Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα πω κι εγώ ποιες εφαρμογές χρησιμοποιώ μιας και είναι κάμποσες:

 

Astro για file manager

 

AndFTP για ftp server

 

meridian player

 

task manager μαζί με taskiller free( το δεύτερο δεν αναγράφει ποσοστό και ΜΒ οπότε χρησιμοποιώ και τα δύο)

 

sprite backup

 

androbex για αποστολή αρχείων

 

ultimate stopwatch το καλύτερο από τα χρονόμετρα - αντίστροφη μέτρηση

 

vrecorder για αυτόματη καταγραφή κλήσης

 

wapedia εγκυκλοπέδια για κινητά (wikipedia)

 

scan2pdf mobile lite φωτογραφίζω έγγραφα και τα κάνει pdf

 

sms popup εμφανίζει το μήνυμα στην οθόνη, χρησιμοποιώ και το google calendar με ρύθμιση να μου στέλνει sms οπότε με βολεύει να βλέπω υπενθύμιση σε μορφή popup μηνύματος, δοκιμάστε το

 

notes σημειωματάριο

 

launcher dock πολύ σημαντικό διότι βάζεις στο εικονίδιό του μέχρι και 8 εφαρμογές για να μη γεμίζεις την οθόνη σου με χίλια δυο πράγματα που κρύβουν την εικόνα σου, (συμβουλή: ξεχωρίστε και φτιάξτε τα εικονίδια π.χ. για το internet σε ένα launcher dock και μετονομάστε το internet, ομοίως τα περί τηλεφώνου, κατάλογος call log, dialer, κλπ)

 

atrackdog βρίσκει τα updates όλων των εφαρμογών για να μην το τσεκάρεις συνέχεια

 

toggle settings μεγάλη ευκολία στις εφαρμογές που χρησιμοποιώ πολύ συχνά ή στις αλλαγές του τύπου "άνοιξε wi fi", "silent mode" κλπ

 

unzip

 

speedtest μάλλον αξιόπιστο

 

unit converter για αλλαγή μονάδων π.χ. μέτρα-πόδια

 

talking clock μιλάει κάθε ώρα-μισάωρο ανάλογα τη ρύθμιση αλλά αν το ρυθμίσεις να μη λέει όταν το έχεις στο silent, όταν ξαναβάλεις δυνατό προφίλ, θέλει να ξαναμπείς και να το πατήσεις μια φορά σαν δοκιμή

 

voice recorder πολύ καλό για ηχογραφήσεις

 

plays video επίσης πολύ καλό

 

ruler χάρακας που χρησιμοποιεί τη μπίλια, μόνο μην το κάνετε γρήγορα

 

sms backup για αποθήκευση των μηνυμάτων στο gmail μου

 

compass πυξίδα

 

symmetricam έξυπνη κάμερα

 

msn mobile web

 

and nav 2 navigator

 

text to speech library μάλλον το κατέβασα για το navigator

 

greek input method ελληνικό πληκτρολόγιο

 

google maps

 

 

έχω και κάποια παιχνιδάκια αλλά δεν έχω χρόνο να παίξω και έτσι δεν έχω άποψη γι'αυτά αν παίζουν καλά, όπως είναι το backgammon - τάβλι

finger ball - μπασκέτα

smart tac toe - μεγάλη τρίλιζα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά, σόρρυ για την ηλίθια ερώτηση.

Έδωσα το κινητό μου σε ένα παιδί για να το δει και κατάφερε (μέσα σε 5 δευτερόλεπτα) να μετακινήσει την καρτέλα των εφαρμογών στα δεξιά (αντί για κάτω που είναι η κανονική της θέση). Δηλαδή τώρα για να πάω στις εφαρμογές αντί να κάνω το χέρι από κάτω προς τα πάνω, το κάνω από δεξιά προς τα αριστερά.

Ξέρετε πως μπορώ να την επαναφέρω κάτω?

Εννοειται πως πριν ρωτήσω ξεσκόνισα το εγχειρίδιο χρήσης και δεν βρήκα τίποτα...

Αυτό άραγε πως το έκανε; Το έκανε κατα λάθος ή ήξερε; όπως και να 'χει δεν σου είπε τι κίνηση έκανε; Προσπαθώ να βρω τρόπο να το κάνω και δεν γίνεται...Ούτε φαίνεται να είναι ρύθμιση....Τον ρώτησες;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό άραγε πως το έκανε; Το έκανε κατα λάθος ή ήξερε; όπως και να 'χει δεν σου είπε τι κίνηση έκανε; Προσπαθώ να βρω τρόπο να το κάνω και δεν γίνεται...Ούτε φαίνεται να είναι ρύθμιση....Τον ρώτησες;

 

Το έκανε κατά λάθος στην προσπάθειά του να το ξεκλειδώσει. Όταν τον ρώτησα αν θυμάται περίπου τι έκανε μου είπε πως πάταγε όπου ναναι και έκανε στην οθόνη το δάχτυλο πέρα δώθε...:confused:

Το περίεργο είναι πως εκτός από τη μετακίνηση της καρτέλας εφαρμογές έχει αλλάξει λίγο και η δομή της. Δηλαδή τα εικονίδια είναι το ένα πολύ κοντά στο άλλο και χωράει στην οθόνη πολύ περισσότερα...

