Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω για τις απαντησεις(πολυ ευχαριστες παρεπιπτοντως,μιας και απο οτι βλεπω τα κυριοτερα μειονεκτηματα του εχουν σχεση με την καμερα του που με ενδιαφερει ελαχιστα).

Μια διευκρινηση,ανεφερες το προγραμμα wetravel.Απο την μανα του μεσα δεν εχει καποιο προγραμμα?Διαβασα σε ενα review οτι εχει εγκατεστημενο το google maps,που αν δεν κανω λαθος,εχει την δυνατοτητα να του πεις απο ''εδω'' θελω να παω ''εκει'' και να σου βγαλει καποιες οδηγιες.Δεν θελω κατι παραπανω,σε γενικες γραμμες περισσοτερο με ενδιαφερει να μου εμφανιζει το στιγμα μου(και κυριως στο εξωτερικο).

 

Φυσικά και είναι προεγκατεστημένο το Google maps και την έχει τη δυνατότητα αυτή, βγάζει ακριβείς οδηγίες.Το wetravel απλώς είναι offline για να μη χρεώνεσαι, το google maps θα σε χρεώσει.Βεβαια μπορείς να μπεις με wifi απο το σπίτι σου ή κάποιο free hot spot να δεις τη διαδρομή που θες να κάνεις και μετά να το κλείσεις.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σε ολους,

Εχω το ΝΟΚΙΑ Ε51 και σκεφτομαι να το αλλαξω.Ενδιαφερομαι για το κινητο και θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις προς τους κατοχους.

1)Απο μπαταρια πως παει?Με αναπαραγωγη μουσικης ποση ωρα αντεχει?

2)Το gps δουλευει αποδεκτα?Ποιο προγραμμα χρησιμοποιει?Μπορει να μπει αλλο απο αυτα που κυκλοφορουνε στην αγορα?

3)Ποιοτητα κλησεων?Ακους αυτον που σε καλει καθαρα και δυνατΑ?

4)Μηνυματα.Ειναι ευκολο να γραψεις?Ρωταω γιατι δεν ειχα ξανα κινητο με touch οθονη.

5)Υπαρχει downloadable content,εστω και περιορισμενο?Δηλαδη υπαρχουν εφαρμογες που μπορουν να εγκατασταθουν?

6)Ποια θα λεγατε οτι ειναι τα μεγαλυτερα μειονεκτηματα του κινητου?

Ευχαριστω πολυ.

 

Επειδή έχω και τα δύο κινητά που αναφέρεις (Ε51 και αρένα) λέω να σου πω και εγώ την γνώμη μου.

 

1. Η διάρκεια της μπαταρίας είναι ακριβώς η ίδια με το Ε51. Μπορεί με βαριά χρήση (πολύ ομιλία), να μην σου βγάλει ούτε την μέρα σε 3G. Σε 2G βγάζει άνετα 2 μέρες με την ίδια χρήση. Η μουσική (ραδιόφωνο - mp3) δεν είναι πρόβλημα. Μπορείς να ακούς ώρες ατελείωτες χωρίς ουσιαστική διαφορά στην διάρκεια της μπαταρίας. Και πίστεψέ με θα το κατα-ευχαριστηθείς (το να ακούς μουσική). Εφόσον προέρχεσαι από το Ε51, δεν θα πιστεύεις ότι είναι κινητό αυτό που θ' ακούς. Το Dolby Mobile είναι το κάτι άλλο.

 

2. Το gps είναι μια χαρά, όσο έχεις στο μυαλό σου ότι είναι κινητό και όχι κάποιο Navigation system. Τα παιδιά εδώ μπορούν να βοηθήσουν, εφόσον θα αποφασήσεις να το σκαλήσεις για το κάτι παραπάνω από το google maps (εμένα μια χαρά με έχουν βολέψει μιας και αυτό που θέλω, να δω δηλαδή που περίπου είναι μια διεύθυνση, μου το δίχνει. Για το περισσότερο καλά να είναι το Garmin μου).

 

3. Ποιότητα κλήσης? Έτη φωτός μπροστά σε σχέση με το Ε51. Καθαρή φωνή, δυνατή και γεμάτη. Τίποτα περισσότερο.

 

4. Εδώ είναι το θέμα!!! Ή θα το συνηθήσεις μέσα σε λίγη ώρα χρήσης ή δεν θα το χωνέψεις με τίποτα! Το touch screen (ειδικά του αρένα λόγω της τεχνολογίας του), είναι κάτι που ή θα κάνεις μαζί του ή όχι. Δεν έχει κάτι ενδιάμεσο.

