Jump to content

SΙΜ Cloning


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν τελικα καταργηθει η ανωνυμια στα καρτοκινητα μας βλεπω να δηλωνουμε ενα σωρο καρτες.:lol:

 

ναι....:lol::lol:....

 

...αν και το βλεπω πολυ δυσκολο να γινει τελικα....

 

...το μονο που φοβαμαι ειναι να μην βαλουν κανενα τελος....εστω και μικρο... 2 η 3 ευρω εμας θα μας τσουξει.....:wacko:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ας τις δηλώσουμε από τώρα....Το πρόβλημα είναι ότι κάποιοι έχουμε πετάξει τις προτότυπες...

 

"Των φρονίμων τα παιδιά..."

Link to comment
Share on other sites

Ας τις δηλώσουμε από τώρα....Το πρόβλημα είναι ότι κάποιοι έχουμε πετάξει τις προτότυπες...

 

"Των φρονίμων τα παιδιά..."

 

...δεν νομιζω οτι ειναι καλη ιδεα...

 

..γνωμη μου βεβαια....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας βρήκα έναν κατατοπιστικό οδηγό γραμμένο από τον minovg: http://sportakias.com/forum/f3/sim-cloning-sim-max-12in1-2171/
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας βρήκα έναν κατατοπιστικό οδηγό γραμμένο από τον minovg: http://sportakias.com/forum/f3/sim-cloning-sim-max-12in1-2171/

Ούτε εγώ τον θυμόμουν ότι υπάρχει. :lol: :O

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ τον θυμόμουν ότι υπάρχει. :lol: :O
Πάντως einai δημοφιλής, αν γράψεις 12in1 βγαίνει πρώτος στο google :)
Link to comment
Share on other sites

Πάντως einai δημοφιλής, αν γράψεις 12in1 βγαίνει πρώτος στο google :)

Tώρα που το ξαναβλέπω είναι ελλειπής γιατί δεν αναφέρω την διαδικασία με το USB Reader καθόλου. Θα ενημερωθεί στις επόμενες ημέρες. :)

Link to comment
Share on other sites

Tώρα που το ξαναβλέπω είναι ελλειπής γιατί δεν αναφέρω την διαδικασία με το USB Reader καθόλου. Θα ενημερωθεί στις επόμενες ημέρες. :)
Οκ. Όταν τον ενημερώσεις κάνε ένα post εδώ ώστε να τον βάλουμε για να μπει στη πρώτη σελίδα :)
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το Samsung D880 (dual sim) με SIM cloning; Έχω μια κάρτα VF που δεν πρόκειται να την κάνω φορητότητα για κανένα λόγο, και δεν μπορώ να έχω δύο συσκευές γιατί τη δεύτερη πάντα την ξεχνάω...
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το Samsung D880 (dual sim) με SIM cloning; Έχω μια κάρτα VF που δεν πρόκειται να την κάνω φορητότητα για κανένα λόγο, και δεν μπορώ να έχω δύο συσκευές γιατί τη δεύτερη πάντα την ξεχνάω...

 

Μερικες σελιδες πισω εχει αναφερθει οτι λειτουργει.

 

παιδια θα ηθελα τα φωτα σας για sim cloning εχω μια f2g και μια cu γινεται τιποτε κι αν ναι πως?

 

Οι CU καρτες δεν κλωνοποιουνται.

Link to comment
Share on other sites

μπορω να εχω 2 ιδια νουμερα(ενα στο αμαξι και ενα μαζι μου)και να δουλευουν ταυτοχρονα?αυτο γινεται>?
Link to comment
Share on other sites

μπορω να εχω 2 ιδια νουμερα(ενα στο αμαξι και ενα μαζι μου)και να δουλευουν ταυτοχρονα?αυτο γινεται>?