 

Έχουμε καμιά εφαρμογή για screenshot να σας δείξω τι εννοώ??

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είχες κάποιο skin απο open home ή ahome και απλά εκεί υπάρχει αυτή η δυνατότητα; Αν ναι για γύρνα το στο default home να δούμε.

Εγώ προσωπικά κατάλαβα τι εννοείς..

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω και δύο screenshots (κυριολεκτικά αφού τα τράβηξα με φωτογραφική).

Θα παρατηρήσετε στην πρώτη εικόνα πως το εικονίδιο "μηνύματα" είναι πιο παραλληλόγραμμο απ'ότι κανονικά και δεν γράφει το όνομα από κάτω.

Επίσης στη δεύτερη φαίνεται ότι χωράει λίγα περισσότερα εικονίδια απ'ότι κανονικά.

 

http://img149.imageshack.us/img149/6254/dsc04274q.jpg

http://img508.imageshack.us/img508/7691/dsc04273p.jpg

 

Δεν με ενοχλεί πολύ. Μπορεί να βολεύει και περισσότερο. Απλά για το γ***** θα ήθελα να ξέρω πως το έκανε.... Έχω φάει μια μέρα να προσπαθώ!!!

 

Μήπως είχες κάποιο skin απο open home ή ahome και απλά εκεί υπάρχει αυτή η δυνατότητα; Αν ναι για γύρνα το στο default home να δούμε.

Εγώ προσωπικά κατάλαβα τι εννοείς..

 

Δεν έχω βάλει τίποτα τέτοιο...

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα soft reset και ήρθε στα ίσια του. Αλλά το ερώτημα για το πως γίνεται αυτό παραμένει.

 

@geovass για θερμοκρασία όπως και πρόγνωση καιρού κλπ βάλε το weatherbug.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα soft reset και ήρθε στα ίσια του. Αλλά το ερώτημα για το πως γίνεται αυτό παραμένει.

 

@geovass για θερμοκρασία όπως και πρόγνωση καιρού κλπ βάλε το weatherbug.

 

thanks!!:D:D

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα soft reset και ήρθε στα ίσια του. Αλλά το ερώτημα για το πως γίνεται αυτό παραμένει.

 

@geovass για θερμοκρασία όπως και πρόγνωση καιρού κλπ βάλε το weatherbug.

 

χμ, το εβαλα αλλα δεν το εμφανιζει. Κοιταξα και στα preferences αλλα δεν βρηκα κατι...

Link to comment
Share on other sites

δλδ, είστε ευχαριστημένοι ρε παιδιά από αυτό το pda/τηλέφωνο; και ποιός είχε HD πριν πάρει Hero;;;; και εξακολουθεί να είναι ευχαριστημένος;;;;

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

δλδ, είστε ευχαριστημένοι ρε παιδιά από αυτό το pda/τηλέφωνο; και ποιός είχε HD πριν πάρει Hero;;;; και εξακολουθεί να είναι ευχαριστημένος;;;;

 

εγωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!

Hero δαγκωτο !!!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά κι εγώ το ψάχνω αυτό με την οθόνη, και δε βρίσκω τίποτα!

 

Όχι τίποτα άλλο αλλά για το γ.....ο που λες κι εσύ!:)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, σόρρυ για την ηλίθια ερώτηση.

Έδωσα το κινητό μου σε ένα παιδί για να το δει και κατάφερε (μέσα σε 5 δευτερόλεπτα) να μετακινήσει την καρτέλα των εφαρμογών στα δεξιά (αντί για κάτω που είναι η κανονική της θέση). Δηλαδή τώρα για να πάω στις εφαρμογές αντί να κάνω το χέρι από κάτω προς τα πάνω, το κάνω από δεξιά προς τα αριστερά.

Ξέρετε πως μπορώ να την επαναφέρω κάτω?

Εννοειται πως πριν ρωτήσω ξεσκόνισα το εγχειρίδιο χρήσης και δεν βρήκα τίποτα...

ρε φιλε μηπως το εδωσες το κινητο σε ...μαγο?