 

5. Ναι υπάρχει. Σχεδόν ότι υπάρχει για java θα στο τρέξει, εκτός από αυτά που είναι γραμμένα με ειδικά system calls. Μην περιμένεις όμως τον χαμό που γίνεται με το Symbian. Βέβαια αυτό έχει και το καλό του. Δεν κυνδινεύεις από ιούς!;)

 

6. Μεγάλα μείον το κινητό πραγματικά δεν έχει. Είναι από αρκετά καλό, μέχρι άριστο σε όλα που κάνει. Επαναλαμβάνω ότι μιλάμε για κινητό. Αν θέλουμε την super-duper camera δεν θα την βρούμε σε κινητό. Όλα αυτά που λέγονται από πολλούς, εγώ προσωπικά τα θεωρώ κουταμάρες. Έχει στηθεί μία απίστευτη φάμπρικα γύρω από το θέμα camera και megapixel και έχουν πέσει όλοι στην λούμπα, αγοράζοντας απλά μέτριες κάμερες σε ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ τηλέφωνα. Έχετε σκεφτεί τι κάμερα αγοράζετε δίνοντας 600 - 700 ευρώ? Για ρίξτε μια ματιά! Έτσι απλά μια ματιά! Μιλάμε είναι εξωφρενικό αυτό που γίνεται. :mad:

 

Α!! Ναι! Είναι κάτι που εγώ προσωπικά θα το προτιμούσα έτσι. Όχι ότι είναι μειονέκτημα του κινητού. Θα προτημούσα τα δύο πλήκτρα κλήσης (πράσσινο-κόκκινο) να μην ήταν touch. Να ήταν κανονικά πλήκτρα. Πιστεύω ότι θα γλυτώναμε αρκετά νεύρα!:lol:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό εννοώ.Δοκίμασε το και μετά δοκίμασε προηγούμενες rc,την 26 πχ.Αν δε γίνει κάτι, είναι θέμα της Vodafone δυστυχώς και θα πρέπει να φλασάρεις.

 

Tελικα φιλε Spidey δεν εγινε τιποτα :( .Σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις που μπηκες στον κοπο και μου εδωσες.

Θα καταχραστω λιγο ακομα την βοηθεια σου ....εχω και ενα samsung innov8 με symbian v9.3 / series 60 / rel 3.2 μπορω να εγκαταστησω το wetravel σ αυτο και να το χρησιμοποιω???

Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

Tελικα φιλε Spidey δεν εγινε τιποτα :( .Σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις που μπηκες στον κοπο και μου εδωσες.

Θα καταχραστω λιγο ακομα την βοηθεια σου ....εχω και ενα samsung innov8 με symbian v9.3 / series 60 / rel 3.2 μπορω να εγκαταστησω το wetravel σ αυτο και να το χρησιμοποιω???

 

Το wetravel ευκατάστατε παντού μια και είναι εφαρμογή java φτάνει να υποστοιρίζει το κιν αλλά αφού το κιν είναι symbian γιατί δεν δοκιμάζεις να περάσεις το garmin για να έχεις τα πάντα στα ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...πήρα και εγώ το lg προχθες. Μέχρι στιγμής όλα καλά εκτος απο το ότι δεν μου έπαιζε youtube βιντεάκια απο το wifi αλλά δεν με απασχολεί προς το παρόν. Αυτό που θέλω να ρωτήσω ειναι πως ξέρουμε τι ώρα μας εστειλε καποιος ένα sms και όχι τι ώρα το λάβαμε εμείς. Στο παλιό κινητό μου εγραφε την ώρα που μου το έστειλαν και την ώρα που το έλαβα (την ίδια εταιρία έχω ακομα οποτε δεν φταιει η υπηρεσία sms). Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Εχω μεγαλο προβλημα με το ARENA μου.

 

Το εχω μολις 2 βδομαδες, και δεν το εχω πειραξει firm.

Μολις καποιος με παρει τηλεφωνο και απαντησω μετα απο την κληση τιποτα δεν δουλευει σωστα. δεν ανταποκρινεται η οθονη στα αγγιγματα μου, αλλου παταω και αλλη εφαρμογη ανοιγει, και τετοια ωραια. Συνηθως στρωνει οταν αρχιζω και περιστρεφω γρηγορα τον κυβο του Homescreen (τραγικο αλλα ειναι αληθεια:mad:)

 

Ειναι κριμα τετοιο κινητο να εχει τοσα σφαλματα λειτουργικου συστ.

