Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε επικοινωνια με την εταιρια που εβαλες μου ειπαν:

@αν παρεις την ελληνικη εκδοση και παθει κατι πρεπει να το στειλεις σε μας ενω με την αγγλικη μπορεις να το στειλεις κατευθειαν στην ACE HELLAS .@

 

γιατι αραγε?

γιατι προφανως εχουν περασει αυτοι με hspl ελληνικη ρομ σε αγγλικη συσκευη και την πουλανε με ελληνικη ρομ. και αν παθει κατι την στελνεις σε αυτους, επαναφερουν την μαμα αγγλικη, το στελνουν στο σερβις και ολα καλα.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σε επικοινωνια με την εταιρια που εβαλες μου ειπαν:

@αν παρεις την ελληνικη εκδοση και παθει κατι πρεπει να το στειλεις σε μας ενω με την αγγλικη μπορεις να το στειλεις κατευθειαν στην ACE HELLAS .@

 

Τότε ξέχνα το. Σε ευχαριστούμε πάντως για τον κόπο που έκανες και τη διευκρίνιση.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τότε ξέχνα το. Σε ευχαριστούμε πάντως για τον κόπο που έκανες και τη διευκρίνιση.

 

μονο η αγγλικη συμφερει και ειναι και σε καλη τιμη.....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μονο η αγγλικη συμφερει και ειναι και σε καλη τιμη.....

 

Στο πρώτο post υπάρχει και η λύση για ελληνικά στα πληκτρολόγια της HTC.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς απότομο άδεισμα της μπαταρίας από τότε που έβαλε το εορτολόγιο?

Είναι πολύ κουφό, από το βράδυ στο αφήνω φορτισμένο στο 100%, και το πρωι εχει πάει στο 30%.

Όταν το χρησιμοποιώ, η μπαταρία πέφτει με νορμάλ ρυθμό, το πρόβλημα φαίνεται να είναι στο standby.

Άλλαξα ρομ, έβαλα την topix 1.5.3 με το radio 2.08....., έβαλα τα προγράμματά μου και ξανά τα ίδια.

Τώρα έκανα hard reset, δεν έβαλα κανένα πρόγραμμα, ούτε έκανα συγχρονισμό, το φορτίζω μέχρι 100% και θα το ξανακοιτάξω το πρωί.

Για το εορτολόγιο δεν είμαι σίγουρος, απλά έχω ένα προαίσθημα.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν έχει παρατηρηθεί σε γενικές γραμμές τέτοιο πρόβλημα από το εορτολόγιο. Κάνε τις δοκιμές σου και όταν αποφανθείς ενημέρωσε μας αν θέλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, μετά από 6,5 ώρες η μπαταρία από 100% έπεσε στο 7% !!!

 

Θα το φορτίσω πλήρως, θα αφαιρέσω την κάρτα μνήμης και θα βάλω εκείνη της συσκευασίας μήπως εκεί είναι το πρόβλημα.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, μετά από 6,5 ώρες η μπαταρία από 100% έπεσε στο 7% !!!

 

Θα το φορτίσω πλήρως, θα αφαιρέσω την κάρτα μνήμης και θα βάλω εκείνη της συσκευασίας μήπως εκεί είναι το πρόβλημα.

 

Τι κάρτα είχες ?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.στους ηχους και ειδοποιησεις εχουμε την δυνατοτητα να λλαξουμε την επιλογη για το λαμπακι απο 5 λεπτα που ειναι τωρα να αναβοσβηνει χωρις οριο και αν ναι πως.ευχαριστω

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς απότομο άδεισμα της μπαταρίας από τότε που έβαλε το εορτολόγιο?

Είναι πολύ κουφό, από το βράδυ στο αφήνω φορτισμένο στο 100%, και το πρωι εχει πάει στο 30%.

Όταν το χρησιμοποιώ, η μπαταρία πέφτει με νορμάλ ρυθμό, το πρόβλημα φαίνεται να είναι στο standby.

Άλλαξα ρομ, έβαλα την topix 1.5.3 με το radio 2.08....., έβαλα τα προγράμματά μου και ξανά τα ίδια.

Τώρα έκανα hard reset, δεν έβαλα κανένα πρόγραμμα, ούτε έκανα συγχρονισμό, το φορτίζω μέχρι 100% και θα το ξανακοιτάξω το πρωί.

Για το εορτολόγιο δεν είμαι σίγουρος, απλά έχω ένα προαίσθημα.[/

Και εμένα αυτό μου συμβαίνει............

Link to comment
Share on other sites

Έχω ρίξει αρκετό διάβασμα από το πρωί στους xda.

 

Υπάρχουν αρκετές περιπτώσεις με αυτό το πρόβλημα, καταλήγουν ότι ευθύνονται ειτε μεγάλα documents είτε κάποια corrupted mp3 που έχουμε στην κάρτα, αφού χωρίς κάρτα η μπαταρία έχει νορμάλ κατανάλωση. Προσοχή όμως, το παραπάνω φαινόμενο συμβαίνει μόνο με μαγειρεμένες ρομ, αν βάλουμε την επίσημη 1.66 αυτό δε συμβαίνει.

 

Προς το παρόν ψάχνουν να βρουν λύση στο πρόβλημα, εγώ από τη μεριά μου το φόρτισα μέχρι το 62% και έβγαλα την κάρτα. Σε καμμιά ώρα θα μπορώ να πω τι γίνεται.

