Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.Κάτι ακόμα:Τί παίζει με τo cyrket.com?Οι εφαρμογές που προσφέρει είναι οι ίδιες με το android market?Είναι οι paid εφαρμογές που δεν μπορούμε να προμηθευτούμε από το android market?Ή άλλες?

 

Αν δε κάνω κάποιο λάθος, είναι οι ιδιες εφαρμογές που υπάρχουν στο market.

Απλά μπορείς να τις δεις από το pc σου και με το barcode να ξεκινήσεις το download στο κινητό σου.

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχεται υποψιν κανα καλο προγραμματακι για το κινητο που να παιζει και wma αρχεια?

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

paidia kalispera,mou pire 2 meres na diavasw 345+ munimata alla oufff ta katafera (euxaristw olous,eiste polu megali voitheia gia olous emas tous "asxetous", na mathainoume 2 pragmata,tosa lefta dwsame alla aksizei ap oti diavazw)...mia erwtisi mono,uparxei kapoia thiki prostasias (anthektiki-plastiki kai diafanis-vlepe iPhone) kai pio polu gia ti stiriksi tou sto parbriz tou autokinitou...:cry: krima tetoio kinito na exei gratzounies...euxaristw polu..keep up the good job:D

 

 

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.
Link to comment
Share on other sites

Hello και από μένα, έχω το κινητό 2 μέρες τώρα και δεν το έχω αφήσει από τα χέρια μου. Να αρχίσω και εγώ τις ερωτήσεις να μαθαίνω 5 πράγματα.

 

Αν γεμίσουν και οι 3 οθόνες με widgets και συντομεύσεις, μπορούμε να κάνουμε κάτι για προσθέσουμε και άλλες οθόνες ή υπάρχει κάποια άλλη λύση;

 

Επίσης, έχει δοκιμάσει κανείς το skype για android; Μόνο chat έχει; Κλήσεις δεν γίνεται να κάνουμε ακόμα;

 

Η νέα μου καρτά της cosmote δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα, οπότε δεν το έχω χρησιμοποιήσει σαν τηλέφωνο, και δεν ξέρω αν ισχύει αυτό που είπε ένας φίλος πιο πριν ότι πρέπει οι επαφές να έχουν στα νουμερά τους το 0030 (+30) μπροστά. Παρακαλώ κάποιος να το επιβεβαιώσει για να περάσω τις επαφές με νούμερα αυτής της μορφής.

Επίπεδο μπαταρίας και σήματος για Sharp DOWNLOAD

Ελληνικό Εορτολογιο (EortologioFL v1.0) για Sharp DOWNLOAD

 

http://www.myubuntu.gr/wp-content/themes/minus19-09/images/signatureBanner.png

myUbuntu.gr[Ελληνικός οδηγός για Ubuntu]

Link to comment
Share on other sites

Hello και από μένα, έχω το κινητό 2 μέρες τώρα και δεν το έχω αφήσει από τα χέρια μου. Να αρχίσω και εγώ τις ερωτήσεις να μαθαίνω 5 πράγματα.

 

Αν γεμίσουν και οι 3 οθόνες με widgets και συντομεύσεις, μπορούμε να κάνουμε κάτι για προσθέσουμε και άλλες οθόνες ή υπάρχει κάποια άλλη λύση;

;

 

Καλοριζικο :) υπαρχει η δυνατοτητα να φτιαξεις φακελους και μεσα εκει να βαλεις τις συντομευσεις. κατι αλλο δεν εχω υποψιν μου

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

εχει βαλει κανεις εφαρμογη που να κανει το messanging με sms πιο ωραιο με χρωματα κτλ?

 

αν ναι υπαρχει καποιο προβλημα με το greek input keyboard?

 

και κατι αλλο, σας εμφανιζει ποτε οτι δε μπορειτε να αποστειλετε ενα μηνυμα, ενω τελιακ αυτο φτανει κανονικα?

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει κατι περιεργο.

