Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και είπαμε έχεις εγκατεστημένα και το Kies, κ' το NPS έτσι?

Δοκίμασε και το τελευταίο μας χαρτί...:p Απεκατέστησε το Kies, και βάλτο ξανά, και αυτή τη φορά επέλεξε για Χώρα Αγγλία και γλώσσα Ελληνικά..

 

τελικα μετα κοπων και βασάνων την κατεβασα απο το ιντερνετ και την έτρεξα, μεχρει στιγμης πάνε όλα καλα και θελω να ελπιζς οτι θα συνεχισει:):):):)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά. Έχω περασμένη την :

PDA: I8000NXXJI1, CSC: I8000EURJI1, PHONE: I8000XXJF1.

Η συγκεκριμένη τη πέρασα πριν 3 ημέρες και έχει "φάει" 2-3 κολλήματα. Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποια πιο σταθερή;

Link to comment
Share on other sites

πειραξα κατι προχθες και τωρα ο οπερα δεν ανοιγει κανονικα τα site me flash οπως techblog.gr δηλαδη δεν φαινεται το βιντεο.παλια μου τα επαιζε κανονικα μεχρι και hard reset εκανα αλλα τα ιδια.εχω ενεργοποιησει και το plug in. τι φταει.δε θυμαμαι τι ειχα κατεβασει παλια και δουλευε ωραια.το flash lite ειναι εγκατεστημενο απο εξαρχης η θελει κατεβασμα?
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είχες βάλει τον Opera 10;

 

ναι δεν επρεπε?τωρα μολις ανοιγω το σαιτ της φιατ μολις παει να ανοιξει κλεινει μονος του και ο 10 και ο 9.7.σε αλλα σαιτ εκει που εχει φλασ με βγαζει ενα κουμπι σαν το play αλλα μολις το παταω δε γινετε τιποτα

Link to comment
Share on other sites

πιθανότατα να ρωτάω χιλιο-ειπωμένα πράγματα, απλά επειδή δεν είναι δυνατόν να τρέξω 325 σελ. να ρωτήσω, wm7 στο Omnia II περνιέται?

 

καλή χρονιά και πάλι και ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

πιθανότατα να ρωτάω χιλιο-ειπωμένα πράγματα, απλά επειδή δεν είναι δυνατόν να τρέξω 325 σελ. να ρωτήσω, wm7 στο Omnia II περνιέται?

 

καλή χρονιά και πάλι και ευχαριστώ

 

καλη χρονια....οχι δεν περνιεται

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πριν λίγο είδα ένα OMNIA 1 και αυτός που το είχε χρησιμοποιούσε το κεντρικό πλήκτρο σαν mouse. Δεν ήξερα ότι υπάρχει αυτή η δυνατότητα. Στο δικό μας OMNIA 2 γίνεται? Ή έχει χαθεί αυτή η δυνατότητα? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

λοιπον κυριοι-ες εχω προβλημα.πηγα και παρελαβα ενος φιλου το ομνια που απο οτι καταλαβα εκανε επαναφορα στις εργοστασιακες και τωρα με το που το ανοιγεις σε βγαζει στην στοιχηση της οθονης,οπου και πατας τους στοχους μα δεν σε παει στο επομενο βημα δηλαδη πατας στο κεντρο και στα αλλα σημεια και αντι να σε παει στο επομενο βημα σε ξαναπαει να κεντραρεις στο κεντρο,τι γινετε???

 

Μπας και πρεπει να περασω αλλη εκδοση?και εφοσον δεν ανοιγει σε επομενο βημα...θα τα καταφερω?αν ναι πια να περασω,εχω το δικο μου το ομνια 2 αλλα δοξα τον θεο δεν εχει χρειαστει να το πειραξω!

 

Παρακαλω μια οσο πιο συντομη βοηθεια για να δω αν θα μπορεσω να βρω λυση...

Edited by kflabouris

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πριν λίγο είδα ένα OMNIA 1 και αυτός που το είχε χρησιμοποιούσε το κεντρικό πλήκτρο σαν mouse. Δεν ήξερα ότι υπάρχει αυτή η δυνατότητα. Στο δικό μας OMNIA 2 γίνεται? Ή έχει χαθεί αυτή η δυνατότητα? Ευχαριστώ!

 

Δυστυχώς δεν γίνετε στο OMNIA2.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
λοιπον κυριοι-ες εχω προβλημα.πηγα και παρελαβα ενος φιλου το ομνια που απο οτι καταλαβα εκανε επαναφορα στις εργοστασιακες και τωρα με το που το ανοιγεις σε βγαζει στην στοιχηση της οθονης,οπου και πατας τους στοχους μα δεν σε παει στο επομενο βημα δηλαδη πατας στο κεντρο και στα αλλα σημεια και αντι να σε παει στο επομενο βημα σε ξαναπαει να κεντραρεις στο κεντρο,τι γινετε???

