Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γιατι δεν χρειαζεται????

Μου καθυστερει αρκετα να βρει σημα...

 

Εμενα αν εξαιρεσεις τη πρωτη φορα, τις υπολοιπες το μεγιστο σε 1 λεπτο εχει κλειδωσει δορυφορους με το N-drive! Να σου πω απο τις ρυθμισεις το εχεις ανοιξει το gps?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια μηπως υπαρχει καποιο αντιστοιχο προγραμμα σαν το Quick GPS για android απο το market???

 

gps status

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα, θελω να αγορασω ενα screen protector για το magic μου, αλλα επειδη δε θελω να μου πιασουν τα οπισθια, εριξα μια ματια και στο ebay. Υπαρχει κανεις που να εχει δοκιμασει το συγκεκριμενο ή εχει να προτεινει κατι?
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα, θελω να αγορασω ενα screen protector για το magic μου, αλλα επειδη δε θελω να μου πιασουν τα οπισθια, εριξα μια ματια και στο ebay. Υπαρχει κανεις που να εχει δοκιμασει το συγκεκριμενο ή εχει να προτεινει κατι?

 

εγώ πήρα από την e-cell μέσω ebay και είναι πολύ καλά για τα 2ε που έδωσα (ίδια ποιότητα με αυτές που πουλάει 15ε το Πλαίσιο για το iphone). Πακέτο με 3 protectors.. Τα πιο ακριβά που είχαν πήρα με την έξτρα επίστρωση. 2ε κάναν απ ότι θυμαμαι και τα παρέλαβα σε 2 μερες...

Link to comment
Share on other sites

εγώ πήρα από την e-cell μέσω ebay και είναι πολύ καλά για τα 2ε που έδωσα (ίδια ποιότητα με αυτές που πουλάει 15ε το Πλαίσιο για το iphone). Πακέτο με 3 protectors.. Τα πιο ακριβά που είχαν πήρα με την έξτρα επίστρωση. 2ε κάναν απ ότι θυμαμαι και τα παρέλαβα σε 2 μερες...

 

Mπορεις να δωσεις κανενα λινκ φιλε? Χρειαστηκε να τα κοψεις ή ηταν φιξ για το ματζικ? Ηταν απο αυτα με την κολλα, γιατι διαβασα οτι δημιουργουν προβληματα μερικες φορες.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα, θελω να αγορασω ενα screen protector για το magic μου, αλλα επειδη δε θελω να μου πιασουν τα οπισθια, εριξα μια ματια και στο ebay. Υπαρχει κανεις που να εχει δοκιμασει το συγκεκριμενο ή εχει να προτεινει κατι?

 

Χρησιμοποιω αυτα http://cgi.ebay.com/5-CLEAR-Screen-Protector-HTC-Magic-T-Mobile-myTouch-3G_W0QQitemZ250481023898QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item3a51d51b9a και μπορω να πω οτι ειναι πολυ καλα. Επιπλεον να πω οτι εχουν μεγαλο χρονο ζωης.

www.androidgreece.gr

TWITTER: http://twitter.com/manom18x

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω αυτα http://cgi.ebay.com/5-CLEAR-Screen-Protector-HTC-Magic-T-Mobile-myTouch-3G_W0QQitemZ250481023898QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item3a51d51b9a και μπορω να πω οτι ειναι πολυ καλα. Επιπλεον να πω οτι εχουν μεγαλο χρονο ζωης.

Πως καταλαβαινεις οτι χρειαζονται αλλαγή? Οταν τα αλλαζεις εχεις αντιμετωπισει κανενα θεμα με υπολείμματα κολλας? Αυτα που εχω ποσταρει εγω, λεει οτι ειναι χωρις κολλα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά

 

Εδώ και 2 μέρες έχω στην κατοχή μου ένα MAGIC από Vodafone.

 

προσπαθώ να βάλω custom rom ακολουθώντας τις πολύ καλές οδηγίες του vman αλλά όταν μπαίνω στη recovery του Αmon_ra μου βγαίνει μήνυμα στον υπολογιστή ότι συνδέθηκε άγνωστη συσκευή στο USB και κόβεται η επικοινωνία με το τηλέφωνο.

 

τα στοιχεία του κινητού στο fastboot mode ειναι:

 

SAPPHIRE PVT 32A SHIP S-ON H

HBOOT-1.33.0009 (SAPP10000)

CPLD-12

RADIO-3.22.20.17

 

ενώ στο υπολογιστή έχω xp ελληνικά με service pack 3.

 

(εδώ να πω πως με την εντολή fastboot devices παιρνω κανονικά το serial του κινητού)

 

έχετε μήπως να προτείνετε καμία λύση, αλλιώς θα περιμένω την Πέμπτη να το δοκιμάσω σε άλλο υπολογιστή με windows vista ή 7.