Και το περιεργο ειναι οτι δεν εχω διαβασει κανενα αλλο σχολιο που να εχει το ιδιο προβλημα με μενα.

 

ΠαρακαλΑω για βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Εχω μεγαλο προβλημα με το ARENA μου.

 

Το εχω μολις 2 βδομαδες, και δεν το εχω πειραξει firm.

Μολις καποιος με παρει τηλεφωνο και απαντησω μετα απο την κληση τιποτα δεν δουλευει σωστα. δεν ανταποκρινεται η οθονη στα αγγιγματα μου, αλλου παταω και αλλη εφαρμογη ανοιγει, και τετοια ωραια. Συνηθως στρωνει οταν αρχιζω και περιστρεφω γρηγορα τον κυβο του Homescreen (τραγικο αλλα ειναι αληθεια:mad:)

 

Ειναι κριμα τετοιο κινητο να εχει τοσα σφαλματα λειτουργικου συστ.

Και το περιεργο ειναι οτι δεν εχω διαβασει κανενα αλλο σχολιο που να εχει το ιδιο προβλημα με μενα.

 

ΠαρακαλΑω για βοηθεια.

 

κάνε του factory reset μπας και στρωσει..

 

ποιά έκδοση λογισμικού έχει?

 

αλλιώς στο σερβις..

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Εχει την ΚΜ900ΑΤ_V10b

 

Αμα κανω επαναφορα ρυθμισεων θα μου διαγραψει ολα τα τραγουδια , βιντεο , και καταλογο που εχω αποθηκευμενα στο τηλ?

Link to comment
Share on other sites

Εχει την ΚΜ900ΑΤ_V10b

 

Αμα κανω επαναφορα ρυθμισεων θα μου διαγραψει ολα τα τραγουδια , βιντεο , και καταλογο που εχω αποθηκευμενα στο τηλ?

 

δε κάνεις επαναφορά ρυθμίσεων

πατας 1809#*900# και εκει "factory reset"

 

Σβήνει κατάλογο, μυνήματα, java εφαρμογες, ρυθμίσεις

 

δε σβήνει τραγούδια-βίντεο

 

καλού κακου ομως αν είναι κάτι που δε το έχεις αλλού πχ φωτογραφίες (δε θυμάμαι αν τις σβήνει) σώστες κάπου στον υπολογιστή σου πχ

 

αφου όμως έχεις την v10b λογικά όταν το συνδέσεις στο pc suite μετα απο λίγο θα σου πεί να το αναβαθμίσεις στην v10c

 

ευκαιρία είναι να κάνεις την αναβάθμιση και μετα factory reset.

 

 

Κόλλησε στο factory reset

Καμιά ιδέα κανείς;

Ή είμαστε για γερμανό

 

το GSMulti είναι η τελευταία σου ελπίδα

διάβασε εδω:

http://www.mylgarena.com/index.php?topic=1073.0

http://www.mylgarena.com/index.php?topic=1762.0

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

δε κάνεις επαναφορά ρυθμίσεων

πατας 1809#*900# και εκει "factory reset"

 

Σβήνει κατάλογο, μυνήματα, java εφαρμογες, ρυθμίσεις

 

δε σβήνει τραγούδια-βίντεο

 

καλού κακου ομως αν είναι κάτι που δε το έχεις αλλού πχ φωτογραφίες (δε θυμάμαι αν τις σβήνει) σώστες κάπου στον υπολογιστή σου πχ

 

αφου όμως έχεις την v10b λογικά όταν το συνδέσεις στο pc suite μετα απο λίγο θα σου πεί να το αναβαθμίσεις στην v10c

 

ευκαιρία είναι να κάνεις την αναβάθμιση και μετα factory reset.

