Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ψάξει κι εγώ όλους τους file managers που υπάρχουν προς το παρών και αυτό που είχα συνηθίσεις στο diamond,(resco explorer), μάλλον δε θα το βρω ακόμα.

 

Όσο γιατα υπόλοιπα είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, το GPS μάλλον θα λυθεί είμαι στο ψάξιμο, και για το ΒΤ βρήκα αυτό, αλλά ακόμα δε λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω ψάξει κι εγώ όλους τους file managers που υπάρχουν προς το παρών και αυτό που είχα συνηθίσεις στο diamond,(resco explorer), μάλλον δε θα το βρω ακόμα.

 

Όσο γιατα υπόλοιπα είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, το GPS μάλλον θα λυθεί είμαι στο ψάξιμο, και για το ΒΤ βρήκα αυτό, αλλά ακόμα δε λειτουργεί.

 

δες το androbex στέλνει αλλά δεν παίρνει... ευχαριρτώ πάντος για την απάντηση.... κάποιο; άλλος για file manager?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θέμα με το youtube

Όταν βλέπω video απο wifi connection μου έχει επιλογή για high quality ενώ

όταν βλέπω από 3g αυτή η επιλογή λείπει.

Εγώ θέλω να μπορώ να δω high quality έστω και από 3g.

Πως γίνετε αυτό?

Όταν κατεβάζεις μέσω 3g κατεβάζει πάντα σε χαμηλή ανάλυση για να είναι λίγα τα mbytes. Καθαρά για λόγους οικονομίας.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο φίλε, έβαλα κι εγώ το androbex, το οποίο αναμένεται,(λέει), να το τελειοποιήσουν ώστε να λαμβάνει κιόλας. Για να δούμε.

 

Όταν θα έχω χρόνο θα κάνω μια λίστα για τα προτεινόμενα προγράμματα που έχω βάλει και δοκιμάσει, (και για τους χρήστες που δεν έχουν χρόνο να ψάξουν), αν μπορείτε να το κάνετε κι άλλοι αυτό θα ήταν καλό για να βρούμε τις καλύτερες εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

ποιον task manager εχεις βαλει?

και ποιον file explorer? εγω εχω βαλει τον ASTRO file manager και το TasKiller για task manager.

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει πάρα πολλές εφαρμογές στο κινητό, αλλά θα αναφέρω τις πιο χρήσιμες για εμένα

 

ASTRO για file manager

Androbex, ευχαριστώ τον φίλο που το ανέφερε παραπάνω

Meebo IM για msn

Meridian για media player

My maps editor για να βλέπω τους σωσμένους χάρτες μου από το google maps

My tracks για καταγραφή πορείας με το gps

Places Directory για ενδιαφέροντα μέρη κοντά μου

Qik για ζωντανή μετάδοση βίντεο στο ιντερνετ

Ringdroid για να φτιάχνω ringtones απο mp3

Shazam αναγνωρίζει τραγούδια που παιζουν πχ στο ραδίο, τα σπάει

Skype αλλά δεν έχει κλήσεις, μονο chat

SMS backup

Task manager 1.7

Toggle settings κάνει πάρα πολλά πράγματα, πολύ καλό

Wefi connect για να συνδέεται αυτόματα σε δίκτυα wifi μόλις τα βρίσκει

 

Και μερικές ακόμα εφαρμογές που μπορεί να είναι χρήσιμες σε πιο ειδικές περιπτώσεις

 

AndFTP

Blackboard

Bubble

Compass

Convertdroid

Decibel

Text edit

Transdroid

Voice recorder

Wordmate

Επίπεδο μπαταρίας και σήματος για Sharp DOWNLOAD

Ελληνικό Εορτολογιο (EortologioFL v1.0) για Sharp DOWNLOAD

 

http://www.myubuntu.gr/wp-content/themes/minus19-09/images/signatureBanner.png

myUbuntu.gr[Ελληνικός οδηγός για Ubuntu]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το androbex δεν λεει να δουλεψει σε εμενα..

