Jump to content

SΙΜ Cloning


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σαν τη προβλημα δηλαδη;;; :confused:...

 

...γιατι οι δικες μου δεν εχουν κανενα απολυτως προβλημα....:)

Δεν διαβάζονταν. Μιλάω για τις 16in1 128k. Είχαν βγει στην Taiwan και τις αντιγράψανε οι Κινέζοι, αλλά κάτι δεν κάνανε σωστά και βγήκε όλη η παρτίδα σκάρτη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν διαβάζονταν. Μιλάω για τις 16in1 128k. Είχαν βγει στην Taiwan και τις αντιγράψανε οι Κινέζοι, αλλά κάτι δεν κάνανε σωστά και βγήκε όλη η παρτίδα σκάρτη.

 

οποτε μιλας για αυτες

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=14041&d=1243589766

 

και οχι τις μπλε 12αρες

 

 

οσο για τον φιλο που ρωτησε....

 

http://cgi.ebay.com/New-USB-12-in-1-Sim-Card-Reader-Backup-Writer-Mobile_W0QQitemZ250424374956QQcmdZViewItemQQptZSIM_Cards?hash=item3a4e74b6ac&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A15|66%3A2|39%3A1|240%3A1318|301%3A1|293%3A1|294%3A50

 

τζαμπα πραγμα...λιγοτερο απο 4 €...θελεις φθηνοτερα;;; :p

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

οποτε μιλας για αυτες

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=14041&d=1243589766

 

και οχι τις μπλε 12αρες

 

 

οσο για τον φιλο που ρωτησε....

 

http://cgi.ebay.com/New-USB-12-in-1-Sim-Card-Reader-Backup-Writer-Mobile_W0QQitemZ250424374956QQcmdZViewItemQQptZSIM_Cards?hash=item3a4e74b6ac&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A15|66%3A2|39%3A1|240%3A1318|301%3A1|293%3A1|294%3A50

 

τζαμπα πραγμα...λιγοτερο απο 4 €...θελεις φθηνοτερα;;; :p

Thx για το link! Οντως για 12αρες ενδιαφερομαι που και ηδη ειναι υπερβολικα πολλα νουμερα!

Απλα επειδη εχω ηδη το reader, ελεγα μηπως υπηρχαν σκετες καρτες. Γνωριζεις μηπως?

Link to comment
Share on other sites

Thx για το link! Οντως για 12αρες ενδιαφερομαι που και ηδη ειναι υπερβολικα πολλα νουμερα!

Απλα επειδη εχω ηδη το reader, ελεγα μηπως υπηρχαν σκετες καρτες. Γνωριζεις μηπως?

 

ειχα παρει παλιοτερα απο καποιον σκετες καρτες αλλα τωρα δεν ειδα να εχει...παντως θυμαμαι οτι τις ειχα παρει καπου 4 € την μια...εσυ δινεις δυο δεκαρες λιγοτερο (3,8 €) και περνεις και το ριντερακι :lol:....νομιζω ειναι καλυτερη τιμη :)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Σωστα, δεν ηξερα οτι ειχε τετοια διαφορα τιμης.

Thx παντως, θα χτυπησω αυτο που μου εδωσες.

Link to comment
Share on other sites

εχω και γω 2απο τις μπλε, δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα εκτος του οτι δεν βρηκα ασφαλη τροπο να τους βαλω κωδικο. ειχα ασχημη εμπειρια με την πρωτη και κλειδωσε...
Link to comment
Share on other sites

ναι, αλλά όπως ξαναείπα, κάποιες δε κοπιάρονται... τι κάνουμε τότε? η voda πχ που υποχρεωτικά χρειάζομαι δεν κοπιάρεται

Τίποτα δεν κάνουμε. Δεν κοπιάρονται.

Link to comment
Share on other sites

ναι, αλλά όπως ξαναείπα, κάποιες δε κοπιάρονται... τι κάνουμε τότε? η voda πχ που υποχρεωτικά χρειάζομαι δεν κοπιάρεται

Πάρε dual sim συσκευή. Στη μία υποδοχή θα βάλεις την Sim Max και στην άλλη τη VF.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη ειμαι ασχετος σχετικα με το sim cloning εχω απορια..

Αν βαλεις σε μια sim π.χ. 3 αριθμους τοτε λειτουργει μονο ο ενας που θα επιλεξεις ετσι?? Οχι και οι 3.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο ένας. Διάβασε λίγο το thread γιατί συνέχεια επαναλαμβάνουμε τα ίδια και τα ίδια πράγματα.

 

Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση!!

Απλα λογω ελλειψης χρονου δεν προλαβα να διαβασω το thread.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε dual sim συσκευή. Στη μία υποδοχή θα βάλεις την Sim Max και στην άλλη τη VF.

 

μάλλον αυτή είναι η μόνη λύση που βλέπω κ γω. ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Με τις καταχωρήσεις των ονοματεπωνύμων μας στα καρτοκινητά να δούμε τι θα κάνουμε...Πρέπει να πάμε να καταχωρήσουμε όλους τους αριθμούς της multi-κάρτας μας :((
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή όλοι όσοι χρησιμοποιείτε sim clones, δεν έχετε κανένα απολύτως πρόβλημα στη λειτουργία τόσο των δικτύων όσο κ της συσκευής σας???

 

όσοι δοκιμάσατε, κοπιάροντε όλες εκτός από vodafone?

