Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
τελικα μου το εκανε ξανα επαναφεροντας την συσκευη απο καποιο backup που ειχα παρει με το sprite backup. μετα την καθαριση μνημης ητανε οκ μεχρι που ετρεξα το backup. εντωμεταξυ οταν ειχα παρει το συγκεκριμενο backup δεν ειχα προβλημα. υποθετω οτι μπορει να φταιει το sprite backup και στην επαναφορα μου διμιουργει bug. θα δοκιμασω με spb backup. δεν ξερω τι να κανω γιατι εχω και την αμφιβολια μηπως φταιει και η συσκευη. και το τελευταιο ειναι οτι τελικα δεν απενεργοποιειται αλλα ειναι ανοιχτο χωρις να αναβει η οθονη και δεν δουλευει και ο ηχος και αυτο το καταλαβα διοτι κανοντας κληση αναψανε τα κουμπια που εχει κατω και στο ακουστικο καλουσε κανονικα. παρακαλω βοηθηστε μου αν ξερει καποιος κατι γιαυτο το θεμα . τουλαχιστον να μην φταιει η συσκευη.

 

Δοκίμασε την λειτουργία του μετά από hard reset και χωρίς να επαναφέρεις το (προφανώς) προβληματικό backup.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε την λειτουργία του μετά από hard reset και χωρίς να επαναφέρεις το (προφανώς) προβληματικό backup.

 

 

 

δοκιμασα να παρω επαναφορα με spb backup και το τεσταρω. μεχρι τωρα αφου το εκανα φορματ και ετρεξα το backup ειναι ενταξει. ας ελπισω οτι θα ειναι ετσι για παντα. συνηθως με το sprite.. μου το εκανε σιγουρα 3 φορες στις 5 επανακινησεις.(επανακινηση με τον εξης τροπο ομως: ενω εχω το τηλ κλειστο βγαζω την μπαταρια,την ξαναβαζω, αναβω, βαζω pin και το αφηνωνα μπει σε αναμονη μονο του.) αν ομως πατουσα εγω να κλεισει η οθονη δεν το εκανε ευκολα.απλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι ητανε πιο συχνο οταν εβγαζα την μπαταρια. σε απλο shutdown παλι δεν το κανει ευκολα. ενω τωρα αφου επανεφερα με SPB δεν το εχει κανει καθολου. ελπιζω να φταιει αυτο. δεν νομιζω να ειναι τοσο τυχαιο;

Link to comment
Share on other sites

Εάν εννοείς το πλέγμα του digitizer είναι φυσιολογικό, δεν φαίνεται καθόλου κατά τη λειτουργία της συσκευής και φυσικά δεν ενοχλεί.

 

Εκτείνεται σε όλη την επιφάνεια της οθόνης. Αυτό εννοείς?

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εκτείνεται σε όλη την επιφάνεια της οθόνης. Αυτό εννοείς?

 

Νομίζω ότι λέμε το ίδιο. Φαίνεται με την οθόνη σβηστή μόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πολυ ομορφα εικονιδια Φιλιππε! Το ειδα και στους xda! Ποιο σετ χρησιμοποιεις;

 

Tokken και αλλαξα και τα υπολοιπα.

 

Note to self πρεπει να βρω ενα μαυρο backgroung

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει κάποια rom που να μην έχει καθόλου το manilla;H κάποιος τρόπος να απενεργοποιηθεί ο dialer της htc και να έχω τον default των windows,χωρίς προβλήματα;

Kάνοντας την αλλαγή στο HKLM\SECURITY\PHONE\SKIN ενεργοποιείται ο dialer των wm αλλά μου βγάζει 2 προβλήματα.Πρώτον κάνοντας αναζήτηση επαφής,δεν εμφανίζει γράμματα και δεύτερον δε μπορώ να κάνω αποδοχή κλήσης από το bt ακουστικό.

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ένα μικρό προβληματάκι. Στο «ρολόι» επιλέγω να μου βγάλει και το Μόναχο. Στον αυτόματο συγχρονισμό που κάνει το κινητό, μου βγάζει το Μοναχο 10 ώρες μπροστά! Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι παρόμοιο; Έχει κάποια επιλογή - ρύθμιση που δεν έχω βρει;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια αξιζει να παω απο την topix 1.2 στην 1.5.3?

τι διαφορες εχει?

 

Ρίξε μια ματιά στο changelog που υπάρχει στο thread της συγκεκριμένης rom. Όσον αφορά τις εντυπώσεις με λίγο διάβασμα προς τα πίσω θα πάρεις μια εικόνα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια αξιζει να παω απο την topix 1.2 στην 1.5.3?

τι διαφορες εχει?

 

Εγω ειμαι αναμεσα στην 1,5,2 και 1,5,3.

Υπαρχει τροπος για backround for all tabs? ψαχνω αλλα δε βρισκω.....

Εκτος και αν αντιγραψω τα αρχεια του μανιλα της 1,2 που αφορουν τα backround και τα πεταξω στη 1,5,2 ή 1,5,3. Ελα ομως που δεν ξερω ποια ειναι.......

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Tokken και αλλαξα και τα υπολοιπα.

 

Note to self πρεπει να βρω ενα μαυρο backgroung

 

Δες το δικό μου... μήπως σου κάνει το background;

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=15533&d=1265916050

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Yπάρχει κάποια rom που να μην έχει καθόλου το manilla;

 

Δεν έχω δει κάπου τέτοια rom.

