Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tις τελευταίες δύο μέρες δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα από το market, όλες οι εφαρμογές κολλάνε στο "start download..." και μετά τίποτα.

Έχω κλείσει το τηλέφωνο, το έχω κάνει reboot τίποτα... http://smiles.kolobok.us/he_and_she/girl_sad.gif

Έχω την hero rom που μας έδωσε ο flik μήπως φταίει αυτό;

Ψάχνοντας στο google για το πρόβλημα πολλοί λένε ότι μπορεί να είναι πρόβλημα του google talk, πρέπει να κάνεις λογαριασμό για να μπορείς να κατεβάζεις από το market, ψάχνοντας στις εφαρμογές μου για το google talk δεν το βλέπω πουθενά σαν να μην υπάρχει! :what:

Please, help!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Joanna το είχα αυτό το προβλημα εγώ. Είχα βάλει πρωτα την rom JacHeroski. Δουλευε κανονικά. Μετά έκανα κάτι, έπαιζα και με το autostarts αν και δεν ξερω αν έπαιξε αυτό ρόλο και αντιμετωπισα το ίδιο προβλημα που λες. Και μετα έβαλα την rom που εχω στον οδηγο και διορθωθηκε. Οποτε αυτη καθαυτη η rom δεν νομιζω να φταιει... αλλα δεν ξερω κιολας τι φταιει...
Link to comment
Share on other sites

Joanna το είχα αυτό το προβλημα εγώ. Είχα βάλει πρωτα την rom JacHeroski. Δουλευε κανονικά. Μετά έκανα κάτι, έπαιζα και με το autostarts αν και δεν ξερω αν έπαιξε αυτό ρόλο και αντιμετωπισα το ίδιο προβλημα που λες. Και μετα έβαλα την rom που εχω στον οδηγο και διορθωθηκε. Οποτε αυτη καθαυτη η rom δεν νομιζω να φταιει... αλλα δεν ξερω κιολας τι φταιει...

 

 

Λοιπόν, την ψώνισα τόσο πολύ που δεν μου κατέβαζε τίποτα που γύρισα στην φυσική ROM και ως δια μαγείας βρήκα και το google talk και συνδέθηκα και μου κατέβασε καμιά 15αριά εφαρμογές από όταν προσπαθούσα να κατεβάσω απ' το market και δεν κατέβαζε...

Με τα πολλά όλα δουλεύουν ρολόι στην φυσική rom, αλλά επειδή εγώ καλόμαθα με την Hero :happy: ξαναγυρνάω στου redglass να δω αν θα συνεχιστεί το πρόβλημα. :cry: και επανέρχομαι για νεότερα.

 

flik, κι εγώ νόμιζα ότι κάτι πείραξα με το autostarts αλλά δεν νομίζω να φταίει αυτό, είναι θέμα της google κάτι δεν πάει καλά, δλδ τι πρέπει σώνει και καλά να έχεις λογαριασμό στο google talk για να κατεβάζεις από το market; Πάνε καλά; :mad:

 

Εdit: Ωραία ξεκόλλησε και κατεβάζει τώρα, το κακό είναι ότι πρέπει να κατεβάσω όλες τις εφαρμογές που είχα από την αρχή μαζί με τα set up τους ... http://smiles.kolobok.us/he_and_she/girl_impossible.gif

Τι έφταιγε τελικά παραμένει άγνωστο ...

Link to comment
Share on other sites

και εμενα μου το ειχε κανει αυτο το hero μου οταν ειχα πειραξει πολυ το autostart. Το Google Talk Service πρεπει να ειναι ενεργο στα startup αλλιως δεν σου κατεβαζει τπτ απο το market!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια , είμαι έτοιμος να πάρω απο wind το Magic μετά από σκέψη να πάρω το iphone 3GS το οποίο τελικά είναι πολύ ακριβό. Θέλω να ρωτήσω μερικα πράγματα

 

1.διάβασα παραπάνω ότι μπορείς να πειράξεις το Magic αλλάζοντας ROM χωρίς να έχεις πρόβλημα με την εγγύηση του κινητού και θα ήθελα να ξέρω πώς γίνεται αυτό π.χ. να βρώ και να περάσω την ROM του Hero ή οποια ROM μου προτείνετε σαν καλύτερη αλλά και πώς μπορώ να το επαναφέρω στην αρχική κατάσταση σε περίπτωση που χρειαστεί να πάει για service.

 

2.Σελίδες που ασχολούνται με το android με εφαρμογές , νεα κλπ. θα μπορούσατε να προτέινετε μερικές μιας και διαβάζοντας τα post βρήκα μερικές απλά δεν μου φάνηκαν ιδιαίτερα πλούσιες!

 

Ευχαριστώ!

