Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικά αυτό που λένε ότι στα branded(Vodafone κτλ) δεν θα μπαίνουν οι νέες αναβαθμίσεις, ισχύει; Δεν θα μπορώ να έχω όλα αυτά τα καλούδια που βγήκαν τώρα στο Hero κτλ;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισημα δεν θα μπαίνουν σίγουρα. Στο youtube υπάρχουν παραδείγματα που το έχουν βάλει, αλλά έχει σε λιγα σημεία μια καθυστερηση παραπάνω λόγω λιγότερης ram.
Link to comment
Share on other sites

Χμ.... μεγάλο το δίλημμα. Θα τους στείλω email να δω αν δέχονται να ακυρώσω την συναλλαγή και βλέπουμε. Με το iPhone ήταν πολύ πιο εύκολη η επιλογή :D
Link to comment
Share on other sites

Επισημα δεν θα μπαίνουν σίγουρα. Στο youtube υπάρχουν παραδείγματα που το έχουν βάλει, αλλά έχει σε λιγα σημεία μια καθυστερηση παραπάνω λόγω λιγότερης ram.

 

και οχι μονο αυτο... σε μερικα δεν παιζουν τα wi-fi, τα BT κλπ

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά ξεκίνησε και η διάθεση του σε περιορισμένα κομμάτια από την Wind. Το πήρα και εγώ τελικά σήμερα και ξεκινάει το λιώσιμο με το ψάξιμο!
Link to comment
Share on other sites

Ωχ κατάλαβα... χοντρομ@λ@κια έκανα μου φαίνεται... ας ελπίσουμε να δεχτούν τα Αγγλάκια ακύρωση της παραγγελίας :S

 

Edit: Άψογοι οι Άγγλοι, μου έκαναν αμέσως Refund χωρίς μα και μου.

 

Τώρα μένει να βρώ μεταχειρισμένο unbranded στα 350€ :p

Link to comment
Share on other sites

τι λέτε ρε;

 

μια χαρά θα τις πάρει τις αναβαθμίσεις... wifi παίζει κανονικά, bt file exchange δεν παίζει ούτως η άλλως.

 

και στην χειρότερη το rootάρετε και δεν έχετε ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα...

Personal Website: http://www.kospol.gr

Android Greek Community: http://www.AndroidGreece.gr

BlogThis.gr http://www.blogthis.gr

 

Kostis_fx2 = Ventrix kata kosmon...

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα αναφέρει

This firmware isn't perfect. I'm loving it and see myself using it from here on in, but there are some quirks. These may or may not be fixed with your particular versions of ROM, especially once this guide has aged a little, but I'll try and keep it up to date.

 

The first thing you'll likely notice (especially if you're using a 32B like me) is the slowness. There's a lot going on with this new ROM so lag is fairly common. The phone will speed up a bit once you've used it some more, so bear with it. Your initial setups and playing around will be slow because of initial caching and your non-typical use of the phone, but this should clear up.

 

Additionally, the camera app is not working properly. The image seems to be rotated 90 degrees and stretched the wrong way. I'm sure this one will be cleared up pretty quickly, however.

 

The only other major issue I've noticed is after mounting the SD card in Windows via USB, when detached (even with safely remove and all that) the phone reports the card as damaged. Turning the phone off and on again convinces the card to work again, but it's still an annoyance.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=537365

Link to comment
Share on other sites

Ωχ κατάλαβα... χοντρομ@λ@κια έκανα μου φαίνεται... ας ελπίσουμε να δεχτούν τα Αγγλάκια ακύρωση της παραγγελίας :S

 

Edit: Άψογοι οι Άγγλοι, μου έκαναν αμέσως Refund χωρίς μα και μου.

 

Τώρα μένει να βρώ μεταχειρισμένο unbranded στα 350€ :p

 

Ψάξε στις αγγελίες του φόρουμ και θα βρεις αυτό που ψάχνεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

ετοιμος ειμαι να το παρω ΤΙΜ αλλα μαλλον καλυτερα να περιμενω το Hero.

ομως το Magic ειναι οντως πιο ομορφο....

 

που μπορω να βρω την εκδοση HTC κατω απο 450Ε;

καποια ιδεα;απο το ebay στειλτε μου με πμ καμμια ιδεα... :p

σε αυτη μπορω να κανω root και να βαλω και το sence αν θελω;

 

πολυ ομορφο...και ψαχνω και για 2ο κινητο...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Στο ebay μπορείς να βρεις το rogers ή HTC branded και με 400 νομίζω. Το rogers προσωπικά το είδα και με 380. Θα σου στείλω αργότερα 1-2 links.

Είναι πιο όμορφο, γι αυτό θελω να δω το Hero και απο κοντά.

Link to comment
Share on other sites

βασικα την εκδοση HTC θελω γιατι απ ο,τι καταλαβα μπορω να του βαλω το sense μεσα ανετα και ειναι πληρως ανοικτο στις ορεξεις μου....

 

χεχε...

 

θα εχω και εγγυηση;

 

το σκεφτομαι γιατι ειναι πραγματικα πανεμορφο...