 

 

 

 

το GSMulti είναι η τελευταία σου ελπίδα

διάβασε εδω:

http://www.mylgarena.com/index.php?topic=1073.0

http://www.mylgarena.com/index.php?topic=1762.0

 

Φίλε sted καταρχήν χίλια ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση ΜΕ ΕΣΩΣΕΣ

Αν και με παίδεψε γιατί δεν κρατούσε το USP τελικά το κατάφερα όλα τζάμι το τηλ λειτούργησε μια χαρά

Και πάλι χίλια ευχαριστώ είσαι τεράστιος

Ας είναι καλά και τα παιδία απ το φόρουμ που με παράπεμψες

Link to comment
Share on other sites

Φίλε sted καταρχήν χίλια ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση ΜΕ ΕΣΩΣΕΣ

Αν και με παίδεψε γιατί δεν κρατούσε το USP τελικά το κατάφερα όλα τζάμι το τηλ λειτούργησε μια χαρά

Και πάλι χίλια ευχαριστώ είσαι τεράστιος

Ας είναι καλά και τα παιδία απ το φόρουμ που με παράπεμψες

 

αφου δούλεψε όλα καλά φίλε μου :):)

 

γενικά απ'οτι εχω καταλάβει το κανονικό update που κάνουμε εμείς είναι "soft update"... πολλά μέρη του λογισμικου δεν ξαναγράφονται.. μόνο με το GSMulti κάνεις hard update

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση

εχω το lg km900 arena

γνωριζει καποιος που μπορω να βρω games?

αν ναι,πως τα βαζω στο κινητο???????????????

μπορω να βρω εφαρμογες???????

αν ναι πως μπορω να τις βαλω στο κινητο??????????????

ευχαριστω¨))))))

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση

εχω το lg km900 arena

γνωριζει καποιος που μπορω να βρω games?

αν ναι,πως τα βαζω στο κινητο???????????????

μπορω να βρω εφαρμογες???????

αν ναι πως μπορω να τις βαλω στο κινητο??????????????

ευχαριστω¨))))))

 

κοίτα εδω:

http://jimdem582.googlepages.com/jimdemarenatools2

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση είναι απλή. Αντί να κάθεσε και να τσαντίζεσαι με τα τόσα προβλήματά του, πέτα το (ή πούλα το) και πάρε ένα NOKIA ή SE που είναι ΤΟΡ σε όλα (?) και έτσι να ηρεμήσεις. Ένα κινητό αποτυχία, είναι απλά αποτυχία. Το πουλάω, το πετάω, το χαρίζω, το σπάω (ή ότι άλλο θέλεις), αλλά αυτό που κάνεις εσύ τι νόημα έχει?

 

Εν ολίγις φίλε, δεκτή η άποψή σου αλλά δεν χρειάζεται να μας πήσεις κιόλας για το αισχρό αυτό κινητό. Αυτά στους διαξιφισμούς. Όχι εδώ. Έχεις να προσφέρεις κάτι επικοδομητικό, κάτι που να βοηθήσει σε κάτι?

 

Kala kanei kai ta leei, gia na kseroun kai oi kainourioi anagnostes ta polapla problimata autou tou kintiou...

 

-GPS den mporesa akoma na do

-Aparadekth kseftila lipsi nixterini

-Mousiki xoris progress bar kai pola alla problimata me thn diaxirisi eikonon video kai mousikis

-Klisto leitourgiko

-ena gui pou einai disxrusto, kakosxediasmeno, me effe pou einai ousiastika kalpika mias kai den einai pragmati opos proanaferthike o allos anagnosths FAKE!

 

Από Ομάδα Διαχείρισης του myphone.gr: Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε την σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

Προς γνώση και "επιμόρφωση" μερικών. Το μεταφέρω αυτούσιο από το νήμα του NOKIA E55. Αποτελεί απάντηση φίλου σε πρόβλημα ενός ιδιοκτήτη του νεότατου και πολυδιαφημησμένου Ε55. Ομολώ ότι και εγώ ενδιαφέρομαι για το Ε52 μόνο και μόνο για την εξωφρενική αυτονομία που του δίνουν. Τες πα. Το μύνημα (#294) είναι το παρακάτω.

 

""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

Πριν κάνεις οτιδήποτε, δοκίμασε ένα full hard reset και αν εξακολουθεί να σου παρουσιάζει ανάλογα προβλήματα μετά από αυτό και δίχως να έχεις εγκαταστήσει τυχόν ασύμβατες ή προβληματικές εφαρμογές, να το πας πίσω τρέχοντας.

