Jump to content

Ποια εταιρία λανσάρει τα καλύτερα music phones;


 Κοινοποίηση

Η καλύτερη εταιρεία στο τομέα των μουσικών κινητών  

477 members have voted

  1. 1. Η καλύτερη εταιρεία στο τομέα των μουσικών κινητών

    • Alcatel
      3
    • Apple
      70
    • HTC
      20
    • LG
      5
    • Motorola
      8
    • Nokia
      120
    • Samsung
      22
    • Sony Ericsson
      211
    • ...άλλη εταιρεία
      6
    • ΔΞ/ΔΑ
      13


Recommended Posts

Ας προστεθεί στο πρώτο ποστ το λινκ του παλιού θέματος να μπορούμε να το βρίσκουμε εύκολα και γρήγορα! Ελπίζω και τα υπόλοιπα νέα θέματα να μην είναι έτσι! ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=53526

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 218
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το iphone έχει απιστευτη απόδοση, να πούμε την αλήθεια έχει και τα καλύτερα ακουστικά πράγμα που παίζει τεράστιο ρόλο.

Ακριβώς. Αυτή την περίοδο θα πρότεινα SE W715. Clear audio και walkman. Σε μπαταρία δεν είναι από τα δυνατά της εταιρείας αλλά αξίζει.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Αυτή την περίοδο θα πρότεινα SE W715. Clear audio και walkman. Σε μπαταρία δεν είναι από τα δυνατά της εταιρείας αλλά αξίζει.

 

Επειδή έχω και το W980 και το W715,θα πρότεινα ως ελαφρώς καλύτερο σε ηχητική απόδοση το W980 :)

 

Επίσης,το W715 έχει μια απ'τις καλύτερες αυτονομίες σε σχέση με τα υπόλοιπα SE κινητά!Είσαι σίγουρος ότι μιλάς για το W715? :p

Link to comment
Share on other sites

Είδα τα χαρακτηριστικά που λένε 4 ώρες ομιλίας. Πάω πάσο. Η ποιότητα ήχου ισχύει. Το w980 μου είχε διαφύγει.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα οτι το είχες λειτουργήσει και πραγματικά μου έκανε τρομερή εντύπωση πως βρήκες κακή την αυτονομία του :) Έχει εκπληκτική αυτονομία-και κυρίως στην αναπαραγωγή μουσικής ;)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει αποσαφηνιστει πληρως το τοπικ για το αν εννοουμε πληροτητα player,ηχειακι ή αυτονομια αλλα οσον αφορα την πιστοτητα κ την ποιοτητα του ηχου το e8 και το zn5 της μοτορολα δεν εχουν αντιπαλο.Φυσικα με ακουστικα 3ου κατασκευαστη

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια σε σχέση με τα mp3 players.. μπορούν να συγκριθούν τα μουσικά κινητά τηλέφωνα? Για παράδειγμα όσον αφορά τις κάμερες υπάρχει μεγάλη διαφορά μεταξύ κινητού και ψηφιακής. Για την αναπαραγωγή ήχου υπάρχει μεγάλη διαφορά? Ένα καλό μουσικό τηλέφωνο πχ nokia N91 με τί κατηγορίας mp3 player μπορεί να είναι ισάξιο? Ή ένα πιο απλό μουσικό τηλέφωνο..

 

Αν έχει βρει κάποιος συγκριτικά τεστ στο ίντερνετ μεταξύ κινητών και mp3 players ας μας δώσει τα λινκς να δούμε την διαφορά. Εγώ πάντως με μια σύντομη αναζήτηση που έκανα δεν βρήκα κάτι!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τα series 60 3rd edition feature pack 2 (N78, N85, N79, N96) αλλά και το 5800, έχουν απίστευτη ποιότητα στην αναπαραγωγή μέσω ακουστικών (το τελευταίο, έχει και τα καλύτερα ηχεία που εχω ακούσει πότε σε κινητό). Για να ανακαλύψει όμως τα προτερήματα τους, πρέπει να πάρει ένα σετ καλών ακουστικών.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ υπάρχει μια σύγκριση σχετικά με την ποιότητα ήχου κάποιων κινητών. Μπορεί κάποιος να εξηγήσει τί είναι η κάθε στήλη και ποιες τιμές από αυτές είναι καλές? Γιατί προφανώς η μεγαλύτερη τιμή δεν είναι παντού καλή!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
LG Arena και θα βάλετε στην άκρη τα mp3 players. Ένα ζευγάρι καλά ακουστηκα και δεν θα πιστεύετε τα αυτιά σας.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
LG Arena και θα βάλετε στην άκρη τα mp3 players. Ένα ζευγάρι καλά ακουστηκα και δεν θα πιστεύετε τα αυτιά σας.

