Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και αυτα πως τα κανω ηχο κλησης?????? γιατι αυτο θελω μικυ!!!!

 

Δεν θέλω να ακουστω «κακός» αλλά αν διαβάσεις τους εξαιρετικούς οδηγούς που εχουν γράψει οι συνάδελφοι pperklis και άλλοι στη σχετική ενότητα θα πάρεις πολύ πιο γρήγορα και συνολικά τις απαντήσεις που χρειάζεσαι.

 

Η εξάρτηση από την «ευγένεια των ξένων» τουλάχιστον την Blanche Dubois δεν την βοήθησε :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

mms πως μπορω να στειλω; εχω περασει την 3.0.1 αλλα δεν βρισκω πουθενα επιλογη για mms.

 

 

Πως μπορω να επιλεξω την εκδοση 3.0.1 για να βαλω αντι της 3.1? στο itunes μου βγαζει την 3.1 και λεει να πατησω το update για να την περασει. Αν το πατησω θα βγαλει να επιλεξω αν θα περασω την 3.1 ή παλιοτερη; μην μπω στην 3.1 και δεν μπορω να κανω jailbreak μετα....

Aς απαντησω για καποιον που θα αντιμετοπισει το ιδιο προβλημα.

-κατεβαζουμε την εκδοση που θελουμε απο εδω http://www.iphonehellas.gr/iphone-firmware-ipsw-files/

-παμε στο itunes και παταμε shift+click στο update και μετα βρισκουμε το αρχειο που κατεβασαμε και το ανοιγουμε

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας ,

 

Εχθες μετα κοπων και βασανων καταφερα να κανω το κινητο Restore .

Μολις τα εκανα ολα και αφου δοκιμασα τα παντα το εκανα και Set as new Phone να μην παρει τιποτα και δεν εβαλα και Aplications στον συγχρονισμο η οθονη εγινε παλι ασπρη και εχασε και την επαφη με το iTunes .

Και απο τοτε ειναι ετσι , εχεις κανεις καμια ιδεα γιατι ειμαι χωρις τηλεφωνο .

 

Να σημειωσω οτι για παρα πολυ ωρα το αφησα και κλειστο να ξεκουραστει :D και παλι το ιδιο ασπρη οθονη .

 

Σας ευχαριστω και θα εκτιμουσα οποιαδηποτε βοηθεια

Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας ,

 

Εχθες μετα κοπων και βασανων καταφερα να κανω το κινητο Restore .

Μολις τα εκανα ολα και αφου δοκιμασα τα παντα το εκανα και Set as new Phone να μην παρει τιποτα και δεν εβαλα και Aplications στον συγχρονισμο η οθονη εγινε παλι ασπρη και εχασε και την επαφη με το iTunes .

Και απο τοτε ειναι ετσι , εχεις κανεις καμια ιδεα γιατι ειμαι χωρις τηλεφωνο .

 

Να σημειωσω οτι για παρα πολυ ωρα το αφησα και κλειστο να ξεκουραστει :D και παλι το ιδιο ασπρη οθονη .

 

Σας ευχαριστω και θα εκτιμουσα οποιαδηποτε βοηθεια

 

Από αυτά που περιγράφεις και αν δεν έχει καποιος άλλος συνάδελφος καλύτερη ιδέα, νομίζω ότι έχεις hardware πρόβλημα δυστυχώς και θα πρέπει να κάνεις χρήση της εγγύησης (αν το έχεις πάρει από Ελλάδα και αν είναι ακόμη σε ισχύ).

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που περιγράφεις και αν δεν έχει καποιος άλλος συνάδελφος καλύτερη ιδέα, νομίζω ότι έχεις hardware πρόβλημα δυστυχώς και θα πρέπει να κάνεις χρήση της εγγύησης (αν το έχεις πάρει από Ελλάδα και αν είναι ακόμη σε ισχύ).

 

 

Δεν υπαρχει εγγυηση ειναι 2G απο τα πρωτα που ειχαν ερθει ελλαδα.

 

Καμια αλλη λυση δεν υπαρχει ?

 

Παω για αλλο ?

 

Και ειναι και δυσκολοι καιροι .

Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να ακουστω «κακός» αλλά αν διαβάσεις τους εξαιρετικούς οδηγούς που εχουν γράψει οι συνάδελφοι pperklis και άλλοι στη σχετική ενότητα θα πάρεις πολύ πιο γρήγορα και συνολικά τις απαντήσεις που χρειάζεσαι.

