Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Στα WM6.5 υπήρξε ένα υποτιθέμενο app store που δεν έχει καμία σχέση με τη μορφή των σύγχρονων λειτουργικών που γνωρίζουμε σήμερα. Παρόλα αυτά το development έχει σταματήσει και πλέον δεν έχουμε καινούργιες εφαρμογές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

διαβασα καπου οτι το κινητο αυτο παιρνει android!ισχυει?

 

Ναι,ισχύει.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ακαταλαβιστικεσ και δυσκολεσ οι οδηγιεσ!μαλλον δεν αξιζει με τιποτα!

 

Η πρώτη επαφή πάντα έτσι είναι. Μετά επέρχεται η εξοικείωση και για κάποιους γίνεται "παιχνιδάκι". Έχει να κάνει με το κατά πόσο έχεις τη διάθεση να ασχοληθείς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και καλως σας βρηκα.

Θα μπω κατευθειαν στο θεμα που εχω με το omnia 2 μου. Το τηλεφωνο εχει Windows 6.5 και σημερα προσπαθουσα αρκετη ωρα να κανω update στην 6.5.3.

Δοκιμασα στην αρχη με Kies, Ξεκιναει η αναβαθμιση, φτανει καποια στιγμη στο 100%, κλεινει το τηλεφωνο (φανταζομαι οτι ειναι αναγκαια η αυτοματη εανεκκινηση) και μετα δεν γινεται τιποτα. Μου λεει οτι το κινητο δεν αναγνωριζεται απο το προγραμμα και να βαλω βγαλω USB καλωδιο, μπαταρια κλπ. Δοκιμασα και χωρις SIM και παλι το ιδιο. Την επιλογη της συνδεσης την ειχα στο ActiveSync και οχι στην Μαζικη Αποθηκευση.

Μετα δοκιμασα με το Samsung PC Studio (την τελευταια εκδοση). Εκει για να αναγνωρισει το κινητο επρεπε να το γυρισω στην Μαζικη Αποθηκευση. Το αναγνωριζει, μου δινει καποιες επιλογες για συφχρονισμο κλπ, αλλα οταν παταω για αναβαθμιση λογισμικου δεν μου εμφανιζει την συσκευη μου.

Εχω Windows 7 Ultimate x64.

 

Ειμαι σιγουρος οτι θα μου δωσετε την λυση, οποτε ευχαριστω προκαταβολικα.

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ. Ολα ειναι πολυ αναλυτικα και μπραβο στα παιδια που εγραψαν τους οδηγους. Ελπιζω να τα καταφερω.

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μήπως μπορείτε να μου πείτε αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα άμεσης διαχείρισης του omnia2 μέσω του υπολογιστή (συνδεδεμένο με την usb); επαφές, μηνύματα, photos, σημειώσεις κλπ; Δεν μου φτάνει απλά ο συγχρονισμός του activesinc...

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μήπως μπορείτε να μου πείτε αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα άμεσης διαχείρισης του omnia2 μέσω του υπολογιστή (συνδεδεμένο με την usb); επαφές, μηνύματα, photos, σημειώσεις κλπ; Δεν μου φτάνει απλά ο συγχρονισμός του activesinc...

Ευχαριστώ.

Κατέβασε το KIES απο το site της Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Ηρθε η ωρα για μενα να κανω Hard Reset για πρωτη φορα γιατι προεκυψαν καποια μικροπροβληματακια ,π.χ το Wi fi αρχισε να μη λειτουργει.Ομως πρωτου προχωρησω θελω να ειμα ισιγουρος για καποια πραγματα οποτε θελω λιγο τα Φωτα Σας!!!

 

Αν κανω Hard Reset :

 

1) Σβηνονται οι Επαφες που εχω περασμενες στην καρτα Sim?Ή μονο οσες εινα ιστο outlook?Αν ναι με ποιο τορπο τις ξαναπερναω?

 

2) Γενικως οτι Αρχεια Εχω Μεσα (Τραγουδια,Εγγραφα Word,εικονες,"Εξυπνες Σημειωσεις" κλπ ) ΟΛΑ ΣΒΗΝΟΝΤΑΙ???

 

3) Θα παραμεινουν ΜΟΝΟ τα εργοστασιακα προγραμματα που ητνα περασμενα απο την αρχη?

 

4) Για να ΜΗ ΧΑΣΩ Τα Αρχεια που εχω τωρα στο κινητο χρειαζετε Αυτο το Back Up που λενε?

 

4) Το Back Up Πως Λειτουργει??? Βαζεις ολα τα αρχεια που προανεφερα στο pc και μετα τα ξεναπερνας στο κινητο? Καπως ετσι?Μπορειτε να μου εξηγησετε τι και πως το κανει γιατι ειμαι ασχετος???

 

5) Βασικο Browser Εχω τον Opera Mini 5 και οι Σελιδοδεικτες (Αγαπημενα Bookmarks) δεν θελω να χαθουν και μετα να τους ξαναπερναω εναν εναν!!!Πως Θα τους Σωσω για να τους εχω και μετα απο το hard Reset?Μποορυν να μεταφερθουν με καποιο τροπο????

 

6) Η Custom Playlist με τραγουδια που εχω στον media player θα χαθει?Μποριε να επαναφερθει μετα και πως??

