Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει δίκιο ο φίλος, για δοκίμασε το trackball.

Το οποίο να σημειώσω με βολεύει στις λεπτομέρειες μιας σελίδας αν και κάποιος είχε πει πως είναι μλκ...

Link to comment
Share on other sites

Να επισημάνω δύο πραγματάκια που μου κάνουν εντύπωση? Αν συμβαίνουν και σε σας επιβεβαιώστε για να μην ανησυχώ.

1. Όταν το βάζω σε flight mode και μετά το επαναφέρω η εφαρμογή phone κάνει force shut down 3-4 φορές πριν επανέλθει κανονικά.

2. Χρόνος φόρτισης με το φορτιστή είναι σχεδόν 2 ώρες.

 

Πάντως ζουμ κι εμένα με το trackball κάνει.

Πολύ καλό το trackball στο σερφάριαμα αλλά μακάρι να μπορούσες να ρυθμίσεις την ταχύτητά του.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δν κανει τιποτα οταν κουναω το trackball..ελεος τι γινεται ?

 

Συγνώμη αλλά διορθώνω αυτό που έγραψα με επάνω κάτω δουλεύει κανονικά

Εκτός αν έχεις βάλει κάποια άλλη έκδοση ....και δεν δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω το Vodafone branded HTC Magic και το trackball δεν κάνει απολύτως τπτ (μιλώ πάντα για zoom στην φωτογραφική). Νομίζω ότι το zoom δουλεύει μόνο για τα HTC branded Magic.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω το Vodafone branded HTC Magic και το trackball δεν κάνει απολύτως τπτ (μιλώ πάντα για zoom στην φωτογραφική). Νομίζω ότι το zoom δουλεύει μόνο για τα HTC branded Magic.

 

Και εγω το vodafone branded εχω .. οποτε αυτος ειναι ο λογος που δν κανει ζουμ..:(

Μακαρι να ειναι μονο το ζουμ που δν 8α εχει το ματζικ μου σε σχεση με τα htc branded..

Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγός αυτός αναφέρεται στην αλλαγή rom συμβατής με htc branded magic με 288mb ram (non-vodafone version) και με spl 1.33.0009 σε windows. Περιλαμβάνεται τρόπος για να δούμε αν ταιριάζει το κινητό σας.

Ξεκινώντας, να πω οτι το μεγαλύτερο μέρος της διαδικασίας είναι απο το wiki του φόρουμ xda-developers. Η διαδικασία συνίσταται πανω κάτω απο τα εξής:

1)Κατέβασμα και αποσυμπίεση του AndroidSDK

εκκίνηση του κινητού σε fastboot mode (κάτι που μπορούμε να το παρομοιάσουμε πολύ χοντρικά με το safe mode)

2)εκκίνηση του κινητού μεσω της recovery rom που θα κατεβάσουμε (αυτό δεν επιδρά καθόλου στο κινητό, απλα δεν ξεκινάει απο την ενσωματωμένη rom, αλλά απο την επιλεγμένη recovery rom)

3)εφαρμογή του update.zip, το οποίο είναι η επιλεγμένη rom που θα διαλέξουμε και θα τοποθετήσουμε στον root φάκελο της sdcard (χύμα δηλαδή στην κάρτα μνήμης-όχι σε κανέναν φάκελο με όνομα root).

 

1. Πρωτού ξεκινήσουμε ελέγχουμε "ποιο" Magic έχουμε. Για να το κάνουμε αυτό, κλείνουμε τελείως το τηλέφωνο, και το ανοίγουμε πατώντας το βελάκι και το κουμπί "Power" ταυτόχρονα για 2-3 δεύτερα. Στην οθόνη που θα εμφανιστεί πάνω πάνω θα γράφει κάτι σαν "SAPPHIRE PVT 32A SHIP S-ON H". Αν γράφει PVT 32A προχωράμε. Αν έχει 32Β σημαίνει πως η συσκευή διαθέτει 192mb, και δεν θα είναι συμβατή η rom που θα χρησιμοποιήσουμε. Απο κάτω θα γράφει λογικά "HBOOT-1.33.0009". Αν όχι, καλύτερα γράψτε τι γράφει ακριβώς και θα δούμε αν μπορεί να γίνει η αναβάθμιση.

 

2. Κατεβάζουμε το sdk για τα windows απο εδώ και το αποσυμπιέζουμε στον φάκελο "C:\AndroidSDK". Οπότε αν μετά πηγαίνουμε στον φακελο C:\AndroidSDK θα βλέπουμε 5 φακέλους (addons, tools κτλ) και λίγα αρχεία.

