Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τίποτα προς το παρόν. Από τις φήμες που κυκλοφορούν μάλλον για τον Ιούνη το βλέπω.

Ιούνη; Αχ, μακάρι, διότι δεν αντέχω άλλο με την 1,5. Νιώθω ότι είναι ακόμα σε πειραματικό στάδιο!

 

Τέλος, με τη μπαταρία όταν έρθει η 2,1 θα έχουμε κάτι καλύτερο; Δε μπορώ να το φορτίζω με το που πατάει ο πόδας μου εις το σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να ρωτήσω, γιατί όταν βάζω μία εικόνα στο lockscreen, μειώνεται η ποιότητά της; Η εικόνα από τη Συλλογή είναι άριστη ποιότητα και μειώνεται όταν τη σετάρω.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, γράφω συνοπτικά το πρόβλημα μου με το συγκεκριμένο τηλέφωνο...

 

Να πω ότι είναι από βοδαφον γερμανίας με ξεκλείδωτη sim εξαρχής...

 

Τα στοιχεία στην οθόνη αναβάθμισης με τους 3 skatάδες είναι αυτά:

SAPPHIRE UNKNOWN 32B SHIP S-ON G

HBOOT-1.33.0007 (SAPP10000)

CPLD-10

RADIO-2.22.19.26I

Jul 21 2009,15:49:25

 

Το πρόβλημα είναι ότι ενώ ακολουθώ την διαδικάσία για περάσω καμιά ρομ, δεν συγχρονίζει με το HTC Sync αλλά και δεν το βρίσκει η εντολή "adb devices" του sdk...

 

Δοκίμασα και τους drivers του htc sync αλλά και του android sdk.. Στην 1η περίπτωση εμφανίεται σαν "My HTC" ενώ στην δεύτερη "Android Interface κάτι"... Επίσης όταν πάω να κάνω την διαδικασία του vman (Είσαι θεός! Αναλυτικές και τέλειες οδηγίες!!) για να περάσω την recovery rom και δίνω την εντολή "fastboot boot recovery.img" μου επιστρέφει "fastboot remote: not allow"...

 

Με λίγο ψάξιμο υπέθεσα ότι έχω perfected SPL παρόλο που τα 6,9 και 10 είναι τα προβληματικά, ενώ εγώ έχω 7...

 

Βρήκα σαν λύση αυτό το θέμα: amon_RA στο xda για goldcard που λύνει το πρόβλημα μου

 

αλλά δεν καταλαβαίνω τι πρέπει να κάνω... Αν μπορεί κάποιος να μου δώσει μια γενική ιδέα χοντρά χοντρά που το έχει κάνει ας με βοηθήσει... Ποιά αρχεία πρέπει να βάλω στην κάρτα? Και ποιό SPL να δοκιμάσω από τα 3?

 

Τέλος να πω ότι έχω 1.5 firmware και έχει βγει αναβάθμιση της htc για τα magic vodafone γερμανίας με το εξης filename αν μπορεί κάποιος να καταλάβει τι αναβαθμίζει "RUU_Sapphire_Vodafone_GER_1.91.162.1_DRC92_signed_NoDriver.exe"

 

Να περάσω αυτή την αναβάθμιση? Η αν την περάσω επιβαρύνω την διαδικασία?

 

Να πω ότι πως όλα τα αρχεία που κατέβασα είναι για την PVT32B έκδοση του τηλεφώνου και όχι αυτά που δίνει ο vman για το Α... Άρα εκεί δεν είναι το θέμα μας... Επίσης αντι για το androidsdk r4 που λέει ο vman έβαλα το r5, όπως και Imagerecovery το 1.6.2 και όχι το 1.5 που δίνει.. Αν και δεν νομίζω να είναι ούτε εκεί το πρόβλημα...

 

Όποιος μπορεί ας πει 2 κουβέντες έστω και υποθέσεις, γιατί ξέμεινα από ιδέες...

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι ενώ ακολουθώ την διαδικάσία για περάσω καμιά ρομ, δεν συγχρονίζει με το HTC Sync αλλά και δεν το βρίσκει η εντολή "adb devices" του sdk...

 

Το πρόβλημα με τους drivers λύνεται, αν ρίξεις μια ματιά εδώ.

 

Με λίγο ψάξιμο υπέθεσα ότι έχω perfected SPL παρόλο που τα 6,9 και 10 είναι τα προβληματικά, ενώ εγώ έχω 7...

