Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι εντάξει, σαβούρα δεν πρέπει να έχει φάει γιατί θα φαινόταν αλλά ούτως ή άλλως τα επιταχυνσιόμετρα δεν χαλούν από μια κρούση. Απλά δίνουν τρελές ενδείξεις, σαν μην έχουν ρυθμιστεί (calibration).

 

έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα ακριβώς μετά την αναβάθμιση που του έκανα με επίσημο λογισμικό.:blink::blink::blink:

 

Σημειωτέων η αναβάθμιση έγινε απο την HTC.

 

Είναι διπλό το πρόβλημα γιατί χωρίς το rotation πολλές εφαρμογές υπολειτουργούν (πχ browser, εικονικό πληκτρολόγιο που τα θέλω σε landscape) και χωρίς την πυξίδα και το επιταχυνσιόμετρο πολλές εφαρμογές δεν μπορούν να λειτουργήσουν (πχ RealCompass, Google Sky Map).

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1.Αν κρινω απο το 1 κ το 2 μαζι, εχεις ελληνικα στο κινητο σου?

3. xyplayer, αλλα εχει ακομη καποια προβληματα, ψηλοκολαει...

4.Astro

5.παλι απ την αρχη.

6.τι ακρβως θελεις να κανεις?

7.αναλογα τι σου χρειαζεται... οτι σ αρεσει απο το market το κατεβαζεις.. ειναι αναλογα τις απαιτησεις του καθε χρηστη!

 

Για το 5 θα διαφωνήσω, οι εγκαταστάσεις των προγραμμάτων γίνονται όλες στη μνήμη του κινητού και όχι στη κάρτα μνήμης, ακόμα και αν χρησιμοποιεί από εκεί αρχεία το εκάστοτε πρόγραμμα. Οπότε, αν από υπολογιστή μεταφέρεις όλα τα παλιά αρχεία στη καινούρια κάρτα θα δουλεύουν όλα ρολόι.

 

Επίσης, θεωρώ πως παρα πολλά καλά προγραμματα δε θα τα βρεις στην αγορά γιατί δε θα είναι δωρεάν. Φίλε Pantm83 θέλει λίγο ψάξιμο στην αρχή, να δεις πρακτικά τι μπορεί να χρειάζεσαι και τι σου λείπει! Κάνε μια βόλτα και από το androlib.com να πάρεις μια ιδέα!

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

Τα δωρεάν προγράμματα υπάρχουν στο Market. Άλλου είδους σελίδες για "προγραμματάκια" δε θα βρεις από αυτό το φόρουμ ;)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τίποτα σελίδες γα να βρούμε προγραμματακια ???

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=249301

 

Εδώ μιλάμε για ότι έχει να κάνει με εφαρμογές και παιχνίδια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα σελίδες γα να βρούμε προγραμματακια ???

 

Ναι ναι ...στηριξτε τους developpers

κομμενα αυτα μαγκες αφου τα πιο πολλα ειναι τσαμπα η κανουν 1 -2 ευρω

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

Ανοιγω το κηνιτο κανονικα και ξερετε ανοιγει η οθονη με τα εικονιδια κανονικα και για ενα δευτερολεπτο φευγουν και ξεναμπαινουν...ανοιγω το κηνιτο και παταω αμεσως το μενου και ξαφνικα το κηνιτο ανοιγω κλεινε μονο του....δηλαδη ανοιγει μεχρι εκει που φενετε το screensarver htc τι κανουμε τωρα ρε παιδια??

Καποιος μου ειπε θελει αναβαθμιση....προσπαθησα να του κανω με αυτο εδω _HTC Magic_RUU_Sapphire_Vodafone_Generic_2.16.151.3_GR_release_si gned_NoDriver

 

αλλα δεν αναγνωριζει το κηνιτο

http://translate.google.gr/translate...%2Balert!/4714

μηπως παιζει να ειναι κατι τετοιο??

