Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
ΕΧΩ μια απορια διαβαζω εδω και 5 ωρεσ περιπου σχεδον και τισ 527 σελιδες αλληθωρισα παλι καλα που βλεπω και γραφω.ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ με εχετε μπερδεψει με τισ ρομ,ραμ,αναβαθμισεις,κοληματα,και κατι ορους που ακομα δεν καταλαβα.ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ τι μπορει να κανει σαν κινητο μαμισιο χωρις διαφορα πειραγματα κ.λ.π και υπαρχει περιπτωση να συνδεεται στο ιντερνετ μονο του μεσω κινητης για πληροφοριες καιρου χωρις να πατησω στην αναλογη εφαρμογη?ΛΕΩ να το αγορασω απο πλαισιο η γερμανο μετρητα δε με νοιαζει το κοστος εχω το samsung i8910hd θα μου προσφερει κατι παραπανω η τσαμπα θα το παρω.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

Αυτά που ζητάς η συσκευή τα κάνει μια χαρά χωρίς να χρειαστεί να την "πειράξεις" με ξεκλειδώματα και τα σχετικά. Και με την official rom δουλεύει αξιοπρεπέστατα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου στείλει το original για να το αντικαταστήσω? καθώς και όσα άλλα bubble breaker.xxx υπάρχουν στον φάκελο των windows?

φιλε μου δυστυχως εγω σε ελληνικη official 1.66 rom δεν μπορεσα με τιποτα να αντιγραψω το αρχειο buublebraker.exe στον υπολογιστη μου για να στο ανεβασω εδω.

δοκιμασα και με resco και με τον μαμα file manager, δοκιμασα και μεσω activesync αλλα τιποτα. μου βγαζει μηνυμα οτι ειναι προστατευμενο αρχειο οποτε προσπαθησω να κανω οποιαδηποτε αντιγραφη του αρχειου.:mad:

ξερει κανενας γιατι γινετε αυτο ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Στις φωτογραφίες του HD2 δεν μπορώ να καταλάβω πώς γίνεται να φτιάξουμε υπο-folder ωστε πχ να ταξινομήσουμε τις φωτό μας ανάλογα με το θέμα...

 

Δεν μπορεί να είναι όλες έτσι χύμα..

 

Υπάρχει τρόπος ?

 

πχ. Folder -> Friends, Personal, Family, Vacation, Landscape κτλ. ???

 

Eυχαριστώ σας! Α! και κάτι άλλο !! Πώς άλλαζουμε Radio ??? (επιγραμματικά...) ?

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Πώς άλλαζουμε Radio ??? (επιγραμματικά...) ?

 

για να αλλαξεις ραδιο πρεπει πρωτα να ξεκλειδωσεις το hd2

μετα μπορεις ειτε να φλασαρεις ρομ ειτε ραδιο

(πληρ. στην πρωτη σελιδα)

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να πας στον file explorer εκει που του χεις πει να σώζει τις photo και να φτιαξεις φακέλους βάζοντας μέσα τις υπάρχουσες photo

Αλλιώς πχ για διακοπές 2010

πας πριν ξεκινήσεις ένα σετ με photo και αλλάζεις το που θα σώσει τις photo απο τις ρυθμίσεις της cameraς , έτσι θα επιλέξεις τον φάκελο πχ διακοπες 2010 που είτε έκανες απο πρίν με τον explorer είτε αν δεν κάνω λάθος τον κάνει αυτόματα όταν τον ορίσεις και αρχίζει και σώζει εκεί , όταν θές αλλο σετ αλλάζεις το destination που σωζει

RADIO δεν αλλάζουμε για πλάκα ...

έχεις προβλήματα με μπαταρία , σήμα ή gps ??

αν ναι τότε περνας HSPL

και μετα ραδιο

στο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=611787 βρίσκεις όλα τα ράδιο

 

Όσων αφορά τις φωτογραφίες, αν το κάνω αυτό, θα φαίνονται φάκελοι στο HTC Photo Album ?... Θέλω να τις βλέπω απο το προγραμματάκι της HTC που είναι κ κολπατζίδικο...

 

Γίνεται αυτό?...

 

Ευχαριστώ πολύ..!;)

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

ultraxmode

1ον στο εξήγησα , άρα δεν μένει να δοκιμάσεις πέρνει λιγότερο χρόνο...

2ον ναι

3ον έχει και το κουμπάκι δεξια κάτω που ανοίγει φακέλους

Link to comment
Share on other sites

ultraxmode

1ον στο εξήγησα , άρα δεν μένει να δοκιμάσεις πέρνει λιγότερο χρόνο...