 

Η εξάρτηση από την «ευγένεια των ξένων» τουλάχιστον την Blanche Dubois δεν την βοήθησε :)

 

Φιλε kkalog αντι να μου πουλησεις πνευμα περι Blanche Dubois και ευγένειας ξένων θα ήτανε προτιμότερο να μου δείξεις την δική σου ευγένεια με το να με βοηθήσεις εσύ ή να μου δώσεις το link για να πάω να το διαβάσω μόνη μου.... αλλά προτίμησες να αφιερώσεις δυο αράδες στο να την πεις σε μια κοπέλα που παλεύει να βρεί άκρη.... Και στη τελική νομίζω ότι αυτο το forum ειναι για να αλληλοβοηθιόμαστε.... Νομίζω..... όπως και να χει να σαι καλα....

Link to comment
Share on other sites

Φιλε kkalog αντι να μου πουλησεις πνευμα περι Blanche Dubois και ευγένειας ξένων ....................................

 

Ψυχραιμία Τζένη, ψυχραιμία... :)

 

Οδηγούς για όλα (κυριολεκτικά), θα βρεις εδώ: myphone iPhone Guides

 

Οδηγίες για ringtones θα βρεις εδώ: Δημιουργία custom ringtones μέσω του iTunes (Windows, Mac)

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Pazo σε ευχαριστω θερμοτατα να σαι καλα!!! Εαν χρειαστω τιποτα ακόμη θα σου πω... ελπιζω να μη σε ζαλίζω!!! Ευχαριστω και παλι!!!

 

Ααααα.... μηπως θα μπορουσες σε παρακαλω να μου δωσεις οδηγιες και για το πως να μεταφερω φωτογραφιες απο τον υπολογιστη στο iphone??

 

:-) :-) :-)

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει εγγυηση ειναι 2G απο τα πρωτα που ειχαν ερθει ελλαδα.

 

Καμια αλλη λυση δεν υπαρχει ?

 

Παω για αλλο ?

 

Και ειναι και δυσκολοι καιροι .

 

Από ότι διαβάζω εδώ από άλλους συναδέλφους γιατί εγώ δεν έχω προσωπική εμπειρία ίσως μπορεί να σε βοηθήσει το 9volto αλλά καταλαβαίνω ότι είναι "τσουχτεροί" στις τιμές τους, ίσως αξίζει τον κόπο μια ερώτηση εκεί.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Φιλε kkalog αντι να μου πουλησεις πνευμα περι Blanche Dubois και ευγένειας ξένων θα ήτανε προτιμότερο να μου δείξεις την δική σου ευγένεια με το να με βοηθήσεις εσύ ή να μου δώσεις το link για να πάω να το διαβάσω μόνη μου.... αλλά προτίμησες να αφιερώσεις δυο αράδες στο να την πεις σε μια κοπέλα που παλεύει να βρεί άκρη.... Και στη τελική νομίζω ότι αυτο το forum ειναι για να αλληλοβοηθιόμαστε.... Νομίζω..... όπως και να χει να σαι καλα....

 

Με συγχωρείς αν δεν "σηκώνεις μύγα στο σπαθί σου" με λίγο χιούμορ, έσφαλλα και απολογούμαι ...

 

Όσο για το link, δεν υπάρχει πιο προφανής τοποθέτηση όλων των αναλυτικότατων οδηγών στην πρώτη σελίδα αυτού του forum (iPhone Guides), αλλά ασφαλώς αν προτιμάς το private tutoring και υπάρχουν και πρόθυμοι tutors με διαθέσιμο χρόνο, αυτό είναι δική σου επιλογή μόνο που είναι πολύ πιο χρονοβόρα και πιθανόν λιγότερο αξιόπιστη.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Ααααα.... μηπως θα μπορουσες σε παρακαλω να μου δωσεις οδηγιες και για το πως να μεταφερω φωτογραφιες απο τον υπολογιστη στο iphone??

 

:-) :-) :-)

-συνδεεις το κινητο με τον υπολογιστη με το καλωδιο

-ανοιγεις το itunes και περιμενεις να δει το iphone

-στο devices επιλεγεις το iphone

-πηγαινεις στξν καρτελα που λεει photos

-βαζεις τικ στο sync photos from και επιλεγεις το φακελο του οποιου τις φωτογραφιες θελεις να περασεις στο iphone

-πατας κατω κατω δεξια το apply και ετσι περνανε οι εικονες

Link to comment
Share on other sites

Από ότι διαβάζω εδώ από άλλους συναδέλφους γιατί εγώ δεν έχω προσωπική εμπειρία ίσως μπορεί να σε βοηθήσει το 9volto αλλά καταλαβαίνω ότι είναι "τσουχτεροί" στις τιμές τους, ίσως αξίζει τον κόπο μια ερώτηση εκεί.

 

Ναι απο οσο γνωριζω και εγω ειναι τσουχτεροι αλλα μου εχουν πει τα καλυτερα λογια και αλλοι εδω μεσα .

Ας κανουν την δουλεια και δεν βαριεσε ας πληρωσω κατι παραπανω .

 

Τουλαχιστον δεν θα δωσω 300 € και πανω

Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείς αν δεν "σηκώνεις μύγα στο σπαθί σου" με λίγο χιούμορ, έσφαλλα και απολογούμαι ...

