Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω το μονο που εκανα ηταν να επιλεξω Greek απο το αρχικο μενου του MoreLocal2.

Tιποτα παραπανω.

 

Eμενα δε μου τα βγαζει στο αρχικο οποτε παω απο custom αλλα και παλι τπτ. Αν ξερει κανεις τι παιζει ας μου πει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στα μηνυματα εχω εχω τσεκαρει την επιλογη αναφορες παραδοσης στα sms. πως καταλαβαινω οτι εχει παει το μηνυμα στον παραληπτη? δεν μου ερχεται καποιο μηνυμα ως αναφορα. μονο στο μηνυμα διπλα εμφανιζεται ενα i και δεν αλλαζει ειτε παει ειτε δεν παει το μηνυμα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Λοιπον εχω εγκαταστήσει αρκετά προγραμματακια στο κινητό μου, το πρόβλημα που μου εμφανίζεται είναι οτι εχει γεμίσει το κινητο. Η κάρτα έχει ακομα 900 ΜΒ free, που τα αποθηκευει τα προγράμματα στην μνήμη του τηλεφώνου ??, τι μπορώ να κάνω ????

 

Επίσης κάθε μήνυμα εχεί μήκος μόνο 70 χαρακτήρες και όχι 160 ????

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται πως είδες με κακό μάτι το Magic.

........

 

. Το magic έχει κάποια μικρά προβλήματα που λύνονται ή τα συνιθίζεις αλλά και πάλι δεν είναι τραγικά προβλήματα όπως πχ ΝΟΚΙΑ και Sony Ericcson...

 

Στο μήνυμά σου αυτό κάπου γράφεις ότι αν θέλεις να χρησιμοποιήσεις κανονικά ακουστικά για το magic, βάζεις αντάπτορα. Μπορείς να μου πεις πού υπάρχει αυτός σε παρακαλώ, γιατί έχω φάει τον τόπο και δεν μπορώ να βρώ πουθενά.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα κι εγω το morelocale αλλα μαλλον κατι δεν κανω καλα αφου δε μου δουλευει... Εκανα εγκατασταση, παταω custom locale, μετα iso369 επιλεγω el, στο ισο3166 gr και το variant το αφηνω κενο και μετα σετ. Αλλα δε βλεπω να αλλαζει κατι.

 

Μα στο μενου δεν υπαρχουν ελληνικα για να διαλεξεις!!

 

ουτε σε εμενα εβγαλε ελληνικα στις επιλογες!

Εχω το vodafone magic me to arxiko aγγλικο μενου.

 

Και στους τρεις σας δε βγάζει ελληνικά, γιατί το κινητό σας έχει ελληνικό CID (υπάρχει κι ένα θέμα με το αν είναι το κινητό rooted). Η εφαρμογή θεωρεί ότι, αφού το CID είναι ελληνικό, έχετε ήδη ελληνικά, οπότε δεν το εμφανίζει σαν επιλογή. Στου demolition22 το CID δεν είναι ελληνικό και κατά συνέπεια το morelocale του δίνει τη δυνατότητα να επιλέξει τα ελληνικά.

 

Καλησπέρα

 

Λοιπον εχω εγκαταστήσει αρκετά προγραμματακια στο κινητό μου, το πρόβλημα που μου εμφανίζεται είναι οτι εχει γεμίσει το κινητο. Η κάρτα έχει ακομα 900 ΜΒ free, που τα αποθηκευει τα προγράμματα στην μνήμη του τηλεφώνου ??, τι μπορώ να κάνω ????

 

Επίσης κάθε μήνυμα εχεί μήκος μόνο 70 χαρακτήρες και όχι 160 ????

 

Τα προγράμματα αποθηκεύονται στη μνήμη του τηλεφώνου. Υπάρχει η δυνατότητα να εγκατασταθούν στην κάρτα, αλλά αυτό απαιτεί εγκατάσταση custom ROM που υποστηρίζει apps2SD (το οποίο γενικά δεν είναι και το καλύτερο που μπορείς να κάνεις).

 

Για το πρόβλημα με τους 160 χαρακτήρες θα πρέπει να δώσεις περισσότερα στοιχεία για το τηλέφωνό σου (radio, SPL, ROM).

 

Μπορείς να μου πεις πού υπάρχει αυτός σε παρακαλώ, γιατί έχω φάει τον τόπο και δεν μπορώ να βρώ πουθενά.

 

Εγώ το πήρα από εδώ.

 

OFFTOPIC

Σήμερα το απόγευμα μου έπεσε το Magic από μηχανή χωρίς να το αντιληφθώ και κατά πάσα πιθανότητα καταστράφηκε. Δε νομίζω να το αντικαταστήσω σύντομα και δεν ξέρω, αν θα ξαναπάρω Magic. Ωστόσο, θα συνεχίσω να συνεισφέρω όσο μπορώ.