 

Δεν ξέρω αν έχει ξανααναφερθεί παρόμοιο πρόβλημα και ζητώ συγγνώμη αν έχει γίνει, έχω διαβάσει αρκετά το παρόν θέμα αλλά 179 σελίδες είναι πάααααρα πολλές).

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ξανααναφερθεί παρόμοιο πρόβλημα και ζητώ συγγνώμη αν έχει γίνει, έχω διαβάσει αρκετά το παρόν θέμα αλλά 179 σελίδες είναι πάααααρα πολλές).

 

Ποια ROM θέλεις να εγκαταστήσεις και ποιον οδηγό έχεις ακολουθήσει; Έχεις εγκαταστήσει το HTC Sync;

 

Αναφέρεις σε κάποιο σημείο ότι κόβεται η επικοινωνία με το τηλέφωνο. Όταν μπαίνεις σε recovery, είναι φυσικό να μη μπορείς να δεις το κινητό από το PC. Εάν θέλεις να δεις την κάρτα, ενώ είσαι σε recovery, πάτησε το "USB-MS toggle".

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου vman και ευχαριστω για την απαντηση.

 

Ποια ROM θέλεις να εγκαταστήσεις και ποιον οδηγό έχεις ακολουθήσει; Έχεις εγκαταστήσει το HTC Sync;

 

προσπαθω αν εγκαταστήσω την πρωτη rom που εχεις στις οδηγίες εδώ.

 

εχω εγκαταστήσει το HTCSync και μου έχει βρει το τηλέφωνο (αν και μερικές φορές δεν το βλέπει).

 

Το πρόβλημα ακριβώς ειναι πως αφού ανοίξει κανονικά η recovery rom μόλις πάω να κάνω backup (αλλά και οποιαδήποτε άλλη ενέργεια) "κολλάνε" τα πάντα, το τηλέφωνο δεν ανταποκρίνεται και μετά από λίγα λεπτά κάνει επανεκκίνηση σε κανονική λειτουργία. Απλά αναφέρω πως χανεται η επικοινωνία με το pc γιατί αυτό το "κόλλημα" συμβαίνει αφού βγεί το μήνυμα "άγνωστη συσκευή συνδέθηκε σe USB θύρα"

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα ακριβώς ειναι πως αφού ανοίξει κανονικά η recovery rom μόλις πάω να κάνω backup (αλλά και οποιαδήποτε άλλη ενέργεια) "κολλάνε" τα πάντα, το τηλέφωνο δεν ανταποκρίνεται και μετά από λίγα λεπτά κάνει επανεκκίνηση σε κανονική λειτουργία. Απλά αναφέρω πως χανεται η επικοινωνία με το pc γιατί αυτό το "κόλλημα" συμβαίνει αφού βγεί το μήνυμα "άγνωστη συσκευή συνδέθηκε σe USB θύρα"

 

Aπό αυτά που αναφέρεις, υποθέτω ότι έχει να κάνει με το PC σου και όχι με τη recovery. Κατά πάσα πιθανότητα δεν έχουν εγκατασταθεί σωστά οι adb drivers για το κινητό (στη recovery ROM χρησιμοποιούνται εντολές adb και όχι fastboot). Ρίξε μια ματιά εδώ για πιθανή λύση (οι οδηγίες είναι για Windows 7, αλλά αντίστοιχα θα κινηθείς και για τα XP).

 

Πέρα από τα παραπάνω δοκίμασε την τελευταία έκδοση της recovery ROM του Amon_Ra.

Edited by vman
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πως καταλαβαινεις οτι χρειαζονται αλλαγή? Οταν τα αλλαζεις εχεις αντιμετωπισει κανενα θεμα με υπολείμματα κολλας? Αυτα που εχω ποσταρει εγω, λεει οτι ειναι χωρις κολλα.

 

Εάν σε γενικές γραμμές προσέχεις τη συσκευή σου δεν θα χρειαστεί να αλλάξεις ποτέ screen protector.

 

Τα συγκεκριμένα δεν αφήνουν υπολείμματα γιατί δεν χρησιμοποιούν κόλλα για την ενσωμάτωση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εάν σε γενικές γραμμές προσέχεις τη συσκευή σου δεν θα χρειαστεί να αλλάξεις ποτέ screen protector.

 

Τα συγκεκριμένα δεν αφήνουν υπολείμματα γιατί δεν χρησιμοποιούν κόλλα για την ενσωμάτωση.

