Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

περιμένουμε τόσο καιρό μία αναβάθμηση!!!!

και εκεί που περίμεναμε την 1,6 μας λένε οτι θα πάρουμε 1,5!!! για αυτο εχω φρικάρει!!!!! τίποτα δεν μου λείπει! απλός θέλω να αλλάξω λίγο το κινητό!!!

 

Ηταν ξεκαθαρο απο την αρχη οτι η HTC θα εδινε την 1.5 με sense ui στο magic.

 

Οσοι ζητανε μια καλη rom με android 1.6(no sense ui) προτεινω του Amon_ra πολυ σταθερη, γρηγορη και αξιοπιστη.

 

Οσο για το android 2.0 η το hero ui με android 2.1 ειναι σε beta σταδιο. Μονο για ανοιξει το κινητο θελει κανα 15 λεπτο την πρωτη φορα. Επιπλεον δεν λειτουργουν καποια πραματα οπως η καμερα το sync και η μπαταρια κατεβαινει με πολυ γρηγορους ρυθμους. Το δοκιμασα και πιστευω οτι δεν αξιζει σε αυτην την φαση. Οταν η HTC βγαλει τους driver της καμερας τοτε ελπιζω οτι θα αλλαξει το σκηνικο με το android 2.

www.androidgreece.gr

TWITTER: http://twitter.com/manom18x

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παντως καπου εχει χαθει το μετρο, επειδη συμμετεχω στο forum της htc εδω στην ελλαδα, αλλα και εδω εχουν μπερδευτει και υπερεκτιμηθει καποια πραγματα.

 

θελουμε εκδοσεις του android που καλα καλα ακομα δεν εχουν πλασαριστει σε νεα κινητα στα ηδη υπαρχοντα.

 

αυτο που κανει η google ειναι να δινει αρχικα το sdk του android με τις εκδοσεις αυτες ωστε οι προγραμματιστες-developers να δημιουργουν εφαρμογες για τα κινητα που θα ερθουν στην αγορα κιολας. δε νομιζω οτι εμ το που εκδιδει μια αναβαθμιση του sdk πρεπει αυτοματος να ζηταμε και νεα εκδοση στα κινητα μας. αν κοιταξετε ποτε ανακονωθηκε η εκδοση 1.5 1.6 2.0 και τωρα η 2.1 θα δειτε οτι και οι πιο γρηγοροι δε θα προλαβαιναν να αφομοιωσουν τις αλλαγες.

 

και η λογικη, μα αφου οι ερασιτεχνες φτιαχνουν rom γτ εινα ιδυσκολο για την htc να τις εκδοσει ειναι λανθασμενη. ο καθε ανθρωπος που φτιαχνει μι custom rom σου λεει οτι επφυλλασομαι για καθε προβλημα που μπορει να δημιουργηθει, και δεν δουλευουν ολα τελεια.

 

θελει λιγακι υπομονη το ολο θεμα και να μη ζηταμε οτι να ναι. αν δεν ειχε προκυψει το θεμα του sense στο magic δε θα υηρχαν τοσες αντιδρασεις...

 

ηρεμα παιδια, και οποιος θελει τη τελευταια εξελιξη του android στο κινητο του ας δοκιμαζει τις custom roms μεχρι να βρει μαι που του αρεσει.

 

δεν υπερασπιζομαι σε καμια περιπτωση την htc για την ολιγορια της αλλα δε μου αρεσει να ακουγονται και τρελα πραγματα.

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Τρελλό ΔΕΝ είναι να ζητάμε μια αναβάθμιση (ΜΙΑ), από τον Ιούνιο (Ιούλιο) που πήραμε το κινητό.

 

(Ούτε καν ελληνικό UI, δεν έχει βγει - εκείνο που θα έβγαινε τέλος Αυγούστου αν θυμάστε...)

 

Σε κάθε περίπτωση ο χαμένος δεν είναι ο καταναλωτής αλλά όποιος χάνει την αξιοπιστία του.

(Μαντέψτε ποιος είναι...)

Link to comment
Share on other sites

ναι, το προβλημα για μενα ειναι οτι δεν υπαρχει επισημος τροπος να εχεις εληνικα απο τον ιουνιο.

 

σε αυτο θα συμφωνησω :)

απο εκει και περα καθε καθυστερησηκολλισιεργια κτλ βαραινει την εταιρεια κια σιγουρα οχι εμας που ευτυχως για το android με τον εναν η τον αλλον τροπο εχουμε αυτο που θελουμε εστω και εμμεσα

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή και ταχύτατη και η rom του cyanogen.

