Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια, εχω ρωτησει 2 φορες και κανενας δεν απαντα...

Δεν νομιζω να μην γνωριζει εστω και ενας απο τυς χιλιαδες που εχουμε αγορασει το τηλ αν υπαρχει ρυθμιση για να τραβαμε νυχτερινη ληψη στο βιντεο.

Δεν θελω να γινω κουραστικος αλλα μου φαινετε λιγο ...καπως..... να μην εχω μια απαντηση σε κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια, εχω ρωτησει 2 φορες και κανενας δεν απαντα...

Δεν νομιζω να μην γνωριζει εστω και ενας απο τυς χιλιαδες που εχουμε αγορασει το τηλ αν υπαρχει ρυθμιση για να τραβαμε νυχτερινη ληψη στο βιντεο.

Δεν θελω να γινω κουραστικος αλλα μου φαινετε λιγο ...καπως..... να μην εχω μια απαντηση σε κατι τετοιο.

 

Όχι, από όσο ξέρω και έχω δοκιμάσει, δεν έχει λήψη video με νυχτερινή λήψη, μόνο λήψη φωτογραφιών με νυχτερινή. Μπορείς και εσύ να το δεις μιας και έχεις τη συσκευή, πατώντας την κάμερα στις επιλογές αριστερά (το τρίτο από πάνω) όταν έχεις τη φωτογραφική επιλεγμένη το μενού είναι ενεργοποιημένο, αλλά όταν αλλάζεις σε video το μενού είναι απενεργοποιημένο. :cool:

Edited by linaki_gr

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΟ SAMSUNG II 8000 METAXΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΧΩΡΙΣ ΤΟ CD ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ PC KAI O ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ. ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ??

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΟ SAMSUNG II 8000 METAXΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΧΩΡΙΣ ΤΟ CD ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ PC KAI O ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ. ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ??

 

Τι λειτουργικό "τρέχει" το PC;

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΟ SAMSUNG II 8000 METAXΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΧΩΡΙΣ ΤΟ CD ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ PC KAI O ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ. ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ??

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Κατέβασε το Samsung New PC Studio. Έτσι θα μπορέσεις να το συνδέσεις.

Link to comment
Share on other sites

χp pro φοραει

 

φοραει xp pro

 

Κατέβασε το Samsung New PC Studio. Έτσι θα μπορέσεις να το συνδέσεις.
απο που το κατεβάζω? Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα ,να χρησιμοποιείς την Τροποποίηση Μηνύματος!
Link to comment
Share on other sites

νωριτερα σημερα πήρα στα χερια μου δευτερο OMNIA II ( το πρωτο ειχε ενα ατυχηματακι, εσπασε η οθονη του).

 

ΤΟ συνδεω, ανοιγω το KIES μου λέει υπάρχει νεότερο firmware, να το αναβαθμισω;

σκεφτομαι γιατι όχι, τωρα που δεν εχω τιποτε περασμνεο μεσα ειναι καλή ευκαιρία.

 

Ξεκινα την αναβάθμιση, κατεβάζει το firmware, επανεκινει το τηλέφωνο εμφανιζοντας ενα "σημα ΠΡΟΣΟΧΗΣ" ( πορτοκαλι τριγωνο με ασπρο θαυμαστικό μεσα, και γράφει

 

Download Mode

D not turn off.

it takes about 10 minutes.

 

ταυτόχρονα αρχίζει να προχωρά η μπαρίτσα στο KIES, αλλά λιγα δευτερόλεπτα μετά και ενώ ειναι στο 5%, σταμα΄τα να προχωρά. εκτοτε δεν εχει αλλάξει τίποτε, εχει περάσει καμαι ώρα; καπου εκει...

 

υποψιάζομαι οτι το τηλέφωνο το τουβλιασε το KIES.

 

τι κανω τωρα μου λέτε καλοί μου ανθρωποι; υπάρχει λύση;

Link to comment
Share on other sites

χp pro φοραει

 

φοραει xp pro

 

απο που το κατεβάζω?

 

Όσον αφορά αυτό που σε ρώτησα παραπάνω; Έχεις εγκαταστήσει το activesync στον υπολογιστή σου;

 

 

Να προσθέσω κι εγώ: Έχεις εγκαταστήσει το KIES;

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω κι εγώ: Έχεις εγκαταστήσει το KIES;

εχω εγκαταστήσει το activesync στον υπολογιστή και ειναι οκ ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο καλύτερος music player για το κινητο μας ; Ψαχνω κατι παρεμφερες με το αντίστοιχο LCG Jukebox που επιλέγεις το directory και παίζει τα τραγούδια.Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις σου δείξει ότι φορτίστηκε πλήρως, το βγάζεις. Δεν χρειάζεται λεπτό παραπάνω. Τις 3-5 πρώτες φορές άφηνέ το να αδειάζει (αλλά όχι να σου κλείνει από μπαταρία) και από εκεί και πέρα φόρτιζέ το όποτε θέλεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και σε γενικές γραμμές καλό είναι σε αυτές τις συσκευές να μην αφήνουμε την μπαταρία να πέφτει κάτω του 10%.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο καλύτερος music player για το κινητο μας ; Ψαχνω κατι παρεμφερες με το αντίστοιχο LCG Jukebox που επιλέγεις το directory και παίζει τα τραγούδια.Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

τιποτα κανεις;

Link to comment
Share on other sites

το ξεθαψα σημερα απο το συρταρι μιας και δεν το χρησιμοιποιω τελευταια..ποια ειναι η τελευταια ρομ σε 6.5.3 ?αυτη τη στιγμη εχω την nxxjh2
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παρα πολυ..γενικα ειναι ενα περιεργο κινητο...δεν εχει ενσωματωμένο ιντενρτ ή fb?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Internet μπορείς να μπεις κανονικά με τον browser της συσκευής αλλά μπορείς να βάλεις και εσύ κάποιον από τις επιλογές που υπάρχουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παρα πολυ..γενικα ειναι ενα περιεργο κινητο...δεν εχει ενσωματωμένο ιντενρτ ή fb?

 

Για internet υπάρχουν πολλές επιλογές. Εκτός από τους ενσωματωμένους Opera 9.x και Internet Explorer, υπάρχει και ο εξαιρετικός Opera Mini 5, τον οποίο προτιμούν οι περισσότεροι, μεταξύ τους κι εγώ.

 

Για facebook μπορείς είτε να κατεβάσεις τη σχετική εφαρμογή από το Marketplace, είτε να μπεις από τον browser της επιλογής σου.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
υπάρχει και ο εξαιρετικός Opera Mini 5, τον οποίο προτιμούν οι περισσότεροι, μεταξύ τους κι εγώ.

 

Να υποστήριζε και flash.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

χμμ...μια χαρα ακουγονται ολα αυτα αλλα τηα χρεώνομαι στην καρτα μου..οποιος μπορει να με βοηθησει θα το εκτιμουσα...ειτε μεσω mail eite msn..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
χμμ...μια χαρα ακουγονται ολα αυτα αλλα τηα χρεώνομαι στην καρτα μου..οποιος μπορει να με βοηθησει θα το εκτιμουσα...ειτε μεσω mail eite msn..

 

Τι βοήθεια ζητάς δηλαδή;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

loipon :)

παταω στον explorer και μου λεει οτι θα πρεπει να συνδεθει στο διαδίκτυο μεσω της της καρτας μου δηλαδη θα χρεωθω...κ μετα απο που μπορω να κατεβασω το facebook mobile..κ γενικα ολεσ τις εφαρμογες που εχει messenger,msn weather κλπ θα τις χρεώνομαι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...