Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Ευχαριστω αυτο το οχι δεδομενα [nodata] πως θα το βρω και να το περασω? γιατι αυτες τις μερες θα προβω στην αγορα του.ΚΑΙ μια διευκρινηση το οχι δεδομενα δεν αφηνει το κινητο να συνδεεται αυτονομα στο ιντερνετ?νομιζω υπαρχει λειτουργια που την ειχε το hd1 να μπαινει μονο οταν υπαρχει γνωστο χοτ σποτ.:)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=266958

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω αυτο το οχι δεδομενα [nodata] πως θα το βρω και να το περασω? γιατι αυτες τις μερες θα προβω στην αγορα του.ΚΑΙ μια διευκρινηση το οχι δεδομενα δεν αφηνει το κινητο να συνδεεται αυτονομα στο ιντερνετ?νομιζω υπαρχει λειτουργια που την ειχε το hd1 να μπαινει μονο οταν υπαρχει γνωστο χοτ σποτ.:)

 

Αν κάνεις ένα search εδώ στο θέμα, θα το βρεις! Έχει αναφερθεί πάμπολλες φορές!

Το nodata κλείνει τις συνδέσεις δεδομένων μέσω του δικτύου κινητής τηλεφωνίας, το wifi συνδέεται κανονικά! :)

 

edit: ή εγώ γράφω αργά... ή ο Γιάννης γρήγορα!!! :lol:

Edited by EchiDNA
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας....ενδιαφερομαι να παρω το hd2 μεσω expansys και θα ηθελα να μαθω αν υπαρχει εκπτωτικο κουπονι γι'αυτο το site....ευχαριστω πολυ!:)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα σας....ενδιαφερομαι να παρω το hd2 μεσω expansys και θα ηθελα να μαθω αν υπαρχει εκπτωτικο κουπονι γι'αυτο το site....ευχαριστω πολυ!:)

 

XPS3405 για 5 ευρώ έκπτωση

XPS3415 για 15 ευρώ έκπτωση για αγορές > 300 ευρώ

XPS3425 για 25 ευρώ έκπτωση για αγορές > 500 ευρώ

XPS3435 για 35 ευρώ έκπτωση για αγορές > 700 ευρώ

XPS3450 για 50 ευρώ έκπτωση για αγορές > 1000 ευρώ

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κανενα καλο Converter για διαφορα μεγεθη εχει κανεις να προτεινει ? ΤΗΝΧ :)

 

http://www.penreader.com/windows-mobile-software/Handy_Converter.html

 

Για ... λεπτομέρειες.. pm

Edited by NIKOSXRI
Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα απο το πρωι την WWM rom Artemis 5.5 του συμπατριωτη μας του Sternas.

 

Ηθελα να δουλεψω λιγο τα 6.5.Χ για να δω ποσο πιο λειτουργικα ειναι με ολα κατω.

Μεχρι στιγμης που εχει αφησει αριστες ενυπώσεις. Αυτα που δουλευω εγω λειτουργουν αψογα.

Δεν ειναι τυχαια τοσα θετικα σχολια στο thread του XDA.

Ισως θα επρεπε να γραφει κι εδω που και που ο Sternas. Ειναι μελος και τον θυμαμαι απο την εποχη του HD.

 

Για το HD2 ελαχιστα ειναι αυτα που εχουν να προσφερουν παραπανω τα 6.5.Χ, λογο της υπαρξης των hardware buttons. Αν και μετα απο τοσο καιρο με touch screen τα soft buttons μ᾽αρεσουν περισσοτερο σαν αισθηση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή βδομάδα!

 

Χθες το απόγευμα πέρασα το 20 shortcuts for Manila 2.5 απ'τη πρώτη σελίδα κι απόκτησα τα διπλά εικονίδια HTC Calendar & HTC People στο Start Menu, μόνο που αυτά δεν έχουν τα γραφικά όπως τα κανονικά icons.

 

Πριν "πέσετε να με φάτε", ναι έχω διαβάσει ΟΛΕΣ τις σελίδες μιας και είμαι κάτοχος του κινητού από αρχές Δεκέμβρη, αλλά μέσα στο "χάος" βρήκα λύση για το προβληματάκι μέσω registry ίσως και να μου διέφυγε κάτι. :)

 

Η ερώτησή μου είναι η εξής, ο μόνος τρόπος να εξαφανιστούν είναι με πείραγμα της registry ή υπάρχει κάποιο cabaki?

 

Έχω πλέον απεγκαταστήσει το 20 shortcuts for Manila 2.5 αλλά αυτά παραμένουν. :S

 

Όποια βοήθεια/συμβουλή είναι ευπρόσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δυστυχως εγω σε ελληνικη official 1.66 rom δεν μπορεσα με τιποτα να αντιγραψω το αρχειο buublebraker.exe στον υπολογιστη μου για να στο ανεβασω εδω.