 

σε ευχαριστω!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε, γενικά θέλει λίγη προσοχή, γιατί οι πωλητές συνήθως δεν ξέρουν οτι έχει διαφορά, οπότε βάζουν λάθος πληροφορίες όσον αφορά την ram, λάθος εικόνες, ή λάθος όνομα (άλλο Google ION και άλλο rogers htc magic πχ). Με λίγο ψάξιμο βρήκα αυτό New Black/White HTC Magic Google G2 Phone (HTC logo) αλλά εγώ αν έπαιρνα θα έστελνα email με μερικές ερωτήσεις για το τι γράφει πίσω, και αν γίνεται να στείλει φωτογραφίες. Αν ο συγκεκριμένος μου έστλενε και όντως είναι HTC logo πίσω θα το έπαιρνα
Link to comment
Share on other sites

Οι πιο φτηνοί είναι από Honk Kong, αλλά δεν σου δίνουν καθόλου εγγύηση σε περίπτωση βλάβης κτλ. Αντίθετα Άγγλοι, Γερμανοί κτλ έστω 1 χρόνο δίνουν και ισχύει και η Πανευρωπαϊκή εγγύηση.

Εγώ βρήκα έναν από Γερμανία στα 357€ τελική, αλλά είναι Vodafone :(

 

Με λίγα λόγια, για να πάρεις φτηνά από Ebay και unbranded, πας αναγκαστικά προς Honk Kong μεριά.

Link to comment
Share on other sites

το βρισκω καινουριο ΤΙΜ Ιταλιας στα 380Ε Italia αλλα δεν θελω με τιποτα να ειναι branded και δεν θελω να βλεπω το vodafone logo. η αλλο .

 

κριμα στην Ελλαδα πουλανε απ οτι καταλαβα το επισημο αλλα ειναι πολυ ακριβο...

δεν συμφερει.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα κι εγώ και το είδα, πολύ ωραία συσκευή. Φυσιολογικές διαστάσεις, ωραία οθόνη με καλή απόκριση και γρήγορο στις εναλλαγές και στα μενού. Το ζαχαρώνω κι αυτό αλλά μάλλον θα περιμένω λίγο ακόμη να ωριμάσει. Προς το παρόν λέω να φάω ένα μήλο.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

εγω εφαγα πολλα και βαρεθηκα... :p

 

η τιμη του ηταν παντα 535;;;;;

στο Γερμανο;

 

η μου φαινεται πως επεσε;;;;

 

χμμμμ

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

εγω εφαγα πολλα και βαρεθηκα... :p

 

η τιμη του ηταν παντα 535;;;;;

στο Γερμανο;

 

η μου φαινεται πως επεσε;;;;

 

χμμμμ

 

Στο Πλαίσιο που το είδα σήμερα ήταν 535, της Vodafone.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

εγω εφαγα πολλα και βαρεθηκα... :p

 

η τιμη του ηταν παντα 535;;;;;

στο Γερμανο;

 

η μου φαινεται πως επεσε;;;;

 

χμμμμ

 

τοσο ηταν παντα!

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στις αγγελίες του φόρουμ και θα βρεις αυτό που ψάχνεις!!!!

 

 

Φίλε gpou δεν έμεινε ούτε ένας! :lol:

 

Όσοι είχαν βάλει αγγελία, είτε το πούλησαν ήδη, είτε αποφάσισαν να το κρατήσουν:O

Τώρα ψάχνω να βρω ένα φιλαράκι που μπορεί να μου το φέρει -30%, οπότε και θα το πάρω κατευθείαν από Cosmote/Wind γύρω στα 400€.

Από Honk Kong δεν το παίρνω λόγω πιθανού εκτελωνισμού(την έπαθα μια φορά κι ας είχα δηλώσει χαμηλό ποσό) και λόγω έλλειψης εγγύησης. Το iPhone το είχα πάρει από US, γιατί ήξερα ότι είναι Apple και θα είναι ανθεκτικό. Αλλά τα HTC δεν τα πολυξέρω και δεν θέλω να το ρισκάρω.

Link to comment
Share on other sites

pik αν έχεις βαρεθεί τα μήλα και θες να πουλήσεις το 3GS στείλε μου κανά pm αν έρθεις Ελλάδα :P
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!!!

 

Πηγα σημερα και ειδα το ματζικ στι γουιντ και οφειλω να πω μως μ αρεσε αρκετα!!!

Το ανοιξε μπροστα μ ενα σφραγισμενο και με επιβεβαιώσε πως ειναι unbranded συσκευη!!!

Σκεφτομαι σοβαρα να το τσιμπίσω!!!

Με την επιδώτηση π εχω το περνω με 115 ευρω και το εχει ετοιμοπαράδωτο!!!

Τι λέτε ν κάνω???

Εχω εμπειρια με οθόνη αφης WM Symbian και τα συναφή και λέω να ασχοληθώ και λιγάκι με android τωρα!!!

Συνοπτικα μπορει καποιος να μ πει τα θετικα και τα αρνητικα τ κατα την άποψη του???

Σχολεια τ τυπου διαβασε προηγούμενες σελίδες απλα τα αφηνω ασχολιαστα!!!

Δεν εχω χρόνο για ξεψάχνισμα!!!

 

Φιλικα

 

Νικόλας;)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

pik αν έχεις βαρεθεί τα μήλα και θες να πουλήσεις το 3GS στείλε μου κανά pm αν έρθεις Ελλάδα :P

ηδη θα το δωσω στον πατερα μου που εχει ενα Σαμσουνγκ του 2005 :p.

 

με βλεπω ομως χαλαρα για Ηρωα καφε...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...