Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Ποια rom μου προτίνεις για το ομνια να ειναι καλή και να μην κολαει

 

Για android μιλάς ή για wm; Όπως και να έχει πάει πολύς καιρός από τότε που είχα τη συγκεκριμένη συσκευή και έχω χάσει τις εξελίξεις όσον αφορά τις rom. Θα χρειαστεί να σου απαντήσει κάποιος κάτοχος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποια rom μου προτίνεις για το ομνια να ειναι καλή και να μην κολαει

 

Βάλε την Official 6.5.3

Γρήγορη και σταθερή...

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

θα ψαξω να την βρώ

ευχαριστω

 

Μην παιδεύεσαι άδικα με ψαξίματα κλπ! Επειδή είναι official μπορείς να τη βάλεις εύκολα μέσω του New PC Studio ή του Kies..;)

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα σε ολους τους φιλους...να ρωτησω ..περασα και εγω τι νεα ρομ...συμφωνω αρκετα πιο γρηγορη....ομως καταναλωνει πιο πολυ μπαταρια η κανω λαθος ?? κανενα trick για εξοικονομηση ενεργειας,,,εχουμε ?? ;)
Link to comment
Share on other sites

Μην παιδεύεσαι άδικα με ψαξίματα κλπ! Επειδή είναι official μπορείς να τη βάλεις εύκολα μέσω του New PC Studio ή του Kies..;)

 

πσοσπαθησα μέσω New PC Studio αλλα δεν μπορω να το κανω, μου γραφει οτι η συσκευη δεν είναι συνδεδεμένη τωρα για το kies δεν ξερω πως γινεται

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Χρόνια πολλά και καλά σε όλους...:D

 

 

Πωλείται Samsung GT-I8000 OMNIA II 8 gb σε άριστη κατάσταση full πακέτο με δύο θήκες στα 200 Ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

πσοσπαθησα μέσω New PC Studio αλλα δεν μπορω να το κανω, μου γραφει οτι η συσκευη δεν είναι συνδεδεμένη τωρα για το kies δεν ξερω πως γινεται

 

Η ίδια διαδικασία είναι και με το Kies.. Το συνδέεις, περιμένεις λίγο να σου πετάξει το pop-up για αναβάθμιση και μετά ακολουθείς τις οδηγίες ή πατάς το αντίστοιχο κουμπάκι! ;)

 

Πρόσεξε μια λεπτομέρεια..Το κινητό πρέπει να το έχεις συνδεμένο με την επιλογή ActiveSync

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και Χρόνια Πολλά. Απέκτησα ένα ΟΜΝΙΑ 2 used και το σύνδεσα με το PC μου. Είχα εγκαταστήσει πρώτα το KIES και αφού το σύνδεσα έβγαλε μήνυμα για αναβάθμιση. Επέλεξα ΟΚ και προχώρησα βήμα βήμα μέχρι το 4. Όταν κατέβασε τα "δυαδικά αρχεία" ξεκίνησε η αναβάθμιση. Στο σημείο αυτό βγήκε στο κινητό η ένδειξη "DOWNLOAD MODE" και στο συγκεκριμένο σημείο είναι 2 ώρες χωρίς να προχωράσει η μπάρα προόδου. Τι έχει γίνει; Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;
Link to comment
Share on other sites

παιδια χρονια πολλα και καλη χρονια.υπαρχει καμια καλη εφαρμογη για να πεζοθμε YOUTUBE K FACEBOOK ΔΤΟ ΚΙΝΗΤΟ>
Link to comment
Share on other sites

παιδια χρονια πολλα και καλη χρονια.υπαρχει καμια καλη εφαρμογη για να πεζοθμε YOUTUBE K FACEBOOK ΔΤΟ ΚΙΝΗΤΟ>

 

Για facebook μπορεις να μπείς στο marketplace και να κατεβάσεις

είναι free

 

Η ίδια διαδικασία είναι και με το Kies.. Το συνδέεις, περιμένεις λίγο να σου πετάξει το pop-up για αναβάθμιση και μετά ακολουθείς τις οδηγίες ή πατάς το αντίστοιχο κουμπάκι! ;)

 

Πρόσεξε μια λεπτομέρεια..Το κινητό πρέπει να το έχεις συνδεμένο με την επιλογή ActiveSync

 

τελικά δεν μπόρεσα να κανω τιποτα απο τα 2 θα ψάξω να την βρω σε κανενα site free

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

παιδια χρονια πολλα και καλη χρονια.υπαρχει καμια καλη εφαρμογη για να πεζοθμε YOUTUBE K FACEBOOK ΔΤΟ ΚΙΝΗΤΟ>

 

Και βέβαια. Αν πας στα Program Files στην κεντρική μνήμη του κινητού θα βρεις στον φάκελο Youtube το ομώνυμο προγραμματάκι που θα σου κάνει τη δουλειά.