Link to comment
Share on other sites

αλλα δεν αναγνωριζει το κηνιτο

http://translate.google.gr/translate...%2Balert!/4714

μηπως παιζει να ειναι κατι τετοιο??

 

Το link που έδωσες παραπάνω δε λειτουργεί. Δώσε παραπάνω πληροφορίες (SPL, radio) για το κινητό σου και τα μηνύματα σφάλματος που εμφανίζονται.

 

Το RUU που έδωσες είναι για ROM της Vodafone. Για να το εγκαταστήσεις, προϋπόθεση αποτελεί να έχεις Magic από τη Vodafone και να έχεις εγκαταστήσει το HTC Sync. Μαζί με το τελευταίο εγκαθίστανται και οι drivers, αλλά εάν έχεις Windows 7 συνήθως η εγκατάσταση δε γίνεται σωστά. Σχετικά με αυτό ρίξε μια ματιά εδώ.

 

Στη θέση σου θα δοκίμαζα ένα soft ή πιθανότατα hard reset, από τη στιγμή που λες ότι δεν μπορείς να εκκινήσεις το κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

Το link που έδωσες παραπάνω δε λειτουργεί. Δώσε παραπάνω πληροφορίες (SPL, radio) για το κινητό σου και τα μηνύματα σφάλματος που εμφανίζονται.

 

Το RUU που έδωσες είναι για ROM της Vodafone. Για να το εγκαταστήσεις, προϋπόθεση αποτελεί να έχεις Magic από τη Vodafone και να έχεις εγκαταστήσει το HTC Sync. Μαζί με το τελευταίο εγκαθίστανται και οι drivers, αλλά εάν έχεις Windows 7 συνήθως η εγκατάσταση δε γίνεται σωστά. Σχετικά με αυτό ρίξε μια ματιά εδώ.

 

Στη θέση σου θα δοκίμαζα ένα soft ή πιθανότατα hard reset, από τη στιγμή που λες ότι δεν μπορείς να εκκινήσεις το κινητό σου.

 

Ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση το εφτιαξα με τον δευτερο τροπο που μου ειπες

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

παρακαλώ πολύ για λίγη βοήθεια! έχω ένα σχετικά καινούργιο magic vodafone. Όταν το πρωτοάνοιξα (αγγλικά) μπορούσα να συνδεθώ στα πάντα... Κάνω το Update της vodafone και ενώ τα ελληνικά λειτουργούν τέλεια δεν μπορώ να συνδεθώ στο gmail... (μετά την αναβάθμιση έβαλα άλλη sim) και έχω αποκλειστεί από τα πάντα. Συνδέομαι με wifi σε internet. Όταν κάνω σύνδεση στο gmail που λέει ότι είναι προσωρινό πρόβλημα ή φταίει ι sim. Μιλησα με vodafone και δεν μπορούν να βοηθήσουν... Επίσης μπορώ να συνδεθώ και με 3g/hspd... Και με htc syns συνδεομαι στο pc έκανα sync τις επαφές...

Εχω:

SHAPPHIRE PVT 32A SHIP S-ON H

HBOOT-1.33.0014 (SAPP10000)

CPLD-12

RADIO-3.22.23.18

Sep 2 2009, 17:42:56

 

pleaseeeeeeeee.... εάν έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να φταίει ας μου πει... ή να με παραπέμψει κάπου...

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

παρακαλώ πολύ για λίγη βοήθεια! έχω ένα σχετικά καινούργιο magic vodafone. Όταν το πρωτοάνοιξα (αγγλικά) μπορούσα να συνδεθώ στα πάντα... Κάνω το Update της vodafone και ενώ τα ελληνικά λειτουργούν τέλεια δεν μπορώ να συνδεθώ στο gmail... (μετά την αναβάθμιση έβαλα άλλη sim) και έχω αποκλειστεί από τα πάντα. Συνδέομαι με wifi σε internet. Όταν κάνω σύνδεση στο gmail που λέει ότι είναι προσωρινό πρόβλημα ή φταίει ι sim. Μιλησα με vodafone και δεν μπορούν να βοηθήσουν... Επίσης μπορώ να συνδεθώ και με 3g/hspd... Και με htc syns συνδεομαι στο pc έκανα sync τις επαφές...