-- Το εικονιδιο του wifi ,ειτε ειμαι διπλα στο router ,ειτε στον επανω οροφο, δειχνει μονο την κουκιδα λευκη και τις τρεις γραμμες σκουρες :confused: .Αυτο το κανει απο την ωρα που το εβγαλα απο το κουτι . Τι να πω, να φταιει που σεταρισα το wifi σε οριακα μακρυνο σημειο;; .... και οτι τις δυο πρωτες μερες το δουλευα χωρις sim και χωρις να εχω λογαριασμο google;;

-- Παντως δεν αντιμετωπιζω προβλημα διαμεταγωγης . Σε σχεση με το iphone ειναι πιο γρηγορο και πιο σταθερο στο απομακρυσμενο σημειο εκπομπης του router :rolleyes: ..... ομως γιατι το κανει αυτο; .... μηπως να ξανασεταρω το wifi ;;

--- Το εχει παρατηρησει και αλλος αυτο το θεμα;;

 

-- ΥΓ. Ενω οταν μπαινω στα wifi settings, στο wifi networks το εικονιδιο του σηματος ειναι φουλ και στις λεπτομερειες το χαρακτηριζει excellent ?????

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει κατι περιεργο.

-- Το εικονιδιο του wifi ,ειτε ειμαι διπλα στο router ,ειτε στον επανω οροφο, δειχνει μονο την κουκιδα λευκη και τις τρεις γραμμες σκουρες :confused: .Αυτο το κανει απο την ωρα που το εβγαλα απο το κουτι . Τι να πω, να φταιει που σεταρισα το wifi σε οριακα μακρυνο σημειο;; .... και οτι τις δυο πρωτες μερες το δουλευα χωρις sim και χωρις να εχω λογαριασμο google;;

-- Παντως δεν αντιμετωπιζω προβλημα διαμεταγωγης . Σε σχεση με το iphone ειναι πιο γρηγορο και πιο σταθερο στο απομακρυσμενο σημειο εκπομπης του router :rolleyes: ..... ομως γιατι το κανει αυτο; .... μηπως να ξανασεταρω το wifi ;;

--- Το εχει παρατηρησει και αλλος αυτο το θεμα;;

 

-- ΥΓ. Ενω οταν μπαινω στα wifi settings, στο wifi networks το εικονιδιο του σηματος ειναι φουλ και στις λεπτομερειες το χαρακτηριζει excellent ?????

 

ειναι καθαρα εικονιδιο,δε δειχνει ποσο ισχυρο ειναι το σημα :)

και σε μενα ετσι ειναι :D

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Δείχνει πόσο ισχυρό είναι το σήμα. Κάνεις λάθος!

 

Αλλά ούτε σε μένα δουλεύει καλά. Στη δουλειά με το Baudtec του ΟΤΕ, μου δείχνει πάντα 0 γραμμές. Στο σπίτι έχω ένα 3COM και μου το δείχνει σωστά (3,2,1 γραμμές).

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα...

παντως εμενα μονιμος στη 1 γραμμη ειναι

αν και το σημα ειναι ισχυρο

 

για wma αρχεια εχουμε κανα προγραμματακι?

εχω ψαξει αλλα δε βρισκω κανα καλο

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

ειναι καθαρα εικονιδιο,δε δειχνει ποσο ισχυρο ειναι το σημα :)

και σε μενα ετσι ειναι :D

 

-- Οχι δεν ειναι ετσι ... και στο manual αν κοιταξεις το λεει καθαρα πως οι γραμμες προσδιοριζουν την ενταση του σηματος :( , οπως λεει και ο λεοντοκαρδος απο πανω.

