Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως ξέρη καπιος να μου πη που μπορώ να βρω mtoy games?

 

αν δεν κανω λαθος δεν υπαρχουν τα παιχνιδια που ζητας μιας και τα βαζει μονο η εταιρια που βγαζει τα κινητα μας....υπαρχουν καποια απο αλλα μοντελα αλλα απο οσο ξερω δεν εχουμε τη δυνατοτητα να τα παρουμε..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδιά για κάποιο λόγο δε βρίσκω πως να απενεργοποιήσω το 3g...Ξέρει κανείς?

settings -> connectivity -> Network selection -> Network mode -> GSM only

Link to comment
Share on other sites

το κραταω ..κανει το κλικ..αλλα πεφτει..δεν καθετε ποτε...δυστυχως..αν το παω στο καταστημα που το πηρα θα μου δωσουν σημασια η λετε να με παρουν με τις τοματες ?? :lol:

Μπορείς να αγοράσεις νέο καπάκι με 4-5Ε (έτσι μου είπαν απο το σέρβις). Ίσως να ήταν ελαττωματικό ή δεν κούμπωνες το κινητό στο dock καλά. (Για να προμηθευτείς το καπάκι τηλεφώνησε στα κεντρικά της LG και θα σε πούνε για τα περεταίρω.

Link to comment
Share on other sites

Τόσο φθηνό είναι? Μια χαρά... :)

Έτσι μου είπαν σήμερα γιατί μου ξεκόλλησε το G απο το λογότυπο πίσω:cry:. Λίγη LOGO και έγινε σαν καινούριο!:D Απλά, τους ρώτησα γιατί αμα ξανα-ξεκολλήσει χωρίς δεύτερη σκέψη θα πάρω νέο ή σε περίπτωση που έκανα χοντροδουλειά με το κόλλημα (ευτυχώς είναι τέλειο :cool:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω δοκιμάσει πάρα πολλές φορές αναβάθμιση με αρχεία .kdz αλλά πάντα κολλάει στο 57% και βγάζει το γνωστό error τελικά.

Έχω δοκιμάσει και τις αλλαγές στα .dll αρχεία, μάταια όμως :mad:

 

Τελικά, όταν άλλαξα το firmware και προσπάθησα με ένα .cab όλα δούλεψαν.

Αναρωτιέμαι λοιπόν, υπάρχει η έκδοση V10C_01 σε αυτή τη μορφή;

 

1. σε ποιό σημείο σου κολάει? οταν σου κολάει τι γράφει στα 2 παράθυρα? σου βγάζει κάποιο μύνημα λάθους?

2. είσαι σίγουρος πως πρόσεξες τα πεζά-κεφαλαία?

3. τα dll που εχω βάλει πιο πάνω τα δοκίμασες? και το ks360 tool?

4. εγω μπορώ να σου φτιάξω την V10C σε cab αλλά το ρίσκο να το δοκιμάσεις θα'ναι δικό σου.. ενω το kdz το είχα δοκιμάσει πρώτα στο δικό μου πριν το ανεβάσω.. εγω προτείνω να επιμείνεις με τα kdz είναι μέχρι να το πετύχεις.. και γω στην αρχη δοκίμασα πάνω απο 6-7 φορές

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

το link εχει διαγραφει απο την rapidshare. μπορεις σε παρακαλω να το ανεβασεις σε αλλον host?

 

Εορτολόγιο

http://rapidshare.com/files/268530469/Eortologio.jar.html

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Άφησέ το για μερικές ώρες κλειστό ή παίξε ένα βίντεο με γρήγορους χρωματισμούς σε fullscreen για μερική ώρα. Αυτό συμβαίνει όταν μια στατική εικόνα εμφανίζεται για ώρα στο κινητό (screen burn). Έτσι, τα pixels έχουν "μάθει" το χρώμα τους και όταν το αλλάξεις δυσκολεύονται να ανταπεξέλθουν και προσθέτουν λανθασμένους χρωματισμούς. Απλά θέλουν "ξεκούραση". Δέν είναι τίποτα το σοβαρό. Εμένα μερικές φορές (σπάνια) μένουν τα είδωλα απο τη μπαταρία και τα λοιπά, αλλά μετά απο μερικές ώρες (ή λεπτά) "αχρηστίας", εξαφανίζονται.

 

εχεις δικιο φιλε μου.μετα απο λιγες ωρες εφτιαξε.ευχαριστω πολυ.να εισαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

1. σε ποιό σημείο σου κολάει? οταν σου κολάει τι γράφει στα 2 παράθυρα? σου βγάζει κάποιο μύνημα λάθους?

2. είσαι σίγουρος πως πρόσεξες τα πεζά-κεφαλαία?

