Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.iphonehellas.gr/585/iphone-maps-offline-use-maps-without-wifi/+google+maps+iphone+cache+%CE%B1%CE%B8%CE%B7%CE%BD%CE%B1&cd=1&hl=el&ct=clnk&gl=gr&lr=lang_el

 

κ οι μλκς στον γερμανο κ cosmote για να παρω το magic μου λεγαν οτι εχει ηδη περασμενο τον χαρτη ελλαδος:mad:

 

Ε αν το καλοσκεφτείς τον έχει, google maps :X:ninja::lol::lol:

Παιδιά τα καταστήματα δεν είναι για να ενημερώνεσαι για τις δυνατότητες μιας συσκευής. Είναι για να πας να την δεις, να ρωτήσεις πόσο κάνει και να την αγοράσεις. Τέλος. Οτι μ@λ@κια κατεβαίνει σε κάποιον υπάλληλο θα την πουν για να πουλήσουν.

 

Και το link είναι νεκρό.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

TI εννοείς μεγάλε???? το combo που έγγραψα ενεργοποιεί τα reset settings..... Κατάφερα να το επαναφέρω, και χθες κατάφερα να πάρω μερικά τηλέφωνα με τη Wind (που συνεργάζεται με την orange....)

ΟΜΩΣ!!! πάλι σήμερα δεν έχω σήμα :S .....

 

Αυτά τα settings, που μπορώ να τα βρώ?[ θα πρέπει να βάλω τα settings της wind ή της orange???]

 

Λοιπον τα apn settings ειναι στο wireless/ mobile networks/Apn

ΘΑ κανεις create new APN

και θα βαλεις τις ρυθμισεις που θα βρεις μεσα στο forum του g1 που βαλαμε τις ρυθμισεις πριν κανα 6μηνο για ολους τουσ carrier

ψαξε APN Settings στο google ελλαδα

 

Κατσε διαβασε το forum του g1 gia kapoia basika themata

 

 

Για μπαταρια για εκεινον που ρωταει κανε αυτο που λες

Πυξιδα εχει το κινητο και εχει και καμια 20αρι προγραμματα για αυτην

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ δημοσίευσα στο Android Market το καινούργιο παιχνιδάκι που έφτιαξα "Break the Bubbles"!

 

http://www.androlib.com/android.application.gr-androiddev-bubbles-jtAn.aspx

 

πρόκειται για μια απλή εφαρμογή που πρέπει να σπάσεις τις αγαπημένες σε όλους φούσκες!

 

Θα το βρείτε στο Android MArket, δοκιμάστε το όσοι θέλετε, ψηφίστε και αφήστε σχόλια και στείλτε μου προτάσεις!

Personal Website: http://www.kospol.gr

Android Greek Community: http://www.AndroidGreece.gr

BlogThis.gr http://www.blogthis.gr

 

Kostis_fx2 = Ventrix kata kosmon...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, στα μηνύματα, πως βλέπουμε αν θα στείλει 1 ή 2 μηνύματα; Δεν βλέπω κάπου να μετράει πόσους χαρακτήρες έχω γράψει.

Επίπεδο μπαταρίας και σήματος για Sharp DOWNLOAD

Ελληνικό Εορτολογιο (EortologioFL v1.0) για Sharp DOWNLOAD

 

http://www.myubuntu.gr/wp-content/themes/minus19-09/images/signatureBanner.png

myUbuntu.gr[Ελληνικός οδηγός για Ubuntu]

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα κί εγώ σήμερα! Είναι το πρώτο μου smartphone και είμαι κατενθουσιασμένος. Τώρα γράφω από αυτό και να πω ότι το greek input method είναι πολύ καλό.

Χαζεύω στο μάρκετ κάτι ώρες. Φαίνεται απηθμενο...

Να ρωτήσω κάτι. Το άνοιξα μόλις το πήρα και είχε μπαταρια οπότε τωρα το φορτίζω όποτε τελειώσει ε;

 

Τωρα που γραφω μου κάνει που και ππυ περίεργες δονήσεις. Έχει κανένα θέμα το gr inp method;

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Που και που ή κάθε φορά που πατάς το πληκτρολόγιο; Φυσιολογικό είναι αυτό και μπορεί να απενεργοποιηθεί (αν δεν απατόμαι).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, στα μηνύματα, πως βλέπουμε αν θα στείλει 1 ή 2 μηνύματα; Δεν βλέπω κάπου να μετράει πόσους χαρακτήρες έχω γράψει.