 

3. Στα settings του κινητού, πηγαίνουμε στο Settings > Applications > Developement και ενεργοποιούμε το USB Debugging.

 

4. Για να ελέγξουμε αν υπάρχουν οι USB drivers στον υπολογιστή, μπορούμε έχοντας ανοιχτό κανονικά το τηλέφωνο και συνδεδεμένο με τον υπολογιστή να ανοίξουμε το command prompt (έναρξη-εκτέλεση-cmd) και αλλάζουμε τον προορισμό στον φάκελο tools του AndroidSDK. Αυτό θα το κάνουμε κάθε φορά που χρησιμοποιούμε το cmd για το κινητό, και γίνεται με την εντολή:

cd C:\AndroidSDK\tools

Μετά πληκτρολογούμε:

adb devices

και θα πρέπει να εμφανιστεί κάτι σαν αυτό:

C:\AndroidSDK>adb devices
        List of devices attached
        XXXXXXXXXXXX    device

όπου xxxxxxx ο serial number του κινητού.

 

5. Κατεβάζουμε την rom που θα χρησιμοποιήσουμε απο εδώ-rapidshare ή εδώ-4shared. Η rom αυτή είναι η myhero-0.0.8 του redglasses. Δεν το αποσυμπιέζουμε, μόνο το μετονομάζουμε σε update.zip αν δεν είναι ήδη (στο link της rapidshare που ανέβασα εγώ έχει έτοιμο όνομα), και το αντιγράφουμε χύμα στην sdcard. Βρήκα αυτή τη rom πιο σταθερή. Περιλαμβάνει και ελληνικό πληκτρολόγιο, και είναι και rooted απο μόνη της. Αν θέλετε τώρα, με την βοήθεια του astro file manager, κάνετε ένα backup όποιες εφαρμογές θέλετε. Θα γίνει Backup στην κάρτα μνήμης. Δεν χρειάζεστε να ορίσετε κανέναν φάκελο ή κάτι άλλο.

 

6. Κατεβάζουμε την recovery rom που θα χρησιμοποιήσουμε απο εδώ. Κάνει μόνο για 32A (288mb ram). Καλό είναι να την μετονομάσουμε σε recovery.img και την τοποθετούμε στον φάκελο tools του AndroidSDK (αν θέλετε και στην sdcard του κινητού, είναι χρήσιμη). Έχοντας πάντα συνδεδεμένο το κινητό στον υπολογιστή, το θέτουμε σε fastboot mode, κλείνοντας το και ανοίγοντας το κρατώντας παρατεταμένα το βελακι και το off button ταυτόχρονα, όπως στην αρχή. Θα δούμε στην οθόνη του σε κόκκινο πλαίσιο την πρόταση FASTBOOT USB.

 

7. Ανοίγουμε το cmd, γράφουμε πρώτα cd C:\AndroidSDK\tools για να μεταφερθούμε εκεί, και μετά γράφουμε:

fastboot boot recovery.img

 

8. Θα εμφανιστεί ένα άλλο μενού, αυτό της recovery rom. Πρώτα αν θέλετε κάνετε ένα nandroid backup. Στη συνέχεια, πάντα με την βοήθεια του trackball επιλέγετε wipe data. θα κάνει 1-2 λεπτά. Αφού ολοκληρωθεί επιλέγεται "apply update.zip". Και θα κάνει μόνο του την αναβάθμιση.

Σημείωση: Αν στο στάδιο 8, δηλαδή όταν βρίσκεστε με την recovery rom επιλέξετε κάτι και σας βγάλει σφάλμα, συνήθως θα γράφει can't mount sdcard. Τότε απλά αποσυνδέστε το καλώδιο usb και ξαναδοκιμάστε σε λίγα δεύτερα.

 

9. Όταν τελειώσει κι αυτό, επιλέξτε reboot system, και θα ξεκινήσει το τηλέφωνο με την hero rom. Νομίζω θα βγάλει επιλογές γλώσσας. Επιλέξτε English, και μετά αν πάτε στις ρυθμίσεις κειμένου, μπορείτε στο touch input να επιλέξετε γλώσσα greek.

 

Θυμηθείτε να κοιτάξετε αν έχετε 32Α ή 32Β και το spl. Αν έχετε 32Β παλι μπορείτε να βάλετε hero rom, απλά αλλη έκδοση, καθώς και άλλη έκδοση recovery rom.