Εχω:

SHAPPHIRE PVT 32A SHIP S-ON H

HBOOT-1.33.0014 (SAPP10000)

CPLD-12

RADIO-3.22.23.18

Sep 2 2009, 17:42:56

 

pleaseeeeeeeee.... εάν έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να φταίει ας μου πει... ή να με παραπέμψει κάπου...

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Γεια σου.

Πιστευω οτι το προβλημα εχει σχεση με τη σιμ. Οταν βαζεις την παλια εχεις παλι τα ιδια προβληματα?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου.

Πιστευω οτι το προβλημα εχει σχεση με τη σιμ. Οταν βαζεις την παλια εχεις παλι τα ιδια προβληματα?

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Δοκίμασα όμως και με την παλιά sim την οποία είχα στην αρχή και τα πάλι δεν συνδέεται. Νομίζω πως κάτι μπορεί να μπλόκαρε με την αναβάθμιση, αλλα δεν ξέρω και τι πείραξε πέρα από την γλώσσα για να είμαι σίγουρη... Μετά την αναβάθμιση της vodafone για ελληνικά δεν έχει πάθει κάτι παρόμοιο κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Δοκίμασα όμως και με την παλιά sim την οποία είχα στην αρχή και τα πάλι δεν συνδέεται. Νομίζω πως κάτι μπορεί να μπλόκαρε με την αναβάθμιση, αλλα δεν ξέρω και τι πείραξε πέρα από την γλώσσα για να είμαι σίγουρη... Μετά την αναβάθμιση της vodafone για ελληνικά δεν έχει πάθει κάτι παρόμοιο κανείς;

 

Πιθανότατα κάτι πήγε στραβά στο πρώτο boot της συσκευής μετά την αναβάθμιση και όχι με την αναβάθμιση αυτή καθ' εαυτή. Κάνε soft reset. Έχε υπόψιν σου ότι θα διαγραφούν όσες εφαρμογές έχεις στο κινητό σου. Το ίδιο ισχύει και για τις επαφές και το ημερολόγιο.

Edited by vman
Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα κάτι πήγε στραβά στο πρώτο boot της συσκευής μετά την αναβάθμιση και όχι με την αναβάθμιση αυτή καθ' εαυτή. Κάνε soft reset. Έχε υπόψιν σου ότι θα διαγραφούν όσες εφαρμογές έχεις στο κινητό σου. Το ίδιο ισχύει και για τις επαφές και το ημερολόγιο.

 

Thanks a lot! αυτο είχα κάνει ήδη πριν λίγο, όπως είδα και σε ξένο φόρουμ δεν υπάρχει άλλη λύση... απλά βαριόμουν να περάσω τα πάντα ξανά και ήθελα να δω μήπως υπάρχει και άλλη επιλογή... όλα είναι οκ τώρα! άρα όντως ήταν συμπτωματικό μετά την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα θα ηθελα να μου πειτε με το gps τη γινετε δουλευει χωρις να μπει στο νετ στην κοσμοτε μου δινουν το ματζικ η το tauch2 με πενηντα € και δεν ξερω ποιο να παρω θελω να εχει gps χωρις νετ ευχαριστω !
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γεια χαρα θα ηθελα να μου πειτε με το gps τη γινετε δουλευει χωρις να μπει στο νετ στην κοσμοτε μου δινουν το ματζικ η το tauch2 με πενηντα € και δεν ξερω ποιο να παρω θελω να εχει gps χωρις νετ ευχαριστω !