 

Όσο για το link, δεν υπάρχει πιο προφανής τοποθέτηση όλων των αναλυτικότατων οδηγών στην πρώτη σελίδα αυτού του forum (iPhone Guides), αλλά ασφαλώς αν προτιμάς το private tutoring και υπάρχουν και πρόθυμοι tutors με διαθέσιμο χρόνο, αυτό είναι δική σου επιλογή μόνο που είναι πολύ πιο χρονοβόρα και πιθανόν λιγότερο αξιόπιστη.

 

 

Oλα καλα φίλε μου... σε ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια σου :) Και συγνωμη εαν ειπα και εγω κατι που να σε στεναχωρεσε! :O

 

-συνδεεις το κινητο με τον υπολογιστη με το καλωδιο

-ανοιγεις το itunes και περιμενεις να δει το iphone

-στο devices επιλεγεις το iphone

-πηγαινεις στξν καρτελα που λεει photos

-βαζεις τικ στο sync photos from και επιλεγεις το φακελο του οποιου τις φωτογραφιες θελεις να περασεις στο iphone

-πατας κατω κατω δεξια το apply και ετσι περνανε οι εικονες

 

ευχαριστω πολυ φιλαρακι μου!! θα τα κανω ολα οσα μου ειπες μολις παω σπιτι και αν χρειαστω κατι ... εδω ειμαστε!!! χιλια ευχαριστω!! :D ;)

Link to comment
Share on other sites

Oλα καλα φίλε μου... σε ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια σου :) Και συγνωμη εαν ειπα και εγω κατι που να σε στεναχωρεσε! :O

 

Ασφαλώς όλα καλά, παρεξηγήσεις συμβαίνουν όταν η μόνη επικοινωνία είναι η ανταλλαγή γραπτών μηνυμάτων και δεν είνα σαφές το πλαίσιο εντός του οποίου λέγεται κάτι !

 

Καλή συνέχεια στην εξερεύνηση της συσκευής και καλό διάβασμα γιατί είναι κατά την άποψή μου απαραίτητο :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

επειδη αυτη την στιγμη δεν εχω το iphone ειναι για service.

εδω υπαρχουν καταπληκτικα hd video δειτε αυτο και πεστε παιζει καλα στο iphone?

απο εδω περνουσα video στο htc hd και πουλουσα μουρη :lol:

http://www.mammothhd.com/MHD_RED9.html

καπου εχει επιλογη για free donwload videakia

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επειδη αυτη την στιγμη δεν εχω το iphone ειναι για service.

εδω υπαρχουν καταπληκτικα hd video δειτε αυτο και πεστε παιζει καλα στο iphone?

απο εδω περνουσα video στο htc hd και πουλουσα μουρη :lol:

http://www.mammothhd.com/MHD_RED9.html

καπου εχει επιλογη για free donwload videakia

 

Πολύ εντυπωσιακά είναι όντως και επειδή είναι quicktime τα παίζει άνετα.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

 

να ρωτησω κατι..*

η ξαδερφη μου το πηρε σημερα αλλα ειχεπροβλημα στην ενεργοποιηση τουκαθως το itunes απαιτουσε το service pack 2

πρεπει κι εγω που εχω vista home premium να κατεβασω καποιο servicepack??

 

*ελπιζω να ειμαι στο σωστο μερος

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ναι για να σου ζητάει servicepack 2 πρέπει να το κατεβάσεις.Αν είναι αυθεντικά τα windows γκούγκλαρε το εξής " Μάθετε πώς να εγκαταστήσετε το Windows Vista Service Pack 2 (SP2) " και διάβασε πως γίνεται,είναι απλό.
Link to comment
Share on other sites

σε μένα με vista SP1 γιατί δε μου ζήτησε κάτι τέτοιο;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

mms πως μπορω να στειλω; εχω περασει την 3.0.1 στο 3G αλλα δεν βρισκω πουθενα επιλογη για mms.

 

καμια βοηθεια σ αυτο εδω;

Link to comment
Share on other sites

τα έχεις ενεργά πρώτα πρώτα;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

δεν βρηκα καποια ρυθμιση που να τα κανει ενεργα. Θελει να περασω ρυθμισεις για mms, gprs κλπ? Μπορεις να βοηθησεις πλζ;

 

edit:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2848171#post2848171

τελικα επρεπε να περασω τις ρυθμισεις

settings-general-network-cellular data network

 

εμφανιζει επιλογη για μμσ αλλα δεν ξερω αν στελνει...

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξέρετε καποια ρύθμιση για να ακούγεται δυνατότερα ο ήχος εισερχόμενης κλήσης?? ψάχνω στις ρυθμίσεις εδώ και μια ώρα και δεν μπορώ να βρώ κάτι....
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...