Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχει τροπος να βλεπω βιντεο απο youtube????

 

Opera mini 5

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οπως είπα παραπάνω δεν εχει δουλεφτεί καθόλου.

 

Να ευχαριστήσω τον Άρη για το κινητό. Όντως είναι σε άψογη κατάσταση και η συναλλαγή μας ήταν πολύ καλή.

 

Ευχαριστώ

letv one pro ( X800 ) Official US version + Greek

Doogee X5 Galicia

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αναβάθμισα ένα Omnia 2 ενός φίλου (άσχετου με roms κλπ)..
Εγώ να δεις πόσο σχετικός είμαι :X :wacko:

Μήπως μπορείς να περιγράψεις τη διαδικασία εν συντομία??

Εκείνο το Kies τί στο καλό είναι (μη βαράτε ρε παιδιά τους newbies) :O

Εκτός από το PC Studio που έχω εγκατεστημένο δεν έχω βάλει κάποιο άλλο πρόγραμμα στον Η/Υ (Windows XP έχω).

Η έκδοση του λειτουργικού πρέπει να είναι η WM v6.5 αλλά κάπου είχα διαβάσει (δε θυμάμαι όμως που) ότι μπορούμε να αλλάξουμε και το λειτουργικό του κινητού σε Android!!

Ισχύει κάτι τέτοιο, το έχει δοκιμάσει κανείς??

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να δεις πόσο σχετικός είμαι :X :wacko:

Μήπως μπορείς να περιγράψεις τη διαδικασία εν συντομία??

Εκείνο το Kies τί στο καλό είναι (μη βαράτε ρε παιδιά τους newbies) :O

Εκτός από το PC Studio που έχω εγκατεστημένο δεν έχω βάλει κάποιο άλλο πρόγραμμα στον Η/Υ (Windows XP έχω).

Η έκδοση του λειτουργικού πρέπει να είναι η WM v6.5 αλλά κάπου είχα διαβάσει (δε θυμάμαι όμως που) ότι μπορούμε να αλλάξουμε και το λειτουργικό του κινητού σε Android!!

Ισχύει κάτι τέτοιο, το έχει δοκιμάσει κανείς??

 

μονο για 2.1 και με δικη σου ευθυνη .περνα μια βολτα απο το xda και δες εκει που γραφει android development

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πως μπορω να επιλεξω να συνδεεται στο ιντερνετ μονο με το wifi και οχι με το wap??

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=266958

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Nitrous παλιότερα που σέρφαρα με τον Οpera Μini v5.0 ενώ ήταν γρηγορότερος από τον ΙΕ που έχει ήδη εγκατεστημένο αλλά και την άλλη έκδοση του Opera ενίοτε κόλλαγε και πάγωνε :rolleyes: το κινητό. Όχι πάντα να μην τα παραλέω....

Πλέον δε σερφάρω γιατί έβαλα mobile Internet κι όπου χρειαστεί plug & surf :)

Link to comment
Share on other sites

Πως την εγκαοιστω τωρα ???:O:O:O:O με το kies δεν βρηκα τροπο...και με το να το κανω copy paste δεν ... Edited by andreas1022
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα . Ήθελα να ρωτήσω αν σκοπεύουν να βγάλουν ομνια 3?

και γενικά τι χαρακατηριστικά θα εχει????

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα . Ήθελα να ρωτήσω αν σκοπεύουν να βγάλουν ομνια 3?

και γενικά τι χαρακατηριστικά θα εχει????

 

Yπαρχει το Οmnia 7

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πως την εγκαοιστω τωρα ???:O:O:O:O με το kies δεν βρηκα τροπο...και με το να το κανω copy paste δεν ...

Κάτσε γιατί δεν κατάλαβα (είμαι και λίγο ψόφιος λόγω εργασίας).

Τι ακριβώς θες να εγκαταστήσεις?? :rolleyes:

Ενημερωτικά το ΚΙΕS θα το βρείτε εδώ κλικάρετε στο αντίστοιχο μενού αριστερά της σελίδας.

 

Yπαρχει το Οmnia 7
Πάρτε μάτι εδώ Edited by MrSeanKon
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω κι εγώ....:wacko:

Μπορεί να ψωνίζουν εκεί εφοπλιστές LOL....:lol:

 

Αλλά ας επανέλθω στο θέμα μας ξανά.

Τελικώς η φάση να μεταβώ σε Android μου φάνηκε πονοκέφαλος :confused: κι έτσι παρέμεινα στον Bill Gates για να μην αρπάξω AIDS! :p

Από ότι φαίνεται το κινητό επανήλθε στα σύγκαλά του (φτου φτου σκόρδα μην το ματιάσω). Την αναβάθμιση την έκανα με το KIES (δείτε το προήγουμενο σχολιό μου).

Αυτό όμως που με κάνει να απορώ είναι γιατί παρουσίαζε όλο και συχνότερα προβλήματα τους τελευταίους μήνες, ενώ όταν το είχα πρωτοαγοράσει δούλευε ΟΚ.

Είχα κάνει πολλές φορές επανεγκατάσταση των Windows μέσω Settings --> Clear memory. Μήπως αυτή η διαδικασία δεν τα καθαρίζει όλα κι αφήνει σκουπίδια, συνεπώς συν τω χρόνω μαζεύτηκαν πολλά και να γιατί κόλλαγε ολοένα και συχνότερα???

Mπας κι έπρεπε να κάνω ένα hard reset βρε παιδιά???