3ipnas mesa mou to zwo!!!
Link to comment
Share on other sites

Δες στον οδηγό μου που είναι 4 σελίδς πίσω περίπου. Εκεί περιγράφω πως να κάνετε nandroid backup, που κανει backup όλο το σύστημα όπως είναι, και μετά με τον ίδιο τρόπο κανεις restore και το γυρνάς στην προηγούμενη κατάσταση. Όσοι το έχουν κανει έτσι δεν είχαν πρόβλημα με servce κτλ. Επίσης αρκετοί το έχουν παει για service και όταν είναι rooted (χωρίς hero rom, αλλά rooted). Δεν το ελέγχουν δηλαδή, δεν έχει νοημα αν καποιυ χαλάσει το τηλέφωνο να το παει και αυτοι να τσεκαρουν αν ειναι rooted (αν ξερουν να το κανουν αυτο!)

Για το δευτερο ερωτημα, εχεις pm

Link to comment
Share on other sites

2.Σελίδες που ασχολούνται με το android με εφαρμογές , νεα κλπ. θα μπορούσατε να προτέινετε μερικές μιας και διαβάζοντας τα post βρήκα μερικές απλά δεν μου φάνηκαν ιδιαίτερα πλούσιες!

 

σαν;;; και τι ακριβώς θα πρότεινες;

 

δεδομένου οτι τρέχω εδώ και καιρό το http://AndroidGreece.gr θα με ενδιέφερε η γνώμη σου...

Personal Website: http://www.kospol.gr

Android Greek Community: http://www.AndroidGreece.gr

BlogThis.gr http://www.blogthis.gr

 

Kostis_fx2 = Ventrix kata kosmon...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Από χτες είμαι και εγώ ένας από τους χαρούμενους κατόχους ενός HTC Magic, Vodafone από μια δημοπρασία από το εξωτερικό. Έβαλα την Cosmo carta μου και όλα δούλευαν μια χαρά. Μόλις το έκλεισα και τοποθέτησα την κάρτα μου στο παλιό κινητό για να βρω μια χτεσινή κλίση που είχα δεχτεί, και μετά πάλι ξανά στο Magic από τότε μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα:

SIM Card is locked.

H κάρτα δουλεύει μια χαρά με το παλιό κινητό .

Τι μπορώ να κάνω ?

Ευχαριστώ,

:O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Από χτες είμαι και εγώ ένας από τους χαρούμενους κατόχους ενός HTC Magic, Vodafone από μια δημοπρασία από το εξωτερικό. Έβαλα την Cosmo carta μου και όλα δούλευαν μια χαρά. Μόλις το έκλεισα και τοποθέτησα την κάρτα μου στο παλιό κινητό για να βρω μια χτεσινή κλίση που είχα δεχτεί, και μετά πάλι ξανά στο Magic από τότε μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα:

SIM Card is locked.

H κάρτα δουλεύει μια χαρά με το παλιό κινητό .

Τι μπορώ να κάνω ?

Ευχαριστώ,

:O

:lol::lol:

Να βάλεις το pin σου ίσως ?

Είχα την ίδια ακριβώς απορία όταν το είδα για πρώτη φορά.Πατα το Menu Button και βάλε το pin σου..:)

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:

Να βάλεις το pin σου ίσως ?

Είχα την ίδια ακριβώς απορία όταν το είδα για πρώτη φορά.Πατα το Menu Button και βάλε το pin σου..:)

 

Είσαι θεός !!!

Πως μπορώ να έκανα τέτοιο λάθος? Δεν βλέπω μπροστά μου?

Σε ευχαριστώ !!!!!!!!

:cry::cry:

:O:O:

Link to comment
Share on other sites

Δες στον οδηγό μου που είναι 4 σελίδς πίσω περίπου. Εκεί περιγράφω πως να κάνετε nandroid backup, που κανει backup όλο το σύστημα όπως είναι, και μετά με τον ίδιο τρόπο κανεις restore και το γυρνάς στην προηγούμενη κατάσταση. Όσοι το έχουν κανει έτσι δεν είχαν πρόβλημα με servce κτλ. Επίσης αρκετοί το έχουν παει για service και όταν είναι rooted (χωρίς hero rom, αλλά rooted). Δεν το ελέγχουν δηλαδή, δεν έχει νοημα αν καποιυ χαλάσει το τηλέφωνο να το παει και αυτοι να τσεκαρουν αν ειναι rooted (αν ξερουν να το κανουν αυτο!)

Για το δευτερο ερωτημα, εχεις pm

 

Καλησπερα

Τελικα δεν αντεξα να περιμενω κ το rootara το ρημαδι.

