Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ξέρετε καποια ρύθμιση για να ακούγεται δυνατότερα ο ήχος εισερχόμενης κλήσης?? ψάχνω στις ρυθμίσεις εδώ και μια ώρα και δεν μπορώ να βρώ κάτι....

Θα πας Ρυθμίσεις > Ήχοι και εκεί θα βρεις την μπάρα για να ρυθμίσεις την ένταση του ήχου. Επίσης μπορείς να την αυξομειώσεις πατώντας τα πλήκτρα που βρίσκονται στα αριστερά της συσκευής.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα ,

Καταρχην να ευχαριστησω εναν φιλο εδω μεσα για την λυση που μου εδωσε και μεχρι στιγμης το κινητο παιζει αψογα (Και παλι τον ευχαριστω).

 

Για να βαλω Wallpaper στην οθονη πρεπει να εχω οπωσδηποτε το Winter?

 

Γιατι μονο στην Lockscreen μου την βαζει .

Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,

Καταρχην να ευχαριστησω εναν φιλο εδω μεσα για την λυση που μου εδωσε και μεχρι στιγμης το κινητο παιζει αψογα (Και παλι τον ευχαριστω).

 

Για να βαλω Wallpaper στην οθονη πρεπει να εχω οπωσδηποτε το Winter?

 

Γιατι μονο στην Lockscreen μου την βαζει .

 

Φίλε μου για απλές εικόνες wallpaper, μπορείς να δοκιμάσεις το bosspaper από cydia το οποίο έχει το πλεονέκτημα ότι δεν καταναλώνει πόρους πόρους από το σύστημα (μνήμη , cpu ktl) και κατά την γνώμη μου δεν έχει να ζηλέψει σε τίποτα από το winterboard εάν δεν ψάχνεις για ολοκληρωμένα themes αλλά για μία εφαρμογή που θα σου αλλάζει το wallpaper ανά τακτά χρονικά διαστήματα (το επιλέγεις εσύ αυτό). ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου για απλές εικόνες wallpaper, μπορείς να δοκιμάσεις το bosspaper από cydia το οποίο έχει το πλεονέκτημα ότι δεν καταναλώνει πόρους πόρους από το σύστημα (μνήμη , cpu ktl) και κατά την γνώμη μου δεν έχει να ζηλέψει σε τίποτα από το winterboard εάν δεν ψάχνεις για ολοκληρωμένα themes αλλά για μία εφαρμογή που θα σου αλλάζει το wallpaper ανά τακτά χρονικά διαστήματα (το επιλέγεις εσύ αυτό). ;)

 

 

:yahoo::respect::respect::respect::respect:

 

:thanks::thanks:

Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι για να σου ζητάει servicepack 2 πρέπει να το κατεβάσεις.Αν είναι αυθεντικά τα windows γκούγκλαρε το εξής " Μάθετε πώς να εγκαταστήσετε το Windows Vista Service Pack 2 (SP2) " και διάβασε πως γίνεται,είναι απλό.

 

ευχαριστω πολυ!

 

να ρωτησω κατι..διαβασα στις πρωτες σελιδες τις οδηγιες για το jailbreak και απ οτι καταλαβα χρησιμοποιειται για να εχει το τηλεφωνο περισσοτερες δυνατοτητες. Θελω να ρωτησω..πρεπει να το κανουμε μονο αν θελουμε να εγκαταστησουμε εφαρμογες εκτος της apple??

:cool:
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ενας φιλος μου εχει το iphone 2g με την 3.0.1 j/b και εχει τα εξης προβληματα: οταν τραβαει μια φωτογραφια παει να την δει απο το εικονιδιο που ειναι κατω αριστερα του λεει οτι δεν εχει τραβηξει καμια φωτογραφια !υπαρχει καμια λυση εκτος απο το restore ? ευχαριστω εκ των προτερον !
Link to comment
Share on other sites

Θα πας Ρυθμίσεις > Ήχοι και εκεί θα βρεις την μπάρα για να ρυθμίσεις την ένταση του ήχου. Επίσης μπορείς να την αυξομειώσεις πατώντας τα πλήκτρα που βρίσκονται στα αριστερά της συσκευής.