3. τα dll που εχω βάλει πιο πάνω τα δοκίμασες? και το ks360 tool?

4. εγω μπορώ να σου φτιάξω την V10C σε cab αλλά το ρίσκο να το δοκιμάσεις θα'ναι δικό σου.. ενω το kdz το είχα δοκιμάσει πρώτα στο δικό μου πριν το ανεβάσω.. εγω προτείνω να επιμείνεις με τα kdz είναι μέχρι να το πετύχεις.. και γω στην αρχη δοκίμασα πάνω απο 6-7 φορές

 

1. Κολλάει στο σημείο που κάνει extract το kdz.

 

: ****************CheckAndDownload********************

02:19:54 : ******Extract Start C:\V10C_01.KDZ*****

02:19:54 : Model Dll Dir(C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\LGMOBILEAX\Phone\)

02:19:54 : File Size = 224319668

02:19:54 : Extract kdz file Success.

02:19:54 : ExtractInfo Error(0)

02:19:54 : Extract cab file error.

02:19:54 : [C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\LGMOBILEAX\Phone] µð·ºÅ丮 »èÁ¦ ½Ãµµ

02:19:54 : RemoveDirectory1 Error(2):C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\LGMOBILEAX\Phone

02:19:56 : !pUpgrade->StartProcessing ... PostMsg STEP_TYPE_ENV_ERROR

02:19:56 : CLGMobileHttp Class ¼Ò¸ê½ÃÀÛ.

02:19:56 : CLGMobileHttp Class ¼Ò¸ê...

02:19:56 : Page_Error ºÎºÐÀÔ´Ï´Ù

02:19:56 : OnStepMsg STEP_TYPE_ENV_ERROR delete m_pLGCyonUpdate

 

2. Όλα είναι γραμμένα με κεφαλαία γράμματα, το έχω προσέξει.

3. Έχω δοκιμάσει και τα dll και το ks360 tool.

 

Έχω κάνει πάνω από 20 δοκιμές...δεν φαίνεται να δέχεται τα kdz. Δε μπορώ να σκεφτώ τι άλλο πηγαίνει λάθος!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια μπορω να κανω και εγω μια ερωτηση.Εχω ενα lg arena απο σημερα αλλα ειναι vodafone και εγω εχω cosmote συνδεση.μπορω να κανω κατι να γινει branded cosmote το τηλεφωνο απο vodafone???

 

Μπορω να το κανω μονος μου?λετε να το παω σε κανα καταστημα cosmote.

 

εκανα ενα software update και με πηγε στην εκδοση v.10D...αλλα θελω να το κανω cosmote...

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να γνωρίζω πολλά η λογική λέει ότι νομικά λόγω δικαιωμάτων δεν θα στο κάνουν από την Cosmote.

 

@jimdem με γεια το νεο "αλφάδι" Σε ευχαριστούμε για όλα! Είχα ένα προβληματάκι. Υπάρχει κάποιο link; Γιατί όσες φορές κι αν πέρασα το ποντίκι από πάνω δεν είδα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να γνωρίζω πολλά η λογική λέει ότι νομικά λόγω δικαιωμάτων δεν θα στο κάνουν από την Cosmote.

 

@jimdem με γεια το νεο "αλφάδι" Σε ευχαριστούμε για όλα! Είχα ένα προβληματάκι. Υπάρχει κάποιο link; Γιατί όσες φορές κι αν πέρασα το ποντίκι από πάνω δεν είδα κάτι.

 

μπορω να το κανω μονος μου???

Link to comment
Share on other sites

1. Κολλάει στο σημείο που κάνει extract το kdz.

 

stMsg STEP_TYPE_ENV_ERROR

02:19:56 : CLGMobileHttp Class ¼Ò¸ê½ÃÀÛ.

02:19:56 : CLGMobileHttp Class ¼Ò¸ê...

02:19:56 : Page_Error ºÎºÐÀÔ´Ï´Ù

02:19:56 : OnStepMsg STEP_TYPE_ENV_ERROR delete m_pLGCyonUpdate

 

2. Όλα είναι γραμμένα με κεφαλαία γράμματα, το έχω προσέξει.

3. Έχω δοκιμάσει και τα dll και το ks360 tool.

 

Έχω κάνει πάνω από 20 δοκιμές...δεν φαίνεται να δέχεται τα kdz. Δε μπορώ να σκεφτώ τι άλλο πηγαίνει λάθος!

 

Φίλε μου χάρη σε σενα ανακάλυψα κάτι που το είχα δει στο παρελθον και νόμιζα πως είναι τυχαίο.. αλλά το τσέκαρα μόλις τώρα..