Xiaomi Redmi Note 4 Global
Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά! :)

 

τελικά δεν μπόρεσα να κανω τιποτα απο τα 2 θα ψάξω να την βρω σε κανενα site free

Κρίμα....:(

Γιατί όμως δε γίνεται...? Δεν σου βρίσκει καθόλου την ενημέρωση? Τι windows έχεις?

 

 

Καλημέρα και καλή χρονιά! Υπάρχει κάποιος να βοηθήσει στο πρόβλημα που έχω αναφέρει στο post #4853.

Φίλε μου σε τι Windows τρέχεις το Kies? Αν είναι στα 7 δοκίμασε να βάλεις και το New PC Studio στο pc.. Έχει κάπιους drivers που δεν έχει το kies, και εν τέλει αυτά τα 2 "συνεργάζονται" κατά κάποιο τρόπο για την αναβάθμιση..

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά! :)

 

 

Κρίμα....:(

Γιατί όμως δε γίνεται...? Δεν σου βρίσκει καθόλου την ενημέρωση? Τι windows έχεις?

 

 

 

XP εχω αλλα μου γραφει οτι το Τηλ δεν ειναι συμβατο:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά! έχω το omnia 2 εδώ και 8 μήνες περίπου και τους τελευταίους 2 έχει ψυχολογικά προβλήματα! μάλλον.. ορισμένες φορές όταν το ανοίγω δεν έχει καμία επιλογή για wifi σύνδεση. στην αναζήτηση εμφανίζει τα αποθηκευμένα δίκτυα (ως ανενεργά) και όταν πάω στις συνδέσεις (ασύρματη διαχείρηση) έχει μόνο "τηλέφωνο" κ "bluetooth".. αυτό γίνεται τελείως τυχαία. επίσης παίρνει κ προτοβουλία να συνδεθεί στο ιντερνετ μονο του.. δεν εχω βρει καποια συγκεκριμενη ρυθμιση για να το αποτρέψω και χρεώνομαι χωρίς να το ξέρω.. :( αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει........
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά! έχω το omnia 2 εδώ και 8 μήνες περίπου και τους τελευταίους 2 έχει ψυχολογικά προβλήματα! μάλλον.. ορισμένες φορές όταν το ανοίγω δεν έχει καμία επιλογή για wifi σύνδεση. στην αναζήτηση εμφανίζει τα αποθηκευμένα δίκτυα (ως ανενεργά) και όταν πάω στις συνδέσεις (ασύρματη διαχείρηση) έχει μόνο "τηλέφωνο" κ "bluetooth".. αυτό γίνεται τελείως τυχαία. επίσης παίρνει κ προτοβουλία να συνδεθεί στο ιντερνετ μονο του.. δεν εχω βρει καποια συγκεκριμενη ρυθμιση για να το αποτρέψω και χρεώνομαι χωρίς να το ξέρω.. :( αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει........

Κατ' αρχάς έπρεπε να βάλεις το "no data" για να μην χρεώνεσαι και μετά βλέπεις όλα τα άλλα.

Link to comment
Share on other sites

XP εχω αλλα μου γραφει οτι το Τηλ δεν ειναι συμβατο:(

 

Με το ActiveSync έχεις καταφέρει να το συνδέσεις?

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Με το ActiveSync έχεις καταφέρει να το συνδέσεις?

 

η συνδεση ειναι οκ αλλα οταν παταω το update device γραφει οτι η συσκευη δεν ειναι συμβατη

Link to comment
Share on other sites

η συνδεση ειναι οκ αλλα οταν παταω το update device γραφει οτι η συσκευη δεν ειναι συμβατη

 

Και είπαμε έχεις εγκατεστημένα και το Kies, κ' το NPS έτσι?

Δοκίμασε και το τελευταίο μας χαρτί...:p Απεκατέστησε το Kies, και βάλτο ξανά, και αυτή τη φορά επέλεξε για Χώρα Αγγλία και γλώσσα Ελληνικά..

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και καλη χρονια,

προχτες εσβησα απο λαθος το directory battery απο τοκινητο μου με αποτελεσμα να μη μου δειχνει την κατασταση στην οποια βρισκεται η μπαταρια του κινητου μου. Μπορει καποιος να μου το στειλει σε email ;

Ευχαριστω

kniko@mycosmos.gr

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και με το New PC Studio.. Δεν χάνεις κάτι! ;)

 

 

Μόνο την ώρα μου... το New PC Studio κολλάει στον υπολογιστή μου. Έχω (Σ)Vista δεν ξέρω αν έχει σχέση...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...