Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το έκανα και αυτό και πάλι μου βγάζει το μήνυμα Update Firmware. Δεν μπορώ να καταλάβω τι μλκ έχω κάνει και δεν μπορώ να ανοίξω την κάμερα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια εδω και τρεις μερες που προσπαθω να συνδεσω το κινητο με το pc μεσω του usb k Δεν μου το αναγνωριζει.Η Συσκευη δεν συνδεετε Ουτε στο Microsoft ActiveSync ουτε sto Kies Ουτε και στο New Pc Studio που μεχρι τις 25 του μηνα συνδεοταν κανονικα και εκανα τη δουλεια μου.Τι μπορει να συμβαινει και πως θα το επιλυσω? (Ολες οι αλλες usb συσκευες που εχω λειτουργουν κανονικα. )
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα . Να πω οτι πριν κανα δυο βδομαδες ειχα αναβαθμισει το KIES στην τελευταια εκδοση αλλα επειδη δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενος οπως εγινε εκανα επαναφορα συστηματος ωστε να παει στην προηγουμενη του εκδοση οπως και εγινε.Ομως απο τοτε το KIES δεν το αναγνωριζε το τηλεφωνο αλλα επειδη ειχα και το New pcStudio εκανα τη δουλεια μου με αυτο που λειτουργουσε κανονικα.Τελος παντων εδω και τρςι μερες δεν συνδεετε σε κανενα.Γενιακ δεν το εντοπιζει ο υπολογιστης το κινητο.

 

 

Θα μου πειτε τι μπορει να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

εδω και μερες προσπαθω να οερασω τις ρυθμισεις για internet της voda αλλα δεν τις δεχεται,υπαρχει ετοιμο το cab να το περασω απευθειας ?
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα . Να πω οτι πριν κανα δυο βδομαδες ειχα αναβαθμισει το KIES στην τελευταια εκδοση αλλα επειδη δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενος οπως εγινε εκανα επαναφορα συστηματος ωστε να παει στην προηγουμενη του εκδοση οπως και εγινε.Ομως απο τοτε το KIES δεν το αναγνωριζε το τηλεφωνο αλλα επειδη ειχα και το New pcStudio εκανα τη δουλεια μου με αυτο που λειτουργουσε κανονικα.Τελος παντων εδω και τρςι μερες δεν συνδεετε σε κανενα.Γενιακ δεν το εντοπιζει ο υπολογιστης το κινητο.

 

 

Θα μου πειτε τι μπορει να φταιει?

 

Λοιπον,Να πω οτι εκανα επαναφορα συστηματος δυο φορες σε ημερομινιες που συνδεοταν κανονικα το κινητο αλλα και παλι δεν το εντοπισε ο υπολογιστης.Μετα απο αυτο μπηκα στο κινητο "Ρυθμισεις - Γενικες Ρυθμισεις - Συνδεση USB - Αφησα την επιλογη Active Sync επιλεγμενη αλλα ακριβως απο κατω απενεργοποιησα την επιλογη " Ενεργοπ.προηγμένης λειτουργίας δικτύου" . Μετα απο αυτη την κινηση το συνεδεσα και ο υπολογιστης το εντοπισε το κινητο και εκανε και συγχρονισμο το Active Sync.Γενικα εγραφε πως εινα ισυνδεδεμενο.

 

 

ΟΜΩΣ

 

Μπαινω στο New Pc Studio φαινετε κανονικα η εικονα του κινητου παταω πανω της για να ανοιξει το πλαισο που μεταφερεςι τα αρχεια απο το κινητο στο pc φορτωνει φορτωνει αλλα ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ!!!προσπαθησα πολλες φορες το αφησα αρκετη ωρα αλλα μονο φορτωνει και δεν ανοι9γει σε αντιθεση με το πλαισιο του pc που ανοιγει αμεσως.

 

Ολα αυτα υπενθιμιζω με την επιλογη " Ενεργοπ.προηγμένης λειτουργίας δικτύου" Απενεργοποιημενη στο κινητο. Την ξανα ενεργοποιησα μετα αλλα και παλι δενεντοπιζει καθολου το κινητο.