 

Αν κοιτάξεις το αρχείο του firmware τώρα λογικά θα εχει μέγεθος 0 kb.. το εχει σβήσει το lg update tool γι'αυτο και οτι και να δοκιμάσεις δε πετυχαίνει..

 

ο λόγος?

 

γιατι προσπάθησες να κάνεις update με το αρχείο V10C_01.KDZ και οχι με το V10C_01.kdz

 

πιθανολογώ πως προσπαθεί να κάνει αποσυμπίεση το .KDZ και ετσι σβήνει το κανονικό .kdz και δημιουργεί ενα μηδενικο..τρελλό bug :mad::mad:

 

οπότε βάλε πάλι το αρχείο (ελπίζω να έχει κρατήσει αντίγραφο κάπου) και γράψε V10C_01.kdz

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι. Η Open Europe με youtube over wi-fi εχει βγει?Ποτε το κοβετε?Γιατι περιμενω τοσο καιρο να φλασαρω για να χρησιμοποιησω το gps που δεν κλειδωνει και εχω βαρεθει:lol:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες.μολις ηρθα απο τα μπανια μου και τις διακοπες μου.τελικα βγηκε σωστο gprs για το κινητο μας?και κατι αλλο γιατι μερικες φορες που το αφηνω καπου ξαφνικα σβηνει?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα κι εγώ να φλασάρω με kdz στην V10C_01 από την V10M_02 που είχα περάσει με cab. Μάλιστα, δεν έκανα απεγκατάσταση, ούτε επαναφορά συστήματος. Έκανα όμως πρώτα ένα factory reset, αυτή τη φορά αφαίρεσα microsd και sim και αρχικά έβγαλα και μπαταρία και το σύνδεσα να ξαναδεί drivers πριν ξεκινήσω. Μετά αποσύνδεσα, έβαλα μπαταρία μόνο, το άνοιξα και το ξανασύνδεσα. Μόλις μου πρότεινε update του κινητού πάτησα "όχι" και συνέχισα τη διαδικασία με τα dll που ανέβασε ο stred ακολουθώντας τον οδηγό του jimdem, χρησιμοποιώντας όμως το KS360. Όλα καλά.

 

Πρώτες εντυπώσεις από V10C_01.

 

1.Μάλλον το ίδιο γρήγορη με τη V10M_02.

2.Μπορώ να φτιάξω playlists , ενώ πριν δεν έφτιαχνε τίποτα.

3.Βλέπω youtube από το δικό του browser.:) Στον opera δεν τα καταφέρνει, όμως αν πατήσω διαδοχικά όχι και μετά ναι στις οθόνες προειδοποίησης που βγάζει, τότε μου ανοίγει το link στο δικό του browser και το βλέπω.

4.Κάτι παίζει με το router μου ή το wpa, γιατί ενώ ο opera συνδέεται κανονικά, ο δικός του browser λέει αποτυχία σύνδεσης με υπολογιστή. Αν "κλέψω" wi-fi από ξεκλείδωτο γείτονα, συνδέονται και οι δύο.:worry:

5.Το ραδιόφωνό μου εξακολουθεί να παίζει μονοφωνικά.Το rds δουλεύει και όλα ok, αλλά ο ήχος που ακούω δεν είναι stereo. Αναρωτιέμαι αν είναι πρόβλημα της συσκευής μου.

6. Έχασα το fm transmitter αλλά ποσώς με ενδιαφέρει.

 

Περισσότερα, αφού βγω έξω και δοκιμάσω πώς πάει τώρα το gps...

Link to comment
Share on other sites

2.Μπορώ να φτιάξω playlists , ενώ πριν δεν έφτιαχνε τίποτα.

 

Μα έχει αναφερθεί ότι στο θέμα με τις λίστες έχει πρόβλημα όπως και η Γερμανική V10o....

Είσαι σίγουρος γι'αυτό; Γιατί αν είναι έτσι ήρθε ο καιρός να ξαναφλασάρω!!

Link to comment
Share on other sites

εγω πάντως μόλις το δοκίμασα.. μου φτιάχνει κανονικά λίστες αναπαραγωγής με την 10C..βέβαια δεν έβαλα πολλά τραγούδια καμια 30αρια που έχω μέσα..

 

εφτιαξα μέχρι 3..

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να γνωρίζω πολλά η λογική λέει ότι νομικά λόγω δικαιωμάτων δεν θα στο κάνουν από την Cosmote.

 

@jimdem με γεια το νεο "αλφάδι" Σε ευχαριστούμε για όλα! Είχα ένα προβληματάκι. Υπάρχει κάποιο link; Γιατί όσες φορές κι αν πέρασα το ποντίκι από πάνω δεν είδα κάτι.

