Jump to content

SΙΜ Cloning


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα παιδια μετα απο επικοινωνια μου με τον πωλητη, συμφωνησε ειτε να μου επιστρεψει τα χρηματα ειτε να μου στειλει αλλο.

Του ειπα αν εχει πραγματικα simmax καρτες να μου στειλει, αλλιως να κανει refund.

Γιατί τέτοιο κόλλημα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατι αυτη η καρτα μου δουλεψε σωστα εξ αρχης οποτε δεν εμπιστευομαι την αλλη.

Την βλεπω σαν αρπαχτη, χωρια που εχει πολλα bugs.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, με το που την εβαλα στο κινητο το stk menu βγηκε κινεζικο. Δεν μπορουσα να βαλω τα αγγλικα γιατι δεν τα δεχονταν. Βαζοντας την καρτα σε ενα αλλο κινητο καταφερα και εβαλα τα αγγλικα.

Επισης το pin του μενου stk δεν λειτουργει.

Δεν βγαζει πληροφοριες οταν παταω να δω την εκδοση της καρτας.

Οταν αλλαζω νουμερο θελει πολυ ωρα για να επανελθει το κινητο σε πληρη λειτουργια.

 

Εγω σχηματισα την χειροτερη αποψη, οποτε δε δεχομαι να μου στειλει παλι αυτη την καρτα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κλωνοποιήσεις την 2in1 sim που δεν γράφει 3G στον φάκελλο αλλά τα ''ξεφτέρια'' της cosmote σου είπαν το αντίθετο?Γιατί και οι δικές μου που κλωνοποίησα δεν έγραφαν τίποτα απ' εξω.Είμαι σχεδόν σίγουρος οτι είναι απλές οι κάρτες για αυτό προσπάθησε...

Nai μπορεί να'χεις δίκιο ,κι εγώ δεν έχω εμπιστοσύνη.

Σε συζήτηση όμως με το 9volto ,προκύπτει ότι και να κλωνοποιήσω την 2in 1 ανεπισημα, η cosmote βλέπει τα νουμερα ακόμα ως 2in 1 αρα δεν δίνει την υπηρεσία 0,01 λεπτο προς 2 αριθμούς,άρα στην περίπτωσή μου θα κάνω μια τρύπα στο νερό.Εσύ κατάφερες και ενεργοπιησες μετα to cloning την ο.ο1 προς 2?Θάχει φοβερό ενδιαφέρον ,αν ναι.

Link to comment
Share on other sites

Nai μπορεί να'χεις δίκιο ,κι εγώ δεν έχω εμπιστοσύνη.

Σε συζήτηση όμως με το 9volto ,προκύπτει ότι και να κλωνοποιήσω την 2in 1 ανεπισημα, η cosmote βλέπει τα νουμερα ακόμα ως 2in 1 αρα δεν δίνει την υπηρεσία 0,01 λεπτο προς 2 αριθμούς,άρα στην περίπτωσή μου θα κάνω μια τρύπα στο νερό.Εσύ κατάφερες και ενεργοπιησες μετα to cloning την ο.ο1 προς 2?Θάχει φοβερό ενδιαφέρον ,αν ναι.

 

σε μια καρτα 2in1 δεν ισχυει η προσφορα 1 λεπτο το λεπτο....ειτε τα νουμερα ειναι κλωνοποιημενα ειτε οχι......:(

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Nai μπορεί να'χεις δίκιο ,κι εγώ δεν έχω εμπιστοσύνη.

Σε συζήτηση όμως με το 9volto ,προκύπτει ότι και να κλωνοποιήσω την 2in 1 ανεπισημα, η cosmote βλέπει τα νουμερα ακόμα ως 2in 1 αρα δεν δίνει την υπηρεσία 0,01 λεπτο προς 2 αριθμούς,άρα στην περίπτωσή μου θα κάνω μια τρύπα στο νερό.Εσύ κατάφερες και ενεργοπιησες μετα to cloning την ο.ο1 προς 2?Θάχει φοβερό ενδιαφέρον ,αν ναι.