+1 Το arena μόλις ενεργοποιήσεις το dolby, απογειώνεται πραγματικά. Ο καλύτερος ήχος που έχω ακούσει σε φορητή συσκευή. Ακόμα και απο το ipod

Link to comment
Share on other sites

To iphone 3g ειναι καταπληκτικό.

Ειναι ισάξιο με καλα mp3 player ισως και καλυτερο απο πολλά.

Στην ουσια ειναι ένα ακριβο πολυ καλο Ipod.

H Αναπαραγωγη μουσικης ειναι απιστευτη,τοσο σε ποιοτητα οσο και σε ενταση.

Δεν το συγκρίνω με νοκια και sony ericson walkman.

 

Αναφέρομαι στα ακουστικα όμως..

 

Για το ηχείο σαφως υστερει έναντι νοκια και s.e και αλλων.

Link to comment
Share on other sites

SE W980 BEST AUDIO EXPERIENCE http://www.sonyericsson.com/cws/products/mobilephones/overview/w980?lc=el&cc=gr

:music::devil::dance::respect::kill:

Link to comment
Share on other sites

Nokia 5800 δλδ ΝΟΚΙΑ!!!

Τωρα για τα αλλα μοντελα και τις αλλες εταιριες δεν ξερω για να εκφερω γνωμη γιατι ειχα πιο παλια ενα motorola και ακομα πιο παλια το w300i.

Link to comment
Share on other sites

sony ericsson w980 απο εμενα,ισως ο καλυτερος ηχος απο ακουστικα που εχω ακουσει σε κινητο.Τελος.
Γιάννης::google:
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά,απ'τον ήχο του Omnia HD δεν έμεινα ιδιαίτερα ευχαριστημένος.Θα συμφωνήσω με τον φίλο μας πιο πάνω,ότι του W980 ο ήχος μου φαίνεται καλύτερος σε σύγκριση με το HD.Ε,είπα και γω ότι θ'ακούσω κάτι καλύτερο απ'τη σειρά walkman,αλλά τελικά το HD δε με κέρδισε καθόλου με την ηχητική του απόδοση.Αναφέρομαι σε χρήση ασύρματων ακουστικών bluetooth!Με τα παρεχόμενα ενσύρματα ο ήχος είναι ακόμη πιο χάλια!

 

Από την άλλη πλευρά,σε ποιότητα και ένταση ήχου από τα ενσωματωμένα μεγάφωνα,το HD είναι ένα από τα καλύτερα τηλέφωνα που έχω ακούσει.Δυνατός και καθαρός ήχος.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Apple και Nokia ειναι κορυφαιες εταιριες σε ποιοτητα ηχου...ομως και η Sony ακολουθει με τα Walkman!!!
Link to comment
Share on other sites

Apple και Nokia ειναι κορυφαιες εταιριες σε ποιοτητα ηχου...ομως και η Sony ακολουθει με τα Walkman!!!

 

Ξεχνάς ένα μοντέλο που λέγεται LG Arena..:)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Apple +1 μου είχε λείψει η δυνατή ένταση με καθαρό ήχο από κινητό αλλά και το LG Arena καλό μου φάνηκε...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Η αιωνια απορια που εχω. Nokia ExpressMusic ή Sony Walkman Series? Συνήθως τα βραβεια τα παινρει το walkman με τελευταια διακριση το W995.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Στα nokia δεν παίζει ρόλο και πολύ το όνομα.. δηλαδή αν είναι xpress music ή όχι. :p Δες από αυτά που έχουν αναφερθεί στο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...