 

7)Ειχα αναβαθμισειτο Msn σε μια νεοτερη εκδοση.Μετα το hard reset θα επανελθει η παλια?

 

ααααα και ..Πως κανουμε Hard Reset? :p

 

Σορυ αν ρωταω καποιαακυρα αλλα Πρωτη φορα hard Reset για Μενα!Ελπιζω σε κατατοπιστικες Απαντησεις!!

 

Thanx! :)

Edited by rebelion
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια Ηρθε η ωρα για μενα να κανω Hard Reset για πρωτη φορα γιατι προεκυψαν καποια μικροπροβληματακια ,π.χ το Wi fi αρχισε να μη λειτουργει.Ομως πρωτου προχωρησω θελω να ειμα ισιγουρος για καποια πραγματα οποτε θελω λιγο τα Φωτα Σας!!!

 

Με το hard reset επανέρχεται η συσκευή στην εργοστασιακή της κατάσταση όπως όταν την πρωτοάνοιξες. Το να πάρεις κάποιο full backup και να το επαναφέρεις δεν λέει τίποτα γιατί έτσι θα επαναφέρεις και το πρόβλημα. Χρησιμοποίησε το PIM Backup για να επαναφέρεις την pim πληροφορία σου (επαφές, ημερολόγιο κτλ) και στήσιμο από την αρχή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.

Ήδη το κατεβάζω και μου φαίνεται καλό.

 

Παίδες, κατεβάζοντας το πρόγραμμα ταυτόχρονα έκανα κ αναβάθμιση του λογισμικού! (Με ενημέρωσε πως υπάρχει νέα έκδοση κ αν ήθελα να μπλα μπλα... οκ). Έγινε η ενημέρωση, όλα πήγαν zouper και με τη πρώτη ματιά, μου μοιάζει σα να έχω νέο κινητό... Για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Με το hard reset επανέρχεται η συσκευή στην εργοστασιακή της κατάσταση όπως όταν την πρωτοάνοιξες. Το να πάρεις κάποιο full backup και να το επαναφέρεις δεν λέει τίποτα γιατί έτσι θα επαναφέρεις και το πρόβλημα. Χρησιμοποίησε το PIM Backup για να επαναφέρεις την pim πληροφορία σου (επαφές, ημερολόγιο κτλ) και στήσιμο από την αρχή.

 

athanaso οι επαφες που ειναι αποθηκευμενες στην SIM χανονται και αυτες με το hard reset?

 

αυτο το pim backup πως λειτουργει?πρτοτου κανεις hard reset περνας οτι στοιχεια δεν θελεεις να χαθουν στο pim backup και μετα τι????πωςτα επαναφερεις? μεσω pc?

 

το Spb backup (εχει και custom backup βλεπω) δεν μπορει να κανει τη δουλεια που κανει το Pom backup για τις επαφες κλπ?

Edited by rebelion
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
athanaso οι επαφες που ειναι αποθηκευμενες στην SIM χανονται και αυτες με το hard reset?

 

Όχι δεν χάνονται.

 

αυτο το pim backup πως λειτουργει?πρτοτου κανεις hard reset περνας οτι στοιχεια δεν θελεεις να χαθουν στο pim backup και μετα τι????πωςτα επαναφερεις? μεσω pc?

 

Πριν το hard reset παίρνεις backup με το pim backup, κάνεις hard reset και μετά κάνεις restore το backup σου με το ίδιο πρόγραμμα.

 

το Spb backup (εχει και custom backup βλεπω) δεν μπορει να κανει τη δουλεια που κανει το Pom backup για τις επαφες κλπ?

 

Μπορεί ναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
υπαρχει κανεις που εβαλε android στο κινητο?αν ναι λειτουργει καλα?

 

Περί αυτού θα χρειαστεί να διαβάσεις εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχω μονιμο προβλημα με τις φωτογραφιες καθε φορα που παω να ανεβασω μια φωτο απο το communities στο facebook οταν παω να επιλεξω αλμπουμ μου γραφει "δεν ηταν δυνατη η ληψη της λιστας αλμπουμ".Ξερει κανεις γιατι??

Επισης θελω να κανω αναβαθμιση γιατι ψιλοκολλαει αλλα δεν σκαμπαζω κ πολυ.Ξερουμε καποιον να το κανει επι πληρωμη??? Ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

ΖΗΤΩ ΤΑ ΤΡΙΚΑΛΑ!!!ΖΗΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επισης θελω να κανω αναβαθμιση γιατι ψιλοκολλαει αλλα δεν σκαμπαζω κ πολυ.Ξερουμε καποιον να το κανει επι πληρωμη???

 

Δεν χρειάζεται να πληρώσεις για κάτι τέτοιο. Υπάρχουν αναλυτικότατοι οδηγοί ακόμα και για τους πιο αδαείς. Δες εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

sos παιδια!παω να κατεβασω ενα αρχειο πολυ μεγαλο περιπου 547mb και μου λεςι οτι δεν εχω πολυ μνημη ενω το κινητο μου ειναι 8gb και απο εφαρμογες εχω μονο οπερα και fim!τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν επέλεξες να αποθηκευθεί στην μνήμη των 8gb και προσπαθεί να το αποθηκεύσει στην βασική μνήμη .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...