 

Ακριβώς. Το SPL σου είναι perfected. Δοκίμασε πρώτα να εγκαταστήσεις το flashrec (αν και νομίζω ότι στο 1.33.0007 δε δουλεύει), για να περάσεις custom recovery ROM. Πιθανότατα, όπως βρήκες κι εσύ, θα χρειαστεί να φτιάξεις και να χρησιμοποιήσεις goldcard.

 

Ποιά αρχεία πρέπει να βάλω στην κάρτα? Και ποιό SPL να δοκιμάσω από τα 3?

 

To αρχείο που θα χρειαστείς είναι αυτό. Μην το μετονομάσεις και μην το αποσυμπιέσεις. Βάλτο όπως είναι στο root της goldcard.

 

Τέλος να πω ότι έχω 1.5 firmware και έχει βγει αναβάθμιση της htc για τα magic vodafone γερμανίας με το εξης filename αν μπορεί κάποιος να καταλάβει τι αναβαθμίζει "RUU_Sapphire_Vodafone_GER_1.91.162.1_DRC92_signed_NoDriver.exe"

 

Δεν ξέρω τι ακριβώς αναβαθμίζει. Πιθανότατα διορθώνει κάποια bugs και μάλλον εξακολουθεί να είναι η 1.5 έκδοση. Καλύτερα θα ήταν να απευθυνθείς σε ένα Γερμανικό φόρουμ ή στο xda και να ρωτήσεις όσους την έχουν εγκαταστήσει. Έχε υπόψιν σου, ότι αν βάλεις τη συγκεκριμένη αναβάθμιση, ίσως εγκατασταθεί SPL που δεν ξεκλειδώνει. Αυτό στην περίπτωση που σ' ενδιαφέρει να εγκαταστήσεις custom ROMs.

 

Να πω ότι πως όλα τα αρχεία που κατέβασα είναι για την PVT32B έκδοση του τηλεφώνου και όχι αυτά που δίνει ο vman για το Α... Άρα εκεί δεν είναι το θέμα μας... Επίσης αντι για το androidsdk r4 που λέει ο vman έβαλα το r5, όπως και Imagerecovery το 1.6.2 και όχι το 1.5 που δίνει.. Αν και δεν νομίζω να είναι ούτε εκεί το πρόβλημα...

 

Πολύ καλά έκανες και κατέβασες τα αρχεία για 32Β. Αυτά που είναι για 32Α δε θα δούλευαν. Το θέμα της αναβάθμισης του SDK σε r5 δεν προσφέρει κάτι ουσιαστικό στην περίπτωσή σου. Για recovery πρέπει να χρησιμοποιήσεις την G έκδοση του Amon_RA και όχι την H.

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω το προβλημα μου??????

 

Λοιπον ενω καθε πρωι ξυπνουσα κανονικα με το ξυπνητηρι του magic,ενα πρωι και απο τοτε καθε φορα δεν ακουγετε ο ηχος του ξυπνητηριου μονο...εχει δονηση λειτουργουν ολα το ιδιο αλλα δεν ακουγετε τιποτα!!!!

 

Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι πως οταν παω στις ρυθμησεις του να επιλεξω αλλον ηχο,οταν αλλαζω τον ηχο δεν μου ακουγετε το sample του...δεν ξερω τι να πω...

 

Καμια ιδεα???

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι πως οταν παω στις ρυθμησεις του να επιλεξω αλλον ηχο,οταν αλλαζω τον ηχο δεν μου ακουγετε το sample του...δεν ξερω τι να πω...

 

Καμια ιδεα???

 

Ο ήχος που έχεις για ξυπνητήρι, είναι στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου ή στην κάρτα σου; Στη δεύτερη περίπτωση μπορεί να υπάρχει πρόβλημα με την κάρτα SD.

 

Δοκίμασε να βάλεις άλλον ήχο ξυπνητηριού και μετά να επαναφέρεις αυτόν που είχες αρχικά και να δεις, εάν το πρόβλημα εξακολουθεί να υφίσταται.

Link to comment
Share on other sites

Οι ηχοι του ξυπνητηριου ειναι αυτοι της μανας του δεν ειναι δικος μου...

Οποτε μαλλον στην εσωτερικη...

Αλλα και στην sd να ηταν...τοσο καιρο δουλευε κανονικα...