 

Αν δω ότι τα πράγματα πάνε καλά (που φαίνεται να πηγαίνουν καλά), θα φλασάρω την επίσημη αγγλική 1.66 και θα περιμένω μέχρι να το λύσουν.

 

Προς ενημέρωση: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=617268

 

@dikemon

 

Δε δοκιμάζεις να κάνεις κι εσύ ό,τι κάνω για να έχουμε και διασταύρωση αποτελεσμάτων;

 

EDIT

 

Μετά από μία ώρα και ένα τηλέφωνο των 30 δευτ. η μπαταρία από το 62% είναι τώρα στο 61%.

 

Άρα βρήκαμε τον ένοχο, τη λύση δε βρήκαμε ακόμα.

Επομένως φλασάρω την επίσημη 1.66 και θα περιμένω. :)

Edited by nikoleon

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν νομίζω ότι βρήκαμε τον ένοχο. Έχω δοκιμάσει πολλές cooked rom και με διάφορα radio και στις περισσότερες των περιπτώσεων πρόβλημα με την μπαταρία δεν είχα αντιμετωπίσει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω κατι? Τι ακριβως ειναι το "XPOPUPTOAST"??

Μερικες φορες ανοιγω τον taskmanager και μου εχει κι αυτο... Αλλα αν πατησω να κλεισει, μου λεει πως δεν ανταποκρινεται... Παταω να το κλεισει αναγκαστικα και τοτε το κινητο κολλαει!! Και κανω soft reset...

Ξερει κανεις τι ειναι αυτο και πως μπορω να αποφευγω την επανεκκινηση?:worry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω κατι? Τι ακριβως ειναι το "XPOPUPTOAST"??

Μερικες φορες ανοιγω τον taskmanager και μου εχει κι αυτο... Αλλα αν πατησω να κλεισει, μου λεει πως δεν ανταποκρινεται... Παταω να το κλεισει αναγκαστικα και τοτε το κινητο κολλαει!! Και κανω soft reset...

Ξερει κανεις τι ειναι αυτο και πως μπορω να αποφευγω την επανεκκινηση?:worry:

Αντιγράφω από xda:

Xpopuptoast is the messages (sms).

If you look at it, the icon is the same for "Start" which is HTC messaging.

A toast is a infomation popup, so when you get a message, and you don't close out of it properly, it is xpopuptoast that remains in your in task manager.

 

so simply, its htc messaging when you get a new message.

Don't worry about it.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα επανήλθε, μετά από μια μικρή περίοδο λειτουργίας. Οπότε δυστυχώς το cab έφυγε..

 

Εγώ απεγκατέστησα το greek cities γιατί μετά από ενημέρωση με "πήγαινε" όπου γούσταρε. Εχω ελληνικό από cosmote με 1.66

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ απεγκατέστησα το greek cities γιατί μετά από ενημέρωση με "πήγαινε" όπου γούσταρε.

 

Τι εννοείς σε "πήγαινε" όπου ήθελε; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι προγραμμα μου προτεινετε για αυτοματη ηχογραφιση κλησεων. ειχα το audio notes αλλα δεν ακουγεται καλα ο συνομιλιτης. ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς απότομο άδεισμα της μπαταρίας από τότε που έβαλε το εορτολόγιο?

Είναι πολύ κουφό, από το βράδυ στο αφήνω φορτισμένο στο 100%, και το πρωι εχει πάει στο 30%.

Όταν το χρησιμοποιώ, η μπαταρία πέφτει με νορμάλ ρυθμό, το πρόβλημα φαίνεται να είναι στο standby.

Άλλαξα ρομ, έβαλα την topix 1.5.3 με το radio 2.08....., έβαλα τα προγράμματά μου και ξανά τα ίδια.

Τώρα έκανα hard reset, δεν έβαλα κανένα πρόγραμμα, ούτε έκανα συγχρονισμό, το φορτίζω μέχρι 100% και θα το ξανακοιτάξω το πρωί.

Για το εορτολόγιο δεν είμαι σίγουρος, απλά έχω ένα προαίσθημα.

 

Σε ποιο εορτολογιο αναφερεσαι?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια τι προγραμμα μου προτεινετε για αυτοματη ηχογραφιση κλησεων. ειχα το audio notes αλλα δεν ακουγεται καλα ο συνομιλιτης. ευχαριστω.

 

Εάν διαβάσεις πιο πίσω θα βρεις τις απόψεις του Δημήτρη (zaharaki) για τον πιο κατάλληλο (σύμφωνα με τις δικές του δοκιμές και απόψεις) συνδυασμό ROM/Radio ούτως ώστε να υπάρξει το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα στην εγγραφή συνομιλίας. Το καλύτερο πρόγραμμα στο είδος του πάντως είναι όντως το Vito Audio Notes Touch.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς σε "πήγαινε" όπου ήθελε; :confused:

 

Δεν ήξερε σε συγχρονισμό και ενημέρωση που βρίσκομαι, και απο θερμοκρασίες,.. ότι γούσταρε. Δεν έψαξα ποιά πόλη εννοούσε στην τοποθεσία μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ρίξτε μιά ματιά εδώ (http://www.netimes.com/shop/htc-dopod-htc-hd2-c-80_731.html?page=2&sort=20a). Υπάρχει αξιοποστία? το γνωρίζει κάποιος αυτό το μαγαζί? Γιατυί και κλεμμένα να τα έχουν, τόσο φτηνά δεν θα τα έδιναν!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...