Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες καλημερα!!!

 

εχω μια βασικη wimo απορία..

βαζω γεννεθλια σε μια επαφη ,και περιμενω να την δω στο ημερολογιο και στο today..

αμ δε.....

εψαξα τις ρυθμίσεις αλλα δεν βρήκα τιποτα. εχει κανεις καμια ιδεα???

 

p.s. ρε συ δημητρη, πως δια...λο τα κανεις να φαινονται ολα τοσο απλα και ευκολα??:cry:

 

edit. μηπως πρεπει να τα φτιαχνουμε στο outlook και μετα με συγχρονισμό να εμφανίζονται στο today ??

Edited by nikosnt74
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα!!!

 

εχω μια βασικη wimo απορία..

βαζω γεννεθλια σε μια επαφη ,και περιμενω να την δω στο ημερολογιο και στο today..

αμ δε.....

εψαξα τις ρυθμίσεις αλλα δεν βρήκα τιποτα. εχει κανεις καμια ιδεα???

 

p.s. ρε συ δημητρη, πως δια...λο τα κανεις να φαινονται ολα τοσο απλα και ευκολα??:cry:

 

edit. μηπως πρεπει να τα φτιαχνουμε στο outlook και μετα με συγχρονισμό να εμφανίζονται στο today ??

 

Μόλις συγχρονίσεις με το outlook, νομίζω θα εμφανιστούν και στο ημερολόγιο του κινητού.;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μόλις συγχρονίσεις με το outlook, νομίζω θα εμφανιστούν και στο ημερολόγιο του κινητού.;)

 

Έτσι πρέπει να γίνει.....

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα με την topix και γενικα με τις περισσοτερες cooked rom, αλλα σε μερικα πραγματα βασιζομαστε στις προτιμησεις των cookers.

 

Για παραδειγμα στις δοκιμες που εκανα με την artemis ειδα οτι η καμερα ειχε καπως καλυτερη αποδοση κυριως στα βιντεο.

Τσεκαρα τα builds και διαπιστωσα οτι η καμερα στην topix ειναι δυο bulilds πιο παλια.

 

Θα μου πεις αν ειχες την γνησια θα μπορουσε να ειναι ακομα πιο παλια. Το ξερω απλα κανω την διαπιστωση οτι αναγκαστικα βασιζομαστε στην κριση του δημιουργου για το τι κρινει αυτος να χρησιμοποιησει.

 

Φυσικα ξαναγυρισα στην topix 1.5.2 οχι γιατι δεν ειναι καλη η Artemis αντιθετως ειναι πολυ σταθερη, κουβαλα ομως καποια κουσουρια των 6.5.3 που δεν νομιζω να λυθουν πριν βγει επισημα. Το ιδιο ειχε γινει με την 6.5 περισι στο HD.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα!!!

 

p.s. ρε συ δημητρη, πως δια...λο τα κανεις να φαινονται ολα τοσο απλα και ευκολα??:cry:

 

 

με λιγο διαβασμα Νικο και λιγο προσοχη θα δεις σε λιγο καιρο,οτι θα γελας με τις σημερινες αποριες σου :)

 

ετσι ξεκινησαμε ολοι μας,κανεις δεν γεννηθηκε και να τα ξερει ολα ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

η γνωμη μου ειναι να μην μπλεξεις με τα 20 ξανα

βαλε τα 25 που δεν κανουν προβλημα με διπλα εικονιδια

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=624728

(αυτα τα cab αναφερονται για τις ρομ με manila

2.5.1922.2911,Manila 2.5.1921.1619 ενω για manila 2012 βαλε το cookie home tab)

 

 

Ντάξει το θέμα με τα 20 λύθηκε μιας κι έβαλα το Vovichek_Jamrecords_20shcut_m2525 αλλά το "θέμα" με τα διπλά HTC Calendar & HTC People παραμένει. Οπότε επανέρχομαι στην αρχική ερώτησή μου...θα φύγουν μόνο μέσω πειράγματος της registry?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα έβγαλα όλα τα τα lockscreen από τα Windows και έβαλα αυτό το αυθεντικό αλλά τίποτα..... Τι κάνω sos......

Έχασα και το αυτόματο κλείδωμα της συσκευής....τι κάνω?????

 

Φίλε κι εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα και δεν μπόρεσα να το λύσω ούτε με απεγκατάσταση ούτε με επανεγκατάσταση του original. Εκανα restore όμως απο το backup που κράτησα πριν. Τώρα: αν έχεις επαφές ή μηνύματα που προστέθηκαν μετά το backup και δεν θες να τα χάσεις πάρε backup τα PIMs σου και κάνε τα restore διαδοχικά. Αν πάλι δεν έχεις κρατήσει καθόλου backups τότε δύσκολα τα πράγματα... μάλλον πας για hard reset.