 

Δεν απαιτείται η χρήση internet για να δουλεύει το GPS.

 

Όσον αφορά το δίλημμά σου, δες εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=269586

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν απαιτείται η χρήση internet για να δουλεύει το GPS.

 

Όσον αφορά το δίλημμά σου, δες εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=269586

ειμαι λιγο ασχετως θα μπορουσατε να μου πειτε πως μπορω να το κανω να δουλευει το gps χωρις να ειναι στο νετ και που θα βρω το προγραμα αυτο και πως θα το κανω να μην μπενει στην κοσμοτε μονο του και να χρεωνομε ευχαριστω !:O

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη και Χρόνια πολλά σε όλους!!!

Στην ουσία τώρα... Μόλις πήρα το HTC Magic και επειδή είμαι νέοπας σε Android έχω κάποια θεματάκια!

Συγκεκριμένα,

α) δεν ξέρω πως να στέλνω και να δέχομαι αρχεία με το bluetooth. Είναι κλειδωμένο? Αν ναι πώς το ξεκλειδώνεις τελοσπάντων??? (Επείγον!!!)

β) αν μπορεί κάποιος να ποστάρει κάποιο λινκ με κάποιο app για το gps.

γ) δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το δικό μου ringtone που δημιούργησα!!!:blink::lol:

δ) άκουσα ότι το Magic δεν έχει δέκτη ραδιοφώνου άρα να μη ρωτήσω αν μπορώ να ακούσω ράδιο με κάποια app ε???

 

Ευχαριστώ...!

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη και Χρόνια πολλά σε όλους!!!

Στην ουσία τώρα... Μόλις πήρα το HTC Magic και επειδή είμαι νέοπας σε Android έχω κάποια θεματάκια!

Συγκεκριμένα,

α) δεν ξέρω πως να στέλνω και να δέχομαι αρχεία με το bluetooth. Είναι κλειδωμένο? Αν ναι πώς το ξεκλειδώνεις τελοσπάντων??? (Επείγον!!!)

β) αν μπορεί κάποιος να ποστάρει κάποιο λινκ με κάποιο app για το gps.

γ) δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το δικό μου ringtone που δημιούργησα!!!:blink::lol:

δ) άκουσα ότι το Magic δεν έχει δέκτη ραδιοφώνου άρα να μη ρωτήσω αν μπορώ να ακούσω ράδιο με κάποια app ε???

 

Ευχαριστώ...!

 

Xρονια πολλα!

α)μπορεις να κατεβασεις απο το μαρκετ, την εφαρμογη bluetooth file transfer. Στην τελευταια εκδοση υποστηριζει και ληψη αρχειων, αφου κανεις ομως pair την αλλη συσκευη. Βεβαια και παλι δεν ειναι σιγουρο οτι θα σου δουλεψει... Διαφορετικα μπορεις να βαλεις μια custom rom (δες στην πρωτη σελιδα τα λινκ του vman)

β)καλη εφαρμογη ειναι το ndrive, θα το βρεις στο μαρκετ και πολλοι προτεινουν και το copilot.

γ)αφου το βαλεις στην καρτα, μπες στον music player πηγαινε εκει που λεει songs και θα σου εμφανισει τα κομματια που εχεις στο κινητο. Πατα παρατεταμενα στο κομματι που θες να βαλεις και θα εμφανιστει ενα μενου. Μια απο τις επιλογες ειναι και το set as ringtone.

δ)υπαρχουν τετοια apps στο μαρκετ αλλα λειτουργουν μεσω streaming με οτι αυτο συεπαγεται

 

Διαβασε τα λινκ στην πρωτη σελιδα εχουν πολλες ενδιαφερουσες πληροφοριες.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ειμαι λιγο ασχετως θα μπορουσατε να μου πειτε πως μπορω να το κανω να δουλευει το gps χωρις να ειναι στο νετ και που θα βρω το προγραμα αυτο και πως θα το κανω να μην μπενει στην κοσμοτε μονο του και να χρεωνομε ευχαριστω !:O

 

Από τη στιγμή που η συσκευή φοράει αυτόνομο GPS δέκτη δεν θα έχεις τέτοιο πρόβλημα. Όσα προγράμματα πλοήγησης κυκλοφορούν για Android, δεν απαιτούν σύνδεση στο internet.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Xρονια πολλα!