 

Μπας και πρεπει να περασω αλλη εκδοση?και εφοσον δεν ανοιγει σε επομενο βημα...θα τα καταφερω?αν ναι πια να περασω,εχω το δικο μου το ομνια 2 αλλα δοξα τον θεο δεν εχει χρειαστει να το πειραξω!

 

Παρακαλω μια οσο πιο συντομη βοηθεια για να δω αν θα μπορεσω να βρω λυση...

 

Δοκίμασε να κάνεις το screen aling με μια οδοντογλυφίδα προσεχτικά στο κέντρο των σταυρών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως τιποτα εκανα και hard reset αλλα τα ιδια..καμια ιδεα ρε παιδια???οταν βαζω και το usb δεν το αναγνωριζει για να μπορεσω να βαλω αλλη ρομ μπας και ξεκινησει....τιποτα ιδεες!!!

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα.

 

Ενεργοποιώ το XTRA και μόλις το κλείσω και το ξαναανοιξω είναι απενεργοποιημένο.

 

Τι μπορεί να φταίει;

 

ΟΚ το βρήκα.

 

Έκανα τις ρυθμίσεις με *#1472365#

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα.

 

Ενεργοποιώ το XTRA και μόλις το κλείσω και το ξαναανοιξω είναι απενεργοποιημένο.

 

Τι μπορεί να φταίει;

 

ΟΚ το βρήκα.

 

Έκανα τις ρυθμίσεις με *#1472365#

Τι είναι όλα αυτά φίλε vasim? Αν μπορείς στείλε μου ένα pm. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν μπορεί να μη φαίνεται το ρολόι πάνω δεξιά στην αρχική οθόνη?Έκανα αναβάθμιση στο OMNIA II μέσω KIES και η νέα έκδοση δε βρίσκω πού έχει τη δυνατότητα απόκρυψης.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, χω μια απορεια, οταν βαζω λειτουργια βιντεο για να γραψω, ο βραδυ, ειναι πολυ σκοτεινα, δεν μπορω να αλλαξω την ρυθμιση iso, ειναι με γκρι χρωμα, μηπως υπαρχει πουθενα η ρυθμιση για νυχτερινη ληψη?

Δεν την βρισκω πουθενα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα..

Χρειάζομαι λίγο τη βοήθειά σας..

Φεύγω μεθαύριο για βαρκελώνη και χρειάζομαι χάρτες ισπανίας!

Τι να βάλω?

Τα πεταμένα αδέσποτα δεν θα δαγκώσουν το χέρι αυτού που τα φρόντισε και τα τάισε... Και αυτή είναι η μεγαλύτερη διαφορά τους από τους ανθρώπους....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όλα τα προγράμματα πλοήγησης (εκτός του Destinator φυσικά) έχουν αξιοπρεπέστατους χάρτες για τις χώρες της Ευρώπης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κατέληξα σε igo, ευχαριστώ πολύ φίλε athanaso
Τα πεταμένα αδέσποτα δεν θα δαγκώσουν το χέρι αυτού που τα φρόντισε και τα τάισε... Και αυτή είναι η μεγαλύτερη διαφορά τους από τους ανθρώπους....
Link to comment
Share on other sites

παιδιά γεία σας είμαι νέος στο omnia2 και δέν ξέρω πώς να κατεβάσω κανένα παιχνίδη δωρεάν .κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπες στο internet από το PC σου και ψάξε για παιχνίδια για windows mobile. Αφού τα κατεβάζεις, τα περνάς στη συσκευή σου, τα εγκαθιστάς και παίζεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν μπορεί να μη φαίνεται το ρολόι πάνω δεξιά στην αρχική οθόνη?Έκανα αναβάθμιση στο OMNIA II μέσω KIES και η νέα έκδοση δε βρίσκω πού έχει τη δυνατότητα απόκρυψης.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ξερει καποιος να μου πει αν μπορω να κανω το bluetooth handsfree HM3200 ειναι μοντελο samsung , να μην κανει επανακληση του τελευταιου αριθμου που εχω καλεσει λιγο ποιο πριν με το ομνια2?

διοτι με το απλο πατημα , π.χ μεσα στην τσεπη μου και οχι πατημενο 2-3 δευτερα συνεχωμενα οπως συνηθως χρειάζεται για να λειτουργη η επανακληση , το ακουστικο κανει αμεσως επανακληση και ειναι εκνευριστικο.

ευχαριστω

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...