Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακούστε παιδιά. Τις τελευταίες μέρες έβγαλα ένα συμπέρασμα:

 

-Όπως και στο πρώτο iphone δεν υπήρχαν 3rd party apps, έτσι και στο Αρένα. Μετά όμως η apple άρχισε να βγάζει και να αφηνει και άλλους να βγάλουν. Κάτι πιστεύω έχει ξεκινήσει τώρα με το αρένα, με πρώτο παράδειγμα το wisepilot

 

-Όπως και στο πρώτο Iphone δεν γινόταν να μπεί κανείς στο σύστημα αρχείων και να το πειράξει, έτσι και στο Αρένα. Ήδη δουλεύουν για να καταφέρουν να ξεκλειδώσουν το Αρένα και να μπορέσουμε να βάλουμε custom φόντα, εικονίδια, να κάνουμε την κάμερα να μην έχει ήχο και πάρα πολλά ωραία πράγματα.

 

-Επίσης, πρόσεξα στο widget Καιρός, ότι στις πληροφορίες ακολουθείται μια ιεραρχία που αν κανονικά ήταν μόνο του το widget δεν θα υπήρχε. Για παράδειγμα. Στις πληροφορίες λέει: Τίτλος, Έκδοση, Κατασκευαστής, Πληροφορίες κ.α. Άν ήταν αποκλειστικά και μόνο το widget, γιατί η LG να γράψει τόσες λεπτομέρειες? Αφού σε κανένα άλλο σημείο δεν γίνεται αυτό, πράγμα που δηλώνει οτι ο Καιρός τρέχει σε μια πλατφόρμα που δέχεται και άλλα widgets. Επιπλέον, όταν κλείνετε τον Καιρό γιατί δε λέει "Θέλετε να εξέλθετε απο τον καιρό" και λέει "Έξοδος προγράμματος αναπαραγωγής χρήσιμων εφαρμογών"??

 

Με αυτά προσωπικά πιστεύω οτι δεν είδαμε τίποτα ακόμα!

ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΝΕΑ αλλα για το hacking και customizing τουλαχιστον στα forum που μπαινω

γραφουν οτι ειναι δυσκολο να το χακεψουν κλπ.κλπ.

 

εχεις καμμια αλλη πληροφορηση ή link ?

 

δηλαδη παιδια το JET εχει προγ/τα ? αυτα ειναι κινητα "κλειστα" και νομιζω οτι η "μαμα"

εταιρια πρεπει να το προικισει με πολλα πργ/τα και δυνατοτητες..

 

αυτο το εχει κανει η samsung αλλα και οι 2 απο firmware update πασχουν πολυ

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και καλό μήνα παιδιά. Μέσα στην εβδομάδα θέλω να αγοράσω ένα κινιτό και μάλλον προσανατολίζομαι για το ΑΡΕΝΑ. Δέν είμαι και πολύ γνώστης όλων αυτών για τα οποία μιλάτε εδώ μέσα... (αναβαθμίσεις κ.λ.π), και δεν νομίζω ότι θα τις κάνω άν δουλέυει σωστά το κινιτό, αλλα παίρνω το θάρρος να σας ρωτήσω κάτι κι εγώ.

Το Αρενα.... έχει χάρτες καθόλου μέσα? ή πρέπει να τους εγκαταστήσεις? (κάτι που για μένα μάλλον είναι δύσκολο)

Για κάποιον που θέλει μιά αξιοπρεπή φωτογραφική 5 μεγκαπίξελ, ένα Wi-Fi για να βλέπω κάποια mail απο τη δουλειά μου, και ένα GPS απλό με χάρτες καλούς ...αξίζει?

Σίγουρα μπορεί να το έχετε απαντήσει μέσα στα χιλιάδες πόστ σας, μα αν δεν σας κάνει τον κόπο απαντήστε μου πάλι.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και να ξέρετε ότι η επιλογή μου θα εξαρτηθεί κατα πολύ απο τις απόψεις σας.

Καλησπέρα και πάλι

Link to comment
Share on other sites

^^ για το gps που λες δεν αξίζει. Για όλα τα άλλα ναι.

