Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι και φυσικα υπαρχει πλεον και σε μαυρο κι αυτο σκεφτομαι να παρω

Απλα για να μην επαναλαμβανω παλι το προηγουμενο post μου λιγο πιο πανω , στην προηγουμενη σελιδα 264 , πειτε μου γι'αυτα που ρωταω και γενικα την γνωμη σας , και ισως και σε σχεση με το viewty smart.

Και ξαναλεω το θεμα καμερας για μενα ειναι δευτερευον θεμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Thanks για την απάντηση... Καλά στην LG δεν έχουν βγάλει καμιά αναβάθμιση?

 

edit: Σόρρυ βλακεία μου. Με το Google Maps εννοείς ότι είναι απογοήτευση? Αν βάλω κάποιο άλλο πρόγραμμα θα έχω πρόβλημα ή θα είναι μια χαρά?

 

Ρε παιδιά διαβάστε πρώτα προσεκτικά το φόρουμ είπαμε

Αν κοιτάξεις σε παραπέμπει ο jimdem εκεί θα βρεις τα πάντα για το ARENA

Το wetravel και τους garmin χάρτες μετατροπή γι αυτό για GBS

– δεν χρεώνει

Και βέβαια χρεώνει το Google maps αfού σε όλα τα τηλ είναι online

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα με το ιμειλ. Εχω χοτμειλ και οταν κανω προσθηκη λογαριασμου κατεβαζει 300 μειλς και μετα δε μπορω να κατεβασω αλλα ακομα και αν τα διαγραψω ολα. Ουτε αυτοματα κατεβαζει τα καινουρια. Τι πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα με το ιμειλ. Εχω χοτμειλ και οταν κανω προσθηκη λογαριασμου κατεβαζει 300 μειλς και μετα δε μπορω να κατεβασω αλλα ακομα και αν τα διαγραψω ολα. Ουτε αυτοματα κατεβαζει τα καινουρια. Τι πρεπει να κανω?

Μηπως να μπεις απο τον υπολογιστη στα mail σου και να σβησεις , και μετα να ξαναπροσπαθησεις?

Μια γνωμη λεω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά διαβάστε πρώτα προσεκτικά το φόρουμ είπαμε

Αν κοιτάξεις σε παραπέμπει ο jimdem εκεί θα βρεις τα πάντα για το ARENA

Το wetravel και τους garmin χάρτες μετατροπή γι αυτό για GBS

– δεν χρεώνει

Και βέβαια χρεώνει το Google maps αfού σε όλα τα τηλ είναι online

 

Διαβάζω πολύ προσεκτικά φιλε μου κάθε post. Το θέμα με αυτή την μέση λύση που μπράβο στα παιδιά που την έκαναν είναι ότι είναι αθλια για μένα. Συγκρίνοντας πάντα με το Garmin τον N series. Κρίνοντας έτσι απάντησα.

 

jimdem582.

 

Μου έδωσες ένα λόγο να μην το πουλήσω τελικά...

Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας έχω φανταστικά νέα! Γάλλοι χάκερ έσπασαν τα S-class κινητά (Arena, Viewty 2 & Crystal) και τώρα μπορούμε να "πειράξουμε" τα αρχεία του λογισμικού! (Τί σας έλεγα χθές???) Με αυτό τον τρόπο μπορούμε να αλλάξουμε φόντα, να βγάλουμε τους ήχους απο την κάμερα και πολλά άλλα. Εδώ θα βρείτε αναλυτικό οδηγό (Στα Γαλλικά. Αναμένεται και Αγγλικός οδηγός)

 

Τέλεια!! Παίζει να μπορούμε να ενεργοποιήσουμε το FM transmitter στο ελληνικό firmware? Ή ζητάω πολλά:lol::lol:

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω μετατρέψει με το xmediarecode δύο ταινίες και τις έχω περάσει στο κινητό (κάρτα μνήμης). Το παράξενο είναι οτι όταν τις περνάω στην μνήμη της συσκευής, η ταινίες δεν φαίνεται οτι υπάρχουν!! Ξέρει κανείς γιατί;
iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια!! Παίζει να μπορούμε να ενεργοποιήσουμε το FM transmitter στο ελληνικό firmware? Ή ζητάω πολλά:lol::lol:

Είναι πιθανό καθώς αν καταφέρουμε να εισάγουμε το κομμάτι κώδικα απο άλλο firmware που έχει πομπό, μπορεί να γίνει. Παιδιά μην ανησυχείτε και θέλετε να το πουλήσετε. Ακόμη στην αρχή είμαστε! Μην τα θέλετε όλα εξ'αρχής!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι καινούργιος forum και ενδιαγέρομαι να αγοράσω lg arena! Θέλω να ρωτήσω εάν έχουν λυθεί τα προβλήματα με το youtube μέσω wifi ή εάν υπάρχει καποιος τρόπος να τα διορθώσουμε. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!
Link to comment
Share on other sites

Είναι πιθανό καθώς αν καταφέρουμε να εισάγουμε το κομμάτι κώδικα απο άλλο firmware που έχει πομπό, μπορεί να γίνει. Παιδιά μην ανησυχείτε και θέλετε να το πουλήσετε. Ακόμη στην αρχή είμαστε! Μην τα θέλετε όλα εξ'αρχής!

 

Πολύ ωραία. Θα περιμένω καμια μετάφραση των γαλλικών για ευνοητους λόγους:lol::lol:

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Είμαι καινούργιος forum και ενδιαγέρομαι να αγοράσω lg arena! Θέλω να ρωτήσω εάν έχουν λυθεί τα προβλήματα με το youtube μέσω wifi ή εάν υπάρχει καποιος τρόπος να τα διορθώσουμε. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

Ναι, δουλεύει το youtube με τα πιο πρόσφατα firmware.

Πολύ ωραία. Θα περιμένω καμια μετάφραση των γαλλικών για ευνοητους λόγους:lol::lol:

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις google translate αλλά επειδή είναι πολύ λεπτή διαδικασία και το translate δεν τα μεταφράζει όλα σωστά, περίμενε όχι μόνο τη μετάφραση αλλά και το τί θα πούνε αυτοί που το δοκίμασαν!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις google translate αλλά επειδή είναι πολύ λεπτή διαδικασία και το translate δεν τα μεταφράζει όλα σωστά, περίμενε όχι μόνο τη μετάφραση αλλά και το τί θα πούνε αυτοί που το δοκίμασαν!

 

Μπα το google δεν κάνει για translate... όχι ότι φταίει απλά δεν είναι τόσο έξυπνο για την ελληνική γραμματική :P Θα περιμένω, το δύσκολο ήταν να το σπάσουνε τώρα ελπίζω να τα κατάφεραν σωστά! -Στην αναμονή λοιπόν!-

 

να ρωτήσω κάτι, έχω στην οθόνη του κινητού δίπλα από το εικονίδιο του προφίλ, ένα εικονίδιο που από ότι διάβασα στο εγχειρίδιο σημαίνει "αποτυχημένη αποστολή μηνύματος". έκανα delete όλα τα sms μέχρι και email αλλά τζίφος.. καμιά ιδέα?

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Μπα το google δεν κάνει για translate... όχι ότι φταίει απλά δεν είναι τόσο έξυπνο για την ελληνική γραμματική :P Θα περιμένω, το δύσκολο ήταν να το σπάσουνε τώρα ελπίζω να τα κατάφεραν σωστά! -Στην αναμονή λοιπόν!-

 

να ρωτήσω κάτι, έχω στην οθόνη του κινητού δίπλα από το εικονίδιο του προφίλ, ένα εικονίδιο που από ότι διάβασα στο εγχειρίδιο σημαίνει "αποτυχημένη αποστολή μηνύματος". έκανα delete όλα τα sms μέχρι και email αλλά τζίφος.. καμιά ιδέα?

 

αν και εγω εχω το lg renoir, πιστευω οτι μπορει να εχει την ιδια σημασια/λειτουργια.

Στο lg renoir λοιπον, αυτο το σηματακι εμφανιζεται οταν δεν εχει γινει επιτυχης αποστολή μηνυματος,,το οποιο και αποθηκευεται στον φακελο Εξερχόμενα,.Αν σε αυτον το φακελο διαγραψω τα μηνυματα, εξαφανιζεται πλεον και το σημα απ την οθονη.ελεγξε μηπως εχει μεινει καποιο μηνυμα στον φακελο εξερχομενα.Κανε και μια επανεκκινηση το κινητο, και ισως φτιαξει.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

αν και εγω εχω το lg renoir, πιστευω οτι μπορει να εχει την ιδια σημασια/λειτουργια.