Ψάξ'το λίγο ακόμα όμως μπορεί βρεις τη λύση αλλού.

 

Σάκης.

 

ΥΓ. ΚΡΑΤΑΤΕ BACKUPs.... σώζουν ζωές.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Ντάξει το θέμα με τα 20 λύθηκε μιας κι έβαλα το Vovichek_Jamrecords_20shcut_m2525 αλλά το "θέμα" με τα διπλά HTC Calendar & HTC People παραμένει. Οπότε επανέρχομαι στην αρχική ερώτησή μου...θα φύγουν μόνο μέσω πειράγματος της registry?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

Παιδια να εχετε υπ οψην σας οτι πλεον με το Co0kies Tab μπορεις να επιλεξεις ακομα και μια καρτελα πχ 5Χ5

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φυσικα ξαναγυρισα στην topix 1.5.2 οχι γιατι δεν ειναι καλη η Artemis αντιθετως ειναι πολυ σταθερη, κουβαλα ομως καποια κουσουρια των 6.5.3 που δεν νομιζω να λυθουν πριν βγει επισημα.

 

Σε ποια κουσούρια αναφέρεσαι Κώστα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

μια ερώτηση, πιθανόν γελοία για κάποιους, αλλα που στα κομμάτι βρίσκω τη ρύθμιση για να βαλω τον οπερα σαν default browser....

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Μα ο Opera είναι ο default browser.

 

Όχι, σε εμένα όταν ανοίγω το ίντερνετ μου ανοίγει με internet explorer, μου άνοιγε με όπερα όταν είχα εγκαταστήση τον 10 γιατί όταν τον πρωτοάνοιξα με ρώτησε αν θελω να ειναι ο default αλλά τώρα εγκατέστησα τον μίνι και δεν με ρωτησε κάτι τέτοιο και τώρα ανοίγει με internet explorer....και δυσκολεύομαι πολύ να γράφω απο το κινητό γιατι κάποιες στιγμές δεν βλέπω τι σκ.... γράφω....

Καμμία λύση;;;;

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Για τους τελειομανείς της παρέας, ετοίμασα μια ειδική έκδοση του γνωστού NoData με όμορφο εικονίδιο που κουμπώνει τέλεια με τα υπόλοιπα hi-res εικονίδια του Leo (δείτε το screenshot παρακάτω). Ξέρω, είναι λεπτομέρεια, αλλά δεν άντεχα να βλέπω το default κακάσχημο lo-res μουσταρδί [G] εικονίδιο! :lol:

 

Αν κι εσείς θέλετε το Leo σας αψεγάδιαστο, κατεβάστε το "όμορφο" NoData από το παρακάτω link. Το εικονίδιο το δανείστηκα από αυτό το post στο thread του NoData στο MoDaCo forum. Πριν την εγκατάσταση της "όμορφης" έκδοσης, μην ξεχάσετε να απεγκαταστήσετε το original NoData αν το έχετε ήδη στη συσκευή σας!

 

http://rapidshare.com/files/360680900/NoData.cab

 

Have fun! :)

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να εχετε υπ οψην σας οτι πλεον με το Co0kies Tab μπορεις να επιλεξεις ακομα και μια καρτελα πχ 5Χ5

 

Και επίσης με το CHTEditor - Co0kie's Home Tab Editor δεν χρειάζεται ούτε στη registry να μπάινει κανείς για τις ρυθμίσεις,όλα γίνονται με πολύ γρήγορο και εύκολο τρόπο.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=633590

 

