Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηγα στο κρυφο μενου στο device test και μετα main lcd. Μου δειχνει ολα τα χρωματα αλλα οχι το γκρι. Το δειχνει οπως το μαυρο. Ετσι ειναι και σε σας?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια το arena υποστηριζει java games?Ακομα θα ηθελα να ρωτισω πιο αιναι ακριβως το προβλημα με το youtube,με το φλασαρισμα θα φτιαχτει?Ακομα αν δεν το φλασαρω το κινητο θα εχει κανει προβληματα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το arena υποστηριζει java games?Ακομα θα ηθελα να ρωτισω πιο αιναι ακριβως το προβλημα με το youtube,με το φλασαρισμα θα φτιαχτει?Ακομα αν δεν το φλασαρω το κινητο θα εχει κανει προβληματα?

 

ναι φιλε μου παιζει κανονικα τα java games opws kai apps..αν δεν φλασαρεις δεν βλεπεις μεσω wi-fi..αν εχεις ομως τη δυνατοτητα να χρεωνεσε μπορεις με οποιαδηποτε firmware να βλεπεις μεσω ιντερνετ..αλλιως μονο με firmware.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω νέα από το "μέτωπο" (mylgarena)! Ακόμη ένας χρήστης κατάφερε να αλλάξει φόντα στον κύβο:

 

http://www.mylgarena.com/index.php?action=dlattach;topic=973.0;attach=1154;image

Τα καλύτερα έρχονται!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνωντας για θήκη για το αγαπητό μας ΑΡΕΝΑ βρήκα αυτο το πακέτο σε εξαιρετική τιμή: >Click εδώ< Λέω να το αγοράσω, τι λέτε? Στο eshop δεν βρήκα τίποτα καλό...

 

ΑΨΟΓΟ το πακετακι μπορει να το τσιμπησω κ εγω..!

Link to comment
Share on other sites

ΑΨΟΓΟ το πακετακι μπορει να το τσιμπησω κ εγω..!

 

:lol: μόλις το αγόρασα xD

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κι απομενα 1-2 ερωτησεις. Αναβαθμισα προσφατα σε v10c, αλλα οταν παω να μπω σε youtube μου πεταει ενα "αγνωστο σφαλμα". Χρειαζεται καποια ρυθμιση?Επισης, εβαλα και το οπερα. Χρειαζεται κι αυτο καμια ρυθμιση?

 

Επισης, καταφερα και το ρυθμισα να μου κατεβαζει τα mail απο το yahoo μεσω wifi, αλλα οχι και να μπορω να στελνω...μπορει κανεις να με διαφωτισει?

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου παιζει κανονικα τα java games opws kai apps..αν δεν φλασαρεις δεν βλεπεις μεσω wi-fi..αν εχεις ομως τη δυνατοτητα να χρεωνεσε μπορεις με οποιαδηποτε firmware να βλεπεις μεσω ιντερνετ..αλλιως μονο με firmware.

Ομως το wifi δουλευει κανονικα και χωρις φλασαρισμα?

Link to comment
Share on other sites

Ομως το wifi δουλευει κανονικα και χωρις φλασαρισμα?

 

φυσικά, μόνο το youtube σε μερικές εκδόσεις δεν δουλεύει.

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Και το modding συνεχίζεται! Εδώ έχουμε ακόμη μια προσπάθεια με αλλαγμένες εικόνες στον κύβο, άλλη γραμματοσειρά και άλλο φόντο στην οθόνη το κύβου!
Link to comment
Share on other sites

αμα συνδεθώ σε ένα τοπικό Hot spot που απαιτεί "log in" για να μου δώσει Internet πως θα το κάνω? συνήθως στο PC πήγαινε αυτόματα στην σελίδα για να βάλω το account μου..
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο κινητό αυτό μπορούν να μπουν θέματα δικά μας?

Όχι προς το παρόν, αν καταφέρουν και το χακάρουν τελείως, τότε θα μπορείς,αλλά όπως και να έχει δε θα είναι απλή διαδικασία.

αμα συνδεθώ σε ένα τοπικό Hot spot που απαιτεί "log in" για να μου δώσει Internet πως θα το κάνω? συνήθως στο PC πήγαινε αυτόματα στην σελίδα για να βάλω το account μου..

2 φορές που το έχω κάνει, από τον browser του κινητού (όχι μέσω opera mini),δεν είχα πρόβλημα,με πήγαινε κατευθείαν στο log in.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά,μεταφέρθηκαν μηνύματα σχετικά με το φλασάρισμα στο

αντίστοιχο θέμα.Σας παρακαλώ να το τηρείτε αυτό, γιατί διευκολύνει όλους μας.Σας ευχαριστώ.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κι απομενα 1-2 ερωτησεις. Αναβαθμισα προσφατα σε v10c, αλλα οταν παω να μπω σε youtube μου πεταει ενα "αγνωστο σφαλμα". Χρειαζεται καποια ρυθμιση?Επισης, εβαλα και το οπερα. Χρειαζεται κι αυτο καμια ρυθμιση?