Link to comment
Share on other sites

Οι ηχοι του ξυπνητηριου ειναι αυτοι της μανας του δεν ειναι δικος μου...

Οποτε μαλλον στην εσωτερικη...

Αλλα και στην sd να ηταν...τοσο καιρο δουλευε κανονικα...

 

Αν ήταν στην SD και για κάποιο λόγο καταστράφηκαν κάποια sectors (τα οποία περιείχαν κομμάτι του αρχείου), τότε θα είχες το συγκεκριμένο πρόβλημα. Αν το πρόβλημα συνεχιστεί, κάνε ένα soft reset. Μπορεί να οφείλεται σε κάποια εφαρμογή ή bug.

Link to comment
Share on other sites

πως θα δω αν ειναι στην sd??? θυμασαι φακελο μηπως?????????

 

Εάν δεν έβαλες εσύ, τότε δεν πρόκειται να είναι στην κάρτα. Αν ήταν, θα βρισκόταν στο audio/alarms.

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις Magic από Cosmote, δικαιούσαι επίσημα την αναβάθμιση από την HTC. Αυτό σημαίνει ότι μπορείς να χρησιμοποιήσεις το RUU, για να κάνεις την εγκατάσταση. Ωστόσο, με το RUU θα καταλήξεις με το perfected SPL 1.76.0009 to οποίο δεν ξεκλειδώνει. Διάβασε τις FAQs για να δεις τα πλεονεκτήματα και μειονεκτήματά του.

 

Πέρα απ' αυτά, εάν δε θέλεις να καταλήξεις με το συγκεκριμένο SPL, η διαδικασία είναι η ίδια.

Όταν δίνω serial number στη σελίδα της HTC, μου λέει πως δεν είναι για τη δική μου συσκευή η συγκεκριμένη έκδοση, προχώρησα λοιπόν σύμφωνα με αυτό, αλλά δυστυχώς ενώ προχωρά η εγκατάσταση και βλέπω στη συσκευή την μπάρα να φορτώνει στα SPLASH, RECOVERY, USERDATΑ, μόλις φτάσει στο SYSTEM κολλά, εμφανίζεται το unzipping αντί του ΟΚ και βγάζει μετά από ώρα ειδοποίηση στο PC πως δεν έγινε σωστά η ενημέρωση.

 

Δοκίμασα και με άλλη rom αλλά το ίδιο αποτέλεσμα όταν φτάνει στο SYSTEM.

 

Δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα η συσκευή και δεν έχω ασχοληθεί πέρα από windows mobile καθόλου με android λειτουργικό, αλλά έτσι από πείσμα θα ήθελα να την δω να δουλεύει...

 

Όπως και να έχει ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Όταν δίνω serial number στη σελίδα της HTC, μου λέει πως δεν είναι για τη δική μου συσκευή η συγκεκριμένη έκδοση, προχώρησα λοιπόν σύμφωνα με αυτό, αλλά δυστυχώς ενώ προχωρά η εγκατάσταση και βλέπω στη συσκευή την μπάρα να φορτώνει στα SPLASH, RECOVERY, USERDATΑ, μόλις φτάσει στο SYSTEM κολλά, εμφανίζεται το unzipping αντί του ΟΚ και βγάζει μετά από ώρα ειδοποίηση στο PC πως δεν έγινε σωστά η ενημέρωση.

 

Μου κάνει εντύπωση που, ενώ το κινητό σου είναι από Cosmote, δε σου επιτρέπει να κατεβάσεις την αναβάθμιση. Πιθανότατα να υπάρχει κάποιο θέμα με το serial number της συσκευής σου στη βάση δεδομένων της HTC.

 

Από τα παραπάνω υποθέτω ότι χρησιμοποίησες το RUU. Μπορεί το αρχείο που κατέβασες να είναι corrupted (κατά τη διάρκεια του download να έχουν συμβεί σφάλματα). Δοκίμασε να το κατεβάσεις ξανά και χρησιμοποίησε το παρεχόμενο USB καλώδιο, για να κάνεις την αναβάθμιση. Εάν χρησιμοποιήσεις τον άλλο τρόπο (φαίνεται περίπλοκος, αλλά δεν είναι, αν τα πάρεις με τη σειρά), θα μπορέσεις να βάλεις την ελληνική αναβάθμιση.