2ον ναι

3ον έχει και το κουμπάκι δεξια κάτω που ανοίγει φακέλους

 

ΟΚ ! σε ευχαριστώ πολύ. Απλά φοβάμαι μην κάνω καμμία βλακεία και έχω ψιλοαγχωθεί!!!

 

Sorry ε?.. :lol:

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

οχι αγορίνα μου np αλλά βλακεία δεν παίζει να κάνεις είναι απλό στήσε φακέλους στην καρτα σου απο τα windows του pc σου και πήγαινε σώνε κάθε φορά εκεί που θες

αν και είναι πιο απλο να σώνεις χυμαδι και να ταξινομεις 1 φορα τον μήνα :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω περασει το flash player 7

αλλα συνεχιζω να μην μπορω να δω βιντεο

ανεβασμενα σε σελιδες οπως το troktiko.

Μηπως εχει βρει κανεις την λυση;

Ο φιλος dime ανεφερε οτι μπορει

να φταιει η 1.66 που εχω.

Καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ξερει κανενας γιατι γινετε αυτο ?

 

Αν πας στα properties με το resco explorer και απενεργοποιήσεις τα system, hidden, rom κτλ. θα μπορέσεις να το αντιγράψεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω περασει το flash player 7

αλλα συνεχιζω να μην μπορω να δω βιντεο

ανεβασμενα σε σελιδες οπως το troktiko.

Μηπως εχει βρει κανεις την λυση;

Ο φιλος dime ανεφερε οτι μπορει

να φταιει η 1.66 που εχω.

Καμια ιδεα;

 

τον skyfire browser τον πέρασες?

serf αρουμε με skyfire λεμεεεεεεεε.....

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο εορτολογιο αναφερεσαι?

 

Στο εορτολόγιο που μπαίνει στο outlook, αλλά δεν έχει σημασία αφού δεν φταίει αυτό, έχω γράψει τι φταίει.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω αν και τη πατατα την εκανα οταν πηρα το ifhone 3gs γιατι και μονο που δεν εχει μπλε δοντι ανοικτο για μενα ηταν θεμα.Να ειστε ολοι καλα.:D:)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΚΑΤ αρχην δεν ειμαι φλωρος ουτε π.....ς να παρω νοκια με διαμαντακια... εχω αλλαξει 48 κινητα μεχρι τωρα στα 8 χρονια που ασχολουμε με το σπορ τα καταφερνω σε ολα τα νορμαλ χαρακτηριστικα και δυνατοτητεσ απλως με τα winmo εχω ενα θεμα αλλα προσπαθω να βρω μια συσκευη να συνδιαζει τα παντα σε ανεκτα επιπεδα ητοι μεγαλη οθονη ευκολο μενου και παραμετροποιηση καλη φωτο καλο βιντεο μεγαλη μνημη ποιοτικεσ κλησεισ και σημα επισης sms mms internet wi fi καλη αναδραση στην αφη οχι κολληματα κ.α.

ΕΙΣΤΕ ΛΙΓΟ ΕΙΡΩΝ η μου φανηκε ζητω συγνωμη αν σφαλω.

 

τότε το HTC HD2 θα καλύψει κάθε σου ανάγκη πάρτο χωρίς δευτερη σκέψη

 

τα winmo δεν εμφανίζουν κολλήματα και θέματα ΕΑΝ ΔΕΝ κάνεις πατέντες...

 

τα διαμαντάκια αναφέρονται στο γεγόνός παιρνω ένα κινητό για να το δείχνω δηλαδή να πουλήσω μόστρα , και σε τίποτε άλλο ...

 

Παρακαλώ τέτοιες συζητήσεις μόνο στους Διαξιφισμούς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στα properties με το resco explorer και απενεργοποιήσεις τα system, hidden, rom κτλ. θα μπορέσεις να το αντιγράψεις.

το δοκιμασα Γιαννη και δυστυχως στο bubblebraker.exe στο properties δεν με αφηνει να ξετσεκαρω τα "hidden" και "system". το ξετσεκαρω και παταω οκ αλλα οταν ξαναπαω στο properties παλι τα εχει ενεργοποιημενα. και φυσικα δεν με αφηνει να το αντιγραψω. στα αλλα 3 αρχεια bubblebraker.* Που εχει με αφηνει και να αλλαξω τα properties και να τα αντιγραψω.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

οχι αγορίνα μου np αλλά βλακεία δεν παίζει να κάνεις είναι απλό στήσε φακέλους στην καρτα σου απο τα windows του pc σου και πήγαινε σώνε κάθε φορά εκεί που θες

αν και είναι πιο απλο να σώνεις χυμαδι και να ταξινομεις 1 φορα τον μήνα :)

 

Nα σαι καλά! Κατάλαβα πως παίζει... απλά απο τον ενθουσιασμό μου, δεν έχω δεί οτι έχει το ρημάδι το Albums εκεί κάτω αριστερά!!!!

