Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί κάποιος να μου πει ποιο είναι το επίσημο service της HTC στην Θεσσαλονίκη?

Είδα ότι η ACE έχει γραφεία στην Θεσσαλονίκη αλλά στη επίσημη ιστοσελίδα της HTC αναφέρει την Μηχανογραφική ΕΠΕ για Θεσσαλονίκη...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το service των συσκευών το έχει ακόμα η ACE Hellas. Επικοινώνησε μαζί τους πρώτα τηλεφωνικά για να το επιβεβαιώσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εμενα 1 βδομάδα κανανε με το D2 αφου τους επρηξα στο τηλεφωνο. Αλλά η δουλεια ηταν καλη. Αλλάξανε ολη την οθονη και το case.

 

Sent using RapidRead!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εμενα 1 βδομάδα κανανε με το D2 αφου τους επρηξα στο τηλεφωνο. Αλλά η δουλεια ηταν καλη. Αλλάξανε ολη την οθονη και το case.

 

Sent using RapidRead!

 

Στο HD2 αυτό;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο HD2 αυτό;

 

D2 :)

Για το HD2, δεν νομίζω ότι μπορώ να τους πείσω ακόμα να μου το κάνουν

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για το HD2, δεν νομίζω ότι μπορώ να τους πείσω ακόμα να μου το κάνουν

 

Ελπίζω να μη χρειαστεί, αλλά αν είσαι εντός εγγύησης και δεν έχει προκληθεί ζημιά από ιδία χρήση δεν χρειάζεται να τους πείσεις για κάτι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

......Το HD2 μου ήρθε με ΟΕΜ το nDrive 9.3.21.......

 

......Θέλω να αγοράσω χάρτες για Αγγλία και δεν έχουν για την έκδοση που "φοράω" εγώ......

 

......Αν όμως είναι καλύτερη η προηγούμενη έκδοση, μήπως θα ήταν καλύτερο να ψάξω να βρω χάρτες κατάλληλους για την έκδοση που έχω;;; Μήπως γνωρίζετε και τίποτα πάνω σ' αυτό; ......

 

 

Μια και ανοίχτηκε ο συγκεκριμένος διάλογος θα ήταν παράλειψη μου να προσθέσω ότι κατά την άποψη μου το NDrive είναι ένα πολύ καλό λογισμικό πλοήγησης. Επίσης ότι ο χάρτης της NAVTEQ που έχω μετά την τελευταία δωρεάν αναβάθμιση που έγινε πριν περάσει ένα έτος από την αγορά της συσκευής, είναι από τους πλέον αξιόπιστους.

Όμως, ας μην ξεχνάμε ότι το NDrive ήταν δωρεάν εγκατεστημένο στη συσκευή κατά την αγορά της. Έτσι, εκτιμώ ότι πριν κάνεις οποιαδήποτε δαπάνη για νέα αγορά χαρτών θα πρέπει να ξεκινήσεις από το μηδέν και να εξετάσεις ποιό λογισμικό πλοήγησης είναι αυτό που αξίζει περισσότερο.

Edited by elti
Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι το σερβισ htc στη θεσσαλονικη...στη Καλαμαρια..

 

Ναι στην Καλαμαριά έχει και η Ace γραφεία στην Εθνικής Αντιστάσεως και η Μηχανογραφική ΕΠΕ στην Κύπρου που αναφέρεται ως επίσημο service HTC Θεσσαλονίκης, ποιο από τα δύο είναι τελικά?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά την βοήθεια σας θέλω... Είμαι σχετικά νέος με την συσκευή και ακόμα δεν έχω εξοικειωθεί με όλα τα κόλπα της! Παρατηρώ στη συσκευή κάτι μικρά κολλήματα που τρώει κυρίως στα μηνύματα, η όταν χρησιμοποιώ το clean ram όπου όταν τελειώνει η διαδικασία εκκαθάρισης και πατάω οκ κολλάει σε εκείνη την οθόνη... Δοκίμασα ενα soft reset και προς στιγμήν έστρωσε αλλά μετά από μια μέρα πάλι τα ίδια.. Εσείς σαν ειδικοί τι μου προτείνεται να κάνω να το στρώσω καλά?Δεν έχω πειράξει τίποτα από ρομ όλα ακόμα είναι εργοστασιακά.
Link to comment
Share on other sites

Εχει κατι καλο το tapatalk?