Link to comment
Share on other sites

Κανένα απολύτως. Το μόνο πρόβλημα ότι πρέπει να παίρνεις κάποιες φορές με απόκρυψη γιατί δεν έχουν συνηθίσει όλοι ότι έχεις 16 αριθμούς.
Link to comment
Share on other sites

Με τις καταχωρήσεις των ονοματεπωνύμων μας στα καρτοκινητά να δούμε τι θα κάνουμε...Πρέπει να πάμε να καταχωρήσουμε όλους τους αριθμούς της multi-κάρτας μας :((

 

το σχεδιο λεει οτι θα καταχωρεις το τηλεφωνο οχι τα νουμερα....ιδωμεν :ninja:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω οτι ο καθένας λέει το κοντό του και το μακρύ του, αύριο έχει συνέντευξη τύπου ο Στυλιανίδης, οπότε ας περιμένουμε λίγο...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπέρα..

 

Πήρα πρόσφατα την Super SIM (X-sim) 16in1 (made in taiwan) με το cd και το usb.

Από το CD κάνω copy-paste στην επιφάνεια εργασίας το φάκελο 16IN1 και στη συνέχεια τρέχω το setup του φακέλου για εγκατάσταση. Αφού το κάνω εγκατάστασητο SIM Scanner 6.6 κάνω restart το PC και αφού το ανοίξω πάλι βάζω μέσα στη θύρα τη συσκευή USB (έχοντας μέσα τη SIM που θέλω να κλωνοποιήσω). Μου κάνει εγκατάσταση τους drivers του USB και στη συνέχεια κάτω δεξιά μου ανάβει η ένδειξη ότι είδε τη usb συσκευή (SIM-MAX Technology Inc.)

 

Ανοίγω στη συνέχεια το προγραμματάκι SIM Scanner και πάτω Scan SIM. Πατάω OK και αμέσως μετά μου βγάζει το εξής μήνυμα λάθους :

 

Connect failed.

Please reinsert the SIM card and check if the reader is connected properly.

CAUTION: If you use the high frequency reader. Please change to a normale one instead.

 

Μπορεί κάποιος να μου πει τι δεν κάνω σωστά ? Μόλις βάζω στη θύρα τη συσκυή USB δεν έπρεπε να κάνει autorun? Επίσης από το Μy Computer εκεί που φαίνεται όλο το hardware του PC δεν μου δείχνει εικονίδιο του USB. Μάλλον κάτι με τους drivers κάτι πρέπει να κάνω λάθος.

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα..

 

Πήρα πρόσφατα την Super SIM (X-sim) 16in1 (made in taiwan) με το cd και το usb.

Από το CD κάνω copy-paste στην επιφάνεια εργασίας το φάκελο 16IN1 και στη συνέχεια τρέχω το setup του φακέλου για εγκατάσταση. Αφού το κάνω εγκατάστασητο SIM Scanner 6.6 κάνω restart το PC και αφού το ανοίξω πάλι βάζω μέσα στη θύρα τη συσκευή USB (έχοντας μέσα τη SIM που θέλω να κλωνοποιήσω). Μου κάνει εγκατάσταση τους drivers του USB και στη συνέχεια κάτω δεξιά μου ανάβει η ένδειξη ότι είδε τη usb συσκευή (SIM-MAX Technology Inc.)

 

Ανοίγω στη συνέχεια το προγραμματάκι SIM Scanner και πάτω Scan SIM. Πατάω OK και αμέσως μετά μου βγάζει το εξής μήνυμα λάθους :

 

Connect failed.

Please reinsert the SIM card and check if the reader is connected properly.

CAUTION: If you use the high frequency reader. Please change to a normale one instead.

 

Μπορεί κάποιος να μου πει τι δεν κάνω σωστά ? Μόλις βάζω στη θύρα τη συσκυή USB δεν έπρεπε να κάνει autorun? Επίσης από το Μy Computer εκεί που φαίνεται όλο το hardware του PC δεν μου δείχνει εικονίδιο του USB. Μάλλον κάτι με τους drivers κάτι πρέπει να κάνω λάθος.

Autorun δεν κάνει. Σε μένα το CD είχε 4-5 διαφορετικές εκδόσεις του προγράμματος και μόνο μία έπαιζε σωστά. Αν θες να σου στείλω το CD να τις δοκιμάσεις. Νομίζω είναι οι εκδόσεις 5, 6, 7 και 10.

Link to comment
Share on other sites

το σχεδιο λεει οτι θα καταχωρεις το τηλεφωνο οχι τα νουμερα....ιδωμεν :ninja:

 

Τι εννοεις? Περισσοτερες πληροφοριες που μπορουμε να βρουμε πανω στο θεμα?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις? Περισσοτερες πληροφοριες που μπορουμε να βρουμε πανω στο θεμα?

 

ηταν ενα σχεδιο που ειχε διαρευσει αλλα τελικα δεν εφαρμοστηκε....

 

...παντως φημες λενε οτι καποια στιγμη θα εφαρμοστει το μετρο της ονομαστικοποιησης των κινητων σαν συσκευες ....απο οδηγια της ΕΕ....και θα δημιουργθει μια βαση δεδομενων των συσκευων με τους χρηστες.....

...θα δουμε τι μας επιφυλαζει το μελλον....:ninja:

 

knaison...το ledaki πανω στο reader ειναι πρασινο (=δεν δουλευει κανονικα) η κοκκινο (=δουλευει κανονικα)....;;;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...