 

Για να σου δώσω ένα μικρό ιστορικό, το πρώτο E55 που πήρα από το Πλαίσιο πριν λίγες ημέρες παρουσίαζε αντίστοιχα προβλήματα με το δικό σου, όπως τυχαία restarts, μηνύματα ανεπάρκειας μνήμης και πλήρη κολλήματα που ο μόνος τρόπος επανέναρξης ήταν η αφαίρεση της μπαταρίας ή και της SIM, πράγμα που ολοφάνερα υποδείκνυε hardware memory issues. Μετά από τρεις ώρες αναθεματίσματος και λίγο πριν το πετάξω από το παράθυρο, το επέστρεψα στο Πλαίσιο που για καλή μου τύχη είχε ετοιμοπαράδοτο ένα δεύτερο E55 με το οποίο αντικατέστησαν το δικό μου ως DOA (δεν ήταν ιδιαίτερα ευτυχείς με την αντικατάσταση αλλά φαίνεται κατάλαβαν από τη φάτσα μου πως λόγω νεύρων δεν σήκωνα και πολλά - πολλά). Αυτό το δεύτερο E55 δεν παρουσίασε ποτέ το παραμικρό πρόβλημα, κανένα κόλλημα και κανένα restart κάτω από οποιεσδήποτε συνθήκες δοκιμών και χρήσης.

 

ΥΓ. Καθώς είναι η τρίτη φορά που μου συμβαίνει σε Nokia phone, θα ήθελα πολύ να "στολίσω" για ακόμα μια φορά την Nokia για τον ανύπαρκτο ...ποιοτικό της έλεγχο, αλλά αντιμετωπίζοντας πολύ σοβαρότερα προβλήματα ποιότητας με το "overhyped" iPhone 3GS προτιμώ να σιωπήσω, καθώς η πλήρης έλλειψη κατασκευαστικής ποιότητας και κάθε μορφής ποιοτικού ελέγχου καθώς και η "κινεζοποίηση" της παραγωγής φαίνεται πως είναι μάστιγα της εποχής και όχι αποκλειστικό "προνόμιο" συγκεκριμένης εταιρείας.

 

"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

 

 

Αν δεν θεωρείται αποδεκτό από τους μοντεράτορες (το copy - paste) μπορούν να το διαγράψουν.

Νομίζω όμως, ότι είναι μια πραγματικά θετική παρατήριση στο πραγματικό γεγονός της υποβάθμισης του ποιοτικού ελέγχου των συσκευών.

 

Το υστερόγραφο λέει πολλά, και πραγματικά συμφωνώ απόλυτα με τον γράφοντα!:!:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Θέλως απλώς να υπενθυμίσω ότι το να φωνάζουμε για ποιο λόγο το Αρένα είναι κακό κινητό, ουσιαστικά δεν προσφέρει κάτι πρόσφορο.Και στις 2 περιπτώσεις των παιδιών εδώ που είναι απογοητευμένοι από το κινητό τους, προφανώς πρόκειται για ελαττωματικές συσκευές.Σε όλα τα κινητά, ανεξαρτήτως κατασκευαστή, κάποια θα βγουν ελαττωματικά, και δόξα τω θεώ, η LG σε σχέση με άλλους, τα πάει καλά σε αυτόν τον τομέα,με την έννοια ότι δεν έχουν αναφερθεί εδώ τουλάχιστον, τόσα πολλά παράπονα.

Για όλα τα άλλα προβλήματα, τα περισσότερα έχουν διορθωθεί με αναβαθμίσεις.Όταν ένα κινητό έχει πρόβλημα με διαχείριση ήχου και εικόνας και η αναβάθμιση δε στρώνει τίποτα, τότε μιλάμε για ελαττωματική συσκευή-δεν είναι η πραγματική εικόνα σαφώς αυτή για το Αρένα.Αυτά από μένα και προκαταβολικά σας λέω ότι σε περίπτωση εκτροχιασμού, θα επέμβω.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Σωστό. Δεκτό και το εντίτ στο προηγούμενο μύνημα!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ανακάλυψα 2 κολπάκια.

Αντί να ψάχνω στις επαφές για να ξαναπάρω κάποιο τηλέφωνο, αρκεί να κρατήσω πατημένο για λίγο το πράσινο τηλεφωνάκι κάτω αριστερά και αυτόματα καλεί την τελευταία κλήση μου.

Στο αρχικό μενού με τα πολλά εικονίδια, αν κρατήσω το τηλέφωνο σε οριζόντια θέση μπορώ να αλλάξω θέσεις στα εικονίδια σύροντάς τα. Απλά τα ακουμπάς και τα σέρνεις σε νέα θέση. Αυτό είναι πολύ χρήσιμο όταν κρατάει κάποιος το τηλέφωνο κάθετα και θέλει τα χρήσιμα είκονίδια σε πρώτη θέαση.

