Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χρησιμοποιει κανεις το spb mobile shell??????????? θα ηθελα να ξερω αμα το βαλουμε μπορουμε να το κανουμε μινιμαιζ και να βλεπουμε και το μενου του λεο η αμα το βαλουμε μονο αυτο κ τελος???:X επισεις σε μερικα παιχνιδια δεν εχω ηχο με την μαμα ρομ ενω με την ωμεγα ειχα... τι πρεπει να εγγαταστησω???

 

Το χρησιμοποιω χρόνια τώρα στα wm κ ειδικά στο leo μισό χρόνο αυτό και μισό το sense.

μπορείς να τα έχεις ταυτόχρονα στη συσκευή σου χωρίς ουδέν πρόβλημα και απλά όταν θες το shell πατάς το εικονίδιο του και σε χρόνο λίγων sec αλλαζει απ το sense στο shell,και το ανάποδο,είναι πολύ βολικό και ειδικά με τα themes(εχω ποσταρη screenshots)παίρνει μεγάλη παραμετροποιηση θυμίζει πολύ επιφάνεια εργασίας android με μερικά ακόμη καλύτερα futures όπως hide icons πλήρως λειτουργικά..γενικά στα wm το θεωρο σχεδόν must όπως το sense!

Και για κάποιον που δε θέλει να μπει σε τρυπακη συνεχούς αλλαγής ROM είναι πολύ καλό εναλλακτικο σαν επιλογή.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζουμε από ΕΔΩ και βάζουμε το φάκελο linux (που προκύπτει μετά την αποσυμπίεση) στη root της SD.

 

Τρέχουμε με τον File Explorer το αρχείο...haret-pre-0.5.3-20100629_092009-QSD8250-ONLY.exe και σε δύο λεπτά βρισκόμαστε στο περιβάλλον του Ubuntu!!!

 

Δεν άντεξα και το δοκίμασα!!!

 

Να και μερικά δικά μου screenShots

 

Εντυπώσεις;

Για πόσο καιρό το κράτησες;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

τελικά παιδιά με την Andida την μπαταρία, δεν έγινε τίποτα. Έκανα και μια καταγγελία στην PayPal, και μου δώσανε τα λεφτά μου πίσω.

 

Ξέρει κανείς να μου πεί που αλλού μπορώ να βρω την 1600αρα Andida? έχω κοιτάξει όλο το ebay και το google, και μόνο η obostore την έχει.

 

Εγω την παρήγγειλα στις 29/12 και μου ηρθε προχτες...

 

κάποια μαμακια εγινε στην παραγγελια σου. αγορασε τη παλι

Link to comment
Share on other sites

ακούς φυσικά ότι λες, πως η αποστολή σου πήρε 1 μήνα έτσι?

 

καντίλια έπρεπε να τους χώνουμε. όχι αγορές

Link to comment
Share on other sites

τελικά παιδιά με την Andida την μπαταρία, δεν έγινε τίποτα. Έκανα και μια καταγγελία στην PayPal, και μου δώσανε τα λεφτά μου πίσω.

 

Ξέρει κανείς να μου πεί που αλλού μπορώ να βρω την 1600αρα Andida? έχω κοιτάξει όλο το ebay και το google, και μόνο η obostore την έχει.

 

Εγω την παρήγγειλα στις 29/12 και μου ηρθε προχτες...

 

κάποια μαμακια εγινε στην παραγγελια σου. αγορασε τη παλι

 

Εγω εκανα την παραγγελεια στις 28/12 και μου ηρθε Ροδο στις 26/01/2011

Αργησε πολυ αλλα ειναι καλη μπαταρια.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιει κανεις το spb mobile shell??????????? θα ηθελα να ξερω αμα το βαλουμε μπορουμε να το κανουμε μινιμαιζ και να βλεπουμε και το μενου του λεο η αμα το βαλουμε μονο αυτο κ τελος???:X επισεις σε μερικα παιχνιδια δεν εχω ηχο με την μαμα ρομ ενω με την ωμεγα ειχα... τι πρεπει να εγγαταστησω???

