Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

είχα win 7 32! και μου εκανε αυτο που σας είπα (κολουσε). ΄τώρα έβαλα win 7 64, και μου λέει το wait όταν δίνω εντολή "fastboot boot recovery.img"...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν έκανες format μπορεί να μην έχουν περαστεί σωστά οι drivers για να ναγνωριστεί ως adb device η συσκευή σου...αν είναι αυτό το πρόβλημα μπορείς νομίζω να τη βρεις στις άγνωστες συσκευές και να τις βάλεις μόνος σου drivers βάζοντας το να ψάξει στο φάκελο με το sdk...

 

Επίσης όταν κάνεις fastboot μια recovery προφανώς πρέπει να είναι το recovery.img στο φάκελο από τον οποίο τρέχεις το fastboot (δηλαδή στην περίπτωση σου στο tools) όπως σου λένε και τα παιδιά πιο πάνω αλλά δεν είδα να το επιβεβαιώνεις...

Γενικά μην αγχώνεσαι και κάνεις βεβιασμένες κινήσεις...και ψάξε όσο μπορείς στο google γιατί όλο και κάποιος θα έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα...

Φαντάζομαι είχες λόγους να κάνεις format και δεν το έκανες μόνο για αυτό...

 

@barbasunday: το port για την 4.2.8 κάνει και για την 4.2.8.1 βάζεις πρώτα τη ρομ και μετά το πορτ όπως πάντα... το είπε ο ίδιος ο bcrook στο θρεντ του xda...κι εγώ την πέρασα έτσι και δουλεύουν όντως κανονικά οι ελληνικοί χαρακτήρες...μόνο που διαπίστωσα ότι γράφεις μόνο 60 χαρακτήρες/μήνυμα με το HTC_IME και το έχω γυρίσει στο Greek IME που δε μου αρέσει σε ομορφιά και πρακτικότητα αλλά γράφει 160...

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

είναι το recovery μέσα στον tools! την έχω ξανακάνει την διαδικασία. αλλά δεν μπορώ να περάσω τους drivers του κινητού. μήπως τους έχει κανείς για 7 64?

αυτη είναι η εικόνα απο το τερματικό μου....εικόνα

Link to comment
Share on other sites

παντως να πω οτι το HTC sync που δινεται δε κανει για windows 7...

γιαναμπορεις να κανεις τη δουλεια σου πρεπει να αντικαταστησεις το φακελο μεσα στο program files με ενα αλλο, κοιτα στο forum της HTC στο ελληνικο οπου το εχει ανεβασει ενας και οταν το εκαν μπορεσα να δω τη συσκευη κανονικα μετα.

 

βεαια μετα δεν λειτουργουσε τοιδι το προγραμμα για συγχρονισμο αλλα εβλεπε τη συσκευη κανονικα για να κανεις fastboot απο τον υπολογιστη

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

μμμ αυτο ειναι περιεργο....ξαναβαλε το androidsdk μηπως εχει χαλασει τπτ

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει κάποιο αρχείο .apk για Ελληνικό πληκτρολόγιο με τόνους κλπ? Δεν έχω Android κινητό αλλά το Archos A5IT και του έχω περάσει Android για κινητά, με κάποιο hack που έχει βγεί.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

 

παιδες οποιος εχει βαλει την myhero 2.0.5 μπορει να ενηεμρωσει για καποια πραγματακια πριν την βαλω?

 

1) Το trackball και τα leds στις ειδοποιησεις για αναπαντηστες/sms/email δουλευουν οπως κα ιστη κανονικη rom εστι;

2) Στο xda αναφερει στην αρχη: DO NOT WIPE AFTER FLASHING THIS ROM!

No need to flash SPL before flashing this rom (normally)

 

τι εννοει να μην κανουμε wipe αφου την περασουμε?

στη δευτερη προταση ποτε χρειαζεται?

 

Να σημειωσω οτι πριν ειχα την cyanogen 4.2.8 αλλα με backup γυρισ στην αρχικη την stock οποτε η διαδικασια ποια ειναι;

 

3)Ελληνικα εχει?

4)sms 160 χαρακτηρων στελνει;

 

Ευχαριστω

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

 

παιδες οποιος εχει βαλει την myhero 2.0.5 μπορει να ενηεμρωσει για καποια πραγματακια πριν την βαλω?

 

1) Το trackball και τα leds στις ειδοποιησεις για αναπαντηστες/sms/email δουλευουν οπως κα ιστη κανονικη rom εστι;

2) Στο xda αναφερει στην αρχη: DO NOT WIPE AFTER FLASHING THIS ROM!

No need to flash SPL before flashing this rom (normally)

 

τι εννοει να μην κανουμε wipe αφου την περασουμε?

στη δευτερη προταση ποτε χρειαζεται?

 

Να σημειωσω οτι πριν ειχα την cyanogen 4.2.8 αλλα με backup γυρισ στην αρχικη την stock οποτε η διαδικασια ποια ειναι;

 

3)Ελληνικα εχει?

4)sms 160 χαρακτηρων στελνει;

 

Ευχαριστω

 

3 ναι με το morelocale

4 ναι

και μια ερωτηση απο μενα

ξερει κανεις πως μπορω να ακουσω μουσικη απο το live24?

Link to comment
Share on other sites

εγω την έχω αλλά 160 χαρακτήρες δεν έχω.... βέβαια δεν είχα ούτε με της HTC ουτε με την cyanogen.... δεν ξέρω τι παίζει!

Το trackball δουλεύει κανονικα, τα leds πάλι όχι!