 

Δηλαδη εκτος απο αυτον τον τροπο δεν υπαρχει κατι άλλο??? σχεδον δεν το ακουω το κινητο τοσο χαμηλα που χτυπαει....

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ!

 

να ρωτησω κατι..διαβασα στις πρωτες σελιδες τις οδηγιες για το jailbreak και απ οτι καταλαβα χρησιμοποιειται για να εχει το τηλεφωνο περισσοτερες δυνατοτητες. Θελω να ρωτησω..πρεπει να το κανουμε μονο αν θελουμε να εγκαταστησουμε εφαρμογες εκτος της apple??

Το κάνεις είτε για να περάσεις εφαρμογές εκτός apple (δηλ. εφαρμογές από το cydia), είτε για να περάσεις σπ@σμένες εφαρμογές του apple store από διάφορα site.

 

Δηλαδη εκτος απο αυτον τον τροπο δεν υπαρχει κατι άλλο??? σχεδον δεν το ακουω το κινητο τοσο χαμηλα που χτυπαει....

Σαν τι άλλος τρόπος να υπάρχει? Βάλε στο τέρμα την ένταση και θα τ' ακούς μια χαρά. Εγώ δεν έχω κανένα θέμα με την ένταση, μια χαρά το ακούω ακόμα και όταν το έχω σε θήκη. Εννοείται ότι αν "θαμμένο" μέσα σε θήκη και σε τσάντα δεν θα ακουστεί εύκολα ή και καθόλου μέσα στην βαβούρα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Σαν τι άλλος τρόπος να υπάρχει? Βάλε στο τέρμα την ένταση και θα τ' ακούς μια χαρά. Εγώ δεν έχω κανένα θέμα με την ένταση, μια χαρά το ακούω ακόμα και όταν το έχω σε θήκη. Εννοείται ότι αν "θαμμένο" μέσα σε θήκη και σε τσάντα δεν θα ακουστεί εύκολα ή και καθόλου μέσα στην βαβούρα.

 

Έχει δίκιο η Jenny στο θέμα της έντασης η οποία αντικειμενικά και σε σύγκριση με άλλες συσκευές δεν πιάνει μεγάλες τιμές. Αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό (θυμηθείτε τη μηνυση που είχε γίνει στη Sony Ericsson γιατί ο μηνυτής ισχυρίσθηκε ότι λόγω της έντασης του κουδουνίσματος είχε απώλεια ακοής ...) αλλά σίγουρα είναι χαρακτηριστικό της συσκευής.

 

Επιπλέον η μέγιστη ένταση εξαρτάται και από το ringtone όπου ειδικά κάποια τραγούδια που δεν είναι επί τούτου φτιαγμένα για ringtones και δεν έχουν "υποστεί" κάποια επεξεργασία εξομάλυνσης της έντασης (normalisation) εκτός από τη συντόμευση της διάρκειας στα 30 δευτερόλεπτα, ακούγονται πολύ λιγότερο από άλλα ringtones.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Ότι έχει χαμηλότερης έντασης ηχείο από άλλες συσκευές που έχουν 2 ηχεία και στερεοφωνικά (όσο μπορούν να είναι), συμφωνώ. Προσωπικά από χθες έσβησα όλα τα ringtone των 30" και πέρασα ολόκληρα τραγούδια στην θέση των προ-εγκατεστημένων ήχων. Συνήθως βάζω τραγούδια που έχουν δυνατή ακουστική οπότε δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα με το να μην το ακούω όταν χτυπάει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εκτος απο αυτον τον τροπο δεν υπαρχει κατι άλλο??? σχεδον δεν το ακουω το κινητο τοσο χαμηλα που χτυπαει....

 

Για τη Τζένη και για όσους έχουν πρόβλημα με την ένταση, στο συνημμένο αρχείο υπάρχουν 3 ringtones του ήχου κλήσης «mariba», με αυξημένη την ένταση κατά 25%, 50% και 75%.

 

Αποσυμπιέστε το rar και αντιγράψτε τα 3 αρχεία στο (π.χ.): C:\User\όνομα\Music\Ringtones, ή κάνετε τα copy-paste στο iTunes. Στη συνέχεια, συγχρονίστε το iPhone και επιλέξτε αυτό που ακούγεται δυνατότερα, χωρίς να παραμορφώνει τον ήχο.

