίνεται εύκολη αλλά θέλει χειρουργική ακρίβεια και τα κατάλληλα εργαλεία

αν θες να γλιτώσεις την ace,δες μήπως υπάρχει στην περιοχή σου κάποιο κατάστημα κινητών που αναλαμβάνει επισκευές τέτοιου είδους και ταυτόχρονα δέχεται να του πας εσύ τα ανταλλακτικά που θα πάρεις από e-bay

Link to comment
Share on other sites

Έχει σπάσει μόνο το γυαλί εξωτερικά. Η οθόνη παρόλο που το γυαλί έχει γίνει χίλια κομμάτια, λειτουργεί άψογα! Ευχαριστώ πολύ για το άμεσο ενδιαφέρον όλους σας!

Τελικά στο YouTube υπάρχουν αναλυτικότατα videos αλλά όντως θέλει χειρουργική ακρίβεια. Ευτυχώς "πιάνει" το χέρι μου.

Για να καταλάβετε περίπου για τί μιλάω

που είχα δεί κι εγώ πρίν λίγο καιρό και τώρα έπαθα ακριβώς το ίδιο.
Link to comment
Share on other sites

Έχει σπάσει μόνο το γυαλί εξωτερικά. Η οθόνη παρόλο που το γυαλί έχει γίνει χίλια κομμάτια, λειτουργεί άψογα! Ευχαριστώ πολύ για το άμεσο ενδιαφέρον όλους σας!

Τελικά στο YouTube υπάρχουν αναλυτικότατα videos αλλά όντως θέλει χειρουργική ακρίβεια. Ευτυχώς "πιάνει" το χέρι μου.

Για να καταλάβετε περίπου για τί μιλάω

που είχα δεί κι εγώ πρίν λίγο καιρό και τώρα έπαθα ακριβώς το ίδιο.

μια χαρα θα το φτιαξεις μονος σου φιλε.

μερικες ιδεες εδω :

http://cgi.ebay.co.uk/GENUINE-HTC-HD2-LCD-TOUCH-SCREEN-DISPLAY-GLASS-TOOLS-/270683086992?pt=UK_Mobiles_Accessories_RL&hash=item3f05f82090

 

http://cgi.ebay.co.uk/LCD-Display-Screen-Digitizer-HTC-HD2-HD-II-2-Leo-/360336609397?pt=UK_Mobiles_Accessories_RL&hash=item53e5bc5075

 

και εδω με αναζητηση για να ψαχτεις λιγακι :

http://shop.ebay.co.uk/i.html?_nkw=htc+hd2+lcd+screen&_sacat=0&_odkw=htc+hd2+screen&_osacat=0&_trksid=p3286.c0.m270.l1313

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

TonyK πολύ ενδιαφέρουσες προτάσεις ;)

Σε χιλιοευχαριστώ! Βέβαια θα είναι γνήσιο το γυαλί κι αν όχι θα έχει την ίδια αποκρισιμότητα ή θα χάσω (σε touch); Θα ρωτήσω τον seller.

Link to comment
Share on other sites

μεσα απο το άλμπουμ μπορώ να βαλε μια εικονα στην οθόνη κλειδώματος ?μονο μεσα απο το pictures and videos το κανει ?

 

με το αλμπουμ δε γινεται?

στον resco εκει που λεει send to παω στο today plugin?αυτο ειναι?

 

Γινεται και με άλλο τροπο: Πας στο μενου Ρυθμισεις-Προσαρμογη-Ταπ.Οθ.Κλειδωματος-πατας οχι στη χρηση προεπ.φοντου-Αλμπουμ- και εκει πατας "Η συσκευη μου" ή "Καρτα αποθηκευσης" και σου εμφανιζει ολους τους φακελους που μεσα υπαρχουν εικονες.Εναλλακτικά, μπορεις να πατησεις "ολα" και να σου φερει ολες τις εικονες (και απο καρτα και απο συσκευη). Διαλεγεις εικονα και ολα οk! ...Απο το αλμπουμ δε γινεται...

 

sotisdiv καλή δυναμη σου ευχομαι, ειναι απαραδεκτο να σου ζητησουν 270 ευρω για την οθονη.

Πιστευω οτι,ακομα και αν δε τα καταφερεις ή δεν αποφασισεις να το φιαξεις, με τόσα χρηματα βρισκεις σε καλη κατασταση ενα άλλο HD2...ή -αν αντεχεις οικονομικα- με 429 ενα του κουτιου, το βλεπω τωρα στον skroutz,εχει πεσει πολυ η τιμη του.