 

Θα τον έκανα τον οδηγό πιο γρήγορα αλλα έχει μια βδομάδα που το πήρα το κινητό, και αν και απο την πρώτη μέρα κάθισα και το εκανα, ήθελα να περιμένω μην γράψω καμια αρλούμπα.

Την διαδικασία την έχω κάνει 3 φορές. δεν περιέχει κίνδυνο. Η rom που σας δίνω είναι δοκιμασμένη. Να μην έχετε βέβαια άδεια μπαταρία. Η διαδικασία της αναβάθμισης κρατάει λίγα λεπτά, αφότου πατήσετε το apply update.zip. Το οτι πάντα μπορέιτε να ξεκινάτε απο την recovery rom είναι απο μονο του εγγύηση. Ειδικά αν κάνετε και nandroid backup.

 

Είναι αρκετά καλύτερο να μην έχετε το touchflo. Για όσους θέλουν το απενεργοποιήσουν, πηγαίνετε στο settings-applications, βρείτε το touchflo, και επιλέξτε clear defaults. Βγείτε, και πατώντας το home button, σας βάζει να διαλέξετε μεταξύ home και touchflo. Τικάρετε make default και μετά home. Παρόμοια διαδικασία ακολουθείτε και για το αντίστροφο

 

Αν θέλετε να δοκιμάστε άλλη rom, παλι για 32Α, προτείνω την JACheroski 2.7.4r2. Προτιμώ αυτήν του redglasses

 

Edit: Ανέβασα το αρχείο update.zip της hero rom στην rapidshare για να μην σας βγει η πίστη όπως εμένα την πρώτη φορά.

 

credits to xda-developers, redglasses, nk02, Fatal1ty2787, daldroid, haykuro, Amon_RA για την ανάπτυξη της rom και την βοήθεια τους στο htc magic hacking

 

Με το περασμα της hero rom, οποιασδηποτε μεχρι στιγμής, δεν θα έχετε bluetooth κατα 90+%

 

 

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον φίλο flik για τον κατατοπιστικότατο οδηγό του!! Καιρό έψαχνα κάτι τέτοιο!! Όλα δουλεύουν πολύ καλα εκτός απο το bluetooth όπως μας ενημέρωσε ο φίλος, μόνο όμως σαν τηλέφωνο, τον ήχο απο το player (τουλάχιστον με δικό μου jabra BT8010 που δοκίμασα) τον στέλνει τέλεια στο bluetooth και με πολύ καλή ποιότητα ήχου μάλιστα!! Αυτό που με χάλασε λίγο όμως είναι οτι δεν αναβοσβήνει πλέον το trackball οταν έχεις κάποια αναπάντητη κλήση ή κάποιο μήνυμα, για μένα ήταν αρκετά χρήσημο!! Υπάρχει λύση για αυτό? Μήπως είναι καμιά ρύθμηση που δεν έχω βρεί ακόμη??:blink:

Αν μπορεί ας βοηθήσει κάποιος σε αυτό το θέμα!!

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω. Αυτο με το φωτάκι έχεις δίκιο. Δεν το είχα παρατηρήσει ουτε το είχα δει πουθενα να αναφέρεται. Ανάβει την ώρα που σε παίρνουν τηλέφωνο ή γενικά εκείνη την ώρα της ειδοποίησης. Αλλά ενώ πριν άναβε και όταν είχες notification που δεν το είχες δει, τωρα δεν το κάνει αυτό.

Θα ενημερώσω τον οδηγό.

Link to comment
Share on other sites

geia sas paides prwton eiste apexti k h bohtheia sas einai katalitikh k me apotelesma.eimai kainourgios me htc magic to mono pou me endiaferei einai pws to rimadi to bluetouth tha doulepsi me alles suskeues (kinhta).zhtaw polla???den nomhzw euxaristo

 

 

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, τα μηνύματα με greeklish θα διαγράφονται.

Παρακαλούμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες στα μηνύματά σας!

Link to comment
Share on other sites

Η μοναδική επιλογή για την ώρα, είναι κάνεις root το Magic σου, να του περάσεις το Market Enabler για να ενεργοποιήσεις τις paid εφαρμογές στο market και τέλος να αγοράσεις το Bluex από εκεί. Ουφ! :p
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη οτι λεει η διαδικασια ο johnny_ser ?η υπαρχων εκδοση του market

δεν εχει τιποτα?μηπως μπορεις να μου πεις την διαδικασια του root.sorry αλλα καταλαβενεις ειμαι λιγο εως πολυ ασχετος.ευχαριστο

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα και εγω καποιος αν μπορει να γραψει εναν αναλυτικο οδηγο για root οπως και τα + και τα - που επιφερει η διαδικασια αυτη...