-- Εδω υπαρχει παρομοια αναφορα ( θεμα νουμερο 4 ) , παραλληλα με αλλα θεματα, που οπως αναφερει ο χρηστης το προβλημα παρουσιαζεται κατα την αποψη του , στο σπιτι με WPA encryption ,ενω στην εργασια με WEP encryption το εικονιδιο δειχνει κανονικα την ενταση του σηματος ..... περιεργο :confused:

 

-- Εγω εχω WPA encryption με το linksys, μπορω μηπως να το αλλαξω σε WEP ;; ... ειναι ευκολο ή θα βρω κανα μπελα;;

 

-- Αλλο θεμα που εχω ειναι που δεν σεταρει το λογαριασμο mail του yahoo. Ενω το manual λεει οτι το υποστηριζει, εμενα δεν βρισκει τον incoming server και πεταει ενα κωδικο 143. Δοκιμασα και σε POP και σε APOP και σε IMAP, αλλα το αποτελεσμα ειναι το ιδιο.

 

-- Επανερχομαι με το wifi ... ψυχραιμια ...... αααααααααααααα .... το σενιαραααααα ..... δειχνει ολες τις γραμμες κανονικα και αναλογα της εντασης του σηματος αναβοσβηνουν .... ααααα.. αερααα :wacko: :blink: :lol:

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ασχολούνται με Facebook επιτέλους κυκλοφόρησε η πολυαναμενόμενη native facebook application για android.

 

Ονομάζεται Bloo και είναι παρακαλώ απο Έλληνα developer. Απο τα σχόλια που διαβάζω στο internet και που παρακολουθώ την εξέλιξη της στο blog του developer (http://fbandroid.wordpress.com/) η εφαρμογή αυτή έχει μέλλον.

 

Μετά απο αρκετά requests ο developer συμφώνησε να προσφέρει και εναλλακτικό τρόπο απόκτησης της εφαρμογής για όλους εμάς που δεν έχουμε πρόσβαση σε paid apps στο google market. Η εφαρμογή προσφέρεται στην έκδοση της 1.2 στο slideme.org και μπορώ να πώ ότι την αγόρασα χωρίς πρόβλημα και δουλεύει μια χαρά.

 

Νομίζω πρέπει να στηρίξουμε όλοι μας τον πιο πάνω developer γιατί θα δείτε και απο το Blog του ότι έκανε φανταστική δουλειά και συνεχίζει να κάνει update την εφαρμογή παρόλο που κυκλοφόρησε επίσημα σαν έκδοση 1.0 μόλις πριν 2 μέρες.

 

Συγνώμη αν το πιο πάνω post δείχνει σαν διαφήμηση της εφαρμογής αλλά έχω πραγματικά εντυπωσιαστεί. :D

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις ? για ποια μιλας

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη σκεψη ειναι ......εε να μην πουλησει και λιγο ο ηρωας ποιος θα τον παρει

Δευτερη μια και ειναι το sense ενα UI της HTC και καποια extras στο android

δεν νομιζω να παιξει με over the air update ποτε μιας και οι carriers προσφερουν τα google updates

ετσι απλα περιμενετε το donut android 2.0

 

Σκεψου ενας με samsung κινητο (που ηδη βγηκε) με android τι δουλεια εχει να παρει τσαμπα την δουλεια της htc για να προσελκυσει αγοραστες των κινητων της

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

Εδώ κάναμε ένα unboxing του Magic για όσους δεν το έχουν αγοράσει ήδη!! Δεν το έχω δουλέψει ακόμα πάρα πολυ γιατί μόλις την Παρασκευή το πήρα στα χέρια μου. Εξωτερικά πάντως είναι πολυ ωραίο.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ κάναμε ένα unboxing του Magic για όσους δεν το έχουν αγοράσει ήδη!! Δεν το έχω δουλέψει ακόμα πάρα πολυ γιατί μόλις την Παρασκευή το πήρα στα χέρια μου. Εξωτερικά πάντως είναι πολυ ωραίο.