Link to comment
Share on other sites

Με την myhero είχα 160. Με το htc touch input και όταν πήγαινα στο messages μου είχε μόνο κεφαλαία και έγραφε με 160.

Για την cyanogen, δουλέυει μονο με το πληκτρολόγιο απο το market, greek input method.

Link to comment
Share on other sites

για το ερωτημα μου το 2 καμια ιδεα?

 

αυτο που πρεπει να κανω ειναι, να κανω wipe data,μετα wipe ext partition στην sd card και τελος apply τη rom?

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Wipe data σίγουρα. wipe ext αναφέρεται νομίζω σε όσους έχουν κάνει Partition στην sd απο μια προηγούμενη custom rom. Κάντο κι αυτό, αν δεν γίνει μάλλον δεν θα έχεις partition.

Μετά κάνε apply το zip της rom.

To trackball και leds σε εμένα δούλευαν. Όλα δηλαδή δούλευαν οκ. Απλά η cyanogen είναι αισθητά πιο γρήγορη. Δεν έχει sense ui, και έχει multitouch μόνο στον browser.

Link to comment
Share on other sites

οτι εχω partition εχω..απλα δεν ηξερα-δεν ξερω αν χρειαζεται να το σβησω για να βαλω την myhero.

 

οσο για την cyanogen αμα θες ταχυτητα τοτε εινια ιδανικη, αλλα δε μου πολυαρεσε και μιας και δε δουλευε το φως στην travkball οπως ηθελα με ξενερωνε :S

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

αν χρειάζεται κάνεις την rom μπορεί να την βρει εδώ

ειναι για 32α ετσι???και την περναμε κανονικα???

Link to comment
Share on other sites

εβαλα τη myhero και ολα μεχρι στιγμης δουλευουν αψογα!!!!

δεν εχω βρει προβλημα καθολου!

 

κατι τοσο απλο τα καμαρια μας στην HTC μας βγαλανε το λαδι κα ιακομα τπτ....

 

thanks για τις απαντησεις παιδες :)

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Χθές δοκίμασα για πρώτη φορά το Ndrive στο Magic μου και όλα ήταν μια χαρά. Ξέρει όμως κάποιος που μπορώ να βρω μια όμορφη βάση (όπως άλλωστε είναι και το κινητό μας :)) για το αυτοκίνητο? Ας είναι και από το εξωτερικό. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

εβαλα τη myhero και ολα μεχρι στιγμης δουλευουν αψογα!!!!

δεν εχω βρει προβλημα καθολου!

 

κατι τοσο απλο τα καμαρια μας στην HTC μας βγαλανε το λαδι κα ιακομα τπτ....

 

thanks για τις απαντησεις παιδες :)

εχει κολληματα φιλε μου θα τα δεις...

παγωνει ωρες ωρες...

πολυ καλη και η cya αλλα εχει ενα θεματακι με την καμερα...(οχι παντα ομως)

Link to comment
Share on other sites

κοιτα, τελεια custom rom δε μπορεις να βρεις, τα παγωματα που λες αν εννοεις που εινια σαν να κολλαει για κανα sec τα εχω προσεξει αλλα απο το να μην εχω καθολου το sense το προτιμω.

 

τωρα, αν στη πορεια κατι στραβωσει πολυ, εχω το backup σε αναμονη :D

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

ειναι για 32α ετσι???και την περναμε κανονικα???

 

32A.. nai einai backup... θα πρέπει να φτιάξεις ένα φακελο nandroid μεσα σε αυτον ένα φακελό με όνομα το σ/ν της συσκευής σου (όπως στο δείχνει όταν πατάς "adb devices" και μέσα σε αυτόν τον φάκελο θα ξεζιπάρεις το αρχείο που σου έδωσα!

Link to comment
Share on other sites

32A.. nai einai backup... θα πρέπει να φτιάξεις ένα φακελο nandroid μεσα σε αυτον ένα φακελό με όνομα το σ/ν της συσκευής σου (όπως στο δείχνει όταν πατάς "adb devices" και μέσα σε αυτόν τον φάκελο θα ξεζιπάρεις το αρχείο που σου έδωσα!

 

ναι τον εχω τον φακελο αυτο γιατι εχω ξανακανει backup αλλα οχι την stock rom!!!!!!το χρειαζόμουν!!!!!

 

επισης μολις εβαλα τη myhero πολυ πολυ όμορφη αλλα αργη!!πολυ αργη!! 32 mb ελευθερη μνήμη στην myhero και 140 στη amon-ra!!!δυο ερωτήσεις : το hero που εχει sence κολάει λιγο οπως στο magic??οταν θα γινει η επισημη αναβαθμιση θα έχουμε και εμεις sence??1.5 ή 1.6 ????

Link to comment
Share on other sites

ναι τον εχω τον φακελο αυτο γιατι εχω ξανακανει backup αλλα οχι την stock rom!!!!!!το χρειαζόμουν!!!!!

 

επισης μολις εβαλα τη myhero πολυ πολυ όμορφη αλλα αργη!!πολυ αργη!! 32 mb ελευθερη μνήμη στην myhero και 140 στη amon-ra!!!δυο ερωτήσεις : το hero που εχει sence κολάει λιγο οπως στο magic??οταν θα γινει η επισημη αναβαθμιση θα έχουμε και εμεις sence??1.5 ή 1.6 ????

 

η επίσημη όταν γίνει (αν γίνει) θα είναι 1,5! εμένα έχει 105 ελεύθερα... δεν είναι πολύ αργή μια χαρά είναι!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...