 

Καλά μιλάμε έχω τρελαθεί με το HD2.. είναι απλά φοβερό !!!

 

Να κάνω και άλλη μία ερώτηση ? Σε περίπτωση που κάποια μέρα βρέχει (όπως σήμερα), στα παλιά μου κινητά δεν με άγχωνε όταν έπεφτε και απο καμμιά ψιχάλα στην οθόνη...

 

Εδώ υπάρχει μεγαλύτερο πρόβλημα?...

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το δοκιμασα Γιαννη και δυστυχως στο bubblebraker.exe στο properties δεν με αφηνει να ξετσεκαρω τα "hidden" και "system". το ξετσεκαρω και παταω οκ αλλα οταν ξαναπαω στο properties παλι τα εχει ενεργοποιημενα. και φυσικα δεν με αφηνει να το αντιγραψω. στα αλλα 3 αρχεια bubblebraker.* Που εχει με αφηνει και να αλλαξω τα properties και να τα αντιγραψω.

 

Η αλήθεια είναι ότι με το resco explorer δεν έχω αυτό τον περιορισμό.

 

Σε περίπτωση που κάποια μέρα βρέχει (όπως σήμερα), στα παλιά μου κινητά δεν με άγχωνε όταν έπεφτε και απο καμμιά ψιχάλα στην οθόνη...

 

Εδώ υπάρχει μεγαλύτερο πρόβλημα?...

 

Η υγρασία δεν είναι καλός σύμμαχος για καμία συσκευή. Καλό είναι να αποφεύγεται.

 

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ διαξιφισμοι καλοπροαιρετες παρατηρησεις ηταν.

 

Μην στέκεσαι στην λέξη. Εάν πας στους Διαξιφισμούς θα δεις ότι εκεί γίνονται αυτού του είδους οι καλοπροαίρετες συζητήσεις. Και αυτό υπάγεται στους κανονισμούς του forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να κανω λιγο τον συνηγορο του διαβολου αν μου επιτρεπεται και μετα αν θελει ας σβησει τα σκουπιδια ο athanasso;

Νομιζω φιλε μου οτι φασκεις και αντιφασκεις χωρις καμια διαθεση ειρωνειας..

Δεν μπορει να λες οτι μπερδευτηκες σε 570 σελιδες με ρομ ραμ και τεχνικα χαρακτηριστικα, και απο την αλλη να λες οτι ασχολεισαι 8 χρονια και αλλαζεις συσκευες σαν τα πουκαμισα θελωντας μαλιστα ενα κινητο που να κανει τα παντα και να ειναι παραμετροποιησιμο, δλδ να θες να σου παρεχει ενα λειτουργικο συστημα που μπορεις να το φερεις στα μετρα σου χωρις τρομακτικη προσπαθεια θα ελεγα.

Δεν θελω να το επεκτεινω παραπερα και με ολο το σεβασμο απλα δεν εχει λογικη συνεπεια ο λογος σου.

Και αν οντως σε δυσκολευει τοσο πολυ αυτο το λειτουργικο συστημα τοτε ισως να πρεπει να καταφυγεις σε αλλες λυσεις. Θεωρω οτι εχει γινει αρκετα καλη δουλεια παρα την σωρεια πληροφοριων και την υπαρξη πολλων απειρων χρηστων στο thread. To μονο που χρειαζεται να κανεις ειναι ενα καλο και σοβαρο διαβασμα απο την αρχη χωρις ξεπεταγματα.. :)

 

ΣΥΓΝΩΜΗ αν σας μπερδεψα οταν λεω παραμετροποιησιμο εννοω να μπορεις να χρησιμοποιης ολες τις λειτουργιες του κινητου με απλα βηματα και να αλλαζεις κατι στισ ηδη εφαρμογες του οσο για τα κινητα εχω παντα 3 ταυτοχρονα για δικους μου λογους και ταντικαθιστω σχεδον ολα μεσα στο 6 μηνο απλως πιστευω οτι το hd2 θα βρω αυτο που θελω για να κοψω αυτη μου την κακια συνηθεια.ΕΑΝ θελει ο διαχειριστης ας τα σβησει.ΜΕ εκτιμηση ειλικρινα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΝΩΜΗ αν σας μπερδεψα οταν λεω παραμετροποιησιμο εννοω να μπορεις να χρησιμοποιης ολες τις λειτουργιες του κινητου με απλα βηματα και να αλλαζεις κατι στισ ηδη εφαρμογες του οσο για τα κινητα εχω παντα 3 ταυτοχρονα για δικους μου λογους και ταντικαθιστω σχεδον ολα μεσα στο 6 μηνο απλως πιστευω οτι το hd2 θα βρω αυτο που θελω για να κοψω αυτη μου την κακια συνηθεια.ΕΑΝ θελει ο διαχειριστης ας τα σβησει.ΜΕ εκτιμηση ειλικρινα.