 

Πολύ χρήσιμα. Thnx! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω την συσκευή από την τεταρτη και θα ήθελα να επισημάνω κάποιες παρατηρήσεις.

 

1. Έκλεισε 2-3 φορες μονο και άνοιξε ξανά.

 

2. Η μπαταρία του κρατάει με χρήση λίγο πάνω από την κανονική περίπου 14 ώρες.

 

3. Έχει την version ΚΜ900AT_V10b πρέπει να κάνω update firmware?

 

Tnks

Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω την συσκευή από την τεταρτη και θα ήθελα να επισημάνω κάποιες παρατηρήσεις.

 

1. Έκλεισε 2-3 φορες μονο και άνοιξε ξανά.

 

2. Η μπαταρία του κρατάει με χρήση λίγο πάνω από την κανονική περίπου 14 ώρες.

 

3. Έχει την version ΚΜ900AT_V10b πρέπει να κάνω update firmware?

 

Tnks

 

 

1. Τώρα που το λες, θυμάμε και εγώ ότι με την 10b μου είχε κάνει και εμένα ένα - δυο reset. Αν θυμάμε καλά μέσα στον κατάλογο μου το είχε κάνει. Ψάχνοντας κάποιο όνομα. Με την 10c μέχρι στιγμής είναι σταθερό.:p

 

2. Θέλει 2-3 κύκλους για να αρχίσει να αποδίδει. Πλήρη εκφόρτηση, πλήρη φόρτηση. Εμένα τουλάχιστον έτσι άρχισε να αποδίδει. Αλλά και πάλι μην φανταστείς ότι θα γίνει τέρας αυτονομίας! :lol:

Με την βαριά χρήση (πολύ βαριά είναι αλήθεια) που του κάνω, το βράδυ έχει παραδώσει πνεύμα. Μια μέρα δηλαδή. Σε 3G βέβαια, σε 2G βγάζει άνετα 2 μέρες.

 

3. Αν δεν έχεις κάποιο πρόβλημα, κράτα την. Είναι καλή έκδοση λειτουργικού. Έχει μόνον ένα θέμα με το GPS. Αργεί να lockάρει.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

εγώ είμαι ικανοποιημένος απο το κινητό. Αν ήθελα φώτος, θα έπερνα φωτογραφική. Έχω gps γκαρμίν. Ως ΚΙΝΗΤΟ είναι καλό. Αν θέλετε κάτι άλλο πάρτε λαπτοπ.

 

Το διάλεξα αντί του 5800...σίγουρα με εκείνο θα είχα παραπάνω εφαρμογές κτλπ...αλλά δεν θα είχα το ωραίο design και την ποιότητα υλικών. Αλλά στα 23 μου, νιώθω οτι έχω ξεπεράσει το στάδιο που θα ασχολούμαι με το κινητό και τις εφαρμογές του, πλην των βασικών λειτουργιών του. Με ενδιαφέρει περισσότερο να είναι ωραίο, πρακτικό και μικρό...και οικονομικό.

 

Στη χαλκιδική βρέθηκα σε ανοιχτό χώρο για πρώτη φορά....6 λεπτά να κλειδώσει πρώτη φορά...2 λεπτά τις επόμενες...pas males (έκδοση γερμανική Ο)

 

Αυτό που παρατήρησα είναι οτι ο fm trans δεν λειτουργεί αν το βάλεις να μεταδίδει σε συγκεκριμένη συχνότητα και αφήσεις το ραδιόφωνο να ψάχνει για σταθμό...περνάει την συχνότητα χωρίς να βρει κάτι. Το clarion του αυτοκινήτου είναι δυσλειτουργικό στο να βάλεις συγκεκριμένη συχνότητα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατήρησα είναι οτι ο fm trans δεν λειτουργεί αν το βάλεις να μεταδίδει σε συγκεκριμένη συχνότητα και αφήσεις το ραδιόφωνο να ψάχνει για σταθμό...περνάει την συχνότητα χωρίς να βρει κάτι. Το clarion του αυτοκινήτου είναι δυσλειτουργικό στο να βάλεις συγκεκριμένη συχνότητα.

 

Το καταπληκτικό μας Ε.Σ.Ρ φταίει για αυτό.. (Προσωπική μου πάντα άποψη! Τσάπα λεφτά παιρνουν εκεί μέσα.)

Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...