 

Πληροφορίες μπορείτε να δείτε εδώ: http://www.cyanogenmod.com/

 

Και εδώ: http://wiki.cyanogenmod.com/index.php/Main_Page

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση απλη, κυριως για πιβεβαιωση...

αν βαλω μια αλλη rom πχ του cyanogen, και θελησω να γυρισω στην αρχικη το nandroid backup θα επαναφερει την συσκευη στην αρχικη της κατασταση,σωστα;

 

και κατι αλλο, αν βαλω hero rom αυτο απαιτει να μεταβαλω τη καρτα μνημης δλδ να φτιαξω τα αντιστοιχα partitions?

σε αυτη τη περιπτωση αν θες να γυρισεις στην αρχικη η προηγουμενη rom που δεν ειναι hero εινια δυνατο με backup? ή αυτο σβηνεται εφοσον απαιτεται απο τη hero rom συγκεκριμενα partitions?

 

τελος, με το επισημο update που θα εχει το sense ui θα μπορει να μπει κανονια η θα πρεπει να γυρισω το κιντο στην αρχικκη του μορφη με το backp?

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση μπορεί να έχει απαντηθεί και ποιο παλιά αν γίνετε πείτε μου μονο την σελιδα !! ξερετε πως λειτουργεί σε htc magic με την γνήσια του rom και αγορασμένο απο την cosmote το morelocale γιατι το εχω βαλει και δεν υπάρχει επιλέγει για ελληνικα πουθενα .
:p
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα , μπορείς να με βοηθήσεις σε μια εγκατάσταση λογισμικού για HERO ?

 

κάποιος που να γνωρίζεις από συγχρονισμό HERO σε περιβάλλον Vista ?

Το όφελος στην αναζήτηση είναι η γνώση της διαδρομής και όχι ο προορισμός
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το εξης προβλημα εχω ενα magic 32a και αρχικα το εκανα root συμφωνα με αυτον τον οδηγο http://www.koutsou.gr/?p=174 ολα ωραια ολα καλα μετα πηγα να περασω την http://www.koutsou.gr/?p=1040 παταω home +Power Μπαινει σε recovery mode αλλα εχει 3 επιλογες μονο reboot , Apply Zip : update.zip (ενω θα επρεπε να μου βγαζει 3 επιλογες για apply zip ) και wipe data.... Κανω κατι λάθος???
Link to comment
Share on other sites

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΧΩ ΤΟ HTC MAGIC ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΩ ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΓΙΑΤΙ ΕΛΕΓΑ 170 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΣΑΝ ΤΙΜΗ?
:p
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η τιμή είναι λογική. Μη γράφεις με κεφαλαία όμως γιατί στον κόσμο των forum είναι σαν να φωνάζεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

η εντολή Wipe SD: ext partition

τι ακριβως κανει;

 

εννοω, καθαριζει απο την καρτα μνημη μονο οτι εχει να κανει με παλια rom και προγραμματα εγκαταστημενα σε ενα συγκεκριμενο σημειο η σβηνει τα παντα σα το format?

 

το εχω απορια γτ στην καρτα μνημης εχω το backup απο το nandroid και επιπλεον τα αρχεια για αλλαγη rom.

 

το λογικο ειναι πως δε πειραζει τα παραπανω αρχεια καθως και οτ ιαλλο εχουμε βαλει εμες αλλα θα ηθλα μια επιβεβαιωση αν καποιος ξερει

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μπες καλυτερα με fastboot απο το pc σου

ποιο spl εχεις?

οκ το εφτιαξα απλα επρεπε να βαλω ενα καινουριο recovery.img . επισης αλλη μια ερωτηση copilot ή ndrive????και που θα τα βρω ;) ???

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας και απο μενα , πριν μια μερα αγορασα και εγω ενα magic μεταχειρισμενο εκδοση 288μβ , μπορω να πω οτι με ενθουσιασε ιδιαιτερα (και προερχομαι απο iphone)

Λοιπον δεν ξερω αν εχει απαντηθει αλλα πως μπορω να συνδεσω το magic με υπολογιστη mac και επισης να το φλασαρω αν θελησω ...... (υπαρχει καποιος τροπος να το βλεπω μεσω wifi σαν δικτυακος υπολογιστης ?? root alpine like iphone ???