 

Στο HD2 ίσως το μόνο πράγμα που χρειάζεσαι είναι το πρόγραμμα nodata! Όλα τα αλλά τρέχουν τέλεια out of the box!!!

Συγχρονισμός με outlook απλά και εύκολα

Λογαριασμοί mail απλά και εύκολα

Twitter, facebook, youtube, internet απλά και εύκολα

Μουσική απλά και εύκολα

GPS απλά και εύκολα

Video απλά και εύκολα

 

Τι άλλο σου λείπει;;;; :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

παιδια έχω ενα μικρο προβληματακι.εδω και λιγες μερες στην εφαρμογη του facebook αντι για γραμματα μου βγαζει τετραγωνακια.στην αρχη δεν το εκανε.το εχει κανει σε καποιον αλλον?υπαρχει καποια λυση?προκαταβολικα ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω καποια πραγματακι για το email.

 

1) επειδη δεν εχω λογαριασμο στο gmail και σκεφτομαι να ανοιξω, μπορειτε να μου πειτε αν εχω καποια πλεονεκτηματα / μειονεκτηματα / περισσοτερες δυνατοτητες / ευκολοτερη προσβαση και συγχρονισμο στο hd2, σε σχεση με τον hotmail λογαριασμο που εχω ηδη τωρα ?

 

2) επισης, εχω να παρατηρησω το εξης. εχω φτιαξει κανονικα και παιρνω τα mail μου και απο τους 2 λογαριασμους μου στο hotmail απο το email tab του sense. ομως αυτο που δεν μου αρεσει με τον λογαριασμο του hotmail ειναι οτι μεσω του hd2 δεν μπορω να δω ολους τους φακελλους που εχω φτιαξει στο hotmail, αλλα μονο τα εισερχομενα,εξερχομενα,απεσταλμενα, προχειρα και διαγραμμενα. υπαρχει καποια λυση γι'αυτο ωστε να μπορω να δω ολους τους φακελλους που εχω στον λογαριασμο μου ? επισης δεν μου δειχνει τον φακελλο "ανεπιθυμητη αλληλογραφια". μπορω αν την βλεπω καπως ?

 

3) επισης, στο gmail μπορεις μεσω του hd2 να βλεπεις ολους τους φακελλους που εχεις φτιαξει εσυ και επισης τον φακελλο "ανεπιθυμητη αλληλογραφια" ?

 

4) κατι αλλο τωρα. απο το tab του email και του sms στο htc sense, οταν εχω νεα μηνυματα (ειτε email ειτε sms/mms) ενω κανω scroll και τα διαβαζω απο το sense δεν μου τα υπολογιζει σαν διαβασμενα αλλα πρεπει να πατησω να ανοιξω καθε μηνυμα για να μου το θεωρησει σαν διαβασμενο. αν θυμαστε στο touchflo 3d που ειχε το diamond οταν εκανες scroll και διαβαζες τα sms/mms/email απο το tab του touchflo 3d, καθε μυνημα που περνουσες το θεωρουσε σαν διαβασμενο και δεν χρειαζοταν να ανοιξεις καθε ενα απο αυτα. ειναι δυνατοτητα που δεν υπαρχει στο sense ui η μηπως μπορει να γινει με καποια ρυθμιση ισως? εψαξα λιγο αλλα δεν βρηκα κατι στο xda. εχω 1.66 ελληνικη official rom.

Edited by TonyK

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Στο HD2 ίσως το μόνο πράγμα που χρειάζεσαι είναι το πρόγραμμα nodata! Όλα τα αλλά τρέχουν τέλεια out of the box!!!

Συγχρονισμός με outlook απλά και εύκολα

Λογαριασμοί mail απλά και εύκολα

Twitter, facebook, youtube, internet απλά και εύκολα

Μουσική απλά και εύκολα

GPS απλά και εύκολα

Video απλά και εύκολα

 

Τι άλλο σου λείπει;;;; :)

 

Ευχαριστω αυτο το οχι δεδομενα [nodata] πως θα το βρω και να το περασω? γιατι αυτες τις μερες θα προβω στην αγορα του.ΚΑΙ μια διευκρινηση το οχι δεδομενα δεν αφηνει το κινητο να συνδεεται αυτονομα στο ιντερνετ?νομιζω υπαρχει λειτουργια που την ειχε το hd1 να μπαινει μονο οταν υπαρχει γνωστο χοτ σποτ.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...