 

οταν κοντευει να τελειωσει το πρωτο μηνυμα βγαζει εναν μετρητη πανω δεξια στην οθνουλα εισαγωγης του μηνυματος καπως ετσι: 10/1 και οταν τελειωσουν οι εναπομειναντες χαρακτηρες παει στο δευτερο μηνυμα και ο μετρητης φαινεται μονιμα!

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα κί εγώ σήμερα! Είναι το πρώτο μου smartphone και είμαι κατενθουσιασμένος. Τώρα γράφω από αυτό και να πω ότι το greek input method είναι πολύ καλό.

Χαζεύω στο μάρκετ κάτι ώρες. Φαίνεται απηθμενο...

Να ρωτήσω κάτι. Το άνοιξα μόλις το πήρα και είχε μπαταρια οπότε τωρα το φορτίζω όποτε τελειώσει ε;

 

Τωρα που γραφω μου κάνει που και ππυ περίεργες δονήσεις. Έχει κανένα θέμα το gr inp method;

 

με γεια καλοριζικο :)

 

μμμ μπορεις να το απενεργοποιησεις αμα πας ρυθμισεις, εκει πο ενεργοποιησες το greek input method εχει μια επιλογη για να μη δονιζεται, αλλιως καπου εχει μια επιλογη στις ρυθμισεις

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κατι, ποιος ο λογος να κανεις partition στη SD σου για το Dream?

 

Για να μπορεις να βαλεις πιο πολλες εφαρμογες 250+

 

Για να μπορεις να τρεξεις πιο ευκολα builds που πιανουν τον πιο πολυ χωρο της υπαρχουσας ROM

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν καταλάβατε για τι ακριβώς δόνηση μιλάω.

Δε μιλάω για τη μικρή δόνηση που σημαίνει ότι πατάς το πλήκτρο, αλλά για μια συνεχόμενη δόνηση σα να κόλλησε.

Το ρωτάω για να ξέρω αν συμβαίνει και σε άλλους για να δω αν όντως φταίει το gr input method. Αν ναι..φυσικά θα του απενεργοποιήσω η δόνηση μέχρι να φτιαχτεί το συγκεκριμένο πρόβλημα...

 

Το κινητό είναι πολύ όμορφο και πολύ εύχρηστο..ειδικά όταν κατεβάσεις και τις κατάλληλες εφαρμογές...

Έχω ήδη συνηθίσει και το sofware keyboard που είναι το μόνο που ξενίζει λίγο...

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την επιβεβαίωση.

Θα το απενεργοποιήσω και όλα οκ.

Φαντάζομαι θα διορθωθεί σε κάποιο update αλλά όπως και να χει δεν είναι και απαραίτητη η δόνηση...

 

Να ρωτησω κάτι μιας και είπα για updates...

Γίνονται αυτόματα ή πρέπει να το ψάξεις στο μάρκετ ή κάπου αλλού;

Για τις εφαρμογές μιλάω, όχι για το λειτουργικό.

 

Ευχαριστώ.

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή μάλλον δεν θα περιμένω να βγει το palm pre (Χριστούγεννα είπαν) και επειδή προβλέπω το android να έχει ανάπτυξη καλύτερη απο το WebOS, είπα να αγοράσω κάποιο adroid htc. Θα έπαιρνα σίγουρα το hero, αλλά δεν μου άρεσε η εμφανισή του...Οπότε σκέφτομαι το magic. Και θέλω να κάνω 2-3 ερωτήσεις.

Πρώτον, αναφέρθηκε οτι έχει περαστεί το hero rom στο magic, και μάλιστα πολλάκις φορές. Αλλά έχει λίγα-ελάχιστα κολληματάκια. Είναι επίσημη αυτή η "αναβάθμιση" του magic; Αν όχι, θα υπάρχει αργότερα κάτι επίσημο; Μήπως αυτά τα κολληματάκια θα διορθωθούν ή απλά οφείλεται σε κατωτερότητα hardware; Το magic είδα οτι έχει 192 ram, και το hero 288. Κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...έχω δει ότι βάζουν hero roms στο magic. Αυτές δεν είναι επίσημες εκδόσεις.

Όσο αφορά την επίσημη θέση της HTC έχει αναφέρει αρχικά ότι μάλλον θα υπάρξει δυνατότητα για κάποιο(α) από τα δύο προηγούμενα μοντέλα της Magic ή(και) Dream. Στη συνέχεια με ανακοίνωση της δήλωσε ότι δεν υπάρχει περίπτωση να δωθεί για τις συσκευές με το σήμα "with Google" λόγω περιορισμών που θέτει η Google.

 

Τώρα οι συσκευές που αγοράζουμε από cosmote είναι HTC branded (από οτι διάβασα εδώ και από vodafone είναι το ίδιο αλλά δεν είμαι σίγουρος γιατί υπάρχει και η vodafone branded "with Google" συσκευή).

