Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και μάλιστα στο 5λεπτο!!!

 

 

 

Δυο πράγματα συμβαίνουν , η δεν έχεις δοκιμάσει htc συσκευή , η κατά λάθος σου ξέφυγαν τα θαυμαστικά στην παραπάνω φράση σου .

 

Εγώ μιλάω για 30" .

Μου έχει τύχει αμέτρητες φορές να μου κολλήσει συσκευή wm , είτε htc είτε samsung , το χει το λειτουργικό .

 

Μία από αυτές ήμουν στην περιφερειακή Θεσσαλονίκης με htc diamond , σε λιγότερο από δύο λεπτά είχα κάνει το reset και το igo8 μου έδινε οδηγίες .

Τότε είπα πως το ταχύτατο κλείδωμα είναι σοβαρή υπόθεση .

Εύχομαι μη σου τύχει με το omnia ii .

Edited by kosmous
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα! Είχα εγκατεστημένη την NXXJH2 rom ώσπου σήμερα μου ήρθε η φαεινή ιδέα να δοκιμάσω την NRG rom, η οποία δεν με βόλεψε και θέλησα να ξαναφλασάρω μαμίσια rom.

 

Έχω δοκιμάσει 3 rom (JH2, JI1 και JJ1), όμως όταν εγκαθιστώ προγράμματα (π.χ. Opera Mini ή Easy Expenses) και προσπαθήσω να τρέξω την εφαρμογή, βγαίνει το μήνυμα: "Δεν είναι δυνατό το άνοιγμα του αρχείου 'OperaMini5-WM-armv4'. Δεν είναι υπογεγραμμένο με αξιόπιστο πιστοποιητικό ή κάποιο από τα στοιχεία του δεν μπορεί να βρεθεί. Εάν το πρόβλημα δεν λυθεί, δοκιμάστε να επαναλάβετε την εγκατάσταση του αρχείου ή να το επαναφέρετε".

 

Έχει κανείς ιδέα τι έχει πάει στραβά;

 

Edit: Βρέθηκε λύση. Παρ' ότι το περιβάλλον ήταν εξ ορισμού εξελληνισμένο, οι τοπικές ρυθμίσεις ήταν στα... δανέζικα, με αποτέλεσμα, όταν δημιουργείτο συντόμευση στην εσωτερική μνήμη, το "Η αποθ. μου" να γράφεται με "κινέζικα" και να μη λειτουργεί η συντόμευση. Μόλις "γύρισα" τις τοπικές ρυθμίσεις στα ελληνικά, το πρόβλημα λύθηκε. Ευτυχώς...

Edited by cirith
Link to comment
Share on other sites

Δυο πράγματα συμβαίνουν , η δεν έχεις δοκιμάσει htc συσκευή , η κατά λάθος σου ξέφυγαν τα θαυμαστικά στην παραπάνω φράση σου .

 

Εγώ μιλάω για 30" .

Μου έχει τύχει αμέτρητες φορές να μου κολλήσει συσκευή wm , είτε htc είτε samsung , το χει το λειτουργικό .

 

Μία από αυτές ήμουν στην περιφερειακή Θεσσαλονίκης με htc diamond , σε λιγότερο από δύο λεπτά είχα κάνει το reset και το igo8 μου έδινε οδηγίες .

Τότε είπα πως το ταχύτατο κλείδωμα είναι σοβαρή υπόθεση .

Εύχομαι μη σου τύχει με το omnia ii .

 

5 λεπτά για μέσα από τζαμαρία εννοούσα. Σε ανοιχτό ουρανό δεν κάνει 5 λεπτά, αλλά ούτε 30''..

HTC σαν GPS όχι δεν έχω δοκιμάσει...

 

Καλά για το reset άστο! Μου είχε κάνει εντύπωση απ' την πρώτη μέρα που πήρα τη συσκευή γιατί αργούν να φορτώσουν τα windows..

Μέχρι στιγμής δε μου έχει τύχει...μακάρι να μη μου τύχει...:)

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι μιλάω για το πολύ 15 δευτερόλεπτα. :rolleyes:

 

 

Μιλάς για την συσκευή στο avatar σου ?

Αν όχι για ποια ?