Edited by bbsnick
Pixel 4a (5g) < Nexus 4 < HTC HD2 AmeriCanAndroid AOSP HD2 GB234 CM71
Link to comment
Share on other sites

TonyK πολύ ενδιαφέρουσες προτάσεις ;)

Σε χιλιοευχαριστώ! Βέβαια θα είναι γνήσιο το γυαλί κι αν όχι θα έχει την ίδια αποκρισιμότητα ή θα χάσω (σε touch); Θα ρωτήσω τον seller.

Δεν θα εχεις κανενα προβλημα. γνησιο θα ειναι και θα εχει την ιδια αποκριση κανονικα οπως και πριν. Απ'οσο θυμαμαι οσα παιδια πηραν απο ebay και το εφτιαξαν εδω, δεν εγραψαν κατι αρνητικο.

αν κανεις μια αναζητηση ισως να καταφερεις να βρεις εδω τα παιδια που το εχουν αλλαξει. ισως να μπορουν να σου δωσουν και τον seller ωστε να αγορασεις απο τον ιδιο και να εισαι και σιγουρος (και ψυχολογικα) οτι ειναι γνησιοτατο και ιδιο με το μαμα.

Ο Γιαννης (Athanso) ισως να θυμαται καποια απο τα παιδια, μιας και ειναι καθε μερα εδω, οποτε μπορει να σε βοηθησει :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι οτι πρίν γράψω για το θέμα έκανα αναζήτηση αλλά δεν με βοήθησαν και πολύ τα αποτελέσματα. Έχω χωθεί στα άδυτα του xda, google και ebay και ομολογώ οτι βρήκα αρκετές απόψεις και προτάσεις επι του θέματος. Εύχομαι το πολύ σε μια βδομάδα να "χαιδεύω" ξανά τον Λέοντα γιατί έχω γυρίσει σε ένα back up Sony Ericsson K810i και είμαι μισός άνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα με την Ace Hellas και μου είπαν οτι το κόστος επισκευής θα είναι περίπου 270€. Δεν θα προβώ σε χαρακτηρισμούς, ο καθένας έχει γνώμη και κρίνει αλλά οφείλω να ρωτήσω αν η HTC Corporation γνωρίζει οτι το κόστος αντικατάστασης μιας οθόνης κοστίζει (στην Ελλάδα τουλάχιστον) όσο το ήμισυ της τιμής της συσκευής. Αν η απάντηση είναι ναί, τότε λυπάμαι αλλά κύριοι δεν θα αγοράσω ξανά προιόν της εταιρίας σας διότι το service της σε περίπτωση ατυχήματος είναι οικονομικά δυσπρόσιτο και δυσανάλογο σε σχέση με την τιμή της συσκευής αυτή τη στιγμή στο εμπόριο.

Θα είχε ιδιαίτερο ενδιαφέρον αν μας ανέλυαν τί είναι αυτό που εκτοξεύει τόσο την τιμή. Το καλής ποιότητας πλαστικό ή γυαλί που υπάρχει μπροστά; Το εργατικό κομμάτι; Πρόκειται για αποκλειστική τεχνολογία και πρέπει να χρυσοπληρωθεί;

 

Θα παρακαλούσα όποιον έχει να προτείνει κάποια λύση, οδηγό αποσυναρμολόγησης, κατάστημα για αγορά γνήσιας οθόνης κ.λ.π, να με βοηθήσει, καθώς δεν είμαι διατεθιμένος να τους πληρώσω και θα το φτιάξω με άλλους τρόπους.

 

-100 να μην πούμε ότι κάνουν τα ανταλλακτικά? (απο ebay)

-50 ευρώ δεν θα ήθελε κάποιος για την εργασία? Βάλε κάτω το κόπο και την προσοχή και το χρόνο. Όπως επίσης την εμπειρία. Μην το βλέπεις μόνο απο την δικιά σου μεριά. Δες το και απο την μεριά του απόλυτου άσχετου. Που δεν ξέρει καν τι μπορεί να κάνει ένα pda, απλώς το έχει.

 

Σύνολο 150 + φπα = 184,5 (πες 185).

 

Εγώ σου λέω 200 ευρώ να είναι ωραίο το νούμερο. Ένα τέτοιο ποσό θα το περίμενα. 270 όμως, να είναι οι ώρες τους.

Link to comment
Share on other sites

με το αλμπουμ δε γινεται?

στον resco εκει που λεει send to παω στο today plugin?αυτο ειναι?