Όμως δεν υπάρχει κάποια επίσημη ενημέρωση για το αν θα μπορούμε να εγκαταστήσουμε επίσημα το Sense.

 

Η ram στις HTC branded από όσο ξέρω είναι 288mb. Χωρίς πολύ ψάξιμο τη μία μέρα που τό έχω δεν βρήκα ένδειξη στις ρυθμίσεις. Ξέρει κανείς πως μπορώ να το επιβεβαιώσω; Χρειάζεται terminal;

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Είπες οτι η δεύτερη ανακοίνωση αναφέρεται στις branded συσκευές. Δηλαδή δεν κυκλοφορούν unbranded; Ή αυτές που είναι branded δεν γίνεται να αλλάξουν firmware; Ίσως είναι νωρίς για να τα ρωτάω αλλά η εμπειρία μου μου λέει οτι θα γίνεται κάτι τέτοιο λογικά.

Απο το λίγο που έψαξα πάντως, οι unbranded εχουν 192mb όπως και της vodafone. Και της cosmote έχει 288. Αυτά είναι κλειδωμένα στο εκάστοτε δίκτυο έτσι; Τρόπος ξεκλειδώματος αν το πάρω απο έξω υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Είπες οτι η δεύτερη ανακοίνωση αναφέρεται στις branded συσκευές. Δηλαδή δεν κυκλοφορούν unbranded; Ή αυτές που είναι branded δεν γίνεται να αλλάξουν firmware; Ίσως είναι νωρίς για να τα ρωτάω αλλά η εμπειρία μου μου λέει οτι θα γίνεται κάτι τέτοιο λογικά.

Απο το λίγο που έψαξα πάντως, οι unbranded εχουν 192mb όπως και της vodafone. Και της cosmote έχει 288. Αυτά είναι κλειδωμένα στο εκάστοτε δίκτυο έτσι; Τρόπος ξεκλειδώματος αν το πάρω απο έξω υπάρχει;

 

Σε καποιοες χωρες (Αγγλια, Γερμανια) εχω διαβασει με Vodafone Branded συσκευες με 192mb μνημη.

Εδω η Κοσμοτε δινει το unbranded σε μαυρο χρωμα. Κποιοι λενε οτι και η Vodafone δινει unbranded με 288mb.

Κλειδωμενο τηλεφωνο δεν δινει καμια απο τις 2 εταιριες. Τουλάχιστον ετχι νομιζω για Κοσμοτε. Για Vodafone δεν ειμαι και 100% σιγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Sapphire is made in two distinct versions, based either on the 32A or the 32B board (Qualcomm MSM7200a or MSM7201a CPU). The 32A/MSM7200a are used for the generic/non-branded units and include:

 

- Italy (Single carrier: TIM)

- Denmark, Norway, Sweeden (nordic/scandinavian A6161)

- Belgian

- Greek

- Canadian (Single carrier: Rogers)

- Hong Kong

- Taiwan

 

In other words, stay away from 32B/MSM7201a devices from:

 

- Holland

- England

- Australia

- Japan

- Google ION

- myTouch (Single carrier: T-mobile)

 

...especially if you have any desire to put say the Hero ROM on the thing. Apparently the 95MB missing can really be felt.

Το βρήκα στο androidcommunity.com απο τον casper.bang

Και απο το ψάξιμο που έκανα, σίγουρα όλα τα vodafone είναι 192mb, και αν κατάλαβα καλα, όλα τα branded έχουν το λογότυπο πίσω και περιλαμβάνουν 192mb ram. Σε αυτά δεν θα διατίθεται η αναβάθμιση, σωστά;

Και όλα τα unbranded, λογικά αυτά που δεν έχουν το λογότυπο πίσω, θα έχουν 288mb.

Ελπίζω να μην τα μπέρδεψα

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λες.. μπερδεύτηκα με τα branded και τα unbranded αλλά με το τελευταίο σου ποστ το θέτεις σωστά...

Σίγουρα τα "with Google" δε θα έχουν επίσημα Sense.

Για τα άλλα δε ξέρουμε ακόμα...αλλά τουλάχιστον έχουν και παραπάνω RAM.

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Έχουν όμως και CPU 65nm αντί για 45nm που έχει το "with Google"..

Αυτό ισούται με χαμηλότερη κατανάλωση μπαταρίας και θερμοκρασία...

Link to comment
Share on other sites

για το 45nm εννοείς ότι έχει αυτα...

καλό αυτό δε το ήξερα...

έχει εμφανή διαφορά; εσύ έχεις "with Google" ;

γιατί από ότι βλέπω στο δικό μου η μπαταρία πέφτει κάπως έυκολα :P πολύ εύκολα θα έλεγα...