 

Το οτι την κλωνοποίησα δεν σημαίνει οτι τα νούμερα αποδεσμευτηκαν.Τα νούμερα συνεχίζουν να είναι εγγεγραμμένα στην κάρτα sim 2in1,οπότε ξέχνα το 1cents ανα λεπτό.Πρέπει να ζητήσεις να απενεργοποιειθεί η κάρτα sim 2in1 να ενεργοποιήσεις δυο νεες στα αντίστοιχα νούμερα και μετά να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία.Σημειωτέον οτι τεχνικά θα πρέπει να επέμβουνστην παλια διπλή κάρτα για να αλλάξουν οι προωθήσεις.

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Το οτι την κλωνοποίησα δεν σημαίνει οτι τα νούμερα αποδεσμευτηκαν.Τα νούμερα συνεχίζουν να είναι εγγεγραμμένα στην κάρτα sim 2in1,οπότε ξέχνα το 1cents ανα λεπτό.Πρέπει να ζητήσεις να απενεργοποιειθεί η κάρτα sim 2in1 να ενεργοποιήσεις δυο νεες στα αντίστοιχα νούμερα και μετά να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία.Σημειωτέον οτι τεχνικά θα πρέπει να επέμβουνστην παλια διπλή κάρτα για να αλλάξουν οι προωθήσεις.

 

οκ Σας ευχαριστώ ,μου επιβεβαιώσατε τις υποψίες .

Link to comment
Share on other sites

Δέχεσαι την προσφορά μου;

Δεν ζητησα να μου κανεις δωρο, ο αλλος απο κινα λογικα θα μου στειλει αλλη αλλα αν δεν μπορει θα μου κανει refund. Οτιδηποτε απο τα 2 με ικανοποιει.

 

edit: Τελικα δεν ειχε τις καρτες που ηθελα οποτε θα μου κανει full refund.

Μια χαρα μιας και η καρτα που μου εστειλε δεν ειναι και εντελως για πεταμα, κουτσα στραβα κανει δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδιά γεια σας,

 

Ξέρετε εάν υπάρχει κάποιο κατάστημα στο Βόλο που να κάνει sim cloning;

 

ευχαριστώ

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

Έχω την SUPER SIM 16in1 από taiwan. Μήπως ξέρει κάποιος τι PIN από το κατασκευαστή της έχει αυτή η κάρτα? γιατί στο κουτί της δεν αναφέρει πουθενά αρχικό PIN.

Δοκίμασα μέσα από τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου να ζητείται ΡΙΝ κατά το άνοιγμα του τηλεφώνου. Για να το κάνει αυτό μου ζητάει το ΡΙΝ. Έδωσα κάποια ΡΙΝ στη τύχη μήπως ήταν προεπιλεγμένα και η κάρτα μπλόκαρε, ζητώντας μου το PUK.

To PUK η κάρτα το γράφει στο κουτί της και μόλις το έδωσα μου έλεγε δώσε νέο ΡΙΝ.

Όταν έδινα νέο ΡΙΝ με επιβεβαίωση μου έλεγε λάθος και μου ξαναζητούσε πάλι PUK και στη συνέχεια νέο ΡΙΝ. Μετά από μερικές φορές μου μπλόκαρε η SIM.

Μήπως μέσω εντολής μπορώ να την ξεμπλοκάρω ή πρέπει να πάρω άλλη ? γιατί τη κατέστρεψα?

Γιατί δεν είχε από τον κατασκευαστή της αρχικό ΡΙΝ? και γιατί αφού έβαζα σωστό PUK δεν μου έπαιρνε το νέο ΡΙΝ ?

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

παιδιά γεια σας,

 

Ξέρετε εάν υπάρχει κάποιο κατάστημα στη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ που να κάνει sim cloning;

 

ευχαριστώ

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

Έχω την SUPER SIM 16in1 από taiwan. Μήπως ξέρει κάποιος τι PIN από το κατασκευαστή της έχει αυτή η κάρτα? γιατί στο κουτί της δεν αναφέρει πουθενά αρχικό PIN

Μήπως μέσω εντολής μπορώ να την ξεμπλοκάρω ή πρέπει να πάρω άλλη ? γιατί τη κατέστρεψα?