για να βαλεις το mobile shell, κατα τη γνωμη μου βαλε καποια "ελαφρια" ρομ (στυλ energy titanium) γιατι εγω που το ειχα βαλει με την standard energy μου φαινοταν λιγο "βαρυ" το τηλεφωνο κι οχι τοσο ευελικτο. :)

*βεβαια ισως παιζει ρολο και η παραμετροποιηση που θα κανεις, η πιο θεμα θα φορεσεις.. Απλως μια γνωμη μεταφερω :)

 

 

 

Sent from my Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα την παραγγελεια στις 28/12 και μου ηρθε Ροδο στις 26/01/2011

Αργησε πολυ αλλα ειναι καλη μπαταρια.

 

δεν είναι περίεργο που κανένας άλλος δεν την πουλάει?

 

αν είναι όπως μου τα λένε! (ότι και καλά μου το στείλανε στις 10/1), θεωρητικά ΚΑΠΟΙΑ μέρα, θα την πάρω και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιω χρόνια τώρα στα wm κ ειδικά στο leo μισό χρόνο αυτό και μισό το sense.

μπορείς να τα έχεις ταυτόχρονα στη συσκευή σου χωρίς ουδέν πρόβλημα και απλά όταν θες το shell πατάς το εικονίδιο του και σε χρόνο λίγων sec αλλαζει απ το sense στο shell,και το ανάποδο,είναι πολύ βολικό και ειδικά με τα themes(εχω ποσταρη screenshots)παίρνει μεγάλη παραμετροποιηση θυμίζει πολύ επιφάνεια εργασίας android με μερικά ακόμη καλύτερα futures όπως hide icons πλήρως λειτουργικά..γενικά στα wm το θεωρο σχεδόν must όπως το sense!

Και για κάποιον που δε θέλει να μπει σε τρυπακη συνεχούς αλλαγής ROM είναι πολύ καλό εναλλακτικο σαν επιλογή.

 

επειδη εγω χρησιμοποιω το shell για πες πως γινεται η γρηγορη εναλλαγη με το sense!εγω για να παω απο το shell στο sense παω απο τις ρυθμισεις της today και κλικαρω το sense.υπαρχει πιο γρηγορος τροπος?

Link to comment
Share on other sites

επειδη εγω χρησιμοποιω το shell για πες πως γινεται η γρηγορη εναλλαγη με το sense!εγω για να παω απο το shell στο sense παω απο τις ρυθμισεις της today και κλικαρω το sense.υπαρχει πιο γρηγορος τροπος?

 

Βαλε το shell switcher,ψάξτο λίγο στο google μιας κ γράφω απ το κινητό και δε το εχω ευκαιρο.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας παιδια!καποιες ερωτησεις θα θελα να κανω παρακαλω στους κατοχους μιας και λογικα θα παω να το τσιμπησω και γω το κινητακι!

Αρχικα

1)αξιζει με 400 ευρω η αγορα του καινουργιου η μηπως να κοιταξω σε μια ποιο προσφατη συσκευη?

2)Υπαρχει δυνατοτητα σε περιπτωση που δεν με βολεψουν τα 6.5 mobile να βαλω ειτε android ειτε 7 και να μην εχω κανενα προβλημα η στην λειτουργια η στην εγγυηση?

3)Η αυτονομια της μπαταριας ειναι καλη?με μια μετρια χρηση ποσο αντεχει περιπου?

4)Υπαρχουν πολλες εφαρμογες για αυτο το λειτουργικο οπως στο φασμα των iphone?

5)Αν το gps ειναι εγκυρο και δουλευει καλα

6)Αν εχουν βγει ελληνικα για μενου και γραμματοσειρες!