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκοπεύω να το πάρω το κινητάκι...και επειδή δεν έχω ιδέα απο smart phones...μήπως θα μπορούσατε να μου λύσετε κάποιες..."παιδιάστικες"απορίες???:confused:αλλά επειδή βλέπω οτι είμαι και η μοναδική γυναίκα που συμμετέχει και μάλιστα ξανθιά...please help!!!:lol:

Πρώτον δεν έχω καταλαβει πως λειτουργει αυτό το android market...είδα σε βιντεακι πώς κατεβάζεις εφαρμογές free...αλλά συνδέεσαι με ιντερνετ για να μπεις εκει φαντάζομαι...οπότε αυτό κοστίζει...σωστα???

Δευτερον...υπάρχει διαφορά σε τεχνικά ζητήματα αν το πάρω απο τη vodafone η την cosmote?

Τρίτον...facebook μέσω cosmote my view (δηλαδή το περιορισμένο προφιλ του facebook) θα το εχω κανονικά ή θα μου ανοίγει όλη τη σελίδα και θα κατεβάζει αβέρτα mb???

Τέταρτον...τι σημαίνει.."αναγκαστικη διαχειριση του τηλεφωνου μεσω google " που διαβασα παραπάνω???? τρομαξα λίγο...

Γενικά για αρχη 3 πραγματακια θέλω...να βάλω ελληνικο πληκτρολόγιο (ελπίζω με 160 χαρακτηρες), να περάσω τις επαφές μου μεσω outlook και να μπαίνω facebook μεσω my view που είναι απειροελάχιστα τα kb που κατεβάζεις και δεν ξεπερνάς ποτέ το πάσο my view!!Γίνεται?????!!!!:D

Sas xairetw oloys!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου πατριώτισσα (περίπου :P ... από Μουζάκι είμαι).

 

Λοιπόν. Το μάρκετ χρειάζεται ίντερνετ. Δεν είναι το μόνο. Γενικά πολλές εφαρμογές για το κινητό χρειάζονται ίντερνετ.

Μπορείς να συνδέεσαι με wifi (δηλαδή στο σπίτι σου αν έχει ασύρματο ρούτερ ή όπου αλλού βρεθείς με wifi). Από όσο ξέρω στα Τρίκαλα είστε δικτυωμένοι και παρέχει και ο δήμος free wifi σε διάφορα σημεία.

Δεν ξέρω αν γίνεται να συνδέεσαι στο ιντερνετ μέσω myview (ας ενημερώσει κάποιος πιο σχετικός)

 

Εφαρμογές για facebook υπάρχουν πολλές αλλά δε ξέρω πόσο διαφέρουν τα mb που κατεβάζουν. Φαντάζομαι θα είναι πιο ελαφρύ. Σίγουρα είναι πιο χρηστικό απο το να ανοίγεις την κανονική σελίδα.

 

Σε περίπτωση που δε θα κάνεις κάποιο πρόγραμμα με αρκετό όγκο δεδομένων έχε υπόψη σου ότι υπάρχουν προγραμματακια (όπως το APNdroid που ανέφερε κάποιος νωρίτερα και έβαλα κι εγώ χτες) που κόβουν τη σύνδεση όποτε θέλεις για να αποφύγεις χρεώσεις κατα λάθος.

 

Ελληνικό πληκτρολόγιο υπάρχει και είναι πολύ καλό..επειδή έχω στείλει ένα μήνυμα μόνο ας πει κάποιος για τους 160 chars.

Επαφές σίγουρα περνάς μέσω outlook (αν κι εγώ δε το έχω κάνει έτσι) και μέσω της sim αν σε ενδιαφέρει...

 

Από ότι λένε τα παιδιά εδώ μέσα οι συσκευές από cosmote και vodafone είναι ίδιες.

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρίνηση μόνο. Δεν είναι ίδιες οι συσκευές. Απο όλα όσα αναφέρθηκαν λίγο πιο πάνω, της vodafone έχει λιγότερη ram (192) αλλά έχει καλύτερη αυτονομία και μικρότερες θερμοκρασίες γιατί έχει επεξεργαστή 45nm όπως είπε ο L10nH34Rt και τον πιστεύω, έναντι της 288 ram, αλλά 65nm επεξεργαστή που έχει το magic της cosmote.

Εγώ διαλέγω cosmote για να βάλω μετά το rom του htc hero (αλλά μάλλον δεν θα σε ενδιαφέρει αυτό, οπότε δεν θα είχες διαφορά με αυτό της voda, ίσως σου είναι και καλύτερο)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...