Jump to content

SΙΜ Cloning


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βαλεριε....για κοιταξε τις προωθησεις....ακυρωσε τες ολες και δοκιμασε ξανα....εκει πρεπει να ειναι το προβλημα....

...το έκανα εξ αρχής...με ακυρωμένες προωθήσεις πάντα και το αποτέλεσμα ίδιο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Της εδωσα το οκταψήφιο puk που εχει πάνω η κάρτα αλλά τίποτα,θα δοκιμάσω το μεσημέρι το 12345678 η το 0000000 και θα δούμε....

 

Τίποτα ούτε με το 12345678,00000000,12341234 δεν μπορώ να βρώ το puk2,καμμιά άλλη ιδέα?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα ούτε με το 12345678,00000000,12341234 δεν μπορώ να βρώ το puk2,καμμιά άλλη ιδέα?

 

δεν στελνεις κανενα μαιλ εκει που το πηρες;;;;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

δεν στελνεις κανενα μαιλ εκει που το πηρες;;;;

 

Δεν εχω το email του και σιγά να μην δώσει λύση στο πρόβλημα,εσυ το εχεις αντιμετωπίσει ποτέ αυτό το πρόβλημα?Εχεις παρατηρήσει οι κάρτες σου να εχουν pin2 ή puk 2?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω το email του και σιγά να μην δώσει λύση στο πρόβλημα,εσυ το εχεις αντιμετωπίσει ποτέ αυτό το πρόβλημα?Εχεις παρατηρήσει οι κάρτες σου να εχουν pin2 ή puk 2?

 

pin2 ναι....και το χρησιμοποιω....ηταν ιδιο με το Pin1....οπως ιδιο ειναι και το STK Pin.....

 

αν θυμαμαι καλα ηταν 0000...πριν τα αλλαξω

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

θέλω να κάνω 2 κάρτες sim που να έχουν τον ίδιο αριθμό..γίνετε?αν πάω σε κατάστημα wind θα μπορέσω να το κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς 2 clone sim σε dual sim τηλέφωνο; Το λέω γιατί δεν ξέρω αν υπάρχει περίπτωση να βγει κάπου το δεύτερο μενού stk.
Link to comment
Share on other sites

θέλω να κάνω 2 κάρτες sim που να έχουν τον ίδιο αριθμό..γίνετε?αν πάω σε κατάστημα wind θα μπορέσω να το κάνω?

 

..και μένα με ενδιαφέρει για vodafone αριθμό! Πόσο κοστίζει?

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να κλωνοποιήσει πρόσφατα αγορασμένη Q telecom; Ρωτάω μήπως και άλλαξε τίποτα με την αλλαγή δικτύου από αυτό της Vodafone σε αυτό της Wind.

 

Επίσης έχει δοκιμάσει κανείς να κλωνοποιήσει MoMad και Frog;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι διαδικασία που περιγράφεται σε ένα ποστ. Σε γενικές γραμμές.

 

- Χρειάζεται μια άδεια κάρτα sim. Συνήθως είναι κάρτες που παίρνουν 16, 12 η 10 νούμερα και είτε τις παίρνεις προγραμματισμένες δηλαδή έτοιμες να τις εισάγεις τους κατάλληλους κωδικούς ώστε να μπουν στο δίκτυο όπως η πρωτότυπη sim είτε άδειες έξυπνες κάρτες "smartcard" (σαν αυτές που βλέπεις στις ταινίες και με τις οποίες κάποιος ανοίγει πχ μια πόρτα) τις οποίες προγραμματίζεις εσύ με ειδικό πρόγραμμα το οποίο εξομοιώνει μια κάρτα sim στο οποίο πρόγραμμα και πάλι θα πρέπει να εισάγεις τους κωδικούς της πρωτότυπης sim. Τις τελευταίες ενοείται ότι επειδή έχουν μέγεθος τηλεκάρτας πρέπει να κόψεις με ψαλίδι το κομμάτι με το τσιπάκι σε μέγεθος κάρτας sim ώστε να χωρέσει στο κινητό.

 

- Χρειάζεσαι επίσης εξοπλισμό με τον οποίο θα σκανάρεις την πρωτότυπη sim για να βρεις τους μυστικούς κωδικούς της και με τον οποίο θα προγραμματίσεις την άδεια κάρτα (αν δεν είναι ήδη προγραμματισμένη) και θα εισάγεις σε αυτήν τους κωδικούς της πρωτότυπης κάρτας sim σου.

 

Τώρα το πρόβλημα είναι ότι πολλές νεότερες κάρτες sim χρησιμοποιούν νέο αλγόριθμο και δε μπορείς να βρεις τους μυστικούς τους κωδικούς με το σκανάρισμα που θα τις κάνεις με τον εξοπλισμό. Επίσης το ίδιο συμβαίνει και με όλες τις usim. Η Cosmote και η Wind ακόμη χρησιμοποιούν παλαιού τύπου sim και έτσι μπορούμε ακόμη να τις σκανάρουμε, να βρίσκουμε τους κωδικούς τους και να τις κλωνοποιούμε. Η Vodafone από την άλλη χρησιμοποιεί νεότερου τύπου κάρτες και δε μπορούμε. Δεν έχω δοκιμάσει καινούργιες Q telecom για να ξέρω όπως επίσης δεν έχω δοκιμάσει Mo Mad και Frog γι αυτό και ρώτησα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς 2 clone sim σε dual sim τηλέφωνο; Το λέω γιατί δεν ξέρω αν υπάρχει περίπτωση να βγει κάπου το δεύτερο μενού stk.