Ευχαριστω για τον χρονο σας και ελπιζω να μην σας κουρασα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε ολα με λιγα λογια. Μπαταρια με μετρια χρηση 1.5 μερα ανετα.
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις τα 7αρια βγαίνεις εκτός εγγύησης,γιατί σβήνονται τα 6.5.Εφόσον το κινητό ανοίγει,μπορείς να το επαναφέρεις εντός εγγύησης.Επίσης τα 7αρια πρώτον δεν έχουν ελληνικά και δεύτερον για να μπορείς να μπαίνεις στο marketplace τους,πρέπει να κάνεις πατέντες από το να κάνεις το κινητό να δείχνει ότι ειναι το hd7,μέχρι να επικοινωνήσεις με την ms είτε τηλεφωνικά είτε με chat για να πάρεις κωδικό ενεργοποίησης.

Για το android αν βάλεις την τελευταία windows mobile επίσημη ρομ της htc 3.14,μπορείς να το τρέχεις από την microsd και να είσαι εντός εγγύησης.Η μπαταρία σε αυτή την περίπτωση με μέτρια χρήση θέλει φόρτιση σίγουρα μια φορά την μέρα.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Για το android αν βάλεις την τελευταία windows mobile επίσημη ρομ της htc 3.14,μπορείς να το τρέχεις από την microsd και να είσαι εντός εγγύησης.Η μπαταρία σε αυτή την περίπτωση με μέτρια χρήση θέλει φόρτιση σίγουρα μια φορά την μέρα.

 

Μπορουμε να τρεξουμε android απο καρτα με την 3.14, χωρίς HSPL? Ειναι ευκολο να δωσεις καποιο link ή καποιες επιπλεον πληροφορίες για να ξεκινησω απο καπου?

Pixel 4a (5g) < Nexus 4 < HTC HD2 AmeriCanAndroid AOSP HD2 GB234 CM71
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορουμε να τρεξουμε android απο καρτα με την 3.14, χωρίς HSPL? Ειναι ευκολο να δωσεις καποιο link ή καποιες επιπλεον πληροφορίες για να ξεκινησω απο καπου?

 

Ναι μπορείς. Υπάρχει σχετικό θέμα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=279151

 

Διάβασε λίγο εκεί. Υπάρχουν τα πάντα απαντημένα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! χτες το leo χτυπησε 3-4 φορες οπως οταν λαμβανει μηνυμα. αλλα μηνυμα δεν βλεπω. εχει συμβει σε κανεναν; το εκανα soft reset, δεν ξαναχτυπησε, αλλα και μηνυμα δεν μου ηρθε ποτε....:wacko:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ήρθε μήνυμα από αποκλεισμένο αποστολέα;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! χτες το leo χτυπησε 3-4 φορες οπως οταν λαμβανει μηνυμα. αλλα μηνυμα δεν βλεπω. εχει συμβει σε κανεναν; το εκανα soft reset, δεν ξαναχτυπησε, αλλα και μηνυμα δεν μου ηρθε ποτε....:wacko:

 

Και νόμιζα πως ήταν ιδέα μου γιατί χθές το βράδυ κατα της μία το άκουσα και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

εγώ τώρα τελευταία παίρνω ένα μήνυμα απο ένα συγκεκριμένο αριθμό. Το μήνυμα είναι άδειο.

Θεωρητικά μια γυναίκα το έχει μιάς και μία φορά το μήνυμα έλεγε... "Ξάπλωσα χαρά μου".

 

αλλά αυτό το άδειο μήνυμα έχει αρχίσει και μου την σπάει λίγο. Σήμερα 8 το πρωί ήρθε πάλι

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημερα! χτες το leo χτυπησε 3-4 φορες οπως οταν λαμβανει μηνυμα. αλλα μηνυμα δεν βλεπω. εχει συμβει σε κανεναν; το εκανα soft reset, δεν ξαναχτυπησε, αλλα και μηνυμα δεν μου ηρθε ποτε....:wacko:

 

Μήπως το έχεις ρυθμισμένο με τον ίδιο ήχο να ακούγεται και κάποιο άλλο notification και δεν ήταν μήνυμα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια καπου εδω ειχε αναφερθει εν απρογραμμα επαναφορας διεγραμμενων φωτογραφιων...ξερετε ποιο ειναι γιατι δεν το βρισκω....
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ήρθε μήνυμα από αποκλεισμένο αποστολέα;

οχι Νικο απο αποκλεισμενο αποστολεα δεν χτυπαει καν! Αλλα δεν εχω αποκλεισει καποιο νουμερο αυτη την περιοδο κιολας!