Τελικα πηρα αυτες (ουτε αυτες εχουν κολλα απ οτι ειδα), που μου προτεινε ενας συμφορουμιτης. Τις περιμενω, οταν τις παραλαβω θα πω εντυπωσεις.:)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηρα αυτες (ουτε αυτες εχουν κολλα απ οτι ειδα), που μου προτεινε ενας συμφορουμιτης. Τις περιμενω, οταν τις παραλαβω θα πω εντυπωσεις.:)

 

Οταν σου ερθουν στειλε εντυπωσεις...

Εγω ειχα αγορασει για το hd2 απο το πλαισιο γιατι δεν ειχε...οταν ειχε πρωτο κυκλοφορισει το magic...

Εκοψα σωστα και ολα κομπλε αλλα δεν μου δειχνει να θελει αλλαγη ακομα...

Ειναι καλες παντως σαν μεμβρανες...

 

Επισης καποια εποχη ειχε κυκλοφορησει ενα car kit για το magic που ειχε φορτιστη αυτοκινητου,βαση και ενα στυλακι.

Το οποιο κιτ δεν το βρισκω πουθενα...γνωριζει κανεις κατι???

 

vman ειχα ακολουθησει τις οδηγιες σου πριν καιρο για να αποφυγω το perfect spl της μαμας rom και ολα πηγαν καλα...

Υπαρχει τροπος να κανω root τη συσκευη μου με την υπαρχουσα ρομ?

Ο λογος που θελω να την κανω root ειναι λογο bluetooth file transfer...

Υπαρχει καποια αλλη λυση μηπως???

Edited by rigasnic
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το κάνεις root ακολουθώντας τις οδηγίες εδώ. Ωστόσο, το bluetooth file transfer δεν πρόκειται να δουλέψει. Είναι θέμα των 1.5 ROM. Αναμένουμε να λυθεί στη 2.1 έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Aπό αυτά που αναφέρεις, υποθέτω ότι έχει να κάνει με το PC σου και όχι με τη recovery. Κατά πάσα πιθανότητα δεν έχουν εγκατασταθεί σωστά οι adb drivers για το κινητό (στη recovery ROM χρησιμοποιούνται εντολές adb και όχι fastboot). Ρίξε μια ματιά εδώ για πιθανή λύση (οι οδηγίες είναι για Windows 7, αλλά αντίστοιχα θα κινηθείς και για τα XP).

 

Πέρα από τα παραπάνω δοκίμασε την τελευταία έκδοση της recovery ROM του Amon_Ra.

 

φίλε vman πάλι τίποτα δε γίνεται,

 

Ευχαριστώ πάντως για την προσπάθεια!

 

Θα περιμένω να το δοκιμάσω και σε άλλο Pc.

Link to comment
Share on other sites

οποτε το αφηνω γιατι ειναι ο μονος λογος που θελω μεχρι στιγμης...

Αφου η 2.1 ειναι θεμα χρονου...

Μιλαμε για επισημη 2.1?

Κατι παρομοιο με αυτη με το sense ui που περιμεναμε τοτε?

Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για επισημη 2.1?

Κατι παρομοιο με αυτη με το sense ui που περιμεναμε τοτε?

 

Αυτή τη στιγμή υπάρχει επίσημη ανακοίνωση από τη μεριά της HTC για τα Magic της Rogers για Android 2.1 με Sense UI. Η Google έχει πει ότι όλα τα κινητά θα πάρουν την αναβάθμιση σε 2.1. Ακόμα κι αν δε δοθεί στους υπόλοιπους, αρκεί να δοθεί στη Rogers. Έπειτα, θα μπορέσουμε να τη βάλουμε κι εμείς στα κινητά μας.

Link to comment
Share on other sites

 

Επισης καποια εποχη ειχε κυκλοφορησει ενα car kit για το magic που ειχε φορτιστη αυτοκινητου,βαση και ενα στυλακι.

Το οποιο κιτ δεν το βρισκω πουθενα...γνωριζει κανεις κατι???

 

 

car kit όχι αλλά έχω βρεί μία ωραία βάση http://cgi.ebay.com/HTC-Magic-G2-Windscreen-Car-Mount_W0QQitemZ370229030607QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item56335eaecf

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Πρόσφατα έγινα κάτοχος του Magic, πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές…

 

SAPPHIRE PVT 32A SHIP S-ON H

HBOOT 1.76.0009 (SAPP10000)

RADIO-6.35.08.29

DEC 8 2009, 17:38:48

 

 

Έχω εγκαταστήσει διάφορα προγραμματάκια.

 

Ωστόσο έχω μερικές απορίες:

 

 

1. Χρησιμοποιώ το meridian player, αλλά όλα τα ονόματα στα αρχεία είτε στα ελληνικά είτε στα αγγλικά μου τα εμφανίζει με ερωτηματικά, γιατί ?? μηπως υπάρχει κάτι καλύτερο ??