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια... μολις εβαλα το καλωδιο για να κανω συγχρονισμο και να μεταφερω καποια τραγουδια στο κινητο μου και τοτε μου γραφει κατω δεξια ''εντοπισμος νεας συσκευης φωτογραφικης μηχανης'' και στο καπακι η οθονη γινεται μπλε και ξεκιναει cheking files system.... τι κουλο ειναι παλι αυτο?? γνωριζει καποιος να με βοηθησει?? κατα τα αλλα το λαπτοπ μου δουλευει μια χαρα... θα τρελαθω σημερα...
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια... μολις εβαλα το καλωδιο για να κανω συγχρονισμο και να μεταφερω καποια τραγουδια στο κινητο μου και τοτε μου γραφει κατω δεξια ''εντοπισμος νεας συσκευης φωτογραφικης μηχανης'' και στο καπακι η οθονη γινεται μπλε και ξεκιναει cheking files system.... τι κουλο ειναι παλι αυτο?? γνωριζει καποιος να με βοηθησει?? κατα τα αλλα το λαπτοπ μου δουλευει μια χαρα... θα τρελαθω σημερα...

 

Δεν το πιστεύω ότι έχουμε το ίδιο πρόβλημα!!! Δες το δικό μου post 1 & post 2...

 

Δυστυχώς αν έχει φωτογραφίες σωσμένες από email, screenshots ή τις τράβηξες με την κάμερα θα βλέπεις μπλε οθόνη όταν το συνδέεις με το pc. Εκτός αν βγάλεις άκρη με το troubleshoot που έχει η Apple. Στον δικό μου υποψιάζομαι ότι έφταιγε η ενσωματομένη κάμερα αλλά η Acer δεν είχε νεότερους drivers (χώρια που με γράψανε σε email που τους έστειλα).

 

Εγώ τελικά δεν μπόρεσα να το γιατρέψω και απλά άλλαξα laptop με τον αδερφό μου.

 

Αν μεταφέρεις φώτο από τον υπολογιστή στο κινητό μέσω του iTunes λογικά δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Για δοκίμασε το.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Το κάνεις είτε για να περάσεις εφαρμογές εκτός apple (δηλ. εφαρμογές από το cydia), είτε για να περάσεις σπ@σμένες εφαρμογές του apple store από διάφορα site..

 

καταλαβα:)

 

ελπιζω οταν ερθει η ωρα να τα καταφερω

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ψυχραιμία Τζένη, ψυχραιμία... :)

 

Οδηγούς για όλα (κυριολεκτικά), θα βρεις εδώ: myphone iPhone Guides

 

Οδηγίες για ringtones θα βρεις εδώ: Δημιουργία custom ringtones μέσω του iTunes (Windows, Mac)

 

 

λοιπον προσπαθω ωρες και αλλες ωρες φιλε μου αλλα δεν μπορω να το καταφερω και να δημιουργησω τραγουδια και να τα κανω ringtone.... τι κανω λαθος δεν ξερω... κοβω τα τραγουδια κανονικα και μετα τα κανω συγχρονισμο... αυτα πηγαινουν στο ιpod του τηλεφωνου και οχι στο κουδουνισματα.... και απο εκει δεν μπορω να τα επιλξω σαν ηχο κλησης.... δεν υπαρχει εντολη.... κανω κατι λαθος????

 

Δεν το πιστεύω ότι έχουμε το ίδιο πρόβλημα!!! Δες το δικό μου post 1 & post 2...

 

Δυστυχώς αν έχει φωτογραφίες σωσμένες από email, screenshots ή τις τράβηξες με την κάμερα θα βλέπεις μπλε οθόνη όταν το συνδέεις με το pc. Εκτός αν βγάλεις άκρη με το troubleshoot που έχει η Apple. Στον δικό μου υποψιάζομαι ότι έφταιγε η ενσωματομένη κάμερα αλλά η Acer δεν είχε νεότερους drivers (χώρια που με γράψανε σε email που τους έστειλα).

 

Εγώ τελικά δεν μπόρεσα να το γιατρέψω και απλά άλλαξα laptop με τον αδερφό μου.

 

Αν μεταφέρεις φώτο από τον υπολογιστή στο κινητό μέσω του iTunes λογικά δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Για δοκίμασε το.