Τέσπα ΔΕΝ το ξαναπειράζω με τίποτα!!!

 

Διαδικασία hard reset

Edited by MrSeanKon
Link to comment
Share on other sites

Πως την εγκαοιστω τωρα ??? με το kies δεν βρηκα τροπο...και με το να το κανω copy paste δεν ...

 

Βάζεις το .cab στο κινητό και το κάνεις εγκατάσταση από εκεί

 

Ξέρω κι εγώ....:wacko:

Μπορεί να ψωνίζουν εκεί εφοπλιστές LOL....:lol:

 

Αλλά ας επανέλθω στο θέμα μας ξανά.

Τελικώς η φάση να μεταβώ σε Android μου φάνηκε πονοκέφαλος :confused: κι έτσι παρέμεινα στον Bill Gates για να μην αρπάξω AIDS! :p

Από ότι φαίνεται το κινητό επανήλθε στα σύγκαλά του (φτου φτου σκόρδα μην το ματιάσω). Την αναβάθμιση την έκανα με το KIES (δείτε το προήγουμενο σχολιό μου).

Αυτό όμως που με κάνει να απορώ είναι γιατί παρουσίαζε όλο και συχνότερα προβλήματα τους τελευταίους μήνες, ενώ όταν το είχα πρωτοαγοράσει δούλευε ΟΚ.

Είχα κάνει πολλές φορές επανεγκατάσταση των Windows μέσω Settings --> Clear memory. Μήπως αυτή η διαδικασία δεν τα καθαρίζει όλα κι αφήνει σκουπίδια, συνεπώς συν τω χρόνω μαζεύτηκαν πολλά και να γιατί κόλλαγε ολοένα και συχνότερα???

Mπας κι έπρεπε να κάνω ένα hard reset βρε παιδιά???

Τέσπα ΔΕΝ το ξαναπειράζω με τίποτα!!!

 

Διαδικασία hard reset

 

Clear memory=hard reset;)

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα!

Ψάχνοντας γενικά για το Omnia II έπεσα σε μια σελίδα του byTheWay που είχε διάφορα προγραμματάκια .. Ένα από αυτά είναι και το iTouch.

Το έχει δοκιμάσει κανείς? Όντως βελτιώνει τόσο πολύ την απόδοση της αφής?

 

Και μια χάρη θα ήθελα! Επειδή δεν έχω λογαριασμό στο bytheway, θα ήταν εύκολο από κάποιον που έχει, να το κατεβάσει και να το επισυνάψει εδώ??

Μη γραφτώ μόνο για αυτό, "γυφτιά" ...

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στο φορουμ,

το κινητακι το εχω καιρο αλλα δεν ασχοληθηκα ποτε με το gps του τωρα που ξεκιναω να το ψαξω βλεπω δυσκολιες,βρηκα καποια destinator αλλα δεν ξερω που παω να κανω την ρυθμιση για το port κλπ ετσι ωστε να κλειδωσω δορυφορους απο οτι εχω ακουσει...?εχω πειραξει και στου συστηματος μεσα απο εκει που λεει gps τις επιλογες???εχω κανει κατι λαθος??τι πρεπει να ειναι εκει μεσα??

Edited by kflabouris

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα στο φορουμ,

το κινητακι το εχω καιρο αλλα δεν ασχοληθηκα ποτε με το gps του τωρα που ξεκιναω να το ψαξω βλεπω δυσκολιες,βρηκα καποια destinator αλλα δεν ξερω που παω να κανω την ρυθμιση για το port κλπ ετσι ωστε να κλειδωσω δορυφορους απο οτι εχω ακουσει...?

 

Για GPS γενικότερα στα windows mobile συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=86

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

για πιο συγκεκριμενα για το κινητο που θα κανω αυτες τις ρυθμισεις και αν εκει που εχω πειραξει ειναι λαθος μπορει να βοηθησει καποιος?η εστω σε ποια σελιδα να κοιταξω που ξεκιναει η κουβεντα για τις ρυθμισεις και που τις ρυθμιζουμε για να μπορεσω να διαβασω διοτι ειναι και 336 σελιδες εδω

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

για πιο συγκεκριμενα για το κινητο που θα κανω αυτες τις ρυθμισεις και αν εκει που εχω πειραξει ειναι λαθος μπορει να βοηθησει καποιος?η εστω σε ποια σελιδα να κοιταξω που ξεκιναει η κουβεντα για τις ρυθμισεις και που τις ρυθμιζουμε για να μπορεσω να διαβασω διοτι ειναι και 336 σελιδες εδω

 

Παιδια καλημερα τι να κανω για να αυξηθει η φωτεινοτητα στο omnia2 ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα τι να κανω για να αυξηθει η φωτεινοτητα στο omnia2 ευχαριστω

νομιζω οτι δεν γινεται κατι αλλο περαν των ρυθμισεων τηλεφωνου..εκτος κα ιανα καποιος ξερει κατι αλλο

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια καλημερα τι να κανω για να αυξηθει η φωτεινοτητα στο omnia2 ευχαριστω

 

Δυστυχώς όντως δεν μπορείς να κάνεις και πολλά πάνω σε αυτό πέρα των ρυθμίσεων που σου παρέχονται από το μενού της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όντως δεν μπορείς να κάνεις και πολλά πάνω σε αυτό πέρα των ρυθμίσεων που σου παρέχονται από το μενού της συσκευής.

Καλημερα κανενα προγραμα που να βοειθιση εστω και λιγο ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...