 

Δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα η συσκευή...

 

Δεν τη δίνεις σ' εμένα που μ'ενδιαφέρει κι έχασα τη δική μου; Σου υπόσχομαι να την κάνω να δουλέψει.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή ήταν δείγμα από την cosmote, δεν είχε αγορασθεί από εκεί, επομένως μπορεί να είναι και κάποια περίεργη εισαγωγή της cosmote.

 

Ναι χρησιμοποίησα το RUU, θα το παλέψω λίγο ακόμη και βλέπουμε..

Link to comment
Share on other sites

Τέλος, με τη μπαταρία όταν έρθει η 2,1 θα έχουμε κάτι καλύτερο; Δε μπορώ να το φορτίζω με το που πατάει ο πόδας μου εις το σπίτι.

 

Γιατί φίλε; Θεωρώ πάρα πολύ καλή την μπαταρία του κινητού. Με χρήση μπόλικου ίντερνετ κάθε μέρα, 20-30 λεπτά ομιλίας, αρκετά sms, και ίσως και κάνα παιχνιδάκι για κάνα μισάωρο το βράδυ, μου κρατάει άνετα δύο ολόκληρες ημέρες, χωρίς να το κλείνω και το βράδυ. Με ΠΟΛΥ ξέσκισμα μου ζητάει φόρτιση την ίδια μέρα, αλλά με ελάχιστα πιο χαλαρή χρήση (πχ σε διακοπές/ταξίδια/κτλ) άνετα μου βγάζει τριήμερα γεμάτα. Και αυτό, συμπεριλαμβανομένου λίγο ίντερνετ πάντα, ή/και google maps. Εγώ προσωπικά είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από την μπαταρία του κινητού για αυτή τη κατηγορία!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί φίλε; Θεωρώ πάρα πολύ καλή την μπαταρία του κινητού. Με χρήση μπόλικου ίντερνετ κάθε μέρα, 20-30 λεπτά ομιλίας, αρκετά sms, και ίσως και κάνα παιχνιδάκι για κάνα μισάωρο το βράδυ, μου κρατάει άνετα δύο ολόκληρες ημέρες, χωρίς να το κλείνω και το βράδυ. Με ΠΟΛΥ ξέσκισμα μου ζητάει φόρτιση την ίδια μέρα, αλλά με ελάχιστα πιο χαλαρή χρήση (πχ σε διακοπές/ταξίδια/κτλ) άνετα μου βγάζει τριήμερα γεμάτα. Και αυτό, συμπεριλαμβανομένου λίγο ίντερνετ πάντα, ή/και google maps. Εγώ προσωπικά είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από την μπαταρία του κινητού για αυτή τη κατηγορία!

 

καλημερα :)

 

θα μπορουσες φιλε να πεις ποιο λειτουργικο εχεις, ποια rom? την επισημη της HTC η καποια αλλη με η χωρις senseUI?

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Γιατί φίλε; Θεωρώ πάρα πολύ καλή την μπαταρία του κινητού. Με χρήση μπόλικου ίντερνετ κάθε μέρα, 20-30 λεπτά ομιλίας, αρκετά sms, και ίσως και κάνα παιχνιδάκι για κάνα μισάωρο το βράδυ, μου κρατάει άνετα δύο ολόκληρες ημέρες, χωρίς να το κλείνω και το βράδυ. Με ΠΟΛΥ ξέσκισμα μου ζητάει φόρτιση την ίδια μέρα, αλλά με ελάχιστα πιο χαλαρή χρήση (πχ σε διακοπές/ταξίδια/κτλ) άνετα μου βγάζει τριήμερα γεμάτα. Και αυτό, συμπεριλαμβανομένου λίγο ίντερνετ πάντα, ή/και google maps. Εγώ προσωπικά είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από την μπαταρία του κινητού για αυτή τη κατηγορία!

 

Mαλλον δεν το εχεις συνδεδεμενο με bt ολη μερα...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΛΙΓΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ,ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΣΗΜΕΡΑ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ HTC MAGIK ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ,ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ:

Α) ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΜΕΝΟΥ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ

Β)ΠΩΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΩ ΤΟ GPS ΚΑΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Γ)ΤΟ WIFI ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ?

Δ)ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΧΡΗΣΙΜΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Η' ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ vman για τις πληρεις οδηγίες σου. Εβαλα την επίσημη ελληνικη έκδοση με senseui με επιτυχία σε vodafone magic.