 

ολα ειναι διαφορετικα πανω του....το ειχε για 5 λεπτα φαντασου να το ειχε καμμια ωρα!

 

παιδια ΕΠΕΙΓΟΝ!

 

πως βλεπω στο magic αν ειναι ανοικτα προγ/τα π.χ browser?

τον ανοιξα , μπηκα google και μετα εφυγα ...τωρα εκλεισε .η οχι?

 

και πω μετραω τον ογκο δεδομενων για online προσβαση?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

παιδια ΕΠΕΙΓΟΝ!

 

πως βλεπω στο magic αν ειναι ανοικτα προγ/τα π.χ browser?

τον ανοιξα , μπηκα google και μετα εφυγα ...τωρα εκλεισε .η οχι?

 

και πω μετραω τον ογκο δεδομενων για online προσβαση?

 

βαλε το taskiller απο το Market!

Link to comment
Share on other sites

χμ, το εβαλα αλλα δεν το εμφανιζει. Κοιταξα και στα preferences αλλα δεν βρηκα κατι...

 

Στην εφαρμογή πάτα MENU>Preferences και στα temperature notification τσέκαρε το use notification.

Έχω την έκδοση 1.5.93

 

ρε φιλε μηπως το εδωσες το κινητο σε ...μαγο?

 

ολα ειναι διαφορετικα πανω του....το ειχε για 5 λεπτα φαντασου να το ειχε καμμια ωρα!

 

Τι 5 λεπτά???

Σε 5 δευτερόλεπτα το έκανε.

Και δεν υπερβάλω καθόλου...

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή πάτα MENU>Preferences και στα temperature notification τσέκαρε το use notification.

Έχω την έκδοση 1.5.93

 

ηταν τσεκαρισμενο - το ξε-τικαρα και εβγαλε κατι γραμμούλες πανω αριστερα...

Δεν εχει ομως τη θερμοκρασια... ηλιθιο ειναι!:cry::cry::cry:

 

EDIT: το βγαζει!!!!

Link to comment
Share on other sites

βαλε το taskiller απο το Market!

 

Για όγκο δεδομένων, NetCounter! Μπορείς να ρυθμίσεις και alerts ;)

 

 

merci παιδες!

 

και τα 2 απο το market ετσι?

 

και παιδια η συνδεση ομως μενει παντα ανοικτη ...πως γινεται να ενεργοποιειται

μονο οταν ανοιγω μια εφαρμογη ?

και να ορισω για π.χ οτι συνδεση θα εχω ΜΟΝΟ με wifi?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αν μπορει καποιος να με βοηθήσει καθώς δεν μπορώ να συνδεθώ μέσω wi-fi, με τίποτα μήπως πρέπει να κάνω κάποια συγκεκριμένη ρύθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνεις στα wireless settings, κάνεις turn on wifi, και μετά πηγαίνεις και στο wifi settings αν θυμάμαι καλά που είναι απο κάτω, και στο ρουτερ που υπάρχει σε εμβέλεια πατάς και ορίζεις κωδικό για να συνδεθει.

 

Μπορούμε να έχουμε sms 160 χαρακτήρων στο Magic; Είτε με το πληκτρολόγιο της htc είτε με το greek input method, όταν γράφω στο chompsms πηγαίνει στους 70 χαρακτήρες

Link to comment
Share on other sites

- Βγηκε στην σελιδα της htc europe αναβαθμηση της ROM και του htc Sync :)

- Δεν ξερω αν ειναι για τα δικα μας ομως ;;

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

ποιο προγραμμα κανει backup τις επαφες και αν ειναι δυνατον τα sms ωστε να μπορω να τα εχω καπου σε περιπτωση που κατι παει στραβα η αλλαξω ROM?

 

ευχαριστω

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

- Βγηκε στην σελιδα της htc europe αναβαθμηση της ROM και του htc Sync :)

- Δεν ξερω αν ειναι για τα δικα μας ομως ;;

 

* The update is available for the following regions:

Portugal- ROM version 1.19.410.1;

Nordic- ROM version 1.19.409.2.

Link to comment
Share on other sites

* The update is available for the following regions:

Portugal- ROM version 1.19.410.1;

Nordic- ROM version 1.19.409.2.

 

- Τσαμπα χαρηκα ... :mad: .... ειπα μηπως αξιωθηκαν και εδωσαν την Herατη rom και πηγαιναμε καμια κοντρα .... τις γκουμουτσες σας .... :lol: :D

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Το πέρασμα άλλης rom στο magic είναι εύκολη διαδικασία πραγματικά. Εγώ τελικά άλλαξα και έβαλα την Myhero-0.8 του redglasses και είναι σαν να είναι επίσημη.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...