Οταν παταω για να συνδεθει με την αλλη συσκευη της ζηταει εναν κωδικο τον οποιο δν γνωριζω με αποτελεσμα η συνδεση να ειναι ανεπιτυχής...Καμια ιδεα ? Καπου διαβασα οτι χρειαζετει root

Τι ειναι το root btw ?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει προγραμμα να ανοιγει rar αρχεια ακομα και με κωδικο. καθως και να δημιουργει rar αρχεια;

 

η μπαταρια μια μερα συνεχη χρηση χωρις wifi και 3g αντεχει;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται να σημειώσω το εξής:

 

Η έκδοση του Magic που διαθέτει η Vodafone εδώ στην Ελλάδα είναι η 32Α με τα 288 megabyte ram και ΟΧΙ η 32Β με τα 196.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν το θελω το hero λογο του htc like interface θα περιμένω καμια αναβαθμιση του android για διόρθωση σαν τηλέφωνο μου αρέσει αλλα δεν θέλω το sense ούτε το touch flo με τίποτε ! Κακή εμπειρία απο htc diamond . . . . .
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς τι graphics chipset έχει το magic; Βασικά θέλω να το συγκρίνω με αυτό του iphone 3G, φαντάζομαι το 3gs θα έχει καλύτερο.

Ελπίζω να αρχίζουν να βγάζουν εφαρμογές 3D, γιατί πραγματικά αυτές που κυκλοφορούν δεν είναι αντάξιες του android (εξαιρείται το skymap και 1,2 άλλες)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά ξέρει κανείς τι graphics chipset έχει το magic;

 

Δεν έχει ξεχωριστό graphics chipset. Ότι έχει για αυτή τη δουλειά, περικλείεται στον Qualcomm® MSM7201a™ επεξεργαστή του. Περισσότερες πληροφορίες για αυτόν... http://www.qctconnect.com/products/msm_7201.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα,

Ποια ειναι η καλητερη Hero rom? ωστε να κατεβαζουμε τα updates, γιατι στο xda-developers γινεται χαμος:)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ξεχωριστό graphics chipset. Ότι έχει για αυτή τη δουλειά, περικλείεται στον Qualcomm® MSM7201a™ επεξεργαστή του. Περισσότερες πληροφορίες για αυτόν... http://www.qctconnect.com/products/msm_7201.html

Σχεδόν σωστό...

 

Τα vodafone branded Magic έχουν τον 7201. Αυτά που έχουμε στην Ελλάδα είναι τα HTC Branded και έχουν τον MSM7200...

Link to comment
Share on other sites

H jackheroski είναι νομίζω πλέον η πιο διαδεδομένη, αλλά και κάποιος άλλος ποσταρε στο xda-dev οτι έχει δοκιμάσει όλες και βρήκε πιο καλή αυτή του redglass. Εγώ με την πρώτη παίζω μια χαρά πάντως. Δοκίμασε. Αν το κάνεις μια φορά μπορείς χαλαρά στο πι και φι να το κάνεις κι άλλες φορές για σύγκριση.

Μιλάω για 32Α πάντα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι. Θα κάνω άλλη μια ερώτηση. Έχει περάσει κανείς την rom jackheroski; Πίστευα πως είναι rooted αλλά δεν μπορώ να δουλέψω καμια εφαρμογή που χρειάζεται root access.

Edit: Το βρήκα. Ήταν rooted όπως και σχεδόν όλες οι custom roms αλλά χρειαζόταν να ακολουθήσω και αυτό για να έχουν οι εφαρμογές του τηλεφώνου root access

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς τι graphics chipset έχει το magic; Βασικά θέλω να το συγκρίνω με αυτό του iphone 3G, φαντάζομαι το 3gs θα έχει καλύτερο.

Ελπίζω να αρχίζουν να βγάζουν εφαρμογές 3D, γιατί πραγματικά αυτές που κυκλοφορούν δεν είναι αντάξιες του android (εξαιρείται το skymap και 1,2 άλλες)

 

Είναι περίπου επιπέδου iPhone 3G. Η GPU του 3GS είναι προγραμματιζόμενη.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

Αγοαρασα την πεμπτη το magic,το ανοιξα και το κινητο εκλεισε απο μπαταρια την κυριακη το πρωι.ολα καλα μεχρι εδω...το βαζω για φορτιση κανα 6ωρο και παραπανω ισως,το ανοιγω το βραδακι κυριακης,παιζω καμια ωριτσα με το νετ,σημερα το αφησα σπιτι γυριζω στις 6 το απογευμα και το βλεπω κλειστο απο μπαταρια,το μονο που εκανε απο χθες το βραδυ ηταν μονο να χτυπησει για κατι αναπαντητες κλησεις που ειχα.

ειναι φυσιολογικο μετα απο την πρωτη φορτηση να το κανει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Πρός όλους αυτούς που έχουν βάλει ελληνικό keyboard. ΜΗΝ κάνετε αναβάθμιση κρασάρει η νέα έκδοση ..........

