Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πήγαινε πρώτα πρώτα ρυθμίσεις-γενικά- πληκτρολόγιο-διεθνη πληκτρολόγια και εκεί ενεργοποίησε τα αγγλικά

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα το αναγνορισει κανονικα αλλα αμα κανεις Sync 8α χαθουν τα παντα απο το iphone γιατι θα βλεπει το pc σαν καινουριο.Οποτε κρατα τον φακελο του itunes καπου και μετα το format ξαναβαλτον και θα ειναι λες και δεν εκανες τιποτα

 

Ποιον φακελο απο το itunes?

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις Windows πηγαινε στο C/user/music και εκει θα τον βρεις.Αναλογα με την εκδοση windows αλλαζει λιγο αυτο,οποτε ψαχτο λιγακι και θα το βρεις σιγουρα.
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι ενώ βγάζει φωτογραφίες δεν μου τις αποθηκεύει στις φωτο.... Έχετε καμία ιδέα για το τι μπορεί να είναι??? :cry:
Link to comment
Share on other sites

Πέρασες κάποια εφαρμογή πριν παρουσιάσει αυτό το πρόβλημα? Αυτό που το είχε κάνει όταν είχα βάλει να το δοκιμάσω το iBluetooth με την OS3.0.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Πέρασες κάποια εφαρμογή πριν παρουσιάσει αυτό το πρόβλημα? Αυτό που το είχε κάνει όταν είχα βάλει να το δοκιμάσω το iBluetooth με την OS3.0.

 

Όταν το πήρα (μεταχειρισμένο) το είχε το ibluetooth εγκατεστημένο αλλά δεν το είχα δοκιμάσει να δώ... Λές να φταίει αυτό???

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα έχει σχέση αλλά δεν είμαι και σίγουρος. Απλά αυτό το πρόβλημα το είχα όταν είχα περάσει το iBluetooth. Εγώ είχα κάνει restore στο δικό μου 3G και ξανά από την αρχή όλα. Μόνο μηνύματα, επαφές και ημερολόγιο είχα κρατήσει. Δεν γνωρίζω αν υπάρχει άλλος τρόπος. Ίσως κάποιο παιδί να ξέρει κάτι παραπάνω.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται,κολλητός μου μου δίνει το iphone 3g ( όχι 3gs )σχεδόν του κουτιού στα 250ευρώ.Αξίζει η αγορά του με επεξεργαστή στα 412Mhz και RAM 128ΜΒ όταν πλέον στα 528Mhz και 256Mb είναι σχεδόν σε όλες τις συσκευές που κυκλοφορούν εδώ και καιρό?Να πω την αλήθεια δεν έχω τρελές απαιτήσεις αλλά αν θέλω να χρησιμοποιήσω για παράδειγμα ένα πλοηγό δεν θέλω να σέρνεται ή γενικά κάποιο πρόγραμμα.Εϊναι πλέον ξεπερασμένος ο επεξεργαστής για νέες εφαρμογές?Εϊναι στα 8 gigα θα γεμίσει εύκολα?Περιμένω τις απόψεις σας χωρίς φανατισμούς και εξαρτημένα με το κινητό τους άτομα.Η αποψή σας θα με βοηθήσει αρκετά στη απόφασή μου.Σας ευχαριστώ

 

Υ.Γ.Συγνώμη αν είμαι off topic αλλά δεν ήξερα που αλλού να το γράψω

Link to comment
Share on other sites

Mπορει να με βοηθησει καποιος παιδια??? Παρατηρω το εξης κουλο... Οταν εχω το handsfree συνδεδεμενο δεν ακουγεται ο ηχος απο τα εισερχομενα μηνυματα!!! Οταν δεν τα εχω συνδεδεμενα ακουγεται ο ηχος.... ειναι θεμα καποιας ρυθμησεις παιδια??? ευχαριστω για τη προσοχη σας
Link to comment
Share on other sites

ούτε απο τα ακουστικά ακούγεται;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι νέος κάτοχος του iPhone 3GS και του έκανα αναβάθμιση σε έκδοση 3.1 . Πως μπορώ να του κάνω jailbreak ???

 

 

ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC] Cuba for ever my friend .....
Link to comment
Share on other sites

Είμαι νέος κάτοχος του iPhone 3GS και του έκανα αναβάθμιση σε έκδοση 3.1 . Πως μπορώ να του κάνω jailbreak ???