 

 

Σορυ που τα εγραψα τοσο αναλυτικα αλλα θελω να μου πειτε τι μπροιε να συμβαινει και ποια η λυση????

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα που ακριβώς να το κάνω post γι'αυτό και το έβαλα εδώ σε ένα thread απο windows phones.Όχι 7 βέβαια αλλά το βίντει δίχνει 2 Samsung συσκευές (η 1 είναι Omnia όπως λέει και το βίντεο) με Windows 7 Phone λογισμικό.Εσάς πως σας φαίνεται ρε παιδιά;Θα αξίζει να επενδύσουμε σε αυτό το λογισμικό;

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν ήξερα που ακριβώς να το κάνω post γι'αυτό και το έβαλα εδώ σε ένα thread απο windows phones.Όχι 7 βέβαια αλλά το βίντει δίχνει 2 Samsung συσκευές (η 1 είναι Omnia όπως λέει και το βίντεο) με Windows 7 Phone λογισμικό.Εσάς πως σας φαίνεται ρε παιδιά;Θα αξίζει να επενδύσουμε σε αυτό το λογισμικό;

 

Μην περιμένεις να έχεις πλήρως λειτουργική συσκευή με οποιοδήποτε άλλο λειτουργικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,Να πω οτι εκανα επαναφορα συστηματος δυο φορες σε ημερομινιες που συνδεοταν κανονικα το κινητο αλλα και παλι δεν το εντοπισε ο υπολογιστης.Μετα απο αυτο μπηκα στο κινητο "Ρυθμισεις - Γενικες Ρυθμισεις - Συνδεση USB - Αφησα την επιλογη Active Sync επιλεγμενη αλλα ακριβως απο κατω απενεργοποιησα την επιλογη " Ενεργοπ.προηγμένης λειτουργίας δικτύου" . Μετα απο αυτη την κινηση το συνεδεσα και ο υπολογιστης το εντοπισε το κινητο και εκανε και συγχρονισμο το Active Sync.Γενικα εγραφε πως εινα ισυνδεδεμενο.

 

 

ΟΜΩΣ

 

Μπαινω στο New Pc Studio φαινετε κανονικα η εικονα του κινητου παταω πανω της για να ανοιξει το πλαισο που μεταφερεςι τα αρχεια απο το κινητο στο pc φορτωνει φορτωνει αλλα ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ!!!προσπαθησα πολλες φορες το αφησα αρκετη ωρα αλλα μονο φορτωνει και δεν ανοι9γει σε αντιθεση με το πλαισιο του pc που ανοιγει αμεσως.

 

Ολα αυτα υπενθιμιζω με την επιλογη " Ενεργοπ.προηγμένης λειτουργίας δικτύου" Απενεργοποιημενη στο κινητο. Την ξανα ενεργοποιησα μετα αλλα και παλι δενεντοπιζει καθολου το κινητο.

 

 

Σορυ που τα εγραψα τοσο αναλυτικα αλλα θελω να μου πειτε τι μπροιε να συμβαινει και ποια η λυση????

 

Μια Απαντηση Ρε παιδια με Βαση αυτα τα στοιχεια?????Και ας μην ειστε σιγουροι!Τουλαχιστον να υποψιαστω τι μπορει να συμβαινει!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, άνοιξα το κουτί που το έχω φυλαγμένο και βρήκα μια ρωγμή κάτω αριστέρά στην οθόνη σαν τρίχα.

 

Προσπαθησα σύμφωνα με το μανιουαλ να το ανοίξω και επειδή το φοβήθηκα καθότιν άγαρμπος το παράτησα..

 

Παιδιά τι να κάνω να την αφήω έτσι την οθόνη, δεν επηρρεάζεται η λειτουργία, ή να το πάω σε κανένα σερβις της σαμσουνγκ;

 

Πόσο θα κοστίσει αν ξέρει κανένας η αλλαγή οθόνης;

Link to comment
Share on other sites

vasim στο ινσομνια ενας τυπας στις αγγελιες θα τον βρεις

αλλαζει φτηνα οθονες κινητων,εχει καλες κριτικες..