 

H κάποιος τρόπος να απενεργοποιηθεί ο dialer της htc και να έχω τον default των windows,χωρίς προβλήματα;

Kάνοντας την αλλαγή στο HKLM\SECURITY\PHONE\SKIN ενεργοποιείται ο dialer των wm αλλά μου βγάζει 2 προβλήματα.Πρώτον κάνοντας αναζήτηση επαφής,δεν εμφανίζει γράμματα και δεύτερον δε μπορώ να κάνω αποδοχή κλήσης από το bt ακουστικό.

 

Ο τρόπος που χρησιμοποίησες είναι ο σωστός αλλά υπάρχουν τα προβλήματα που έχεις ήδη βρει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Eνα πολύ καλό lockscreen είναι αυτό: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=641024

 

Αφήνει πολύ χώρο για το wallpaper και το κλειδωμα βρισκεται στο κατω μερος της οθονης, που ειναι πολυ πρακτικο...;)

 

Ξερετε καποιο theme που κανει το taskbar διαφανο?

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι αναμεσα στην 1,5,2 και 1,5,3.

Υπαρχει τροπος για backround for all tabs? ψαχνω αλλα δε βρισκω.....

Εκτος και αν αντιγραψω τα αρχεια του μανιλα της 1,2 που αφορουν τα backround και τα πεταξω στη 1,5,2 ή 1,5,3. Ελα ομως που δεν ξερω ποια ειναι.......

 

 

Βαγγελη,δοκιμασε αυτο που εχω δωσει πριν ...με το lanscape !

εχει bg all tabs και full landscape mode ατην 1.5.2

και μαλιστα δουλευει ταχυτατα!

θελει και το μανιλα που προτεινει το παληκαρι ;)

 

εγω εχω παθει πλακα!

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.μια ερωτησουλα για τον EchiDNA το εικονιδιο απενεργοποιησης που εχεις στις συντομευσης απο που το κατεβασες:!::!:

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Δες το δικό μου... μήπως σου κάνει το background;

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=15533&d=1265916050

 

να και το δικό μου:)

μου αρέσουν οι διαφάνειες:D

ζαχαρακη μη με πεις επιδειξία:p:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να και το δικό μου:)

μου αρέσουν οι διαφάνειες:D

ζαχαρακη μη με πεις επιδειξία:p:p

 

Γιατι ρε Κωστη να πω κατι τετοιο ?:confused:

 

ωραιες δουλειες :) απο ωραιους ανθρωπους ;)

χαιρομαι να βλεπω τετοια αποτελεσματα,δειχνουν ψαξιμο και προσπαθεια και αυτο χρειαζονται αυτες οι συσκευες...χρηστες που εχουν κεφι και μερακι αλλα και χρονο να τις εκμεταλευτουν σωστα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην τρομερή παρέα !!!!

Μόλις πήρα την συσκευη στα χέρια μου....

Από πρώτη εμφάνιση είναι τρομερό.

Θα αρχίζω να "παίζω" και θα σας πω εντυπώσεις.

_____________________________________

HTC HD2 Leo

IGO 8.3.2.71348

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.μια ερωτησουλα για τον EchiDNA το εικονιδιο απενεργοποιησης που εχεις στις συντομευσης απο που το κατεβασες:!::!:

Είναι από το Dinik's HD2 icon set

Φιλε EchiDNA τρομερο το today screen σου!! :up:

:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει κάποια rom που να μην έχει καθόλου το manilla;.

[ROM][WWE][07.03.2010] Miri HD2 WM6.5 (21895) ROM :: V 7.1

XtraLight

Removed from it: Album, Opera, HTC Sense, HTC Footprints, HTC NaviPanel, HTC Lockscreen (uses default WM 6.5), MP3 Trimmer, RSS Hub, Voice Recorder and what is listed above (see. Removed from all versions)

http://htcpedia.com/forum/showthread.php?t=1666

Νομίζω ότι είναι μονόδρομος για όσους χρησιμοποιούν SPB Shell.

Για μένα χρειάστηκε επιπλέον να εγκαταστήσω μόνον τον Opera και Windows Live Messenger (για Hotmail).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι?.. Ενώ είμαι σπίτι οπου το HD2 είναι συνδεμένο με το Wireless του σπιτιού μου (με πάρα πολύ καλό σήμα) και ενώ το έχω ρυθμίσει να κάνει Update τον καιρό κάθε 30 λεπτά, αυτό δεν κάνει...

 

Γιατίίίί ??....

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι?.. Ενώ είμαι σπίτι οπου το HD2 είναι συνδεμένο με το Wireless του σπιτιού μου (με πάρα πολύ καλό σήμα) και ενώ το έχω ρυθμίσει να κάνει Update τον καιρό κάθε 30 λεπτά, αυτό δεν κάνει...

 

Γιατίίίί ??....

 

Γιατί το wifi απενεργοποιείται όταν κλείνεις την οθόνη! ;)

Υπάρχει όμως ρύθμιση στο BsBtweaks που το κρατάει συνεχώς ενεργοποιημένο, αλλά με κόστος την κατανάλωση μπαταρίας!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

η γνωμη μου ειναι να μην μπλεξεις με τα 20 ξανα

βαλε τα 25 που δεν κανουν προβλημα με διπλα εικονιδια

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=624728

(αυτα τα cab αναφερονται για τις ρομ με manila

2.5.1922.2911,Manila 2.5.1921.1619 ενω για manila 2012 βαλε το cookie home tab)

 

Χαίρετεεε

 

Κι όμως ούτε αυτό δούλεψε! Έβαλα τα 25 για το Manila 2.5.1921.1619 και μου έβγαζε error όταν πάταγα στο Menu και ότι πρέπει να στείλει error report στη MS κτλ...τεσπα το βγαλα πάλι. :(

 

Καμμιά ιδέα γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...