 

 

 

Συνδεσιμότητα > Ρυθμίσεις Ροής > Πρoφίλ Internet > WiFi

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

αμα συνδεθώ σε ένα τοπικό Hot spot που απαιτεί "log in" για να μου δώσει Internet πως θα το κάνω? συνήθως στο PC πήγαινε αυτόματα στην σελίδα για να βάλω το account μου..

 

αμα πας απο τον μαμα browser σε αυτη τη σελιδα σε παει...αντιθετα ο ΟΠΕΡΑ κολλαει κ δε κανει τπτ...αλλα κ παλι..εχεις nick + pass για να μπεις σε ενα οποιοδηποτε hot spot?? να ευχεσαι να μην εχει καμια ασφαλεια..! :lol:

Link to comment
Share on other sites

αμα πας απο τον μαμα browser σε αυτη τη σελιδα σε παει...αντιθετα ο ΟΠΕΡΑ κολλαει κ δε κανει τπτ...αλλα κ παλι..εχεις nick + pass για να μπεις σε ενα οποιοδηποτε hot spot?? να ευχεσαι να μην εχει καμια ασφαλεια..! :lol:

 

έχω account δεν είναι εκεί το πρόβλημα :P θα το δοκιμασω τώρα!

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έκανα αναβάθμιση μέσω PC Suite το μεσημεράκι και βλέπω ότι είναι λιγάκι πιο γρηγορο από πριν... Η έκδοση που έχει τώρα το κινητό είναι η V10v...

Δεν δοκίμασα για youtube ακόμα...

Με το gps? Πώς θα καταλάβω εάν με χρεώνει ή όχι? Να μπω από το google maps?

Και μόνο μέσω wifi μπορώ να έχω gps?

Επίσης, προσπάθησα να βάλω τον opera αλλά δεν μου παιρνούσε από το

PC στο κινητό... Μπορείτε να μου βάλετε ένα link να το κατεβάσω αμέσως?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έκανα αναβάθμιση μέσω PC Suite το μεσημεράκι και βλέπω ότι είναι λιγάκι πιο γρηγορο από πριν... Η έκδοση που έχει τώρα το κινητό είναι η V10v...

Δεν δοκίμασα για youtube ακόμα...

Με το gps? Πώς θα καταλάβω εάν με χρεώνει ή όχι? Να μπω από το google maps?

Επίσης, προσπάθησα να βάλω τον opera αλλά δεν μου παιρνούσε από το

PC στο κινητό... Μπορείτε να μου βάλετε ένα link να το κατεβάσω αμέσως?

Για να μη σε χρεώνει Ρυθμίσεις-συνδεσιμότητα-ρυθμίσεις browser-προφίλ-wifi

Ομοίως java-προφίλ-wifi

Για το όπερα μίνι,από τον browser του κινητού μπες στο operamini.com και κατέβασε την 4.2 έκδοση.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να συνδεθώ σε ενα wifi spot και δεν με πηγαίνει στην σελίδα του rooter για να κάνω log in... "Ο απαιτούμενος υπολογιστής δεν βρέθηκε" είναι το σφάλμα που μου βγάζει...
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και συγχαρητηρια για την υπεροχη δουλεια σας.

Θελω να γινω κατοχος ενος LG Arena και σας ρωτω πολυ απλα δυο πραγματα που θα ηθελα να μαθω:

1) Εχοντας wi-fi ενεργοποιημενο, μπορω να συνδεθω στο internet απο ενα σημειο hotspot ξεκλειδωτο (πχ καφετερια ή το wifi του διπλανου μου) δωρεαν φυσικα?? Και αν ναι, ποιον browser εχει το LG ? (Opera? internet explorer?)

2) Εχω το Nav IGo 8 και το Destinator.. Αυτα εγκαθιστανται στο LG? Θα μπορω να εχω GPS, οπως ειχα μεχρι τωρα?? (Σημειωνω οτι εχω το Samsung Omnia 8GB, το οποιο φυσικα εχει λειτουργικο Windows Mobile 6.1)

Σας ευχαριστω εκ των προτερων για την απαντηση σας..

Link to comment
Share on other sites

1) ναι μπορεις...εχει ενα δικο του το LG αλλα καλυτερα να βαλεις οπερα

2)οχι...δεχεται μονο java εφαρμογες...βεβαια γινονται καποια βηματα οπως με το wetravel + wisepilot αλλα κ παλι καμια σχεση με αυτα που ανεφερες...

οτι αλλο χρειαστεις μη διστασεις να ρωτησεις!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα με βλεπω να καταληγω κι εγω στο Αrena και οχι στο viewty smart που ελεγα αλλα το μαυρο.

Ομως πως μπορω να δω αν ειναι ελληνικο και οχι παραεισαγωγης , και ποιο firmware θα εχει μεσα κι αν ειναι το τελευταιο?

Αν και το δευτερο θεμα με το pcsuite απ'οτι διαβασα λυνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους... εχω το lg arena 2 εβδομαδες , δεν κατεχω σχεδον τιποτα απο κινητα γι αυτο θα ηθελα αυτα που θα μου πειτε να μου τα κανετε λιγο λιανα.. το μονο που θελω ειναι να παιζει τα video youtube, σας ευχαριστω φιλικα rallyefromhell
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...