α)μπορεις να κατεβασεις απο το μαρκετ, την εφαρμογη bluetooth file transfer. Στην τελευταια εκδοση υποστηριζει και ληψη αρχειων, αφου κανεις ομως pair την αλλη συσκευη. Βεβαια και παλι δεν ειναι σιγουρο οτι θα σου δουλεψει... Διαφορετικα μπορεις να βαλεις μια custom rom (δες στην πρωτη σελιδα τα λινκ του vman)

β)καλη εφαρμογη ειναι το ndrive, θα το βρεις στο μαρκετ και πολλοι προτεινουν και το copilot.

γ)αφου το βαλεις στην καρτα, μπες στον music player πηγαινε εκει που λεει songs και θα σου εμφανισει τα κομματια που εχεις στο κινητο. Πατα παρατεταμενα στο κομματι που θες να βαλεις και θα εμφανιστει ενα μενου. Μια απο τις επιλογες ειναι και το set as ringtone.

δ)υπαρχουν τετοια apps στο μαρκετ αλλα λειτουργουν μεσω streaming με οτι αυτο συεπαγεται

 

Διαβασε τα λινκ στην πρωτη σελιδα εχουν πολλες ενδιαφερουσες πληροφοριες.

 

Ευχαριστώ φίλε! Πολύτιμη η βοήθεια σου...!

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε! Πολύτιμη η βοήθεια σου...!

 

 

Φίλε πάλι δεν μπορώ να βάλω ringtone με τον τρόπο που λες. Το μόνο που έχω κάνει είναι να βάλω την ελληνική ROM και το το bluetooth file transfer.

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε πάλι δεν μπορώ να βάλω ringtone με τον τρόπο που λες. Το μόνο που έχω κάνει είναι να βάλω την ελληνική ROM και το το bluetooth file transfer.

 

Το bluetooth file transfer δε δουλεύει στην έκδοση 1.5 του Android με Sense UI. Όπως έχει αναφερθεί αρκετές φορές σ'αυτό το thread, το συγκεκριμένο θέμα είναι ένα από τα μειονεκτήματα του Android, το οποίο αναμένεται να λυθεί στην έκδοση 2.1.

 

Σχετικά με τα ringtones. Αρκεί να φτιάξεις στην SD κάρτα σου ένα φάκελο audio. Εκεί φτιάξε 3 φακέλους με τα εξής ονόματα:

  • alarms
  • notifications
  • ringtones

 

Βάζοντας το τραγούδι που θέλεις στο φάκελο ringtones, θα είναι άμεσα διαθέσιμο στις επιλογές ήχου κλήσης. Αντίστοιχα, μπορείς να βάλεις στο φάκελο notifications για SMS, MMS και email και στο alarms για ήχους ξυπνητηριού.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε πάλι δεν μπορώ να βάλω ringtone με τον τρόπο που λες. Το μόνο που έχω κάνει είναι να βάλω την ελληνική ROM και το το bluetooth file transfer.

 

Oταν λες δε μπορεις, εννοεις οτι δε σου εμφανιζει το κομματι ή δε σου βγαζει την επιλογη? Αν ειναι το δευτερο μαλλον εχει σχεση με την αναβαθμιση, την οποια εγω δεν εχω περασει, οποτε δε μπορω να σου πω κατι. Ακολουθησε και τις οδηγιες του vman που ειναι ο ειδικος του φορουμ:cool:, με αυτον τον τροπο που λεει δε νομιζω να εχεις προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...