 

εχω μπλεξει δηλαδη ασχημα μικυ μου??? παντως να αλλαξω υπολογιστη δεν το κοβω... μαλλον κινητο θα αλλαξω :D:D:D:lol::lol:

 

προς το παρον τα καταφερα και τα συγχρονησα.... για μετα δεν ξερω... ελπιζω να μη μου κανει σε λιγο νουμερα... :(:(

Link to comment
Share on other sites

εχω μπλεξει δηλαδη ασχημα μικυ μου??? παντως να αλλαξω υπολογιστη δεν το κοβω... μαλλον κινητο θα αλλαξω :D:D:D:lol::lol:

 

προς το παρον τα καταφερα και τα συγχρονησα.... για μετα δεν ξερω... ελπιζω να μη μου κανει σε λιγο νουμερα... :(:(

 

Για πες τι ακριβώς έκανες; Εσβησες τις φώτο σου ή λύθηκε μόνο του το πρόβλημα;

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Για πες τι ακριβώς έκανες; Εσβησες τις φώτο σου ή λύθηκε μόνο του το πρόβλημα;

 

δυο φωτος ειχα ολες κι ολες.... και τις εσβησα και ανεβασα μερικες μεσο itunes οπως μου ειπες.... για να δουμε απο εδω και περα....

Link to comment
Share on other sites

δυο φωτος ειχα ολες κι ολες.... και τις εσβησα και ανεβασα μερικες μεσο itunes οπως μου ειπες.... για να δουμε απο εδω και περα....

 

Αν δεν βγάλεις άκρη τότε η μόνη λύση είναι να στέλνεις ότι φώτο τραβάς στο email σου, να τις διαγράφεις από το κινητό και μετά από τον υπολογιστή σου να τις μεταφέρεις στο κινητό.... :blink::(

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

λοιπον οσον αφορα τα ringtone διαλεγετε το κομματι που θελετε το κανετε upload εδω http://audiko.net/ το κοβετε εκει που θελετε ....νομιζω καμια 20αρια sec παιζει .....το κανετε dowload για iphone 2 φορες κλικ πανω στο αρχειο αυτο ανοιγει με το itunes, συνγχρονισμο το iphone με το pc και αυτο ηταν.....ουφ
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και το ringtones3 που βαζεις κατευθειαν ηχους στο κινητο και ειναι δοκιμασμενο απο Cydia, επισης υπαρχει αναλογα πακετο για ηχους κλησης και στο app store.
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο για όσους έχουν jailbrake είναι να κάνουν το παρακάτω, http://www.iphonehellas.gr/forum/index.php/topic/244-%CE%BF%CE%BB%CF%8C%CE%BA%CE%BB%CE%B7%CF%81%CE%BF-%CF%84%CF%81%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%8D%CE%B4%CE%B9%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-ringtone/

 

Πρόταση του φίλου ktsak. Το δοκίμασα στο δικό μου και λειτουργεί τέλεια.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ειμαι νεος χρήστης του iphone και εχω αγορασει το 3gs . του εκανα αναβαθμιση σε 3.1 και τωρα προσπαθω να του κανω jailbreak (αλλα δυστυχως δεν εχω βρει καποιον τροπο). Σας παρακαλω θελω την βοηθεια σας !!

 

ευχαριστω !!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC] Cuba for ever my friend .....
Link to comment
Share on other sites

Σαν νεος και εγω στο iphone μετα απο χρονια στα WM κινητα θα ηθελα να ρωτησω για 2 προγραματακια που ειχα σε αυτα και με ειχαν βολεψει παρα πολυ και ψαχνοντας στο Appstore δεν μπορεσα να εντοπισω .Το ενα ηταν ενα προγραμματακι που κανονιζα και απενεργοποιητο καποια ωρα μονο του το τηλ το βραδυ και μονο του ξαναανοιγε το πρωι ,και το δευτερο ηταν υπενθυμηση χαμενων κλησεων (δηλαδη το κινητο το προγραματιζα για ποση ωρα μετα απο μια κληση που δεν ειχα δει μου χτυπαγε με καποιον ηχο που ειχα επιλεξει εγω ως που να δω την χαμενη κληση)Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...