 

Αν βάλεις 2 κάρτες sim φαίνονται τα μενού και των 2; Αν ναι δε βρίσκω το λόγο να μη φαίνονται και τα 2 μενού stk. Τώρα δε ξέρω τι είδους dual sim κινητό έχεις. Είναι από αυτά που ενεργοποιούν 1 από τις 2 sim κάθε φορά ή από αυτά με το διπλό πομποδέκτη που μπορούν να τις χρησιμοποιούν ταυτόχρονα;

 

Με τα πρώτα (αυτά που έχουν μία sim ενεργή κάθε στιγμή) μπορεί και να έχεις κάποιο πρόβλημα. Ίσως να μπορείς να κάνεις αλλαγή αριθμού μόνο στη sim που έχεις ενεργή εκείνη τη στιγμή και στην άλλη είτε να μη δέχεται να κάνει αλλαγές είτε να κολλάει είτε να την ενεργοποιεί πρώτα κι έπειτα να κάνεις την αλλαγή. Στα δεύτερα, επειδή είναι σαν 2 κινητά σε 1, μάλλον θα μπορείς να αλλάζεις νούμερο σε όποια sim θες αναπάσα στιγμή.

 

Απλά βάλε 2 συμβατικές κάρτες sim με μενού και δες αν δείχνει και τα 2 μενού.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να κλωνοποιήσει πρόσφατα αγορασμένη Q telecom; Ρωτάω μήπως και άλλαξε τίποτα με την αλλαγή δικτύου από αυτό της Vodafone σε αυτό της Wind.

 

Επίσης έχει δοκιμάσει κανείς να κλωνοποιήσει MoMad και Frog;

 

Ευχαριστώ!

 

Εγω εχω κλωνοποιησει momad.

Link to comment
Share on other sites

..και μένα με ενδιαφέρει για vodafone αριθμό! Πόσο κοστίζει?

Στο καταστημα, γυρω στα 20 ευρω οταν σου δινουν τις 2 καινουργιες sim, και μετα 2,50 ευρω το μηνα στο λογαριασμο σου. Αυτο παντα για τη voda ετσι?

Μονο η cote δεν σου χρεωνει μηνιαιο παγιο.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχει δοκιμάσει κανείς να κλωνοποιήσει MoMad και Frog;

 

ΜοΜαd, Frog, Ciao κλωνοποιουντε κανονικα...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Στο καταστημα, γυρω στα 20 ευρω οταν σου δινουν τις 2 καινουργιες sim, και μετα 2,50 ευρω το μηνα στο λογαριασμο σου. Αυτο παντα για τη voda ετσι?

Μονο η cote δεν σου χρεωνει μηνιαιο παγιο.

 

2.5 ευρώ τον μήνα??? Εγώ έτσι απλά για να βρίσκεται την ήθελα..

Η wind έχει μηνιαίο πάγιο?

Link to comment
Share on other sites

Ekana lock tin 16-1 karta lol mono egw mporoysa na to kano ayto e kai to ekana tora ti kanoyme.. kanena programa gia na Unblock sim??

 

thnx

 

 

Kala xristoygena me para poly agaph kai ygeia!!!:)

GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

Ekana lock tin 16-1 karta lol mono egw mporoysa na to kano ayto e kai to ekana tora ti kanoyme.. kanena programa gia na Unblock sim??

 

προγραμμα γιοκ.....αγοραζεις καινουργια....φθηνη ειναι...:)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

προγραμμα γιοκ.....αγοραζεις καινουργια....φθηνη ειναι...:)

 

lol ok thnx ;)

GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πρόσφατα έκανα φορητότητα το ένα από τα 12 καρτοκινητά, από Wind F2G σε Cosmoκάρτα. Ε, μου δώσανε 3G...Συνεπώς, επιστροφή παλι πίσω στη Wind...

 

 

Έχει δοκιμάσει κανείς 12in1 ή 16in1 στο Samsung SGH-D880;

Link to comment
Share on other sites

3G κοσμοκάρτα???

Τι είναι πάλι αυτό? Άρχισαν τα όργανα δηλαδή?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

3G κοσμοκάρτα???

Τι είναι πάλι αυτό? Άρχισαν τα όργανα δηλαδή?

 

Εδώ και αρκετό καιρό η cosmote και στα καρτοκινητά της που προέρχονται απο φορητότητα δίνει κάρτες 3G.Έφαγα τον ''κόσμο'' (πριν περίπου ένα χρόνο)όταν μετέτρεψα το συμβόλαιο cosmote που είχα (μου είχαν δώσει sim 3G) και το γύρισα σε καρτοκινητό, να βρώ μια 2G κάρτα sim για να την αντικαταστήσω!

Το αντίστροφο πέτυχα (μετά απο αρκετό ψάξιμο) όταν μετέτρεψα το καρτοκινητό Wind σε συμβόλαιο Wind 1 .

Στην cosmote δεν χρειάζεται να αλλάζεις κάρτες sim οταν μετατρέπεις το καρτοκινητό σου σε σύνδεση ή και το αντίστροφο,ενώ στην Wind-Vodafone κάθε φορά που αλλάζεις την σύνδεση σε καρτοκινητό ή το αντίστροφο,πρέπει να αλλάζεις και κάρτα sim.

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Και τι προτίνεις lefkaditi; Το συγκεκριμένο αριθμό θα τον προτιμούσα σε Cosmote...Να το ξανακάνω Wind και μετά πάλι Cosmote; Αλλά που ξέρω ότι δνε θα ρθει πάλι 3G;
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...