Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ ενδιαφέροντα όλα αυτά!!!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια!! Απο χθες το εχω και εγω στα χερια μου αλλα ομολογω οτι δεν μπορω να βγαλω ακρη ουτε για τα πιο απλα....

Μπορει καποιο καλο παιδι να μου δωσει ενα link με που να περιεχει ολες τις ελληνικες οδηγιες χρησης???? Βρήκα καποια σχετικα link στο ιντερνετ αλλα δεν λειτουργουνε δυστυχως!!!

 

Σας ευχαριστω πολυ πολυ!!!!

 

Παιδια περιεχει ελληνικο μενου μεσα το κινητακι εεε???

 

***Απο την ομαδα Διαχειρισης:***

Χρησιμοποίησε την ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ μηνύματος,

δεν είναι chatroom!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!! ........................Παιδια περιεχει ελληνικο μενου μεσα το κινητακι εεε???

 

Οριστε http://manuals.info.apple.com/el_GR/iPhone_User_Guide_GR.pdf :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια , θελω να ρωτησω κατι αν ειναι ευκολο.Παρατηρησα στο 3gs Μου , οτι , ενω ειμαι σε 3G και περιηγουμαι στο ιντερνετ , δεν μπορω να δω βιντεο στο youtube.Μου λεει οτι "δεν ειναι δυνατη η αναπαραγωγη αυτης της ταινιας".

 

Εν τω μεταξυ οταν μπαινω με WiFi , ολα κομπλε τις παιζει κανονικα.Τι συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!! Απο χθες το εχω και εγω στα χερια μου αλλα ομολογω οτι δεν μπορω να βγαλω ακρη ουτε για τα πιο απλα....

Μπορει καποιο καλο παιδι να μου δωσει ενα link με που να περιεχει ολες τις ελληνικες οδηγιες χρησης???? Βρήκα καποια σχετικα link στο ιντερνετ αλλα δεν λειτουργουνε δυστυχως!!!

 

Σας ευχαριστω πολυ πολυ!!!!

 

Παιδια περιεχει ελληνικο μενου μεσα το κινητακι εεε???

 

***Απο την ομαδα Διαχειρισης:***

Χρησιμοποίησε την ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ μηνύματος,

δεν είναι chatroom!!

και ουτε προκειτε να βγαλεις και αμα βγαλεις εμενα να με ........:X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί MILENA03???? Ξέρεις κάτι που δεν ξέρω??? Με απογοητεύεις ακόμα δεν το πήρα....

 

Ktsak σε ευχαριστώ πάρα πολύ ..... θα το κατεβάσω απο το σπίτι μου γιατί απο το γραφείο μου λεέι οτι ειναι κατεσταμένο αρχείο... :-(

Link to comment
Share on other sites

Γιατί MILENA03???? Ξέρεις κάτι που δεν ξέρω??? Με απογοητεύεις ακόμα δεν το πήρα....

 

Ktsak σε ευχαριστώ πάρα πολύ ..... θα το κατεβάσω απο το σπίτι μου γιατί απο το γραφείο μου λεέι οτι ειναι κατεσταμένο αρχείο... :-(

 

εαν ξεκινας απο νοκια η ερικσον γιαν να μπεις στον <<κοσμο>> τις απλε θα απογοητευθεις ,αν εχειςμια προτερη εμπειρια σε windows mobile τοτε θα εισαι Εεεεε μια <<χαρα>>

 

ο πτεραρχος ktsak παντα ευγενεστατος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που το ξαναποσταρω , αλλα εχω την εντυπωση οτι χαθηκε στον πατο της προηγουμενης σελιδας και εν μεσω συζητησης αλλου θεματος απο καποια παιδια.Αν μπορειτε να βοηθησετε στο παρακατω θα ημουν υποχρεος.

 

"Γεια χαρα παιδια , θελω να ρωτησω κατι αν ειναι ευκολο.Παρατηρησα στο 3gs Μου , οτι , ενω ειμαι σε 3G και περιηγουμαι στο ιντερνετ , δεν μπορω να δω βιντεο στο youtube.Μου λεει οτι "δεν ειναι δυνατη η αναπαραγωγη αυτης της ταινιας".

 

Εν τω μεταξυ οταν μπαινω με WiFi , ολα κομπλε τις παιζει κανονικα.Τι συμβαινει? "

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καλωδιο για tv out για το iphone 3gs? που να δουλευει ? εχω βρει αυτο http://cgi.ebay.co.uk/IPHONE-2G-3G-3GS-TO-TV-CABLE-SYNC-AND-CHARGE-BNIB_W0QQitemZ110435011026QQcmdZViewItemQQptZUK_CE_MP3Access_RL?hash=item19b67089d2&_trksid=p3286.c0.m14

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ότι θα δουλέψει θα δουλέψει, επειδή όμως είναι συσκευή που χρειάζεται internet για διάφορες πολύ ουσιώδεις λειτουργίες καλό είναι να προσθέσεις και ένα κατάλληλο data plan στη σύνδεσή σου για να μην έχεις οικονομικά ή άλλα παρατράγουδα.