Στο lg renoir λοιπον, αυτο το σηματακι εμφανιζεται οταν δεν εχει γινει επιτυχης αποστολή μηνυματος,,το οποιο και αποθηκευεται στον φακελο Εξερχόμενα,.Αν σε αυτον το φακελο διαγραψω τα μηνυματα, εξαφανιζεται πλεον και το σημα απ την οθονη.ελεγξε μηπως εχει μεινει καποιο μηνυμα στον φακελο εξερχομενα.Κανε και μια επανεκκινηση το κινητο, και ισως φτιαξει.

 

ευχαριστώ για την απάντηση φίλε, είχα σβήσει και απο τα εξερχόμενα τα μηνύματα αλλά τίποτα... τώρα θα δοκιμάσω μια επανεκκίνηση! και παλι ευχαριστώ:)

 

 

---Παιδιά κανα καλό media player για το ARENA έχουμε?? δοκιμάσα 1-2 τώρα και δεν μ'άρεσαν >.<--

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Ναι, δουλεύει το youtube με τα πιο πρόσφατα firmware.

 

Ευχαριστω πολύ! Επείδη σε γενικές γραμμές είμαι λίγο ασχετος με αυτά μπορείς να μου πεις με ποια έκδοση δουλέυει και από που να την κατεβάσώ; Ευχαριστω και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη διαδικασία φαίνεται πάντως να έχει...

ποιο? φιλε μου?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Τα "γαλλάκια" ξαναχτύπησαν όπως είχαν κάνει και με το Ρενουάρ, αφού αυτοί το είχαν χακάρει πρώτοι με αποτέλεσμα να περνάμε θεματα κλπ κλπ (ότι ακριβώς αναφέρεις πάνω).Ωραία νέα :)

 

Καλά νέα άντε να μπει το νερό στο αυλάκι και να δούμε και μείς τι θα μπορέσουμε να κάνουμε

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω πολύ προσεκτικά φιλε μου κάθε post. Το θέμα με αυτή την μέση λύση που μπράβο στα παιδιά που την έκαναν είναι ότι είναι αθλια για μένα. Συγκρίνοντας πάντα με το Garmin τον N series. Κρίνοντας έτσι απάντησα.

 

jimdem582.

 

Μου έδωσες ένα λόγο να μην το πουλήσω τελικά...

 

Οι χάρτες είναι οι τελευταίοι garmin μην ξεχνάμε όμως ότι μιλάμε για εφαρμογή java free

Αν θέλεις να πάει καλύτερα τo GPS φλασάτισε σε V10C.00 open greek

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πρίν λίγο ένας χρήστης κατάφερε να αλλάξει φόντο στον κύβο!!! Εδώ είναι η μαρτυρία του. Άντε, άρχισαν τα όργανα! Τα καλύτερα έρχονται (έρχεται και το major update με το appstore !! axax wow!) ;)
Link to comment
Share on other sites

Οι χάρτες είναι οι τελευταίοι garmin μην ξεχνάμε όμως ότι μιλάμε για εφαρμογή java free

Αν θέλεις να πάει καλύτερα τo GPS φλασάτισε σε V10C.00 open greek

 

Στο άλλο νήμα για το φλασάρισμα μόλις έβαλα ένα link που βρήκα για το (πιθανότατα ελληνικό) V10C_01. Κάποιος πιο έμπειρος ας το επιβεβαιώσει

Link to comment
Share on other sites

Οι χάρτες είναι οι τελευταίοι garmin μην ξεχνάμε όμως ότι μιλάμε για εφαρμογή java free

Αν θέλεις να πάει καλύτερα τo GPS φλασάτισε σε V10C.00 open greek

 

Το πρόβλημα δεν είναι οι χάρτες αλλα το όλο πρόγραμμα. Έτσι k αλλιώς όμως δεν μπορούσαμε να περιμένουμε κάτι καλύτερο από java free. Απλά δεν το λες και επιλογή για όσους θέλουν εύκολο και αξιόπιστο GPS στο κινητό τους.

Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μιας και ελειπα καμποσο καιρο...

Ειδα εχτες μια διαφημιση του νεου viewty που το δινουν μαζι με ενα προγραμμα πλοηγησης αν καταλαβα σωστα...

Την ειδε κανεις ? και αν εχει αναφερθει ποιο προγραμμα ειναι αυτο?

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μιας και ελειπα καμποσο καιρο...

Ειδα εχτες μια διαφημιση του νεου viewty που το δινουν μαζι με ενα προγραμμα πλοηγησης αν καταλαβα σωστα...

Την ειδε κανεις ? και αν εχει αναφερθει ποιο προγραμμα ειναι αυτο?

 

Έχει αναφερθεί, δες λίγες σελίδες πιο πίσω.Λέγεται Wisepilot

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...