 

 

ευχαριστώ

 

Δεν μπορεις μεχρι να λαβουμε νεοτερα, διαβασε παρακατω και θα σου λυθουν πολλες αποριες

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=247725&page=15

 

Χαίρεται,κολλητός μου μου δίνει το iphone 3g ( όχι 3gs )σχεδόν του κουτιού στα 250ευρώ.Αξίζει η αγορά του με επεξεργαστή στα 412Mhz και RAM 128ΜΒ όταν πλέον στα 528Mhz και 256Mb είναι σχεδόν σε όλες τις συσκευές που κυκλοφορούν εδώ και καιρό?Να πω την αλήθεια δεν έχω τρελές απαιτήσεις αλλά αν θέλω να χρησιμοποιήσω για παράδειγμα ένα πλοηγό δεν θέλω να σέρνεται ή γενικά κάποιο πρόγραμμα.Εϊναι πλέον ξεπερασμένος ο επεξεργαστής για νέες εφαρμογές?Εϊναι στα 8 gigα θα γεμίσει εύκολα?Περιμένω τις απόψεις σας χωρίς φανατισμούς και εξαρτημένα με το κινητό τους άτομα.Η αποψή σας θα με βοηθήσει αρκετά στη απόφασή μου.Σας ευχαριστώ

 

Υ.Γ.Συγνώμη αν είμαι off topic αλλά δεν ήξερα που αλλού να το γράψω

 

Μαλλον δεν εχεις χρησιμοποιησει παλι iphone , ειναι πολυ καλη συσκευη και δεν θα εχεις κανενα προβλημα αλλα βεβαια δεν μπορει κανεις να σου υποσχεθει οτι μελλοντικες εφαρμογες θα σε καλυπτουν στο 3G , η τιμη του καλη ειναι αρκει να μην ειναι ταλαιπωρημενο. Γνωμη μου

Κινητό Τηλέφωνο το Τερματικό του Μέλλοντος
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, προβλημα. iPhone 3G φίλου, SIM unlocked και j/b στην 3.0 δεν μπορεί να συνδεθεί δίκτυο. Παίρνω μήνυμα "Could not activate data network". Έχω κάνει Reset network settings και reset all settings αλλά τζίφος. Καμμιά ιδέα;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, προβλημα. iPhone 3G φίλου, SIM unlocked και j/b στην 3.0 δεν μπορεί να συνδεθεί δίκτυο. Παίρνω μήνυμα "Could not activate data network". Έχω κάνει Reset network settings και reset all settings αλλά τζίφος. Καμμιά ιδέα;

Restore?!:p

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Το πιο λογικό όπως λέει και ο φίλος πιο πάνω είναι Restore και ξανά Jailbreak-Unlock ;) Δοκίμασες άλλη κάρτα SIM (παρόλο που δεν νομίζω να φταίει);
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Δεν το γλυτώνω δηλαδή το restore

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι.

 

Έχω iphone 3gs jailbroken+unlocked και ένα περίεργο πρόβλημα με το gsm receiver. Κάθε λίγη ώρα αρχίζει και κάνει έλεγχο δικτύου/σήματος(το καταλαβαίνω από το θόρυβο που κάνει αν το βάλω δίπλα σε ηχείο) και φαίνεται να μπαίνει σε ένα συνεχή κύκλο και δε σταματάει,ενώ έχει πλήρες σήμα. Ο μόνος τρόπος να σταματήσει είναι να το κλείσω και να το ξανανοίξω! Είναι φυσιολογικό αυτό;

 

Επίσης υπάρχει περίπτωση κάποια από τις ακόλουθες εφαρμογές να μου "τρώει" μπαταρία(δηλαδή να δουλεύει σε background κλπ):

installous,appsync,bitesms,cydia ή το unlock(ultrasnow);

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα και εγώ να το γράψω και με πρόλαβες. Και η μπαταρία τελειώνει σε χρόνο ρεκόρ.
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σέ όλους.Είμαι κάτοχος ενός iphone 3gs 32g καί ήθελα νά ρωτήσω εάν βάλω μία εφαρμογή πλοήγησης πχ igo όταν θά κάνω πλοήγηση θά χρειάζετε τό τηλ.νά συνδεθή στό ιντερνετ ή όχι?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σέ όλους.Είμαι κάτοχος ενός iphone 3gs 32g καί ήθελα νά ρωτήσω εάν βάλω μία εφαρμογή πλοήγησης πχ igo όταν θά κάνω πλοήγηση θά χρειάζετε τό τηλ.νά συνδεθή στό ιντερνετ ή όχι?

 

Οχι δεν χρειάζεται είναι αυτόνομα προγράμματα έχοντας τους δικους τους χάρτες

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν χρειάζεται είναι αυτόνομα προγράμματα έχοντας τους δικους τους χάρτες

 

Οκ σ΄ευχαριστώ καί άν γνωρίζεις πιό πρόγραμμα προτείνης μέ Ελληνικούς χάρτες καί μενού?

Link to comment
Share on other sites

Το IGO και το NAVIGON θεωρούνται καλά αλλά και ακριβά

Βρήκε και το Tom Tom ένα πολύ καλό πρόγραμμα που το έιχα στο προηγούμενο Mobile αλλά από ότι διάβασα δεν έχει ελληνικούς χαρτες

Link to comment
Share on other sites

hello!! έχω το iphone 3G έκανα αναβάθμηση την έκδοση 3.0, αλλά διάβασα ότι η έκδοση 3.1 παρουσιάζει καποια προβλήματα ισχύει?
Link to comment
Share on other sites

σε μερικούς χρήστες έχουν παρατηρηθεί κάποια προβλήματα όπως πχ χειρότερη κατανάλωση μπαταρίας,αλλά είναι λίγοι αυτοί..οι περισσότεροι βλέπουν βελτίωση

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...