 

Ti θες να πεις; οτι κατεβαζει δεδομενα απο μονο του; ξερω πχ στα windows mobile υπαρχει προγραμμα που μπλοκαρει τη συνδεση στο ιντερνετ για autoupdate προγραμματων κλπ ωστε να μην χρεωνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

εαν εχεις κλειστο το push notifications και το fetch new data= manually δεν θα κατεβασει τιποτα μονο του. αυτο που νομιζω οτι εννοει ο kkalog ειναι οτι αυτη η συσκευη χωρις ιντερνετ χανει το μεγαλυτερο μερος της χρησιμοτητας της
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν 2 τρόποι...

 

αφενός αν εχει κολλησει (και οχι μόνο),πατάς hold+home,και όταν βγει το μηλαράκι κρατάς κρατημένο το home και σε ενημερώνει οτι πρέπει να συνδέσεις το κινητό στον υπολογιστή

 

2)συνδέεις το κινητό στον υπολογιστή,όταν ακούσεις τον ηχο σύνδεσης κρατάς το hold+home..όταν ακούσιες ήχο αοσύνδεσης συνεχίζεις να κρατάς πατημένο μόνο το home..μετά απο έναν ακόμα ηχο αφήνεις κ το home,και ξεκινάει η διαδικασία..

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν 2 τρόποι...

 

αφενός αν εχει κολλησει (και οχι μόνο),πατάς hold+home,και όταν βγει το μηλαράκι κρατάς κρατημένο το home και σε ενημερώνει οτι πρέπει να συνδέσεις το κινητό στον υπολογιστή

 

2)συνδέεις το κινητό στον υπολογιστή,όταν ακούσεις τον ηχο σύνδεσης κρατάς το hold+home..όταν ακούσιες ήχο αοσύνδεσης συνεχίζεις να κρατάς πατημένο μόνο το home..μετά απο έναν ακόμα ηχο αφήνεις κ το home,και ξεκινάει η διαδικασία..

 

οκ σε ευχαριστώ πολύ!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχω προπαραγγείλει το iph 3GS και θα ήθελα τη βοηθειά των μελών του forum αναφορικά με το εξής: Έχω ήδη το iph 2G, κατά το συγχρονισμό με το νεό τηλέφωνο και δεδομένου ότι το παλιό θα το καταργήσω, θα μεταφερθούν οι εφαρμογές που έχω ήδη αγοράσει και εγκαταστήσει στο παρελθόν από 2G στο 3GS ή θα πρέπει να γοραστούν εκ νέου? Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχω προπαραγγείλει το iph 3GS και θα ήθελα τη βοηθειά των μελών του forum αναφορικά με το εξής: Έχω ήδη το iph 2G, κατά το συγχρονισμό με το νεό τηλέφωνο και δεδομένου ότι το παλιό θα το καταργήσω, θα μεταφερθούν οι εφαρμογές που έχω ήδη αγοράσει και εγκαταστήσει στο παρελθόν από 2G στο 3GS ή θα πρέπει να γοραστούν εκ νέου? Ευχαριστώ πολύ.

 

Θεωρω οτι οι εφαρμογες ακολουθουν το λογαριασμο σου στο App Store και οχι τη συσκευη, οποτε λογικα ΝΑΙ θα τις μεταφερεις στη καινουρια συσκευη. Καλοριζικη οταν την παραγγειλεις :)

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα!!

 

Συνδεθηκα με wifi στο ιντερνετ... πως μπορω να κατεβασω εφαρμογες απο το itunes??? Μπορειτε να μου πειτε με απλα βηματα???

Επισης ενω συνδεθηκα στο ιντερνετ με wifi πηγα να γραψω στη μπαρα για να δωσω διευθυνση που θέλω να επισκευτω αλλα το πληκτρολογιο ήτανε μονο στα ελληνικα!! Πως αλλαζει σε αγγλικα??? Ευχαριστω πολυ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

...............Επισης ενω συνδεθηκα στο ιντερνετ με wifi πηγα να γραψω στη μπαρα για να δωσω διευθυνση που θέλω να επισκευτω αλλα το πληκτρολογιο ήτανε μονο στα ελληνικα!! Πως αλλαζει σε αγγλικα??? Ευχαριστω πολυ!!!!!