 

Εχω ομως ένα πρόβλημα. Στα sms υποστηρίζει ακόμα 60 χαρακτήρες. Πως μπορώ να το λύσω αυτο το θέμα?

Link to comment
Share on other sites

vman καλησπερα.εγω αγορασα σημερα το htc απο το γερμανο με δικτυο κοσμοτε συνδεση.ειμαι εντελως καινουργιος και ψιλοασχετος.θα ηθελα καποια βοηθεια σχετικα με το πως μπαινω ιντερνετ χωρις wifi,τι πρεπει να κατεβασω,πως μπαινω gprs,τι κατεβαζω και το μενου μου ειναι στα ελληνικα,υπαρχει προβλημα??? Edited by vman
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή ήταν δείγμα από την cosmote, δεν είχε αγορασθεί από εκεί, επομένως μπορεί να είναι και κάποια περίεργη εισαγωγή της cosmote.

 

Ναι χρησιμοποίησα το RUU, θα το παλέψω λίγο ακόμη και βλέπουμε..

 

Πες τα στοιχεία του κινητού σου (radio, SPL), για να σου πω τι μπορείς να κάνεις. Εάν δοκιμάσεις αυτά που σου είπα παραπάνω και δε γίνει κάτι, πιθανότατα θα χρειαστεί να φτιάξεις μια goldcard. Με αυτή μέσα στο κινητό θα τρέξεις το RUU και εκτός απροόπτου θα εγκατασταθεί η ελληνική αναβάθμιση.

 

Eυχαριστώ vman για τις πληρεις οδηγίες σου. Εβαλα την επίσημη ελληνικη έκδοση με senseui με επιτυχία σε vodafone magic.

 

Εχω ομως ένα πρόβλημα. Στα sms υποστηρίζει ακόμα 60 χαρακτήρες. Πως μπορώ να το λύσω αυτο το θέμα?

 

Δυστυχώς, ανήκεις σε μια μικρή κατηγορία (2-3 έχουν αναφέρει το ίδιο θέμα εδώ) που ακόμα και μετά την εγκατάσταση της επίσημης ελληνικής αναβάθμισης, δεν έλυσαν το πρόβλημα με τους 70 χαρακτήρες στα ελληνικά SMS. Ίσως αξίζει να δοκιμάσεις ένα soft reset, μήπως και υπήρξε κάποιο πρόβλημα κατά την εγκατάσταση ή το πρώτο boot της ROM.

 

vman καλησπερα.εγω αγορασα σημερα το htc απο το γερμανο με δικτυο κοσμοτε συνδεση.ειμαι εντελως καινουργιος και ψιλοασχετος.θα ηθελα καποια βοηθεια σχετικα με το πως μπαινω ιντερνετ χωρις wifi,τι πρεπει να κατεβασω,πως μπαινω gprs,τι κατεβαζω και το μενου μου ειναι στα ελληνικα,υπαρχει προβλημα???

 

Καλωσήρθες στο forum. Καλό είναι να ρίξεις μια ματιά στις FAQs στο πρώτο post.

 

Για να μπεις στο internet χωρίς wifi, θα πρέπει να κάνεις τις ρυθμίσεις για το δίκτυο της Cosmote, αν δεν υπάρχουν ήδη στο κινητό. Επιπλέον, καλό είναι να έχεις κάποιο πρόγραμμα δεδομένων (πχ 150 MB/μήνα) στην Cosmote, γιατί διαφορετικά οι λογαριασμοί σου θα είναι αρκετά φουσκωμένοι. Για να κατεβάσεις εφαρμογές και παιχνίδι α μπες στο Market, χρησιμοποιώντας την αντίστοιχη εφαρμογή.

 

Σχετικά με το μενού σου που είναι στα ελληνικά, δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Αυτό σημαίνει ότι έχεις το 1.76.0009 SPL το οποίο δεν υπάρχει τρόπος να ξεκλειδώσει. Εάν δεν είχες σκοπό να "πειράζεις" το κινητό σου, βάζοντας custom ROMs ή δεν ήθελες πρόσβαση root, τότε δεν υπάρχει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ vman.θα ηθελα επισης και μια ενημερωση με το gprs γιατι μου ειπαν πως χρειαζεται να κατεβασω καποιο προγραμμα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...