δοκιμασα και με resco και με τον μαμα file manager, δοκιμασα και μεσω activesync αλλα τιποτα. μου βγαζει μηνυμα οτι ειναι προστατευμενο αρχειο οποτε προσπαθησω να κανω οποιαδηποτε αντιγραφη του αρχειου.:mad:

ξερει κανενας γιατι γινετε αυτο ?

 

Ευχαριστώ γιά την προσπάθεια. Εάν κάποιος άλλος το καταφέρει, Ευπρόσδεκτος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι . εγκατέστησα

το audio note για ηχογράφηση

των κλήσεων . το αποτέλεσμα είναι

ότι ακούγετε όταν με παίρνουν

τηλέφωνο μόνο η δική μου φωνή

και όχι αυτού που με καλεί . καμιά

ιδέα γιατί γίνετε αυτό ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Η ερώτησή μου είναι η εξής, ο μόνος τρόπος να εξαφανιστούν είναι με πείραγμα της registry ή υπάρχει κάποιο cabaki?

 

Έχω πλέον απεγκαταστήσει το 20 shortcuts for Manila 2.5 αλλά αυτά παραμένουν. :S

 

Όποια βοήθεια/συμβουλή είναι ευπρόσδεκτη.

η γνωμη μου ειναι να μην μπλεξεις με τα 20 ξανα

βαλε τα 25 που δεν κανουν προβλημα με διπλα εικονιδια

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=624728

(αυτα τα cab αναφερονται για τις ρομ με manila

2.5.1922.2911,Manila 2.5.1921.1619 ενω για manila 2012 βαλε το cookie home tab)

Link to comment
Share on other sites

παιδια έχω ενα μικρο προβληματακι.εδω και λιγες μερες στην εφαρμογη του facebook αντι για γραμματα μου βγαζει τετραγωνακια.στην αρχη δεν το εκανε.το εχει κανει σε καποιον αλλον?υπαρχει καποια λυση?προκαταβολικα ευχαριστω.

 

 

Κάνε μια αναζήτηση με την λέξη facebook εδω μέσα και θα βρεις την λύση..

Φταίει το lockscreen που έχεις βάλει...

 

Μην τα θέλετε και όλα στο χέρι....

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

η γνωμη μου ειναι να μην μπλεξεις με τα 20 ξανα

βαλε τα 25 που δεν κανουν προβλημα με διπλα εικονιδια

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=624728

(αυτα τα cab αναφερονται για τις ρομ με manila

2.5.1922.2911,Manila 2.5.1921.1619 ενω για manila 2012 βαλε το cookie home tab)

 

To cookie home tab εμφανίζει κανονικά τις υπενθυμίσεις που έχεις ανάλογα με τις μέρες που το έχεις ρυθμίσει? εμένα με την Topix 1.5.3. όλες οι εκδόσεις του cookie (1.5.4., 1.6 & 1.6.1 εμφανίζουν τις υπενθυμίσεις όλης της εβδομάδας παρόλο που επιλέγω να εμφανίζεται μόνο για μια ημέρα)!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κι εγώ μία ερώτηση ? Πέρασα το SPB Backup για να παίρνω (όπως προτρέπετε κι εσείς) backup για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

 

Έχω περασμένη την official 1.66 . Με το restore backup τί πετυχαίνω? Πχ σε περίπτωση που βάλω ένα προγραμματάκι που μου κάνει προβλήματα, τρέχω το .exe του backup που έχω πάρει και φέρνει το HD2 στην κατάσταση που ήταν (ΑΚΡΙΒΩΣ) όταν είχα πάρει το backup ?

 

Τί ακριβώς παίρνει backup ? Παίρνει και επαφές ?...

 

Ευχαριστώ πολύ! (Επίσης σας ευχαριστώ και για όλες τις βοήθειες που απλόχερα έχετε δώσει σε όλους μας, έχει ανεκτίμητη αξία αυτή η βοήθειά σας...!)

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Για να ακούμε μουσική σε bluetooth ακουστικό

1. Βάζεις τη rom Valkyrie :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=632628

2. Το Voice speed dial του Duttythroy (update) βλέπε πρώτο post

3. και στις ρυθμίσεις του bluetooth >Audio>Play systems sound... check

Edited by dimotika
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κι εγώ μία ερώτηση ? Πέρασα το SPB Backup για να παίρνω (όπως προτρέπετε κι εσείς) backup για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

 

Έχω περασμένη την official 1.66 . Με το restore backup τί πετυχαίνω? Πχ σε περίπτωση που βάλω ένα προγραμματάκι που μου κάνει προβλήματα, τρέχω το .exe του backup που έχω πάρει και φέρνει το HD2 στην κατάσταση που ήταν (ΑΚΡΙΒΩΣ) όταν είχα πάρει το backup ?