Γιατί δεν είχε από τον κατασκευαστή της αρχικό ΡΙΝ? και γιατί αφού έβαζα σωστό PUK δεν μου έπαιρνε το νέο ΡΙΝ ?

 

Αν δεν κάνω λάθος είναι 0000 το αρχικό ΡΙΝ. Για δοκίμασε το.

 

παιδιά γεια σας,

 

Ξέρετε εάν υπάρχει κάποιο κατάστημα στη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ που να κάνει sim cloning;

 

ευχαριστώ

 

γιατί σε κατάστημα και όχι μόνος σου; Είναι πολύ απλό και εύκολο.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος το εργοστασιακό pin που έχουν οι κάρτες super sim 16in1 ? γιατί στο πακετάκι δεν έχει pin αλλά μόνο puk.

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η 12άρες που ήρθαν χτες είχαν 1234

 

Οι simmax είχαν 0000

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η 12άρες που ήρθαν χτες είχαν 1234

 

Οι simmax είχαν 0000

 

Φίλε μου σε ευχαριστώ αυτό ήταν τελικά.

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι που βοήθησα :)

Κι εγω δεν το ήξερα! Δεν το έγραφε πουθενα, στην τύχη το πάτησα :p

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ χαίρομαι που τα βρήκατε γιατί όταν εγώ προσπάθησα να βοηθήσω μάλλον έγραφα με ΑΟΡΑΤΟ ΜΕΛΑΝΙ …
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Έχω μια κάρτα που μου έδωσε η εταιρεία που δουλεύω.

Μου την δώσανε πριν 2 μήνες και γράφει πάνω cosmote 3G.

Υπάρχει ελπίδα να καταφέρω κάτι;; (να την κλωνοποιήσω εννοώ)

ευχαριστω

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

με σκοτώνεις ρε γμτ
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε να ζητήσεις αλλαγή sim σε απλή κάρτα (κόστος 15€ περίπου) ή πάρε ένα dual sim κινητό. Παρεπιτπόντως, πωλείται Samsung D880 σχεδόν άθικτο...
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε να ζητήσεις αλλαγή sim σε απλή κάρτα (κόστος 15€ περίπου) ή πάρε ένα dual sim κινητό. Παρεπιτπόντως, πωλείται Samsung D880 σχεδόν άθικτο...

Που το ζητάς αυτό και πως το ζητάς γιατί στον GERMAN Ρίου που το ζήτησα ,με έπιασε σε μια πολυλογία ότι πρώτον δεν έχει να μου δώσει και δευτερον γιατί να θέλω κάτι τέτοιο αφού σε 3 χρόνια δεν θα μπορεί να λειτουργεί καλά το τηλ μου με μια κάρτα παλι'ας τεχνολογίοας και αυτά περί περισσότερης ακτινοβολίας η μεγαλύτερης κατανάλωσης μπαταρίας που κάποιοι λένε (αυτά προέταξα ως δικαιολογία) δεν ισχύουν και μπλα μπλα,και εγκατέλειψα τον αγώνα.Σε καταστήματα cosmote είναι πιό ευκολο να το ζητήσεις ?και β κυκλοφορούν ακόμα άδειες καρτες παλιάς τεχνολογίας?

 

Αν ξέρει κάποιος που μπορω στην Πάτρα να κάνω sim cloning με την έννοια ενσωμάτωσης 2 σε 1 κάρτα θα μου έκανε τεράστια χάρη να με ενημερώσει.Δεν έχω πρόβλημα ,επίσης,αν κάποιο μέλος του forum μπορεί να με εξυπηρετήσει,με την ανάλογη αποζημίωση για τον χαμένο χρόνο του και τα λοιπά έξοδα να συννενοηθούμε με pm .

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...