 

Βασικά θα σου πρότεινα να κάνεις ένα τόπικ στους διαξιφισμούς του φόρουμ αυτού με το ποια κινητά έχεις ξεχωρίσει για να σου πουν εκεί ποιο να αγοράσεις και γιατί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Προσπαθώ να κάνω μετατροπή μια ταινία για να την βάλω στο ΑΡΕΝΑ μου με το πρόγραμμα XILISOFT HD VIDEO CONVERTER, το οποίο μετατρέπει μεταξύ άλλων και σε κάποιες στάνταρ μορφές (π.χ. I-PHONE, BLACKBERRY κ.α.). Ξέρει κανείς ποιο είναι το ιδανικό μέγεθος στο οποίο πρέπει να μετατρέψω την ταινία ώστε να παίζει σε όλη την οθόνη κι όχι μόνο σε ένα μικρό καμμάτι της; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Προσπαθώ να κάνω μετατροπή μια ταινία για να την βάλω στο ΑΡΕΝΑ μου με το πρόγραμμα XILISOFT HD VIDEO CONVERTER, το οποίο μετατρέπει μεταξύ άλλων και σε κάποιες στάνταρ μορφές (π.χ. I-PHONE, BLACKBERRY κ.α.). Ξέρει κανείς ποιο είναι το ιδανικό μέγεθος στο οποίο πρέπει να μετατρέψω την ταινία ώστε να παίζει σε όλη την οθόνη κι όχι μόνο σε ένα μικρό καμμάτι της; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Χρησιμοποίησε το xmediarecode, free είναι.Έχει έτοιμο προφίλ για το Αρένα.

Επίσης μπορείς και μέσω pcsuite να το κάνεις, το έχω αναφέρει πιο πάνω.Αλλά συστήνεται το xmedia recode γιατί είναι πιο γρήγορο.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησε το xmediarecode, free είναι.Έχει έτοιμο προφίλ για το Αρένα.

Επίσης μπορείς και μέσω pcsuite να το κάνεις, το έχω αναφέρει πιο πάνω.Αλλά συστήνεται το xmedia recode γιατί είναι πιο γρήγορο.

 

Επειδή μέσω PC SUITE ακούγεται ενδιαφέρον, υπάρχει κάποιο post που να εξηγεί τον τρόπo;

iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μέσω PC SUITE ακούγεται ενδιαφέρον, υπάρχει κάποιο post που να εξηγεί τον τρόπo;

 

Μετατροπή ταινιών σε φορμά mp4 μπορεί να γίνει και μέσω του LG PC Suite,αρκεί να το αναβαθμίσετε στην τελευταία του έκδοση.

Κατόπιν, πηγαίνουμε στα αρχεία και από εκεί διαλέγουμε το βίντεο-ταινία που έχουμε στον υπολογιστή μας και με δεξί κλικ επιλέγουμε την "μετατροπή σε mp4"

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

^^ για το gps που λες δεν αξίζει. Για όλα τα άλλα ναι.

Βασικά θα σου πρότεινα να κάνεις ένα τόπικ στους διαξιφισμούς του φόρουμ αυτού με το ποια κινητά έχεις ξεχωρίσει για να σου πουν εκεί ποιο να αγοράσεις και γιατί.

 

Οκ. Απλά αν γνωρίζει κάποιος ας μου πει..... Χαρτες υπάρχουν? ή πρεπει να τους εγκαταστήσω?

Και... μπορω να κανω χρήση του GPS χωρίς χρέωση? ή πρεπει να γίνεται σύνδεση?

και πάλι ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Wisepilot For LG

 

Το νέο πρόγραμμα πλοήγησης που βγήκε προχθές για το Αρένα. Περιλαμβάνει τα πάντα και δεν έχει να ζηλέψει τίποτα απο destinator και λοιπά προγράμματα πλοήγησης. Ταχύτατο, ωραία γραφικά (Το πρώτο app για το αρένα που είναι σωστό fullscreen), πλήρως εξελληνισμένο (μενού, οδηγίες, χάρτες κλπ όλα στα Ελληνικά), γεμάτο χαρακτηριστικά (πχ. προειδοποιεί για κάμερες ταχύτητας).

 

Πρόκειται για ένα σημαντικό βήμα της LG στο θέμα των εφαρμογών και μας υπενθυμίζει οτι δεν μας παράτησε αλλά υποστηρίζει και θα συνεχίσει να υποστηρίζει το s-class.