 

Τί ακριβώς παίρνει backup ? Παίρνει και επαφές ?...

 

Ευχαριστώ πολύ! (Επίσης σας ευχαριστώ και για όλες τις βοήθειες που απλόχερα έχετε δώσει σε όλους μας, έχει ανεκτίμητη αξία αυτή η βοήθειά σας...!)

 

Ναι, παίρνει και επαφές αλλά αυτές καθώς και τα μηνύματα είναι καλύτερα και πιο εύκολα και με το pim backup!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ναι, παίρνει και επαφές αλλά αυτές καθώς και τα μηνύματα είναι καλύτερα και πιο εύκολα και με το pim backup!

 

Α δηλαδή το pim backup είναι μόνο για επαφές και μηνύματα? Όχι για ρυθμίσεις των Windows Mobile και γενικά για registry backup ?

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ...μπορειτε να μου πειτε καποιο σαιτ για να κατεβασ παιχνιδια για το τερας, αλλα και wallpapers.....!!!!!thanks!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Α δηλαδή το pim backup είναι μόνο για επαφές και μηνύματα? Όχι για ρυθμίσεις των Windows Mobile και γενικά για registry backup ?

 

Ναι, το PIM Backup είναι μόνο για την PIM πληροφορία (επαφές, μηνύματα, ημερολόγιο κτλ). Εάν θέλεις γενικό backup κοίτα για το Spb Backup ή το Sprite Backup.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το PIM Backup είναι μόνο για την PIM πληροφορία (επαφές, μηνύματα, ημερολόγιο κτλ). Εάν θέλεις γενικό backup κοίτα για το Spb Backup ή το Sprite Backup.

 

Εγκατέστησα χθές με επιτυχία το SPB Backup και πήρα και το πρώτο μου backup (Full Backup). Μπορώ να πώ πως το βρήκα πολύ εύκολο και πολύ όμορφο σαν προγραμματάκι..!!!

 

Επίσης εγκατέστησα και το WSTaskΜanager και νομίζω πως κάνει ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό που ήθελα ε? Κλείνει τις εφαρμογές κατευθείαν απο το "Χ" χωρίς να τις κρατάει στη μνήμη!! τέλειο... Αλήθεια, αν το κινητό κρατάει τις εφαρμογές στη μνήμη, αυτό σημαίνει και περισσότερο χάσιμο μπαταρίας ?... Θα δώ διαφορές τώρα λέτε ?...

 

Και τις δύο αυτές εφαρμογές τις εγκατέστησα στο Device, δεν νομίζω πως θα έχω πρόβλημα ε?... Έχει αρκετό χώρο ακόμα... ;)

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Ναι, παίρνει και επαφές αλλά αυτές καθώς και τα μηνύματα είναι καλύτερα και πιο εύκολα και με το pim backup!

 

Α δηλαδή το pim backup είναι μόνο για επαφές και μηνύματα? Όχι για ρυθμίσεις των Windows Mobile και γενικά για registry backup ?

 

Σπυρο και το sbp backup περιεχει pim που αν θες επιλεγεις custom restore και μαλιστα εχει ξεχωριστες επιλογες

1. contacts, tasks, appointmens

2. mails

3. sms

 

Δουλευει τελεια. Μαλιστα χθες που περασα bacup τα sms και τα mail μου στην 6.5.3 ρομ που δοκιμαζω, πηρε και τις ρυθμισεις που ειχα στα mail.

 

Aξιζει να την προσεξετε λιγο αυτη την εφαρμογη γιατι ειναι πολυ πιο συχρονη του απλου pim και αν το sprite παραμενει οπως το ηξερα απο το HD, τοτε ειναι σαφως καλυτερο και απ᾽αυτο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα και καλη εβδομαδα να εχουμε.

ψαχτηκα και διαβασα αρκετα για συγχρονισμο με gmail για επαφες, ημερολογιο κ.τ.λ και τελικα κατεληξα στο microsoft my phone το οποιο μου φανηκε και πολυ ευκολο και πολυ καλο. εκανα κανονικα τον συγχρονισμο μου για επαφες,ημερολογιο,εργασιες αλλα και αγαπημενα ιντερνετ.

για οποιον δεν θελει να ψαχτει για συγχρονισμο με gmail και πιο δυσκολα, του προτεινω το microsoft my phone.