Το market εχει απιστευτα καλουδια !!!!!!!

Επισης αν ειναι ευκολο καποιος απο εσας με pm να μου δωσει τα ling's για το ndrive χαρτες ελλαδας, οδηγιες εγκαταστασης κλπ

Ευχαριστω

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Στο magic, όταν έχω αναμονή κλήσης δεν μου κάνει κάποιον ήχο, ή τουλάχιστον εγώ δεν τον ακούω. Ρυθμίζεται από κάπου αυτό; Το έχει παρατηρήσει κανείς;

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις περασα και εγω το ndrive !!!!! τρομερο και ταχυτατο !!!! εχαριστω πολυ τον φιλο MALACHASKOS !!!!

Τελικα το android με μαγεψε , καμια σχεση με τα winmobile , καλα με τα symbian δεν το συζητω καν , πλησιαζει στον ποντο το iphone , αλλα μου φαινεται ποιο καλο (ισως ειναι που τωρα το εξερευνω )

Βεβαια τοσο το magic οσο και το iphone ειναι αποκλειστικα για οσους ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΑΓΟΡΑΖΟΥΝ

Και γιατι τοση μανια με το hero ??? πραγματικα δεν μπορω να καταλάβω , μια χαρα ειναι η home του magic πληρως παραμετροποιησιμη , το αλλο θυμιζει win mobile ....... γεγονος που απεχθανομαι

Αν βγει ποτε κινητο android με την καμερα απο το satio , δεν προκειται να ξανα αλλαξω κινητο

 

τελος αν εχετε mac οπως εγω ο ποιο απλος τροπος να συχρονισετε τοσο τις επαφες οσο και το ημερολογιο του mac σας με το google ειναι αυτο

http://spanningsync.com/

Κατεβαστε την trial (1 φορα θα το κανετε ) τα παντα γινονται αυτοματα και σφαιρα ......

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανέις σε το εξής:

 

Σε magic 32A με cyanogen-mod 4.2.5 (αλλά και 4.2.7.1) restart της συσκευής μετά από χρήση της cameras? Η χρήση της κάμερας μπορεί να είναι είτε φωτογραφία, είτε bar code scanner είτε layar. Δεν είχα κάτι άλλο να δομικασω.

 

Βρήκα αναφορά με ακριβώς ίδια συμπτώματα εδώ: http://forums.t-mobile.com/t5/myTouch-3G/1-6-Update-Camera-causes-phone-restart/td-p/207622

 

Κανείς με το ίδιο πρόβλημα ή με κάποια λύση?

Link to comment
Share on other sites

....

Αν βγει ποτε κινητο android με την καμερα απο το satio , δεν προκειται να ξανα αλλαξω κινητο

.........

 

Τότε σε βλέπω με το X10 σε λίγους μήνες ;)

Link to comment
Share on other sites

Τότε σε βλέπω με το X10 σε λίγους μήνες ;)

 

Σε πόσους μήνες είναι το θέμα :p Πάντως η κάμερα του δεν συγκρίνεται με του Magic.

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

περασα μια χαρα την cyanogenmod και προσπαθω να βαλω κανα θεματακι.... μπορει καποιοσ να μου εξηγησει πως πχ βαζω αυτο http://alldroid.org/viewtopic.php?f=32&t=639 ???????
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση να κανω συναδελφοι.Εβαλα μια καρτα σιμ στο Magic, καρτα η οποια εχει αποθηκευμενες καποιες επαφες.Πως θα τις δω στο τηλεφωνο?που ειναι αυτη η επιλογη για να τις κανω αντιγραφη στην συσκευη?Μπορει να με βοηθησει καποιος?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση να κανω συναδελφοι.Εβαλα μια καρτα σιμ στο Magic, καρτα η οποια εχει αποθηκευμενες καποιες επαφες.Πως θα τις δω στο τηλεφωνο?που ειναι αυτη η επιλογη για να τις κανω αντιγραφη στην συσκευη?Μπορει να με βοηθησει καποιος?

How can I import contacts from my SIM card?

 

Within Contacts, press Menu > Settings > SIM contact importer and either select the individual contacts you want to import or press Menu and touch Import all to transfer all of your SIM card contacts to your device.

Link to comment
Share on other sites

How can I import contacts from my SIM card?

 

Within Contacts, press Menu > Settings > SIM contact importer and either select the individual contacts you want to import or press Menu and touch Import all to transfer all of your SIM card contacts to your device.

 

ok ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...