 

Κάνει τόση ώρα να ανοίξει επειδή είναι πρώτη φορά ή πάντα τόσο κάνει;

 

Το παράγγειλα και το περιμένω μέσα στο βδομάδα :)

Έχετε να προτείνετε κάτι για καλή χρήση της μπαταρίας; Να το ανοίξω μόλις το πάρω ή να το βάλω στη πρίζα για κάποιες ώρες;

 

Πρωτη σκεψη ειναι ......εε να μην πουλησει και λιγο ο ηρωας ποιος θα τον παρει

Δευτερη μια και ειναι το sense ενα UI της HTC και καποια extras στο android

δεν νομιζω να παιξει με over the air update ποτε μιας και οι carriers προσφερουν τα google updates

ετσι απλα περιμενετε το donut android 2.0

 

Σκεψου ενας με samsung κινητο (που ηδη βγηκε) με android τι δουλεια εχει να παρει τσαμπα την δουλεια της htc για να προσελκυσει αγοραστες των κινητων της

 

Εννοείται ότι δε θα κατεβαίνει από Google με updates. Μπορεί όμως να το προσφέρει σε χρήστες με HTC Branded συσκευές για κατέβασμα και εγκατάσταστη μέσω υπολογιστή.

Από ότι έχω δει πάντως επίσημη ανακοίνωση για ΜΗ υποστήριξη υπάρχει για τι συσκευές "with Google"...άρα δε ξέρουμε ακόμα...

 

Προσωπικά δε με απασχολεί τόσο (και δεν άντεξα και να περιμένω να έρθει στην Ελλάδα)...

Ζηλεύω πολύ το multitouch και θα ήθελα flash μόνο και μόνο επειδή μπορώ!! Ελπίζω αυτά να υπάρχουν στο Donut.

 

p.s. Δε βρήκα τρόπο να κάνω παράθεση στο edit του προηγούμενου μηνύματος. Αν μπορεί κάποιος ας τα κάνει merge...

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν στις πρωτες σελιδες του G1 thread στην 7 μου φαινεται

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπαθώ να περάσω τις επαφές μου στο gmail για να κάνει sync όταν μου έρθει το κινητό.

Τις έχω περάσει στο outlook κάνω export σε csv αλλά όταν κάνω import στο gmail τα ελληνικά είναι αλαμπουρνέζικα!!

Έχετε καμιά λύση για αυτό;

Επίσης υπάρχει τρόπος να περάσω αλλιώς τις επαφές και να μην κάνουν sync με το gmail;

Οκ εγώ είμαι φακελωμένος εν γνώσει μου στη google αλλά οι φίλοι μου δεν υπάρχει λόγος να είναι :P

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται κανένα φακέλωμα :p

 

Δεν είναι facebook :lol:

 

Ισχύουν οι Νόμοι Προστασίας Απορρήτου ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλά δε το είπα έτσι. Είχε χιουμοριστική διάθεση το ποστ μου σε αυτό το σημείο.

Πάντως όπως και να χει δίνουμε πολλες πληροφορίες στη google καθημερινά.

 

Θα με βοηθούσε βέβαια αν ξέρεις κάτι για την ουσιαστική ερώτηση του ποστ μου...τα ελληνικά ονόματα!

 

Θα είναι ωραίο να ανοίξω το κινητό μου πρώτη φορά και να έχω όλες τις επαφές μου :)

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Καλά δε το είπα έτσι. Είχε χιουμοριστική διάθεση το ποστ μου σε αυτό το σημείο.

Πάντως όπως και να χει δίνουμε πολλες πληροφορίες στη google καθημερινά.

 

Θα με βοηθούσε βέβαια αν ξέρεις κάτι για την ουσιαστική ερώτηση του ποστ μου...τα ελληνικά ονόματα!

 

Θα είναι ωραίο να ανοίξω το κινητό μου πρώτη φορά και να έχω όλες τις επαφές μου :)

 

να υποθεσω συγχρονισμο με ο κλασιικο τροπο μεσω outlook και καλωδιο δε θες να το κανεις ε? :(

 

χειροκινητα να φτιαξεις τις επαφες στο gmail δε παιζει ε?(καταλαβαινω ποσο βαρετο ειναι)

 

αλλο τροπο δεν εχω βρει μιας και το bluetooth ειναι κλειδωμενο

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...