 

θελω να το βρω και να το ψαξω.καλυτερα θα ξερουν αυτοι που το δουλευουν.περιμενω την γνωμη των ειδικων

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παδια καλημερα.που μπορω να βρω πληροφοριες για το tapatalk.ευχαριστω.

 

Τι πληροφορίες ακριβώς;

 

http://www.tapatalk.com/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι πληροφορίες ακριβώς;

 

http://www.tapatalk.com/

 

που θα το βρουμε ποια η χρησιμοτητα του πως λειτουργει και ολα αυτα.τα οποια θα τα δω στο λινκ που μου εδωσες.ευχαριστω.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πρέπει να σε ενημερώσω βέβαια ότι το tapatalk δεν λειτουργεί στα windows mobile. Αντί αυτού εδώ χρησιμοποιούμε το RapidRead.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να σε ενημερώσω βέβαια ότι το tapatalk δεν λειτουργεί στα windows mobile. Αντί αυτού εδώ χρησιμοποιούμε το RapidRead.

 

παντα αποτελσματικος και αμεσος.αρα για τον λεοντα θα ψαξω το 2 λινκ.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παντα αποτελσματικος και αμεσος.αρα για τον λεοντα θα ψαξω το 2 λινκ.

 

Για το λέοντα & Windows Mobile χρησιμοποιείς το RapidRead.

 

Αν βάλεις Android... πας στο tapatalk.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το μενου για να επεξεργαστουμε τα quick links του cht, ανοιγει με καποιον αλλο τροπο εκτος απο το κουμπι του μενου στην αρχικη οθονη? Γιατι εβαλα μια softbar αλλα το μενου πρεπει να το εχω ως dummy key. :/

 

Kαι κάτι άλλο. Σε αρκετά screenshots βλέπω ότι οι ενδείξεις για τη σελίδα φαίνονται ακριβώς στη μέση. Εμένα γιατί βγαίνουν πάνω δεξιά? Μπορώ να το αλλάξω?

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

οπ χίλια συγνώμη, ξέχασα να ενημερώσω το post του myphone για το RapidRead. Έβγαλα έκδοση 0.7.3, θα ενημερώσω τώρα και το εδώ post.

 

ότι απορίες έχετε μπορείτε πάντα να κοιτάτε το θέμα στους xda, μιας και εκεί υπάρχει μια συζήτηση, ενώ εδώ.... :)

 

EDIT: ΟΚ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΑ.

Edited by WebViRuS
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά την βοήθεια σας θέλω... Είμαι σχετικά νέος με την συσκευή και ακόμα δεν έχω εξοικειωθεί με όλα τα κόλπα της! Παρατηρώ στη συσκευή κάτι μικρά κολλήματα που τρώει κυρίως στα μηνύματα, η όταν χρησιμοποιώ το clean ram όπου όταν τελειώνει η διαδικασία εκκαθάρισης και πατάω οκ κολλάει σε εκείνη την οθόνη... Δοκίμασα ενα soft reset και προς στιγμήν έστρωσε αλλά μετά από μια μέρα πάλι τα ίδια.. Εσείς σαν ειδικοί τι μου προτείνεται να κάνω να το στρώσω καλά?Δεν έχω πειράξει τίποτα από ρομ όλα ακόμα είναι εργοστασιακά.

Tσεκαρισε στο clean ram μηπως εχεις τικαρισμενη καποια επιλογη στο advanced \ Gui η Στην λιστα προσαρμοσμενων διεργασιων, την προβολη κρυφων διεργασιων .Στο mini οταν τικαριζα κατι απο τα παραπανω κολλουσε το συμπαν στην διαδικασια εκκαθαρισης.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν ήταν sandink, θα το έγραφε ξεκάθαρα. Μάλλον στην κάρτα είναι το πρόβλημα. Θα συνιστούσα να δοκιμάσεις και κάποια άλλη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το λαμπακι για νεα email δεν αναβει?με κανενα tweak?εχω την 3.14 και το bsb

 

Θες το Led Notification Enabler.cab

 

Λοιπόν φιλαράκια, πέρασα να σας πω γειά. Απο αύριο φανταράκι :).

Θα τα πούμε μόλις ορκιστώ στο Κ.Ε.ΜΧ μου, θεωρητικά σε 2 βδομάδες.

Να στε καλά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...