 

Αξίζει να το δοκιμάσετε. Μπείτε απο το κινητό στο http://lg.wisepilot.com/ota και κατεβάστε τη δοκιμαστική έκδοση 30 ημερών.

 

Το μοναδικό κατα πολλούς μειονέκτημα είναι οτι θέλει ίντερνετ για να δουλέψει αλλά στο μέλλον ενδέχεται να βγεί και offline έκδοση.

 

Επιτέλους, το αρένα απέκτησε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ (αν και προς το παρών online) λογισμικό πλοήγησης αντάξιο των πετυχημένων destinator, igo κλπ.

 

το εγκατεστησα και μου βγαζει ενα μυνημα :confused::confused:

"Οι πληροφοριες της αδειας χρήσης δεν ειναι σωστες. Πρεπει να γνωριζετε οτι μπορειτε να χρησιμοποιείτε μονο μια αδεια χρησης σε μια συσκευη καθε φορά"

:confused::confused:

 

τι γινεται ?? ξερει καποιος??

aggression gets back to u!!
Link to comment
Share on other sites

μαυρο εχει εδω και καιρο εγω πηρα VL black κατα την γνωμη μου καλυτερο απο το ασημενιο

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

Μαύρο χρώμα? :blink:

 

Που το είδες σε μαύρο?

Το έχει πλέον το πλαίσο, το e-shop, ο γερμανός και άλλα πολλά μαγαζιά. Αναμένεται βέβαια και η νέα ροζ έκδοση!

Link to comment
Share on other sites

Έχω χάσει επεισόδια μου φαίνεται!:O

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχασες κάτι σημαντικό... Σημασία έχει να μην χάσεις κανένα update... :P

 

 

Χε Χε!! Με τίποτα! Καθημερινή ενημέρωση!!:lol:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Απλά αν γνωρίζει κάποιος ας μου πει..... Χαρτες υπάρχουν? ή πρεπει να τους εγκαταστήσω?

Και... μπορω να κανω χρήση του GPS χωρίς χρέωση? ή πρεπει να γίνεται σύνδεση?

και πάλι ευχαριστω

 

Αν κοιτάξεις σε παραπέμπει ο jimdem εκεί θα βρεις τα πάντα για το ARENA

Το wetravel και τους garmin χάρτες μετατροπή γι αυτό – δεν χρεώνει

Link to comment
Share on other sites

Μαύρο χρώμα? :blink:

 

Που το είδες σε μαύρο?

Βασικά περισσότερο σε σκούρο καφέ μοιάζει... :)

 

Προσωπικά βρίσκω το ασημένιο καλύτερο, αλλά γούστα είναι αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω με το GPS τι παίζει? Χρειάζεται πρόγραμμα για να δουλέψει? Με το Google Maps μου τρέχει μόνο με WiFi ή με 3G...

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

konstantinos7 Δραμα η κατασταση... Με χρεωση και το χωρις δεν λεει πολλα...

 

ref5412 Σε 7-64 παιζει μια χαρα. Αρα λογικα και στα vRista.

Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε δεν εχει να κανει με μεμβρανη η κατι τετοιο.Απλα με το που ξεκινα καποια

κληση ειτε εισερχομενη ειτε εξερχομενη η οθονη του τηλεφωνου παυει να λειτουργει

ενω το ακουστικο λειτουργει κανονικα.Μολις τελειωσει η κληση η οθονη επναερχεται.

Η πλακα ειναι οτι επειδη γινεται αυτο ακους το τηλεφωνο να χτυπαει αλλα δεν μπορεις να το σηκωσεις μιας και δεν λειτουργει η οθονη.Ετσι εισαι υποχρεωμενος να περιμενεις να δεις την ανπαντητη και να παρεις εσυ αλλα παλι μολις ξεκιναει η κληση δεν εχεις οθονη οποτε περιμενεις να το κλεισει ο αλλος για να επανελθει.Πολυ κουλο..:wacko:

 

αυτό που λες δεν ισχύει απόλυτα, αλλά ο τρόπος λειτουργίας που γράφει ο jimdem. Δηλαδή όταν έχεις εισερχόμενη ή εξερχόμενη κλήση αν καλύψεις την επιφάνεια του ακουστικού στο επάνω μέρος του κινητού, η οθόνη παύει να λειτουργεί. Δοκίμασέ το. Άστο στο τραπέζι & κάνε μια εισερχόμενη κλήση, και πέρνα το δάχτυλό σου πάνω απ'το ακουστικό. Η οθόνη θα σβήνει κάθε φορά που θα καλύπτεται η επιφάνεια του ακουστικού. Βασικά εξοικονόμηση μπαταρίας είναι καθαρά.

