Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ολε! τα καταφερα! τελικα μετετρεψα τα .avi μου με το Handbrake και οχι visualhub, αφου μονο το handbrake καταφερε ;) αλλα το προβλημα ειναι οτι τα εκανε .m4v που δεν μπαινει στο iphone , οποτε μετα τα μετετρεψα ολα σε mp4 με visualhub. λιγο χρονοβορα διαδικασια αλλα με τη συνεργασια των 2 apps το πετυχα. και τα εβαλα ολα στο itunes το οποιο τα περασε μια χαρα στο κινητο και παιζουν στο ipod προγραμμα. ολα καλα. Ελπιζω να βοηθησει η εμπειρια μου για οσους ειχαν το ιδιο προβλημα ;). ( ολα αυτα εγιναν σε mac OSX).

 

Αν εχεις Windows, δοκιμασε κατευθειαν να μετατρεψεις τα αρχεια σου σε mp4 με το Format Factory που θα το κατεβασεις απο εδω http://www.formatoz.com/download.html :)

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδες...ξερετε κανεναν πραγματικα δυνατο ηχο για το τηλεφωνο?κατι ετσι να σου ξυριζει τα αφτια κ να το ακους απο μιλια..??σημερα ακουσα εναν που ακουγονταν απο 2-0 μετρα μακρια αλλα δε μπορεσα να μαθω τι ηχος ηταν...

 

καμια ιδεα?

 

εντιτ.το κινητο ηταν ενα νοκια λογικα n series

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται αυτό παιδιά. Το πόσο δυνατό θα είναι οφείλεται και στην ποιότητα του τραγουδιού αλλά μην περιμένεις κάτι τέτοιο. Άλλο Sony Ericsson-Nokia και άλλο Apple. Το ηχείο του δεν είναι τόσο δυνατό ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

οχι ε?κριμα κ εχω στεναχωρηθει πολυ..η αποδοση του ηχειου εχει πεσει παρα πολυ...δεν το ακουω σχεδον..γνωριζεις μηπως κανενα πολυ δυνατο ηχο?η χαρακτηριστικο?ευχαριστω

 

επισης για καποιο λογο οταν λειτουργω το ipod δε λειτουργει ο ηχος...μονο με ακουστικα..

 

κ τριτον καποιεσ φορεσ οταν παταω το κεντρικο κουμπι,δε κανει τιποτα..περιμενω κανα 5λεπτο κ μετα λειτουργει κανονικα...ειναι για σερβις μου φαινεται..

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται αυτό παιδιά. Το πόσο δυνατό θα είναι οφείλεται και στην ποιότητα του τραγουδιού αλλά μην περιμένεις κάτι τέτοιο. Άλλο Sony Ericsson-Nokia και άλλο Apple. Το ηχείο του δεν είναι τόσο δυνατό ;)

 

Σκόπιμα πιθανόν ...

 

Οι παλιότεροι ίσως θα θυμούνται την αγωγή που είχε κάνει κάποιος στην SE γιατί όντας πολύ δυνατός ο ήχος του κουδουνίσματος είχε πάθει βλάβη στο τύμπανο και για μια περίοδο η SE έβγαζε τα κινητά της μόνο με σταδιακά αυξανόμενη ένταση ...

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένας επιπλέον λόγος. Αλλά ένα δυνατότερο ηχείο θα το θέλαμε όλοι ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα ενα τραγουδι απο itunes, προσπαθω να το κανω ηχο κλησης αλλα περνω "σφαλμα 11556"...... Στη βοηθεια του itunes εχει μια σημειωση η οποια αναγραφει οτι ισως η διαδικασια για τη δημιουργια ηχου κλησης να μην γινεται σε ολες τις χωρες.... Μπορει να συμβαινει κατι τετοιο ας πουμε???
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως μια χαρά έφτιαξα ringtone 30δευτερολέπτων απο itunes..

βέβαια,έχω λογαριασμό στο αμερικάνικο όχι το ελληνικό

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ξαναβάζω το θέμα

Δεν εμφανίζονται καθόλου τα συνημμένα αρχεία στο email μου(μέσου safari) για να τα κατεβάσω ή να τα ανοίξω .Μηπως γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικά ....

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Mε την μπαταρια πως τα πατε παιδια??? εμενα αδειαζει πολυ γρηγορα!!! χωρις να κανω πολλα πολλα.... μιλαω γυρω στη μια ωρα ημερησιως... στελνω 2-3 μηνυματα και λιγο σερφαρισμα... καθε μερα το φορτιζω..... :-( υπαρχει καμμια ρυθμηση για οικονομια στη μπαταρια??
Link to comment
Share on other sites

Ta iphone που δινει η Vodafone παιζουν κανονικα με αλλους παροχους κινητης; ή θελει να κανουμε unlock κλπ;
Link to comment
Share on other sites

Ότι iphone 3G/3GS πουλιέται από Voodafone, Comote και Γερμανός είναι ξεκλείδωτα και το μόνο που κάνεις όταν το πάρεις είναι να βάλεις την sim σου και να το ενεργοποιήσεις από το iTunes.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ stendor.