Ουυυυυυυυυπςςς!!! Ελεος! Ξέχασα να βάλω το λίνκ!:wacko: ΟΚ τώρα!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου χάρη σε σενα ανακάλυψα κάτι που το είχα δει στο παρελθον και νόμιζα πως είναι τυχαίο.. αλλά το τσέκαρα μόλις τώρα..

 

Αν κοιτάξεις το αρχείο του firmware τώρα λογικά θα εχει μέγεθος 0 kb.. το εχει σβήσει το lg update tool γι'αυτο και οτι και να δοκιμάσεις δε πετυχαίνει..

 

ο λόγος?

 

γιατι προσπάθησες να κάνεις update με το αρχείο V10C_01.KDZ και οχι με το V10C_01.kdz

 

πιθανολογώ πως προσπαθεί να κάνει αποσυμπίεση το .KDZ και ετσι σβήνει το κανονικό .kdz και δημιουργεί ενα μηδενικο..τρελλό bug :mad::mad:

 

οπότε βάλε πάλι το αρχείο (ελπίζω να έχει κρατήσει αντίγραφο κάπου) και γράψε V10C_01.kdz

 

Το έχω παρατηρήσει κι εγώ αυτό, το είχα προσπαθήσει μάλιστα και παλαιότερα με μικρά όμως χωρίς επιτυχία...άσε που όλες οι οδηγίες για φλασάρισμα γράφουν ότι πρέπει να χρησιμοποιούμε κεφαλαία.

Θα το προσπαθήσω αργότερα σήμερα το βράδυ και θα επανέλθω.

Ευχαριστώ:bow:

Link to comment
Share on other sites

Το έχω παρατηρήσει κι εγώ αυτό, το είχα προσπαθήσει μάλιστα και παλαιότερα με μικρά όμως χωρίς επιτυχία...άσε που όλες οι οδηγίες για φλασάρισμα γράφουν ότι πρέπει να χρησιμοποιούμε κεφαλαία.

Θα το προσπαθήσω αργότερα σήμερα το βράδυ και θα επανέλθω.

Ευχαριστώ:bow:

 

οι οδηγίες γράφουν τα πρώτα κεφαλαία (V10C_01) αλλα η κατάληξη με μικρα (.kdz) .. αντε καλή επιτυχία, περιμένουμε το βράδυ νεα.. :)

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

οι οδηγίες γράφουν τα πρώτα κεφαλαία (V10C_01) αλλα η κατάληξη με μικρα (.kdz) .. αντε καλή επιτυχία, περιμένουμε το βράδυ νεα.. :)

 

Έχεις δίκιο...το έχω δει αμέτρητες φορές αλλά πάντα νόμιζα ότι τα έβλεπα κεφαλαία :wacko::wacko::wacko:

 

Νεώτερα το βράδυ

Link to comment
Share on other sites

εγω πάντως μόλις το δοκίμασα.. μου φτιάχνει κανονικά λίστες αναπαραγωγής με την 10C..βέβαια δεν έβαλα πολλά τραγούδια καμια 30αρια που έχω μέσα..

εφτιαξα μέχρι 3..

 

Σας ευχαριστώ παιδιά, απ'ότι φαίνεται με την πρώτη ευκαιρία θα πάω κι εγώ στην C.

 

@jimdem: Κι έλεγα μπας κι είχα εγώ το πρόβλημα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,έκανα χτες απ'την lg την αναβάθμηση αλλά δε μου παίζει ακόμα youtube...Στον opera μου λέει πως φορτώνει αλλά δε φορτώνει ποτέ και απ'τον μαμίσιο browser άγνωστο σφάλμα...Γιατί???
Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,έκανα χτες απ'την lg την αναβάθμηση αλλά δε μου παίζει ακόμα youtube...Στον opera μου λέει πως φορτώνει αλλά δε φορτώνει ποτέ και απ'τον μαμίσιο browser άγνωστο σφάλμα...Γιατί???

Δέ γίνεται μέσω opera. Απο τον κανονικό browser έπρεπε να γίνεται. Δες στις ρυθμίσεις τηλεφώνου τί έκδοση λέει? Επίσης, βάλε απο τις ρυθμίσεις συνδεσιμότητας, ρυθμίσεις streaming, προφίλ wifi

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήθηκε νέο ΘΕΜΑ για ΦΛΑΣΑΡΙΣΜΑ και ΕΚΔΟΣΕΙΣ FIRMWARE.

Για αυτό τον λόγο, σας παρακαλώ θερμά όλους να υποβάλλετε ερωτήσεις/απορίες/σχόλια/απαντήσεις στο καινούριο θέμα, ώστε να αποσυμφορηθεί το παρόν και να λειτουργήσουμε καλύτερα και πιο γρήγορα.

Ευχαριστώ :) .

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...