Επισης απο ενα αλλο θεμα εδω στο forum ξεκλειδωσα κ τις paid εφαρμογες

στο μαρκετ:D Ενδορφινες στο maximum

Ξεχασα να κανω nandroid backup πριν το root διαβολε,προβλημα?:worry:

galaxy note 2....galaxy note 2...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι ένα exploit που το φτιάξανε τώρα. Πολλές custom Roms περιέχουν το fix ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι ένα exploit που το φτιάξανε τώρα. Πολλές custom Roms περιέχουν το fix ;)

 

Δηλαδη ρε παιδια το κανουμε ροοτ (εχω το vodabranded υπαρχει προβλημα ή διαφορα μ αυτα που κανει στο βιντεο) και μετα μπορω να περασω αυτοματα οποια rom θελω ? Αν εγραψα χαζομαρα σορρυ ειμαι ασχετος :p

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ρε παιδια το κανουμε ροοτ (εχω το vodabranded υπαρχει προβλημα ή διαφορα μ αυτα που κανει στο βιντεο) και μετα μπορω να περασω αυτοματα οποια rom θελω ? Αν εγραψα χαζομαρα σορρυ ειμαι ασχετος :p

 

To root δεν έχει να κάνει με την εγκατάσταση κάποιας custom rom απλά έχεις δικαίωμα να πειράξεις τα αρχεία συστήματος !

Για όσους έχουν πάρει android συσκευή καλά θα είναι μα μάθετε λίγο τις βασικές αρχές linux γιατί το όλο σύστημα της google βασίζεται σε linux...

Φυσικά και μπορείς να περάσεις όποια rom θέλεις αρκεί να είναι 32b να το θυμάσαι αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Εύκολο και γρήγορο tethering υπολογιστή με Ubuntu και android χωρίς root, για να χρησιμοποιείτε το κινητο σαν μοντεμ στο πισι σας. Το δοκιμάσα και παιζει τέλεια. ίσως το ίδιο γίνεται και σε windows

 

http://www.linux-magazine.com/Online/Blogs/Productivity-Sauce-Dmitri-s-open-source-blend-of-productive-computing/Tether-an-Android-Phone-Using-Proxoid

Επίπεδο μπαταρίας και σήματος για Sharp DOWNLOAD

Ελληνικό Εορτολογιο (EortologioFL v1.0) για Sharp DOWNLOAD

 

http://www.myubuntu.gr/wp-content/themes/minus19-09/images/signatureBanner.png

myUbuntu.gr[Ελληνικός οδηγός για Ubuntu]

Link to comment
Share on other sites

To root δεν έχει να κάνει με την εγκατάσταση κάποιας custom rom απλά έχεις δικαίωμα να πειράξεις τα αρχεία συστήματος !

Για όσους έχουν πάρει android συσκευή καλά θα είναι μα μάθετε λίγο τις βασικές αρχές linux γιατί το όλο σύστημα της google βασίζεται σε linux...

Φυσικά και μπορείς να περάσεις όποια rom θέλεις αρκεί να είναι 32b να το θυμάσαι αυτό!

 

Και αυτο το update που θα βγει επισημα στο 32Α θα μπορεσω να το περασω εγω ακριβως το ιδιο ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ακούσει πολλά για τις vodafone branded συσκευές αλλά έχω μια απορία... Εμένα γράφει μπροστά πάνω από την οθόνη vodafone και πίσω HTC. Τί είναι? Από την άλλη επειδή το έψαξα η συσκευή είναι 32Α... Τι ακριβώς παίζει ξέρει κανείς? Το κινητό το πήρα πριν κανα μήνα από κατάστημα vodafone.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ακούσει πολλά για τις vodafone branded συσκευές αλλά έχω μια απορία... Εμένα γράφει μπροστά πάνω από την οθόνη vodafone και πίσω HTC. Τί είναι? Από την άλλη επειδή το έψαξα η συσκευή είναι 32Α... Τι ακριβώς παίζει ξέρει κανείς? Το κινητό το πήρα πριν κανα μήνα από κατάστημα vodafone.

 

Τα vodafone Ελλάδος είναι 32Α .. στο εξωτερικό το Vodafone Branded και το MyTouch της T-mobile (τα κλειδωμένα με λίγα λογια) ειναι τα 32B..Τα 32Β νμζ πίσω γράφουν ολα with google..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει βάλει κανείς 16gb κάρτα στο κινητό; Πάει καλά ή έχει κανένα κόλλημα. Μεγαλύτερες δεν παίρνει, έτσι;

Επίπεδο μπαταρίας και σήματος για Sharp DOWNLOAD

Ελληνικό Εορτολογιο (EortologioFL v1.0) για Sharp DOWNLOAD

 

http://www.myubuntu.gr/wp-content/themes/minus19-09/images/signatureBanner.png

myUbuntu.gr[Ελληνικός οδηγός για Ubuntu]

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπαίνει. Εξάλλου δεν υπάρχουν μεγαλύτερες για να βάλεις ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

 

θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος εχει βρει κανενα rss reader που να διαβαζει ελληνικα, δοκιμασα κανα 2-3 αλλα τπτ!

 

το μονο που εχω ειναι το google news reader

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

 

θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος εχει βρει κανενα rss reader που να διαβαζει ελληνικα, δοκιμασα κανα 2-3 αλλα τπτ!

 

το μονο που εχω ειναι το google news reader

 

Eγώ χρησιμοποιώ το NewsRob (Google Reader / RSS) μια χαρά είναι, τη δουλειά του την κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...