να σημειωσω εδω οτι οταν ανοιξα στο hd2 την εφαρμογη, εκανα κανονικα τις ρυθμισεις ολες και οταν πατησα συγχρονισμο μου ζητησε να κατεβασει την πιο ενημερωμενη εκδοση. εκανα ενημερωση, εκανε εγκατασταση, μου ζητησε και επανεκκινηση και εκανα κανονικα. μετα την επανεκινηση εκανα τον πρωτο συγχρονισμο αλλα κολλουσε στην ταυτοποιηση χρηστη.

εκανα απεγκατασταση, soft reset και πηγα μεσω του opera στο http://myphone.microsoft.com/install μεσα απο το hd2 και κατεβασα την τελυταια εκδοση ξανα, την εκανα εγκατασταση, soft reset και μετα ολα καλα. εκανα τον συγχρονισμο μου και απο τον υπολογιστη μου βλεπω μεσα στην τοποθεσια του microsoft my phone τις επαφες,ημερολογιο,εργασιες και αγαπημενα κανονικοτατα και πολυ ομορφα. μπορω να τα επεξεργαστω πολυ ευκολα κιολας. προτεινω να το δοκιμασετε.

 

μια ερωτηση τωρα. αν κανω hard reset στο hd2 και θελω να περασω τα τηλεφωνα μου απο το microsoft myphone προς στο hd2 θα μου το κανει ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα χθές με επιτυχία το SPB Backup και πήρα και το πρώτο μου backup (Full Backup). Μπορώ να πώ πως το βρήκα πολύ εύκολο και πολύ όμορφο σαν προγραμματάκι..!!!

 

Επίσης εγκατέστησα και το WSTaskΜanager και νομίζω πως κάνει ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό που ήθελα ε? Κλείνει τις εφαρμογές κατευθείαν απο το "Χ" χωρίς να τις κρατάει στη μνήμη!! τέλειο... Αλήθεια, αν το κινητό κρατάει τις εφαρμογές στη μνήμη, αυτό σημαίνει και περισσότερο χάσιμο μπαταρίας ?... Θα δώ διαφορές τώρα λέτε ?...

 

Και τις δύο αυτές εφαρμογές τις εγκατέστησα στο Device, δεν νομίζω πως θα έχω πρόβλημα ε?... Έχει αρκετό χώρο ακόμα... ;)

 

Αν οι εφαρμογές μένουν ανοιχτές , θεωρητικά αυτό έχει μια επίπτωση στην μπαταρία.

Από την άλλη, όταν οι εφαρμογές είναι ανοιχτές, μπορείς να μπαίνεις σε αυτές πολύ πιο γρήγορα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σπυρο και το sbp backup περιεχει pim που αν θες επιλεγεις custom restore και μαλιστα εχει ξεχωριστες επιλογες

1. contacts, tasks, appointmens

2. mails

3. sms

 

Δουλευει τελεια. Μαλιστα χθες που περασα bacup τα sms και τα mail μου στην 6.5.3 ρομ που δοκιμαζω, πηρε και τις ρυθμισεις που ειχα στα mail.

 

Aξιζει να την προσεξετε λιγο αυτη την εφαρμογη γιατι ειναι πολυ πιο συχρονη του απλου pim και αν το sprite παραμενει οπως το ηξερα απο το HD, τοτε ειναι σαφως καλυτερο και απ᾽αυτο.

 

Κώστα το γνωρίζω, και το sprite backup που χρησιμοποιώ έχει αυτή την επιλογή αλλά πρότεινα το pim backup για πιο γρήγορο αφού έχεις ήδη κρατήσει ένα βασικό backup με το sprite ή το spb.

Ένα θεματάκι έχω με τον exchange του Google, όταν παίρνει τα συνημμένα από τους άλλους λογαριασμούς δεν μου τα "φέρνει" στη σωστή μορφή και πρέπει να πάω στο βασικό λογαριασμό για να δω τη μορφή έχει το συνημμένο και να το αποθηκεύσω με τη μορφή αυτή στο hd2. Έχεις και συ ανάλογο πρόβλημα?

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν μασ στελνουν ενα αρχειο με bluetooth πως μπορουμε να βλεπουμε την προοδο αποστολης????
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια αναζήτηση με την λέξη facebook εδω μέσα και θα βρεις την λύση..

Φταίει το lockscreen που έχεις βάλει...

 

Μην τα θέλετε και όλα στο χέρι....

 

Τα έβγαλα όλα τα τα lockscreen από τα Windows και έβαλα αυτό το αυθεντικό αλλά τίποτα..... Τι κάνω sos......

Έχασα και το αυτόματο κλείδωμα της συσκευής....τι κάνω?????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...