 

Αν πατησεις την υδρογειο διπλα απο το 123 και το διαστημα θα σου αλλαξει πληκτρολογιο, αν βεβαια εχεις κανει εγκατασταση και δευτερο πληκτρολογιο τα αγγλικα :)

Αλλα βρε παιδια αυτα τα γραφει και το manual, καλα θα ειναι να ριχνουμε και καμια ματια πριν ποσταρουμε ερωτησεις :shifty:

Καλως ηρθες :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο manual μιλας αγαπητε μου φιλε??? διοτι δεν μου δωσανε τιποτα απολυτως!!!!!! Σκέτο το τηλεφωνο μου πουλησανε..... Για αυτο σου ζητησα χτες καποιο σχετικο link (το οποιο οταν παω να το κατεβασω μου γραφει οτι ειναι κατεστραμενο κλαψ και σνιφ)

 

πως γινεται η εγκατασταση δευτερου πληκτρολογιου????

Αυτο με την υδρογειο μου το βγαζει μονο οταν παω να γραψω καποio sms.... στο internet δεν μου βγαζει υδρογειο :-( :-(

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο manual μιλας αγαπητε μου φιλε??? διοτι δεν μου δωσανε τιποτα απολυτως!!!!!! Σκέτο το τηλεφωνο μου πουλησανε..... Για αυτο σου ζητησα χτες καποιο σχετικο link (το οποιο οταν παω να το κατεβασω μου γραφει οτι ειναι κατεστραμενο κλαψ και σνιφ)

 

πως γινεται η εγκατασταση δευτερου πληκτρολογιου????

Αυτο με την υδρογειο μου το βγαζει μονο οταν παω να γραψω καποio sms.... στο internet δεν μου βγαζει υδρογειο :-( :-(

 

Το ξαναβαζω το λινκ http://manuals.info.apple.com/el_GR/iPhone_User_Guide_GR.pdf γιατι εγω δοκιμασα και το κατεβασε. Παρολα αυτα, σε περιπτωση που δεν μπορεις να το κατεβασεις, δες τα συνημμενα :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω θερμοτατα φιλε μου θα το ξαναπροσπαθησω!!!

 

θα ηθελα και μια ακομη βοηθεια.... συνδεθηκα με wifi και προσπαθησα να κατεβασω καποια application δωρεαν αλλα με ρωταει εαν θελω να χρησιμοποιησω τον υπαρχον λογαριασμο ή να δημιουργησω καποιον αλλον καινουριο.... τι ακριβως πρεπει να κανω τωρα για να μπορω να κατεβασω και να εγκαταστησω???? δεν εχω καποιο συνθηματικο που μου ζητάει ουτε καποιο password :-( :-(

 

Kαμμια βοήθεια????

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να φτιάξεις λογαριασμό στο iTunes Store.

 

δες εδώ αν δεν έχεις πιστωτική http://support.apple.com/kb/HT2534

Link to comment
Share on other sites

Ολε! τα καταφερα! τελικα μετετρεψα τα .avi μου με το Handbrake και οχι visualhub, αφου μονο το handbrake καταφερε ;) αλλα το προβλημα ειναι οτι τα εκανε .m4v που δεν μπαινει στο iphone , οποτε μετα τα μετετρεψα ολα σε mp4 με visualhub. λιγο χρονοβορα διαδικασια αλλα με τη συνεργασια των 2 apps το πετυχα. και τα εβαλα ολα στο itunes το οποιο τα περασε μια χαρα στο κινητο και παιζουν στο ipod προγραμμα. ολα καλα. Ελπιζω να βοηθησει η εμπειρια μου για οσους ειχαν το ιδιο προβλημα ;). ( ολα αυτα εγιναν σε mac OSX).
Link to comment
Share on other sites

Ολε! τα καταφερα! τελικα μετετρεψα τα .avi μου με το Handbrake και οχι visualhub, αφου μονο το handbrake καταφερε ;) αλλα το προβλημα ειναι οτι τα εκανε .m4v που δεν μπαινει στο iphone , οποτε μετα τα μετετρεψα ολα σε mp4 με visualhub. λιγο χρονοβορα διαδικασια αλλα με τη συνεργασια των 2 apps το πετυχα. και τα εβαλα ολα στο itunes το οποιο τα περασε μια χαρα στο κινητο και παιζουν στο ipod προγραμμα. ολα καλα. Ελπιζω να βοηθησει η εμπειρια μου για οσους ειχαν το ιδιο προβλημα ;). ( ολα αυτα εγιναν σε mac OSX).

 

Πιο απλός τρόπος δεν είναι με quicktime pro/perian (ή quicktime στο 10.6);

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τις τελευταιες 2 μερες που στελνω μηνυματα,μου λενε οτι τα μηνυματα πηγαινουν κενα.Οχι ολα αλλα τα περισσοτερα.Μηπως γνωριζετε τι μπορει να φταιει?Cosmote what's up εχω..
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...