 

Εγω αν βγει το android 2.0 θα μπορεσω να το περασω που εχω το Vodafone Branded ?Ή θα χρειαστει να κανω root ?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στα ελληνικά εδώ

http://www.koutsou.gr/?p=174

 

@my_curious_case Νομίζω πως για τα vodafone branded ΤΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ θα πρέπει να περιμένεις να βγάλουν άλλη έκδοση.

Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

Αν το πήρες από Ελλάδα δεν υπάρχει πρόβλημα.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

να ρωτησω, το προβλημα με το τελευταιο update στο greek input method, με τα sms που εστελνε 70 αντι για 160 χαρακτηρες λυθηκε?

 

επισης προτεινετε καποιο αλλο messanging προγραμμα για αποστολη sms, δλδ να εχει πιο πολλα "γραφικα" και αν τα αποθηκευμενα sms που εχω στειλει-λαβει χανονται η αποθηκευονται στο νεο προγραμμα?

 

ευχαριστω

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

HTC Hero πληκτρολόγιο. Δεν χρειάζεται root. Δεν ξέρω αν δουλεύει σε τηλέφωνα με root. Εγκαθιστάται όπως όλα τα πληκτρολόγια ΙΜΕ (π.χ. το ελληνικό πληκτρολόγιο που έχουμε όλοι), είναι για το Magic, το G1 και το Galaxy. Το βρήκα από γερμανικό site http://www.mobiflip.de/2009/08/original-htc-hero-tastatur-ohne-root-auf-dem-magic-installieren-und-nutzen/

Το αρχείο είναι HTC_IME.apk, και η σελίδα που το φιλοξενεί είναι http://ul.to/u0hiir

 

Είναι 4ΜΒ, όποτε όχι για αυτούς που έχουν ήδη φορτώσει το κινητό με πολλές εφαρμογές.

Όσοι έχουν εγκαταστήσει εκτός από την αγγλική γλώσσα και άλλες γλώσσες (στο Settings-Locale&Text-Select Locale) (σε εμένα έχει μόνο English γιατί το αγόρασα στην Ελλάδα), για να τους δείχνει πρόβλεψη αυτό το πληκτρολόγιο και στις άλλες γλώσσες, πρέπει να κάνουν μερικά reboot. Το αναφέρει η ιστοσελίδα, ή ρωτήστε με να το μεταφράσω από τα γερμανικά.

WM 5.0 -> WM 6.0 -> Symbian s60v3 -> UIQ3 -> Android 1.5 -> BB 4.5 -> Palm 5.4.9-> iPhone 3.1.2
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στα ελληνικά εδώ

http://www.koutsou.gr/?p=174

 

@my_curious_case Νομίζω πως για τα vodafone branded ΤΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ θα πρέπει να περιμένεις να βγάλουν άλλη έκδοση.

Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

Αν το πήρες από Ελλάδα δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Απο το εξωτερικο το πηρα..θα αργησει πολυ αυτη η αλλη εκδοση ή θα βγει μαζι με την αλλη για τα HTC .. ?

Α κι ας μου πει καποιος τι χανω απο το κινητο αμα το κανω root..

Ποσοι απο εδω το εχουν κανει ?

Υπαρχει κανενας κυνδινος?

 

Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Με το περασμα της hero rom, οποιασδηποτε μεχρι στιγμής, δεν θα έχετε bluetooth κατα 90+%. Επισης το trackball αναβοσβήνει την στιγμή που έχετε μήνυμα, κλήση ή notification γενικά, αλλά δεν αναβοσβήνει στη συνέχεια αν έχετε notification που δεν έχετε δει.