 

Πρός όλους αυτούς που έχουν βάλει ελληνικό keyboard. ΜΗΝ κάνετε αναβάθμιση κρασάρει η νέα έκδοση ..........

Διόρθωση μόλις έβγαλε την 0.91 ελπίζω να λύθηκε το πρόβλημα!

 

Τελικά με τις μνήμες σχετικά με τα μοντέλα ξέρεις κανείς τι γίνεται ? Εγώ το πήρα απο wind γράφει απο πίσω στο κουτί 200 και με τέστ μέσα βλέπω 197.!!?!?!?! και είναι και 32Α!

Link to comment
Share on other sites

Πρός όλους αυτούς που έχουν βάλει ελληνικό keyboard. ΜΗΝ κάνετε αναβάθμιση κρασάρει η νέα έκδοση ..........

 

 

Διόρθωση μόλις έβγαλε την 0.91 ελπίζω να λύθηκε το πρόβλημα!

 

Τελικά με τις μνήμες σχετικά με τα μοντέλα ξέρεις κανείς τι γίνεται ? Εγώ το πήρα απο wind γράφει απο πίσω στο κουτί 200 και με τέστ μέσα βλέπω 197.!!?!?!?! και είναι και 32Α!

παιδια ο φιλος saxos στο thread του hero εχει ενα οδηγο για root στο hero.

μπορουμε να εχουμε κατι παρομοιο και εδω?

 

ακομα folder μου αφηνει να φτιαξω...πως θα τον μετονομασω για να μαζευω εφαρμογες μεσα σε φακελους? π.χ θελω να φτιαξω φακελο gps , system κλπ.

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ακομα folder μου αφηνει να φτιαξω...πως θα τον μετονομασω για να μαζευω εφαρμογες μεσα σε φακελους? π.χ θελω να φτιαξω φακελο gps , system κλπ.

 

- Φτιάχνεις τον φάκελο ,τον ανοιγεις και μετά πατάς στην γραμμή του ονόματος παρατεταμένα οπου θα σου βγάλει edit. :)

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

ακομα folder μου αφηνει να φτιαξω...πως θα τον μετονομασω για να μαζευω εφαρμογες μεσα σε φακελους? π.χ θελω να φτιαξω φακελο gps , system κλπ.

 

Δημιουργείς τον φάκελο, τον ανοίγεις, πατάς παρατεταμένα στην κεφαλίδα του φακέλου και ανοίγει ένα παράθυρο για rename του φακέλου!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με τις μνήμες σχετικά με τα μοντέλα ξέρεις κανείς τι γίνεται ? Εγώ το πήρα απο wind γράφει απο πίσω στο κουτί 200 και με τέστ μέσα βλέπω 197.!!?!?!?! και είναι και 32Α!

 

Αν διαβάσεις εδώ θα δεις ότι είσαι οκ! :) Αυτό με τα 288ΜΒ έχεις.

Link to comment
Share on other sites

HITECH , JOHNNY ευχαριστω παιδια..! καλα αρχαριος εντελως.....

 

με το ...root τιποτα για οδηγο αρχαριων?

 

επισης στο μενου που βγαινει απο κατω εχει μονο τις εφαρμογες ετσι? εκει δεν μπορω να ριξω φακελο σωστα?

 

και αλλαγη θεσεων των εικονιδιων μπορω μεσα στο μενου αυτο?

 

το wallpaper αναγκαστικα μπαινει και στις 3 home pages?

 

το μενου ΔΕΝ γυριζει LANDSCAPE σωστα?

 

εφαρμογες με πληρωμη απο το market ποτε? παλι μας εχουν για...εξωγηϊνους?

 

τιποτα cr...ed θα δουμε?

 

υποστηριξη Ελληνικων? καλα στις ρυθμισεις για local βγαζει μονο Αγγλικα..

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, σόρρυ για την ηλίθια ερώτηση.

Έδωσα το κινητό μου σε ένα παιδί για να το δει και κατάφερε (μέσα σε 5 δευτερόλεπτα) να μετακινήσει την καρτέλα των εφαρμογών στα δεξιά (αντί για κάτω που είναι η κανονική της θέση). Δηλαδή τώρα για να πάω στις εφαρμογές αντί να κάνω το χέρι από κάτω προς τα πάνω, το κάνω από δεξιά προς τα αριστερά.

Ξέρετε πως μπορώ να την επαναφέρω κάτω?

Εννοειται πως πριν ρωτήσω ξεσκόνισα το εγχειρίδιο χρήσης και δεν βρήκα τίποτα...

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...