 

 

Σε ανοιχτό ουρανό δεν κάνει 5 λεπτά, αλλά ούτε 30''..

 

 

Δεν θυμάμαι να μου κλείδωσε ποτέ σε λιγότερο από τρία λεπτά το omnia ii .

Κάποιες φορές κλείδωνε στα τρία και χαιρόμουν λέγοντας τελικά θα το κρατήσω , την επομένη κλείδωνε στα οκτώ - δέκα - μέχρι και δεκατέσσερα λεπτά έκανε μια φορά και ήταν η χαριστική βολή .

Edited by kosmous
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι να μου κλείδωσε ποτέ σε λιγότερο από τρία λεπτά το omnia ii .

Κάποιες φορές κλείδωνε στα τρία και χαιρόμουν λέγοντας τελικά θα το κρατήσω , την επομένη κλείδωνε στα οκτώ - δέκα - μέχρι και δεκατέσσερα λεπτά έκανε μια φορά και ήταν η χαριστική βολή .

 

8-10 λεπτά δεν μου έχει κάνει ποτέ, παρά μόνο όταν πέρασα το iGo και το άνοιξα για πρώτη φορά. Εκεί πρέπει να έκανε γύρω στο 7λεπτο..

 

Κατά τα άλλα, αν βγάλουμε ένα μέσο όρο αναμονής θα είναι γύρω στα 1-2 λεπτά.

Εμένα με καλύπτουν, εξάλλου κινητό αγόρασα. Αν ήθελα αποκλειστικά GPS θα έπαιρνα μια συσκευή και θα είχα το κεφάλι μου ήσυχο...;)

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.μπορει καποιος να μου πει πως θα αλλαξω την καθυστερηση κουδουνισματος της συσκευης?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερες μπορει να μου πει καποιος πως θα κανω το ομνια να δουλεψει με τον υπολογιστη μου που εχει πλεον windows 7 διοτι βαζω το cd με το activesync και δεν μπορει να τρεξει με τιποτα λειπει λεει το abobe reader 8 κατι τετοια...

ξερει κανεις σχετικα?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

καλησπερες μπορει να μου πει καποιος πως θα κανω το ομνια να δουλεψει με τον υπολογιστη μου που εχει πλεον windows 7 διοτι βαζω το cd με το activesync και δεν μπορει να τρεξει με τιποτα λειπει λεει το abobe reader 8 κατι τετοια...

ξερει κανεις σχετικα?

 

 

Κατέβασε για τα 7 το Κέντρο συσκευών των Windows Mobile

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για οποιον το χρειαζεται το βρηκα.

 

Με ένα registry editor αλλάζουμε την τιμή στο κλειδί

 

HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\PhoneNetSelMode\Timeout την τιμή Timeout που είναι 30000 την κάνουμε κάτι μικρότερο όπως 3000 ή 7530 ή 2000, αλλά ΟΧΙ 0000. Αυτόματα κερδίζουμε πολλλλλαααα δευτερόλεπτα από την καθυστέρηση.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα αμα δεις κατω δεξια εδω εχει να κανεις download αυτη τη rom για το omnia II

http://www.energyroms.com/www/flavors/gtx.html

Το εκανα download το αρχειο και βγαζει ενα αρχειο octans mini που ειναι .exe και ενα αλλο που εχει καταληξη .NB0

Λογικα ανοιγω το octans mini αλλα μετα ?

 

έτρεξα αυτήν την ρομ αλλα όταν ξαναπέρασα τα τηλ. δεν μου αναγνωρίσει τους ελληνικούς χαρακτιρες, υπάρχει κάποια ρύθμηση που μπορώ να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

έτρεξα αυτήν την ρομ αλλα όταν ξαναπέρασα τα τηλ. δεν μου αναγνωρίσει τους ελληνικούς χαρακτιρες, υπάρχει κάποια ρύθμηση που μπορώ να κάνω?

 

Δεν την περασα φιλε το σκευτομαι ακομα . Εχεις καποια αλλα προβληματα ??

Link to comment
Share on other sites

Δεν την περασα φιλε το σκευτομαι ακομα . Εχεις καποια αλλα προβληματα ??