 

Kαταρχάς να ευχαριστήσω τον flik για τον κατατοπιστικότατο οδηγό του, είναι πολύ εύκολο να τον περάσει κάποιος που δεν ξέρει αν και εγώ ταλαιπωρήθηκα λίγο μέχρι να το περάσω ... Δεν μπορούσα να κάνω τη διαδικασία με το update.zip γιατί όταν κατέβασα το αρχείο update από το rapidshare που το είχε ΗΔΗ κάνει μετονομασία ο flik κι εγώ το έκανα ξανά μετονομασία σε update.zip (δλδ έβαλα και το .zip ενώ δεν χρειαζόταν) :p

Τέλος καλό όλα καλά λοιπόν για 'μένα. Το περιβάλλον του Ηero είναι τέλειο!!!:D

Βluetooth δεν υποστήριζει ούτε και το trackball αναβοσβήνει όπως πολύ σωστά ειπώθηκε αλλά εγώ βλέπω ειδοποίηση με το ledάκι πάνω όταν έχω κάποιο email, αναπάντητη ή sms. Κατέβασα από το market την εφαρμογή MissedCall

και λύθηκε εν μέρει αυτό το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα το i.tech i.Voice pro συνδέθηκε μια χαρά και ακούγεται καμπάνα. Γενικώς συνδέεται πιο γρήγορα από το nokia n95 και σε περίπτωση που αποσυνδεθεί λόγω απόστασης η επανασύνδεση γίνεται αμέσως μόλις βρεθούν πάλι σε εμβέλεια.

 

Το μόνο μείον που έχω παρατηρήσει είναι πως έχει μια καθυστέρηση κατά την κλήση μέχρι να περάσει από το τηλέφωνο στο ακουστικό. Δηλαδή το πρώτο "μπιπ" όταν τηλεφωνώ ακούγεται στο τηλέφωνο.

 

@flik Ευχαριστούμε πολύ για τον κόπο και το χρόνο σου.

Ίσως θα ήταν καλό ο οδηγός να επισημανθεί σε ένα καινούριο thread με αντίστοιχους οδηγούς που μπορεί να έχουμε στο μέλλον, έτσι ώστε όποιος ενδιαφέρεται να μπορεί να τους βρει εύκολα.

Δοκιμάσαμε όλα τα BT μας με το HTC Μagic και παρατηρήσαμε πως γίνεται αυτόματη αναγνώριση των i.Tech Bluetooth headsets από την συσκευή.

Αυτό που μας έκανε εντύπωση ήταν ότι δεν ζητούσε καν κωδικό σύζευξης. Η αναζήτηση και η σύζευξη γίνεται αυτόματα από την συσκευή HTC Magic.

i.Tech Bluetooth Team

http://www.itech-bluetooth.gr

Link to comment
Share on other sites

Good news to all HTC branded (32A) Magic users. HTC will provide official Hero Sense UI update for Magic on early October.

 

Info come from today's HTC Hero TW launch party.

 

Το βρήκα στο xda-developers απο τον snakejoe. Πραγματικά ευχάριστα νέα.

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα στο xda-developers απο τον snakejoe. Πραγματικά ευχάριστα νέα.

good news!

αυτο το 32Α τι ειναι βρε παιδια? και πως το βρισκω στη συσκευη μου?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

good news!

αυτο το 32Α τι ειναι βρε παιδια? και πως το βρισκω στη συσκευη μου?

 

Καλημερα :)

 

Εχει δωθει ...πχ

http://www.koutsou.gr/?p=164

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα :)

 

Εχει δωθει ...πχ

http://www.koutsou.gr/?p=164

γεια σου Μιχαλη!

εχεις δικιο ! ευχαριστω

 

το τσεκαρα ειναι ΟΚ το δικο μου ειναι το καλο! οποτε αναμενουμε !

 

και μια ερωτηση αλλη παιδια το google search δεν ψαχνει μεσα στο κινητο ετσι? μονο web

για μεσα στο κινητο ψακτηρι οπως εχουν πχ. τα ΝΟΚΙΑ εχουμε?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Φοβερό το φόρουμ σας, συνεχίστε έτσι!

Είμαι κάτοχος ενός HTC Magic εδώ και περίπου ένα μήνα..

Είδα ότι οι περισσότεροι ψάχνουν το bluex... Όποιος το θέλει και είναι της κλασσικής άποψης δεν πληρώνω για software, ας μου στείλει pm.

Από την άλλη αν θέλετε δίνω link για άμεσο κατέβασμα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Φοβερό το φόρουμ σας, συνεχίστε έτσι!

Είμαι κάτοχος ενός HTC Magic εδώ και περίπου ένα μήνα..

Είδα ότι οι περισσότεροι ψάχνουν το bluex... Όποιος το θέλει και είναι της κλασσικής άποψης δεν πληρώνω για software, ας μου στείλει pm.

Από την άλλη αν θέλετε δίνω link για άμεσο κατέβασμα!

φιλε μου magic με το magic....για κανε κατι...

 

(με pm ) γιατι θα...μας μαλωσουν!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...