Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χαιρετω το φορουμ,

 

ειχα htc magic rooted κτλπ και τωρα ηθελα να περασω μια ρομ και μου προτεινε καποια ραδιο και spl μετα πολλα κατελιξα να βλεπω το fast book mono με τα ακολοθα στοιχεια

 

sapphire pvt 32a ship s-on g

hboot 1.33.0013d

radio 2.22.27.08

 

δεν μπορω να μπω πλεον σε recovery

και επειδη ειχε κολλησει η εγκτασταση της ρομ το μονο που βλεπω ειναι το λογο htc magic και τιποτα παραπανω

 

τι πρεπει να κανω??

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω δοκιμάσει πολλές rom, και η ποιο σταθερή και γρήγορη, χωρίς force closes κλπ, για 32Α είναι η Ginger Yoshi 1.5, με android 2.3.5. Το κινητό είναι πολύ γρήγορο και σταθερό. Έχει επίσης ενσωματωμένο ενα script που περνάει αυτόματα κατά την εγκατάσταση τις εφαρμογές στην sd, και λειτουργούν όλες άψογα, ξεπερνώντας έτσι και το περιορισμένο μέγεθος εσωτερικής μνήμης του magic. Edited by damastes
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βελτιστοποιησω το magic μου που εδώ και καιρό φοράει την cm7.2. Είχα δοκιμάσει την ginger που αναφερεις αλλά απο οτι θυμάμαι διψούσε για Μπάταρια σε σημείο που να μην είναι λειτουργική. Δεν εχεις εσύ τέτοια προβλήματα?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα παιδιά,θα ήθελα την βοήθεια σας.

Ένας θείος μου βρέθηκε με ένα Magic στα χέρια,γερμανικό από ότι κατάλαβα με σήμα της vodafone, και μου είπε να του πάρω μια καρτούλα sd αλλά δεν βρίσκω ποιό είναι το μέγιστο επιτρεπτό.Ξέρει κανείς?

 

Επίσης ποιά είναι η καλύτερη έκδοση του Αndroid που μπορώ να βάλω και αν είναι δυνατόν να είναι μόνο ελληνικά διότι για αυτόν που προορίζεται δεν γνωρίζει κάτι άλλο.

Ευχαριστώ

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μέχρι 2.3 μπορείς να φτάσεις με ικανοποιητική λειτουργία για καθημερινή χρήση. Όλοι λέγανε για τη gingeryoshi κάποτε που είχα ασχοληθεί λίγο με το εν λόγω κινητό.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχει κανενας καποιο λινκ με τα αρχεια γαι stable 2.3 για το Magic.Ενας οδηγος θα ηταν επισης χρησιμος!!

 

Οσο γαι την καρτα μνημης θα παω να παρω μια 8αρα.Λογικα θα ειναι ενταξει.

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ρε παιδια πηρα σημερα το μοντελο αυτο, εκει που ειναι το status, Κατω κατω εχει κατι που λεει "up time".

Σαν χρονομετρο ειναι. Μεχρι στιγμης λεει 3:41:02.. και συνεχιζει..............!!!:blink:

 

Καταναλωνει μπαταρια? Ποτε ακριβως σταματαει και ποτε μηδενιζει?

 

Ειναι το πρωτο μου android κινητο και τα εχω χασει λιγο. Οποιος ξερει και δεν δεν βαριεται ας γραψει καμια πληροφορια. Εχω δει τι ειναι το up time στο βικιπαιδια, αλλα δεν ξερω ποτε σταματαει/μηδενιζει/τελειωνει..

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, αυτό έχει να κάνειμε το πόση ώρα είναι ανοιχτό το κινητό σου ;)

Μη σε προβληματίζει λοιπόν...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μήπως έχει κρατήσει κανείς αντίγραφο της vmasense 0.2;

Δυστυχώς τα link έληξαν

 

Ευχαριστώ

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Όπως είναι μαμα, μπορεί να μπει στο YouTube;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν βλέπει το WiFi. 2.1 τρέχει..

20 MHz κι είμαστε ΟΚ

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...