 

δεν εχω κάποιο μεγάλο πρόβλημα αλλα δεν μου αναγνωρίζει τα ελληνικα στα ονόματα του καταλόγου και δεν έχει και ελληνικό πληκτρολόγιο

αν μπορεσει να λυθεί αυτο

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω κάποιο μεγάλο πρόβλημα αλλα δεν μου αναγνωρίζει τα ελληνικα στα ονόματα του καταλόγου και δεν έχει και ελληνικό πληκτρολόγιο

αν μπορεσει να λυθεί αυτο

 

το θεμα με το ελληνικο πληκτρολογιο λογικα μπορει να λυθει με εγκαστασταση αλλου keyboard .. στα regional settings εχει ελληνικα ;

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
στα regional settings εχει ελληνικα ;

 

Νομίζω ότι αυτό είναι το πρόβλημα στον φίλο. Αν βάλει τα regional settings σε Greek θα έχει κανονική υποστήριξη ελληνικών (όσον αφορά το διάβασμα τουλάχιστον).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αυτό είναι το πρόβλημα στον φίλο. Αν βάλει τα regional settings σε Greek θα έχει κανονική υποστήριξη ελληνικών (όσον αφορά το διάβασμα τουλάχιστον).

 

έχει αλληνικα στο regional settings και τα έχω βάλει απλα οταν στελνω μην. βγάζει ερωτηματικα στο αλλο τηλ. και όταν περναω τις επαφέςσ δεν μου αναγνωρίζει τα ονοματα με τους ελληνικους χαρακτίρες

 

Κατι άλλο:

τρεχω την ρομ με OCTANS_Mini

Στο πεδίο .ΝΒ0 file τρεχω αυτο που εχει μέσα ο φάκελος

στα αλλα δύο πεδία (MST & CSC τρεχω G4)

Link to comment
Share on other sites

Το csc αν δεν κάνω λάθος είναι το αρχείο γλώσσας . Εκεί που κατέβασες την rom λογικά θα σου λέει ποια γλώσσα υποστηρίζει , δεν τα θυμάμαι καλά αλλά κάτι σε EUR πρέπει να έχει στην ονομασία του .
Link to comment
Share on other sites

το θεμα με το ελληνικο πληκτρολογιο λογικα μπορει να λυθει με εγκαστασταση αλλου keyboard .. στα regional settings εχει ελληνικα ;

 

κανένα kayboard για ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα αγόρασα το omnia 2 (μεταχειρισμένο). Το τηλέφωνο είναι "αγγλικό" (με Ελληνικό μενού κανονικά) και στα στοιχεία συσκευής αναφέρει: PDA I8000NXXII9 CSS I8000XEUII9 PHONE I8000XXII6 . Έχει windows 6.5. Θέλω να αναβαθμίσω σε άλλη rom, πχ σε αυτή εδώ http://omniacs.net/showthread.php?7227-I8000NXXJG2-20-8-2010-wm6-5.3 . Θα έχω κάπποιο πρόβλημα; Παίζει ρόλο η έκδοση pda σε ποιά έκδοση θα αναβαθμίσω; Υπάρχουν ασυμβατότητες περί αυτού; (το μόνο που με νοιάζει είναι να μην πάθει κάτι το κινητό), από δοκιμές δεν με πειράζει.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν ακολουθείς σωστά τα βήματα δεν θα έχεις πρόβλημα. Μπορείς να βάλεις οποιαδήποτε rom που προορίζεται αποκλειστικά για τη συσκευή σου. Και αυτή που θέλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν ακολουθείς σωστά τα βήματα δεν θα έχεις πρόβλημα. Μπορείς να βάλεις οποιαδήποτε rom που προορίζεται αποκλειστικά για τη συσκευή σου. Και αυτή που θέλεις.

Όταν λες αποκλειστικά, δεν εννοείς συγκεκριμένη έκδοση pda κλπ; Απλά οποιαδήποτε rom για omnia 2 κάνει, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το δεύτερο.

 

athanaso τι κινητο εχεις τωρα ; εγω βαρεθηκα το omnia 2 και λεω να περασω σε android ..

 

εχει παρατηρησει κανεις αλλος οτι το κινητο με την τελευταια 6.5 ειναι αισθητα πιο γρηγορο απο την τελευταια 6.5.3;

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...