2. Στα αρχεία txt, όλους τους ελληνικούς χαρακτήρες τους βγάζει σαν κινέζικα ??

3. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να διαβάζει αρχεία avi, divx, xvid ???

4. Για file manager πιο προτείνεται Astro file manager η root explorer ???

5. Σκέφτομαι να αλλάξω κάρτα, να βάλω μια 8 gb, θα μπορούσα να μεταφέρω τα πάντα σε αυτή η θα πρέπει να εγκαθιστώ ξανά όλες τις εφαρμογές ??

6. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να διαχειρίζομαι τις επαφές μου ???

7. Προγράμματα που είναι καλό να είναι εγκατεστημένα στο magic μου ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων….

Link to comment
Share on other sites

1. Χρησιμοποιώ το meridian player, αλλά όλα τα ονόματα στα αρχεία είτε στα ελληνικά είτε στα αγγλικά μου τα εμφανίζει με ερωτηματικά, γιατί ?? μηπως υπάρχει κάτι καλύτερο ??

2. Στα αρχεία txt, όλους τους ελληνικούς χαρακτήρες τους βγάζει σαν κινέζικα ??

3. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να διαβάζει αρχεία avi, divx, xvid ???

4. Για file manager πιο προτείνεται Astro file manager η root explorer ???

5. Σκέφτομαι να αλλάξω κάρτα, να βάλω μια 8 gb, θα μπορούσα να μεταφέρω τα πάντα σε αυτή η θα πρέπει να εγκαθιστώ ξανά όλες τις εφαρμογές ??

6. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να διαχειρίζομαι τις επαφές μου ???

7. Προγράμματα που είναι καλό να είναι εγκατεστημένα στο magic μου

 

1.Αν κρινω απο το 1 κ το 2 μαζι, εχεις ελληνικα στο κινητο σου?

3. xyplayer, αλλα εχει ακομη καποια προβληματα, ψηλοκολαει...

4.Astro

5.παλι απ την αρχη.

6.τι ακρβως θελεις να κανεις?

7.αναλογα τι σου χρειαζεται... οτι σ αρεσει απο το market το κατεβαζεις.. ειναι αναλογα τις απαιτησεις του καθε χρηστη!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα magic στα χέρια μου όπου δεν λειτουργεί σχεδόν καθόλου το επιταχυνσιόμετρο και η πυξίδα. Για παράδειγμα η οθόνη δεν περιστρέφεται ποτέ όταν περιστρέφω το κινητό, η πυξίδα ανεξάρτητα από τη θέση του κινητού στο χώρο το πολύ να παίξει 90 μοίρες, το teeter με το που ξεκινά στέλνει τη μπάλα στη πάνω γωνία και μένει εκεί.

 

Έχετε καμιά ιδέα; :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα magic στα χέρια μου όπου δεν λειτουργεί σχεδόν καθόλου το επιταχυνσιόμετρο και η πυξίδα. Για παράδειγμα η οθόνη δεν περιστρέφεται ποτέ όταν περιστρέφω το κινητό, η πυξίδα ανεξάρτητα από τη θέση του κινητού στο χώρο το πολύ να παίξει 90 μοίρες, το teeter με το που ξεκινά στέλνει τη μπάλα στη πάνω γωνία και μένει εκεί.

 

Έχετε καμιά ιδέα; :)

 

έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα ακριβώς μετά την αναβάθμιση που του έκανα με επίσημο λογισμικό.:blink::blink::blink:

 

Σημειωτέων η αναβάθμιση έγινε απο την HTC.

Edited by basilis5
S. E. A.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα magic στα χέρια μου όπου δεν λειτουργεί σχεδόν καθόλου το επιταχυνσιόμετρο και η πυξίδα. Για παράδειγμα η οθόνη δεν περιστρέφεται ποτέ όταν περιστρέφω το κινητό, η πυξίδα ανεξάρτητα από τη θέση του κινητού στο χώρο το πολύ να παίξει 90 μοίρες, το teeter με το που ξεκινά στέλνει τη μπάλα στη πάνω γωνία και μένει εκεί.

 

Έχετε καμιά ιδέα; :)

 

Μεγάλη σαβούρα έχει φάει όπως το βλέπω... Εκτός και αν έχεις απενεργοποιημένο το rotation που μου φαίνεται χλωμό καθώς τα προγράμμα θα έπρεπε να χρησιμοποιούν το επιταχυνσιόμετρο κανονικά.. Οπότε καταλήγουμε στο πρώτο.. (Δυστυχώς) Αν έχεις εγγύηση τους το πας, κάνεις και τον κινέζο και ό,τι κάτσει! :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...