Link to comment
Share on other sites

konstantinos7 Δραμα η κατασταση... Με χρεωση και το χωρις δεν λεει πολλα...

 

ref5412 Σε 7-64 παιζει μια χαρα. Αρα λογικα και στα vRista.

 

Δυστυχώς διάβασα σε φορουμ στο εξωτερικό οτι δεν παίζουν σε vista. Τα 7 είναι άλλο καπέλο.

iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

αυτό που λες δεν ισχύει απόλυτα, αλλά ο τρόπος λειτουργίας που γράφει ο jimdem. Δηλαδή όταν έχεις εισερχόμενη ή εξερχόμενη κλήση αν καλύψεις την επιφάνεια του ακουστικού στο επάνω μέρος του κινητού, η οθόνη παύει να λειτουργεί. Δοκίμασέ το. Άστο στο τραπέζι & κάνε μια εισερχόμενη κλήση, και πέρνα το δάχτυλό σου πάνω απ'το ακουστικό. Η οθόνη θα σβήνει κάθε φορά που θα καλύπτεται η επιφάνεια του ακουστικού. Βασικά εξοικονόμηση μπαταρίας είναι καθαρά.
Ακριβώς, αλλά δε γίνεται για εξοικονόμηση ενέργειας αλλά για να μήν πατηθει τίποτα γιατί η οθόνη είναι capatitive και με την αφή (όπως το ακουμπάτε στο αυτί) μπορεί να προκαλέσει ανεπιθύμητα αποτελέσματα. Για παράδειγμα, πρίν το αρένα είχα το k850i. Έχει μια περιοχή αφής (με ηλεκτρισμό δηλαδή δεν απαιτείται πίεση) και οταν μιλούσες, δεν είχε αισθητήρα να σβήσει την οθόνη και έμπαινε στα ξεκάρφωτα στο μενού, έστελνε οπου να'ναι μηνύματα και τέτοια.

 

Δυστυχώς διάβασα σε φορουμ στο εξωτερικό οτι δεν παίζουν σε vista. Τα 7 είναι άλλο καπέλο.

Εμένα σε vista x64 δούλευε, αλλά κάθε φορά έπρεπε: Συνδέω το κινητό και πατάω pc suite. Μπαίνω απο ο υπολογιστής μου, μονάδα cd και εκτελώ το Autorun. Ανοίγει το pc suite αλλά δε βρίσκει τίποτα. Αποσυνδέω το κινητό, κάνω ξανά όλα τα παραπάνω και μετά δουλεύει! Το update δεν δουλεύει που να χτυπιέσαι, αλλά φλασάρισμα μπορείς να κάνεις μιά χαρά!. Απο χθές χρησιμοποιώ τα windows 7 ultimate x64 (final), αλλά δεν πρόλαβα να δω πως δουλεύει γιατί έστειλα το κινητό στο σέρβις για update!

Link to comment
Share on other sites

konstantinos7 Δραμα η κατασταση... Με χρεωση και το χωρις δεν λεει πολλα...

 

ref5412 Σε 7-64 παιζει μια χαρα. Αρα λογικα και στα vRista.

 

Thanks για την απάντηση... Καλά στην LG δεν έχουν βγάλει καμιά αναβάθμιση?

 

edit: Σόρρυ βλακεία μου. Με το Google Maps εννοείς ότι είναι απογοήτευση? Αν βάλω κάποιο άλλο πρόγραμμα θα έχω πρόβλημα ή θα είναι μια χαρά?

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας έχω φανταστικά νέα! Γάλλοι χάκερ έσπασαν τα S-class κινητά (Arena, Viewty 2 & Crystal) και τώρα μπορούμε να "πειράξουμε" τα αρχεία του λογισμικού! (Τί σας έλεγα χθές???) Με αυτό τον τρόπο μπορούμε να αλλάξουμε φόντα, να βγάλουμε τους ήχους απο την κάμερα και πολλά άλλα. Εδώ θα βρείτε αναλυτικό οδηγό (Στα Γαλλικά. Αναμένεται και Αγγλικός οδηγός)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...