Link to comment
Share on other sites

OFFTOPIC

Σήμερα το απόγευμα μου έπεσε το Magic από μηχανή χωρίς να το αντιληφθώ και κατά πάσα πιθανότητα καταστράφηκε. Δε νομίζω να το αντικαταστήσω σύντομα και δεν ξέρω, αν θα ξαναπάρω Magic. Ωστόσο, θα συνεχίσω να συνεισφέρω όσο μπορώ.

 

HtC Desire :D

Κριμα παντως φιλος!

 

Στο μήνυμά σου αυτό κάπου γράφεις ότι αν θέλεις να χρησιμοποιήσεις κανονικά ακουστικά για το magic, βάζεις αντάπτορα. Μπορείς να μου πεις πού υπάρχει αυτός σε παρακαλώ, γιατί έχω φάει τον τόπο και δεν μπορώ να βρώ πουθενά.

 

Ευχαριστώ.

 

Και αυτο απο ελλαδα:

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003773&u=HTC-MULTIFUNCTION-AUDIO-CABLE

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πώς κάνω το 2.1 install? βάζω το αρχείο στην κάρτα μνήμης με το όνομα update.zip και μετά προσπαθώ να κάνω boot από εκεί και verification failed..

Requirements

- Engineering SPL

- WIPE before installing this rom

- A swap partition on your sd card is recommended. I'm working on automatic swap if you don't have a swap partition set up.

 

έκανα και wipe, τα άλλα που λέει εδώ τί είναι;

 

Θα πρέπει να έχεις engineering SPL και να εγκαταστήσεις custom recovery. Δες τα FAQs στο πρώτο post και θα βρεις αναλυτικές οδηγίες.

 

To swap είναι ένα partition που πρέπει να φτιάξεις στην κάρτα SD. Στη συγκεκριμένη, εάν διαβάσεις τις οδηγίες του developer, θα δεις ότι δε χρειάζεται swap partition.

Edited by myphone
Link to comment
Share on other sites

HtC Desire :D

Κριμα παντως φιλος!

 

 

 

Και αυτο απο ελλαδα:

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003773&u=HTC-MULTIFUNCTION-AUDIO-CABLE

 

Για τον adaptor: http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=16081

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε κάπως να βάλουμε τη ROM του Nexus?

Βασικά, εσείς ποια προτείνετε να βάλω;

Link to comment
Share on other sites

με καποιον custom τροπο μπορουμε να κοροιδεψουμε το morelocale2 ?

 

Όχι, δε γίνεται. Μπορείς να βάλεις κάποια ROM (την επίσημη ή custom), αν δεν έχεις το 1.76.0009 SPL.

 

Μπορούμε κάπως να βάλουμε τη ROM του Nexus?

Βασικά, εσείς ποια προτείνετε να βάλω;

 

Δεν μπορείς να βάλεις τη ROM του Nexus. Εάν σου αρέσει το Sense UI, τότε η καλύτερη επιλογή είναι είτε η επίσημη αναβάθμιση είτε κάποια custom ROM που στηρίζεται στην επίσημη αναβάθμιση (πχ VmaSense).

Link to comment
Share on other sites

στα μηνυματα εχω εχω τσεκαρει την επιλογη αναφορες παραδοσης στα sms. πως καταλαβαινω οτι εχει παει το μηνυμα στον παραληπτη? δεν μου ερχεται καποιο μηνυμα ως αναφορα. μονο στο μηνυμα διπλα εμφανιζεται ενα i και δεν αλλαζει ειτε παει ειτε δεν παει το μηνυμα

 

 

κανεις δεν εχει προβλημα με τις αναφορες στα μηνηματα???

Link to comment
Share on other sites

κανεις δεν εχει προβλημα με τις αναφορες στα μηνηματα???

 

Πατάς παρατεταμένα πάνω στο μήνυμα και στο pop-up επιλέγεις "Προβολή αναφοράς". Δεν είναι και ο πιο πρακτικός τρόπος, για να βλέπεις τις αναφορές, αλλά με τη default εφαρμογή είναι ο μοναδικός.

Link to comment
Share on other sites

Πατάς παρατεταμένα πάνω στο μήνυμα και στο pop-up επιλέγεις "Προβολή αναφοράς". Δεν είναι και ο πιο πρακτικός τρόπος, για να βλέπεις τις αναφορές, αλλά με τη default εφαρμογή είναι ο μοναδικός.

 

Υπαρχει καποια εφαρμογη που να διευκολυνει την κατασταση???

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη που να διευκολυνει την κατασταση???