 

εγώ τώρα τελευταία παίρνω ένα μήνυμα απο ένα συγκεκριμένο αριθμό. Το μήνυμα είναι άδειο.

Θεωρητικά μια γυναίκα το έχει μιάς και μία φορά το μήνυμα έλεγε... "Ξάπλωσα χαρά μου".

 

αλλά αυτό το άδειο μήνυμα έχει αρχίσει και μου την σπάει λίγο. Σήμερα 8 το πρωί ήρθε πάλι

χμ εγω αντιμετωπισα κατι αναλογο το καλοκαιρι Θοδωρη, και καιρο μετα εδειξαν σε δελτιο ειδησεων του alpha οτι προκειται για εταιρεια απατης, που απαξ κι απαντησεις, αρχιζει και χρεωνει υπερογκα! Εχε το κατα νου!

 

Μήπως το έχεις ρυθμισμένο με τον ίδιο ήχο να ακούγεται και κάποιο άλλο notification και δεν ήταν μήνυμα;

οχι Γιαννη επιτηδες εχω βαλει διαφορετικους ηχους για να μη τα μπερδευω! Τηλςφωνησα στην cosmote εαν μπορουσαν να ελεγξουν μηπως και ειχε η γραμμη μου μπλοκαρει, αλλα ουτε αυτο εφταιγε..

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

τελικα και μετα απο 2 μερες χρηση με την μαμα ρομ τα ιδια συνεχως επανεκινησεις κ κοληματα λιγο μολις ανοιξω τον οπερα και συνεχεις επανεκινησεις κατα την ποληγηση με το gps !!! ΤΟ ΣΤΕΛΝΩ στο σερβισε να δουμε 3 φορα!!! :!::!:
Link to comment
Share on other sites

οτan να προσπαθω να κανω εγκατασταση μου λεει: INSTALATION UNSUCCESSFULL THE PROGRAM COULD NOT BE INSTALLED BECAUSE ITS NOT DIGITALY SIGNED WITH A TRUSTED CERTIFICATE τι πρεπει να κανω?

HTC ONE Venom Viper Rom

HTC ONE X Venom Viper Rom

HTC Inspire 4g ICS 4.0.4

HTC Sensation CyanogenMod 9 Nightly & Energy™

HTC HD2 T-Mobile MAGLDR TyphooN CyanogenMod 7 Nightly

Link to comment
Share on other sites

 

χμ εγω αντιμετωπισα κατι αναλογο το καλοκαιρι Θοδωρη, και καιρο μετα εδειξαν σε δελτιο ειδησεων του alpha οτι προκειται για εταιρεια απατης, που απαξ κι απαντησεις, αρχιζει και χρεωνει υπερογκα! Εχε το κατα νου!

 

εγώ απάντησα μιά φορά. τώρα για χρεώσεις δεν ξέρω τι και πως. ελπίζω όντως να μην είναι καμιά βλακεία

Link to comment
Share on other sites

εγώ απάντησα μιά φορά. τώρα για χρεώσεις δεν ξέρω τι και πως. ελπίζω όντως να μην είναι καμιά βλακεία

το ελπιζω! Κι εμενα δε με χρεωσε τρελα, 3,85 ευρω για ενα sms ενος νουμερου που φαινοταν vodafone. Ισως εαν παρει τηλεφωνο κανεις να ξεκινα η μεγαλη χρεωση. Συγγνωμη για το off topic

 

 

 

Sent from my Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...