Δύο ίδια νούμερα μπορείς να έχεις. Να δουλεύουν ταυτόχρονα όμως όχι. Άσε που θα μπερδεύεται συνέχεια και δε θα ξέρεις ποιο είναι "online".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχω μια General Double Card στην οποία εχω δυο κάρτες sim,πριν μπω στο μενου και αλλάξω την ονομασία της κάθε κάρτας έγραφε Sim 1 και Sim 2 αντίστοιχα.Προσπαθώ να το επαναφέρω όπως ήταν στην αρχή και δεν μπορώ, ο λογος είναι οτι δεν με αφήνει να γραψω γράμματα αλλά μονον αριθμούς.Ξερει κανεις τον τροπο για το επαναφέρω στην αρχική κατάσταση?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Ποιες είναι οι General Double Card; Σκάνναρέ την να καταλάβω ποια λες.

Εχει δοκιμάσει κανείς σας 12in1 σε κινέζικο dual phone;

 

General Dual Sim card λέγεται και δεχεται δυο κομμενες σιμ

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι και γω με τη σειρα μου,διαβασα οσες σελιδες μπορουσα αλλα δεν εβγαλα ακρη.το κυριο μου τηλ ειναι μια καρτα wats up δυστυχως γραφει 3g απο οτι καταλαβαινω δε μπορει να γινει το cloning με μια καρτα free2go που εχω ε ?

τι μπορω να κανω γιαυτο?αν ζητησω απο τη cosmote απλη καρτα θα μου δωσει?

 

το cloning τελικα τι ειναι?αν το κανω με 2 καρτες θα δεχομαι και απο τις δυο κλησεις?η η μια θα ειναι ανενεργη μεχρι να την ενεργοποιησω?

αν καταλαβα καλα μπορω να εχω και δυο καρτες με το ιδιο νουμερο αρκει να ειναι η μια κλειστη?αυτο βολευει εξαιρετικα σε περιπτωση που εχεις μονιμη τηλεφωνικη συσκευη για το αυτοκινητο

Link to comment
Share on other sites

Ρε λεβέντες θέτω το εξείς ερώτημα. μπορώ να κανω την Voda καρτούλα μου διπλή? έχω ενα παλιο κινητό το οποίο το παίρνω μαζί μου στην δουλεία, και ενα καλό το οποίο το έχω για "επίσημες εμφανίσεις".

 

όπως καταλαβαίνεται εχω τρελαθει στο βαλε βγάλε. ρώτησα στην voda και μου είπαν ναι με 12-15 ευρο την κάρτα + 3 ευρό νταβατζιλίκι τον μήνα..!!

 

ο bro μου στην cosmote το έχει κάνει αλλά δεν τον χρεώνουν τίποτα εξτρά, μόνο την κάρτα που έφτιαξε προ 2ετίας.

 

thx

Link to comment
Share on other sites

Ρε λεβέντες θέτω το εξείς ερώτημα. μπορώ να κανω την Voda καρτούλα μου διπλή? έχω ενα παλιο κινητό το οποίο το παίρνω μαζί μου στην δουλεία, και ενα καλό το οποίο το έχω για "επίσημες εμφανίσεις".

 

όπως καταλαβαίνεται εχω τρελαθει στο βαλε βγάλε. ρώτησα στην voda και μου είπαν ναι με 12-15 ευρο την κάρτα + 3 ευρό νταβατζιλίκι τον μήνα..!!

 

ο bro μου στην cosmote το έχει κάνει αλλά δεν τον χρεώνουν τίποτα εξτρά, μόνο την κάρτα που έφτιαξε προ 2ετίας.

 

thx

Έχουμε πει 1.000.000 φορές ότι οι κλωνοποιούνται μόνο οι κάρτες Wind και Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα να αντιγράψω μια κάρτα Wind και δεν τη διαβάζει καθόλου, κάτι που δεν κάνει σε καμία άλλη προηγούμενη που έχω δοκιμάσει.

Η κάρτα έχει τυπωμένο από πίσω 02 99 (ημερομηνία?), J64o, 2,3.

 

Γιατί δεν την διαβάζει?

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...