 

α και παιδια ΝΕΑ beta ρομ για froyo στο ομνια μας,τσεκαρετε xda!!!:)

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Θελω να περασω τις επαφες μου απο το omnia στο i-phone 4 που αγορασα μηπως γνωριζει κανεις τον τροπο???ευχαριστω πολυ
ΖΗΤΩ ΤΑ ΤΡΙΚΑΛΑ!!!ΖΗΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
παιδιά υπάρχει εφαρμογή για facebook να δουλευει? γιατι αυτο το aplet που κατεβάζει το κινητο απο μόνο του οταν εισαι στο facebook δεν δουλευει !!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

αγορσα ενα μεταχ.ι8000 ολα καλα αλλα οταν παω να λειτουργησω spb tv λεει οτι ψαχνει να λοκαρει τα καναλια αλλα μετα απο λιγο βγαζει μυνημα οτι δεν εχει συνδεση internet ενω εγω ειμαι ηδη συνδεδεμενος. επισης το web tv αλλο προγραμμα βγαζει απο την αρχη οτι υπαρχει προβλημα οτι δεν εχω εγκατεστημενο το net frm.3.5 ενω εγω εχω κιολας το 3.7 εγκατεστημενο εντωμεταξυ το skype δεν υπαρχει πια για win.phones

σωστα?? καποια βοηθεια παρακαλω!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια, πηγα να περασω το froyo beta 3 και τωρα δεν μπορω να δω την εσωτερικη μνημη των 8g.

Τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως βαζω το κινητο να ναι αθορυβο?δηλαδη να με καλουν και να μην ακουγετε ο ηχος:)?
Link to comment
Share on other sites

Αλλάζει η διάρκεια της μπαταριας , με το push email?

 

Από τότε που το εβαλα σκίζεται η μπαταρία.

 

Λέτε να είναι αυτό το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως βαζω το κινητο να ναι αθορυβο?δηλαδη να με καλουν και να μην ακουγετε ο ηχος:)?

Με το πλαινο κουμπακι της έντασης.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλες και όλους.

 

Άνοιξα φόρουμ (συνδέεται με blog ), και ψάχνω ένα πρόγραμμα σαν το Tapatalk, για να το λειτουργώ όταν είμαι εκτός οικίας, από το ΟΜΝΙΑ 2. Εννοώ αυτό που υπάρχει στο android, αλλά το κινητό που έχω το android λειτουργικό, είναι χωρίς δωρεάν ΜΒ. Βρήκα το RapidRead, αλλά δεν μου κάνει. Έχετε κάτι υπ'όψιν σας? :)

Ευχαριστώ.

http://www.kentribet.com/

facebook

twitter

:happy:

Link to comment
Share on other sites

INFO: Εχω μια συσκευη σε αψογη κατασταση για πουλημα στις αγγελιες

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=320112

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Πως απενεργοποιω τις τρεις οθονες στην αρχη για να εχω μονο μια?

 

και μηπως γνωριζετε κανενα προγραμμα οπως το obdii που βλεπει τον εγκεφαλο του αυτοκινητου σου?

Για windows ....

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω κατοχος omnia 2 i800 αλλα εχω ενα προβληματακι με το σημα του κινητου.. ενω παλια ειχα το sony ericsson στο σπιτι επιανε παντου αριστα και με ακουγανε οταν μιλαγα στο τηλ με καποιον .. τωρα οταν μιλαω δεν με ακουνε καθως χανετε το σημα και εχει καταντησει σπαστικο.. πειτε καμια ιδεα..
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια σος λοιπον εχω προβλημα το wifi ενω βρισκει δικτυα δε μπορει να τα κλειδωσει τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

παιδια απαντηστε μου για το wifi κοντευω να τρελαθω μου ρχτετε να το σπασω μα να μη κλειδωνει????
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...