ετσι δεν το βαζει lock screen. Εγω μεσω resco photo viewer το κανω. :)

 

 

 

Sent from my Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αν θυμαμαι καλα ναι,επανερχεται με το radio ,αλλα ριξε και μια ματια μετα την επαναφορα για να ειμαστε σιγουροι

 

Ναι... γιατί το image της official ROM περιλαμβάνει και το Radio.

 

Εγω μεσω resco photo viewer το κανω. :)

 

Φαντάζομαι θα εννοείς το Resco Photo Manager (γιατί το Viewer είναι η παλιά έκδοση.

 

Δεν θα εχεις κανενα προβλημα. γνησιο θα ειναι και θα εχει την ιδια αποκριση κανονικα οπως και πριν. Απ'οσο θυμαμαι οσα παιδια πηραν απο ebay και το εφτιαξαν εδω, δεν εγραψαν κατι αρνητικο.

 

Είναι και πολλοί όμως που μετά την αλλαγή αλλού πατούσαν και αλλού βρισκόταν. Γενικώς δεν είναι απλή διαδικασία όσο και να φαίνεται. Έχει κάποιες μικρές ταινίες και λεπτομέρειες που κόβονται εύκολα αν δεν προσέξεις ή αν τραβήξεις απότομα. Όπως και να έχει δεν είναι μια εργασία που μπορεί να γίνει από τον οποιοδήποτε. Συνεπώς καλύτερα να γίνει από κάποιον που έχει τις βασικές γνώσεις/εμπειρία σε τέτοια θέματα ή τουλάχιστον αποδεδειγμένα "να πιάνουν τα χέρια του".

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς μόλις μου έπεσε η συσκευή απο τα χέρια σε τσιμεντένιο δάπεδο, έσκασε με την οθόνη κάτω και έχει σπάσει το γυαλί σε χίλια κομμάτια :(

Υπάρχει κάποιος με εμπειρία σε αλλαγή οθόνης για να πάρω μια ιδέα για το κόστος;

πριν 3 μηνες που ειχα τα ιδια στην wind μου ειπε οτι αν ξανασπασει μόνο τα ανταλακτικα τα χρεωνει ΑΠΟ 350 ευρω

υπολόγισε τωρα πόσο θα παρει η αντιπροσωπεια

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πριν 3 μηνες που ειχα τα ιδια στην wind μου ειπε οτι αν ξανασπασει μόνο τα ανταλακτικα τα χρεωνει ΑΠΟ 350 ευρω

υπολόγισε τωρα πόσο θα παρει η αντιπροσωπεια

 

Σου έδωσε η wind τιμή για κόστος ανταλλακτικών από μόνη της ή μετά από επικοινωνία με τη Ace Hellas; Τι ανταλλακτικά χρειαζόσουν για να φτάσει το κόστος τόσο ψηλά;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σου έδωσε η wind τιμή για κόστος ανταλλακτικών από μόνη της ή μετά από επικοινωνία με τη Ace Hellas; Τι ανταλλακτικά χρειαζόσουν για να φτάσει το κόστος τόσο ψηλά;

συμφωνα με τα λεγόμενα του η οθόνη αποτελέιται απο 3 κομμάτια

το εξωτερικό τζάμι ,ενα φίλμ-φύλλο απο κάτω και τέλος την οθόνη!!!!!!!!!

Εμένα ειχε σπάσει μόνο το τζάμι το εξωτερικό αλλά ειπε οτι έπρεπε να αλλαχτουν όλα

(δεν έκανα παραπονα και δεν ζητησα περισοτερες εξηγησεις διότι δεν μου πηρε φραγκο για αυτην την δουλειά:X)

ΥΓ--->μονη της το επισκευασε αλλα εχουμε μια διαφορετικη σχεση

 

2)-->αυτότο site http://www.xmaswholesalers.com/product.asp?kk=436&classid=440

πως γινεται να μαθουμε αν ειναι αξιόπιστο?

εχει πολυ καλές τιμές

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Στη δική μου περίπτωση το QuickGPS δεν ξεκινάει με τίποτα, ακόμη και μετά Hard Reset. Υπάρχει καμία αξιόπιστη λύση για HTC HD2 με ROM 3.14.482.2 (04666) ELL;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι θα εννοείς το Resco Photo Manager (γιατί το Viewer είναι η παλιά έκδοση)

ουπς! Ναι συγγνωμη το photo viewer το εχω στο Ν95 και τα μπερδεψα! Ναι το photo manager εννοουσα

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...