Κανενα γνωστο μαγαζι εδω Αθηνα που να πουλαει καλα και φτηνα screen protector ξερουμε; θα το παρω σημερα και δεν εχω κανει ακομα παραγγελια απο εξωτερικο.

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ stendor.

Κανενα γνωστο μαγαζι εδω Αθηνα που να πουλαει καλα και φτηνα screen protector ξερουμε; θα το παρω σημερα και δεν εχω κανει ακομα παραγγελια απο εξωτερικο.

 

Η οθόνη είναι από πολύ σκληρό γυαλί και επιπλέον του 3Gs έχει μια ειδική επικάλυψη για να μην κρατάει "δαχτυλιές". Ίσως πρέπει να το ξανασκεφτείς το θέμα του protector.

 

Αντίθετα μια καλή θήκη (απο πλευράς διάχυσης θερμότητας / προστασίας) είναι πιο σημαντική για την πίσω πλευρά της συσκευής.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Mε την μπαταρια πως τα πατε παιδια??? εμενα αδειαζει πολυ γρηγορα!!! χωρις να κανω πολλα πολλα.... μιλαω γυρω στη μια ωρα ημερησιως... στελνω 2-3 μηνυματα και λιγο σερφαρισμα... καθε μερα το φορτιζω..... :-( υπαρχει καμμια ρυθμηση για οικονομια στη μπαταρια??

 

περνα τη 3.1

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα αφησω το μηλαρακι στα χερια της αδερφης μου να του χαραξει την οθονη με κανενα νυχι. Θα βαλω screen protector και θα παρω και μια θηκη σιλικονης.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα αφησω το μηλαρακι στα χερια της αδερφης μου να του χαραξει την οθονη με κανενα νυχι. Θα βαλω screen protector και θα παρω και μια θηκη σιλικονης.

 

Όσο και να προσπαθήσει, το μόνο που θα καταφέρει, είναι να σπάσει το ...νύχι της. :lol:

 

Η οθόνη (όπως σου είπαν και παραπάνω) είναι από γυαλί. Όχι από πλαστικό.

 

Μια καλή θήκη όμως είναι απαραίτητη, τουλάχιστον για το πίσω μέρος, που αποκτά γρατσουνιές πολύ εύκολα.

 

Προτάσεις, απόψεις και συζήτηση για διάφορες προστατευτικές θήκες θα βρεις κι εδώ: Accessories: πληροφορίες, ερωτήσεις

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Κατι ακομα!

Συχρονιζεται με outlook για να περαστουν οι επαφες απο το παλιο κινητο; ή μηπως υπαρχει καποια αντιστοιχη εφαρμογη στο itunes?

 

YΓ.

πρεπει να αρχισω το διαβασμα για το iphone! Λιγη βοηθεια θελω μεχρι τη Δευτερα που τελειωνω εξεταστικη και θα εχω απειρο χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο itunes έχει επιλογή να συγχρονίσεις επαφές, ημερολόγιο κτλ στο iphone και να διαλέξεις από που θα "τραβήξει" τις επαφές, το ημερολόγιο κτλ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!συγνωμη που ποσταρω εδω την ερωτηση μο. Ενας γνωστος μου πουλαει το ι phone του και ενδιαφερομαι να το αγορασω αλλα δεν ξερω τι να τσεκαρω για να δω αν ειναι οk το κινητο. δεν εχω καμια σχεση με το συγκεκριμενο κινητο οποτε οποιαδηποτε απαντηση-πληροφορια-βοηθεια ειναι ευπροσδεκτη
min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, μια απορια.

Θα κανω Format τον υπολογιστη μου οποτε ως γνωστο θα χαθουνε ολα.

Μετα την εγκατασταση εκ νεου του itunes για να αναγνωριστει το 2G τηλεφωνο μου θα πρεπει παλι να κανω restore και jailbreak ή θα το αναγνωρισει??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις σήμερα πήρα το 3gs από cosmote και έχω την εξής απορία :

 

Στο search του AppStore, αλλά και στο youtube, στο universal search και σε άλλα

το πληκτρολόγιο είνια σε ελληνικούς χαρακτήρες και δεν υπάρχει το κουμπάκι για να γίνει η μετατροπή σε αγγλικούς όπως όταν γράφεις sms ή όταν είμαι στο safari κτλ

με αποτέλεσμα να μην μπορώ να βρώ τίποτα αγγλικό.

 

Τι μπορώ να κάνω?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Θα το αναγνορισει κανονικα αλλα αμα κανεις Sync 8α χαθουν τα παντα απο το iphone γιατι θα βλεπει το pc σαν καινουριο.Οποτε κρατα τον φακελο του itunes καπου και μετα το format ξαναβαλτον και θα ειναι λες και δεν εκανες τιποτα
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...