http://img534.imageshack.us/img534/5562/screen01dy.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια προχθες μου εκανε το εξης:εσβησε απο μονο του χωρις να το παρω χαμπαρι και μετα δεν αναβε με τιποτα και αναγκαστηκα να βγαλω και να ξαναβαλω την μπαταρια και παρατηρησα το εξης. οταν βγαλω την μπαταρια και την ξαναβαλω αν ανοιξω το τηλ και μετα την εισαγωγη pin το αφησω να μπει σε αναμονη απο μονο του χωρις να πατησω το κουμπι που κλεινει τοτε το τηλεφωνο ενω νομιζεις οτι μπηκε σε αναμονη, κλεινει και δεν ανοιγει με τιποτα παρα μονον αν πατησεις το reset η μπαινοβγαλεις την μπαταρια. αυτο μετα απο δοκιμες μου το ξαναεκανε 4 φορες ωσπου αναγκαστηκα να κανω καθαρισμα μνημης και σεταρισμα απο την αρχη αλλα χωρις να βαλω τα εξης προγραμματα: ενα που ειχα βαλει για αυτοματο καθαρισμο cache απο το htc album (clear temp) και το αλλο ειναι το bsb tweaks.Το τηλ το εχω 4 μερες βεβαια ειχα και το touch hd οποτε λιγο πολυ το σκαλιζω. μετα απο ολα αυτα δεν το ξαναεκανε και εχω παρει και ενα backup me to sprite backup για παν ενδεχομενο. απλα ρωταω αν εχει παθει καποιος κατι παρομιο αν και ακομα,παρολο που δεν το εχει ξανακανει εχω υποψιες μηπως φταιει η συσκευη και με ανυσηχει. μπορειτε να μου πειτε και εσεις την γνωμη σας;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Ρε παιδιά, το σήμα για το κινητό (εννοώ σήμα κινητής τηλεφωνίας) πόσο πολύ μπορεί να πιάσει? Πόσες είναι οι μέγιστες μπάρες? Γιατι εμένα πιάνει 1-2 μπάρες την πιό πολύ ώρα...

 

Μήπως δεν έχω καλό σήμα? Όταν μιλάω πάντως έχω πολύ καθαρή λήψη και απο την άλλη πλευρά ο συνομιλητής μου με ακούει καθαρά...

 

Καμμία ιδέα? Μήπως πρέπει να αλλάξω Radio ? Έχω την Official 1.66 Αγγλική και δεν έχω πειράξει τίποτα μέχρι τώρα απο τη ROM. (Καλό θα ήταν για μένα να μην πειράξω και μελλοντικά..μια χαρά είναι το κινητό έτσι)

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Ρε παιδιά, το σήμα για το κινητό (εννοώ σήμα κινητής τηλεφωνίας) πόσο πολύ μπορεί να πιάσει? Πόσες είναι οι μέγιστες μπάρες? Γιατι εμένα πιάνει 1-2 μπάρες την πιό πολύ ώρα...

 

Μήπως δεν έχω καλό σήμα? Όταν μιλάω πάντως έχω πολύ καθαρή λήψη και απο την άλλη πλευρά ο συνομιλητής μου με ακούει καθαρά...

 

Καμμία ιδέα? Μήπως πρέπει να αλλάξω Radio ? Έχω την Official 1.66 Αγγλική και δεν έχω πειράξει τίποτα μέχρι τώρα απο τη ROM. (Καλό θα ήταν για μένα να μην πειράξω και μελλοντικά..μια χαρά είναι το κινητό έτσι)

 

 

Εαν το εχεις στο 3G μονιμα εχει αρκετη αυξομειωση, εγω που εχω wind δλδ την "προσωποποιηση" του σηματος με απενεργοποιημενο το 3G εχω φουλ σημα σχεδον παντου! Βεβαια εχω το ραδιο 2,08 το οποιο μετα απο δοκιμες προσωπικα το βρισκω εξαιρετικο απο σημα αλλα και απο διαχειρηση μπαταριας. Επισης επιτελους δουλεψα τα δεδομενα μου με 3G ανοιχτο και κλαιω γιατι μου φαινεται τοσο αργο το ιντερνετ στο σπιτι μου!!

 

Ερωτηση προς τους topixακηδες. Λετε να παρατησω την πολυαγαπημενη μου 1,2 και να δοκιμασω την 1,5,3? αξιζει? Ειμαι ΥΠΕΡ ευχαριστημενος και το φοβαμαι ειναι η αληθεια. Εχει και αυτο το αθλιο καταμαυρο backround σε ολα τα tabs και μου γυρνανε τα αντερα.... Αλλαζει αυτο με το stock background??

Edited by vanzelvoul
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εαν το εχεις στο 3G μονιμα εχει αρκετη αυξομειωση, εγω που εχω wind δλδ την "προσωποποιηση" του σηματος με απενεργοποιημενο το 3G εχω φουλ σημα σχεδον παντου! Βεβαια εχω το ραδιο 2,08 το οποιο μετα απο δοκιμες προσωπικα το βρισκω εξαιρετικο απο σημα αλλα και απο διαχειρηση μπαταριας. Επισης επιτελους δουλεψα τα δεδομενα μου με 3G ανοιχτο και κλαιω γιατι μου φαινεται τοσο αργο το ιντερνετ στο σπιτι μου!!

 

Και πώς απενεργοποιώ το 3G ??? Γίνεται αυτό? ... (μιλάς σε άσχετο, πρόσεξε τί θα πείς και πώς θα το πείς..!!) :lol:

 

Πάντως στις συνδέσεις του HD2, βλέπω TIM GR 3G...