 

Δοκίμασε το Handcent (δεν είμαι σίγουρος, αν έχει ρύθμιση για τις αναφορές) και κάνε μια αναζήτηση στο market.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το Handcent (δεν είμαι σίγουρος, αν έχει ρύθμιση για τις αναφορές) και κάνε μια αναζήτηση στο market.[/quote

 

Ευχαριστω κ Vman

Link to comment
Share on other sites

Και στους τρεις σας δε βγάζει ελληνικά, γιατί το κινητό σας έχει ελληνικό CID (υπάρχει κι ένα θέμα με το αν είναι το κινητό rooted). Η εφαρμογή θεωρεί ότι, αφού το CID είναι ελληνικό, έχετε ήδη ελληνικά, οπότε δεν το εμφανίζει σαν επιλογή. Στου demolition22 το CID δεν είναι ελληνικό και κατά συνέπεια το morelocale του δίνει τη δυνατότητα να επιλέξει τα ελληνικά.

 

Mαλιστα οποτε το ξεχναμε.:(

 

Σήμερα το απόγευμα μου έπεσε το Magic από μηχανή χωρίς να το αντιληφθώ και κατά πάσα πιθανότητα καταστράφηκε. Δε νομίζω να το αντικαταστήσω σύντομα και δεν ξέρω, αν θα ξαναπάρω Magic. Ωστόσο, θα συνεχίσω να συνεισφέρω όσο μπορώ.

 

Κριμα φιλε... βεβαια ειναι καλη εποχη για αλλαγη κινητου!:happy:

 

Δοκίμασε το Handcent (δεν είμαι σίγουρος, αν έχει ρύθμιση για τις αναφορές) και κάνε μια αναζήτηση στο market.

 

Πηγαινεις settings->retrieve message settings->και τσεκαρε τα delivery reports kai handset delivery reports.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως ρωτάω βλακεία αλλά, υπάρχει περίπτωση να δούμε ΡΟΜ του SE Xperia X10 ported?
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε κάπως να βάλουμε τη ROM του Nexus?

Βασικά, εσείς ποια προτείνετε να βάλω;

 

Ίσως ρωτάω βλακεία αλλά, υπάρχει περίπτωση να δούμε ΡΟΜ του SE Xperia X10 ported?

 

Δεν είναι τελείως απίθανο ούτε όμως και ιδιαίτερα πιθανό, γιατί είναι θέμα drivers των οποίων το λογισμικό δεν είναι open source. Γι' αυτό απαιτεί αρκετή δουλειά από τη μεριά των developers και με αβέβαια αποτελέσματα.

 

Αφού δεν ήθελες το Magic, γιατί το πήρες;:lol:

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και το θέλω! Μου αρέσει πάρα πολύ!

Απλά, μου αρέσει και να πειραματίζομαι και θεωρώ το UI του Χ10 πολύ ωραίο.

 

Να ρωτήσω κάτι, είδα την εφαρμογή Open Home και αναρωτιέμαι πώς θα την περάσω;

Ακόμα, θέλω να βάλω στο κινητό όταν με το καλό έρθει την CursorSense (είναι το Open Home συμβατό, θέλω να βάλω θέματα; Θα έχω με αυτήν root access?

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης".
Link to comment
Share on other sites

Ίσως ρωτάω βλακεία αλλά, υπάρχει περίπτωση να δούμε ΡΟΜ του SE Xperia X10 ported?

 

Θέλει πάρα πολλή δουλειά. Τα HTC έχουν Qualcomm επεξεργαστή, τα SE έχουν OMAP.

Ίσως περάσουν μεμονωμένα applications.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και του πέρασα κατευθείαν την CursorSense

Παιδιά, το κινητό είναι ένα θαύμα τεχνολογίας. Το λάτρεψα.

Κάτι ερωτήσεις.

To GMail ρυθμίστηκε αυτόματα στο push? Αν όχι, πώς το κάνω;

Πώς στο καλό αλλάζω την τοποθεσία στο Home του καιρού; Μου δείχνει κάτω από την ώρα της Κων/πολης και θέλω της Κοζάνης.

Κάτι άλλο, πώς κλείνω τις εφαμοργές για να μη τρέχουν στο background?

Link to comment
Share on other sites

To GMail ρυθμίστηκε αυτόματα στο push? Αν όχι, πώς το κάνω;

Πώς στο καλό αλλάζω την τοποθεσία στο Home του καιρού; Μου δείχνει κάτω από την ώρα της Κων/πολης και θέλω της Κοζάνης.

Κάτι άλλο, πώς κλείνω τις εφαμοργές για να μη τρέχουν στο background?

 

Δε χρειάζεται να κάνεις κάτι για την ενεργοποίηση του push.

 

Τις ρυθμίσεις του καιρού τις κάνεις μέσα από τις επιλογές της εφαρμογής. Εάν έχεις επιλέξει στην αρχική ρύθμιση του κινητού, να γίνεται η εύρεση της τοποθεσία από το δίκτυο, τότε ανά πάσα στιγμή θα βλέπεις την τρέχουσα τοποθεσία (θα πρέπει να υπάρχει ενεργή σύνδεση στο δίκτυο κινητής και η δυνατότητα να κατεβάζεις data).

 

Τις εφαρμογές που τρέχουν στο background δε χρειάζεται να τις κλείνεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...