Edited by ultraxmode
The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση προς τους topixακηδες. Λετε να παρατησω την πολυαγαπημενη μου 1,2 και να δοκιμασω την 1,5,3? αξιζει? Ειμαι ΥΠΕΡ ευχαριστημενος και το φοβαμαι ειναι η αληθεια. Εχει και αυτο το αθλιο καταμαυρο backround σε ολα τα tabs και μου γυρνανε τα αντερα.... Αλλαζει αυτο με το stock background??

και δε παιρνεις ενα backup απο την 1.2 και να δοκιμασεις την 1.5.3(που εχω βαλει και ειμαι ευχαριστημενος)

Και πώς απενεργοποιώ το 3G ??? Γίνεται αυτό? ... (μιλάς σε άσχετο, πρόσεξε τί θα πείς και πώς θα το πείς..!!) :lol:

 

Πάντως στις συνδέσεις του HD2, βλέπω TIM GR 3G...

βαλε αυτο το cab

http://www.ad-grafiska.se/HD2/LEO%20TWEAKS/Touch%20X%20add%203G%20commmanager.cab

και μετα πηγαινε στο commanagerκαι απενεργοποιησε το 3g

Link to comment
Share on other sites

@ hellas200

Σε παρακαλώ μπορείς να μου πεις (εάν χρησιμοποιείς το cookie) εάν εμφανίζει κανονικά και σύμφωνα με τον αριθμό των ημερών που έχεις επιλέξει τις υπενθυμίσεις του ημερολογίου, εμένα με την Topix 1.5.3. παρόλο που έχω επιλέξει από τις ρυθμίσεις του cookie (1.6 αλλά & 1.6.1.) να εμφανίζει μόνο μία ημέρα, μου εμφανίζει τις υπενθυμίσεις όλης της εβδομάδας!

Με την Topix 1.5.1 και το cookie 1.5.4. δούλευε κανονικά, όλες αυτές οι εκδόσεις της Topix χρησιμοποιούν την ίδια έκδοση του Manila και δεν μπορώ να καταλαβω τι φταίει!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη 1.5.2 με ραδιο το 2.08.50.08.2.

ο καλυτερος κι ταχυτερος συνδοιασμος αυτην την στιγμη!

 

ειναι καποια πραγματα που γινονται 2- και 3 φορες πιο γρηγορα απο την 1.2;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

@ hellas200

Σε παρακαλώ μπορείς να μου πεις (εάν χρησιμοποιείς το cookie) εάν εμφανίζει κανονικά και σύμφωνα με τον αριθμό των ημερών που έχεις επιλέξει τις υπενθυμίσεις του ημερολογίου, εμένα με την Topix 1.5.3. παρόλο που έχω επιλέξει από τις ρυθμίσεις του cookie (1.6 αλλά & 1.6.1.) να εμφανίζει μόνο μία ημέρα, μου εμφανίζει τις υπενθυμίσεις όλης της εβδομάδας!

Με την Topix 1.5.1 και το cookie 1.5.4. δούλευε κανονικά, όλες αυτές οι εκδόσεις της Topix χρησιμοποιούν την ίδια έκδοση του Manila και δεν μπορώ να καταλαβω τι φταίει!

 

εχω βαλει την topix 1.5.3 και 1.54 cookie χωρις προβλημα (την 1.61 την εχω κατεβασει αλλα δεν την εχω βαλει )

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη 1.5.2 με ραδιο το 2.08.50.08.2.

ο καλυτερος κι ταχυτερος συνδοιασμος αυτην την στιγμη!

 

ειναι καποια πραγματα που γινονται 2- και 3 φορες πιο γρηγορα απο την 1.2;)

 

Οχι την 1,5,3? γιατι τις βλεπω σχεδον ιδιες, μονο το build opera αλλαζει...

 

οκ παιρνω backup απο 1,2 και φλασαρω.

Υπαρχει καποιος τροπος να εχω το stock backround σε ολα τα tabs και οχι αυτο το σκετο μαυρο που εχουν η 2,10 βασισμενες ρομ?

Edited by vanzelvoul
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει την topix 1.5.3 και 1.54 cookie χωρις προβλημα (την 1.61 την εχω κατεβασει αλλα δεν την εχω βαλει )

 

Ευχαριστώ, εμένα και με την 1.54 μου εμφάνιζε το ίδιο πρόβλημα όποτε πιθανολογώ ότι πρέπει να είναι πρόβλημα του manila, παίρνω backup και θα την ξαναφλασάρω γιατί με hard reset δε λύθηκε το πρόβλημα:(

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...